Windows

Windows 10 tīras instalēšanas laikā tiek novērsta kļūda ‘Trūkst multivides draivera’

"Tukšā audeklā ir kaut kas skaists, sākuma nekas, kas ir tik vienkāršs un elpu aizraujoši tīrs."

Pipers Peins

Ir pagājuši laiki, kad lietotājiem būs jāveic garš process, lai tikai instalētu Windows. Galu galā Microsoft ir padarījis soļus vienkāršākus un vienkāršākus. No otras puses, jūs joprojām varat saskarties ar draivera problēmām, kas var traucēt pabeigt instalēšanas procesu.

Kā novērst trūkstošo multivides draivera kļūdu sistēmā Windows?

Tātad, kas jums jādara, ja operētājsistēmā Windows 10 trūkst multivides draivera? Iespējams, pamanīsit, ka USB instalācijas datu nesējs tiek palaists pareizi. Tomēr instalēšanas process nav veiksmīgs, jo trūkst USB centrmezgla draivera. Ir vairāki iemesli, kāpēc šī kļūda rodas, un šeit ir daži no tiem:

 • Bojāts ISO datu nesējs vai DVD disks
 • Nepareizi darbojas USB disks vai ports
 • Trūkst USB vai DVD draivera
 • Ierīce integrētās piedziņas elektronikas (IDE) vietā izmanto sērijveida uzlaboto tehnoloģiju pielikumu (SATA)

Jums nav panikas, jo mēs iemācīsim jums novērst multivides draivera kļūdas trūkumu. Turpiniet lasīt šo rakstu, lai uzzinātu risinājumus, kas palīdzēs jums atbrīvoties no šīs problēmas.

1. risinājums: izpildiet Windows 10 prasības

Pirms jūs pat varat mēģināt novērst problēmu, jums jāpārliecinās, vai dators atbilst Windows 10 prasībām. Turklāt pirms operētājsistēmas tīras instalēšanas ir jāatjaunina BIOS. Turpmāk uzskaitītas minimālās sistēmas prasības, lai palaistu Windows 10:

 • RAM: 2 GB 64 bitiem vai 1 GB 32 bitiem
 • Centrālais procesors: 1 GHz vai ātrāks procesors vai SoC
 • HDD: 20 GB 64 bitu OS vai 16 GB 32 bitu OS
 • GPU: DirectX 9 vai jaunāka versija ar WDDM 1.0 draiveri
 • Displejs: vismaz 800 × 600

Ja vēlaties, lai darbplūsma būtu nevainojama, vislabāk būtu vismaz 2 GB RAM vai 3 GB 64 bitu versijai. Tas arī nodrošinās jums labāku apstrādes jaudu.

2. risinājums: pusceļā izmēģiniet citu USB portu

Daži lietotāji ir atraduši veidu, kā novērst šo problēmu, un risinājums ir diezgan vienkāršs. Kad viņi uzsāka tīru Windows 10 instalēšanu, viņi izmantoja metodi tās pašas kļūdas novēršanai operētājsistēmās Windows 7 un Windows 8. Būtībā viss, kas jums jādara, ir procesa vidū jānoņem USB instalācijas disks, pēc tam mēģiniet izmantot citu portu. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Lejupielādējiet multivides izveides rīku un izveidojiet USB instalācijas disku.
 2. Boot datoru no diska.
 3. Pagaidiet, līdz visi instalācijas faili ir ielādēti.
 4. Atlasiet savas preferences un pēc tam noklikšķiniet uz Instalēt tūlīt.
 5. Kad esat redzējis kļūdas ziņojumu, noklikšķiniet uz Atcelt.
 6. Izņemiet USB disku un pievienojiet to citam portam.
 7. Noklikšķiniet uz Instalēt tūlīt. Instalēšanas process jāturpina no šejienes.

Iepriekš minētajam risinājumam vajadzētu darboties jums. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka šī metode galvenokārt bija paredzēta lietotājiem, kuri iepriekš savā ierīcē bija instalējuši Windows 10.

3. risinājums: izmantojot citu USB zibatmiņas disku

Dīvaina iemesla dēļ daži USB zibatmiņas diski, kaut arī tie ir saderīgi, neielādēs visus instalācijas failus. Šajā gadījumā ieteicams Media Creation Tool instalēt uz citas USB atmiņas kartes.

Ir arī vērts atzīmēt, ka, ja jūs nekad neesat instalējis Windows 10 attiecīgajā datorā, iespējams, ka dažas problēmas ar USB 3.0 pieslēgvietu neļautu BIOS ielādēt instalācijas failus. Instalējot operētājsistēmu Windows 10, USB 2.0 porti jāizmanto tikai tad, ja zilo sloksni tā iekšpusē var viegli identificēt.

4. risinājums: mainiet SATA uz IDE

Iespējams, ka problēmu rada SATA režīms. Šī kļūda īpaši rodas, ja iekārta izmanto IDE, bet instalācijas datu nesējs tiek palaists ar SATA. Ņemot to vērā, SATA maiņa uz IDE BIOS vai UEFI var atrisināt problēmu. Vienkārši izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Boot BIOS.
 2. Atlasiet kādu no šīm iespējām: Papildu, Krātuves konfigurācija, Diska konfigurācija vai IDE konfigurācija.
 3. Dodieties uz SATA režīmu. Varat arī pāriet uz sadaļu Iestatīt SATA kā vai SATA konfigurāciju.
 4. Mainiet opciju uz IDE, saderīgu vai ATA.
 5. Saglabājiet tikko veiktās izmaiņas.
 6. Mēģiniet vēlreiz instalēt Windows 10 un pārbaudiet, vai kļūda ir novērsta.
<

5. risinājums: Atsevišķu opciju atspējošana / iespējošana BIOS

Daži lietotāji ir mēģinājuši novērst kļūdu, atspējojot noteiktas opcijas BIOS. Ja mēģināt instalēt Windows 10 64 bitu versiju, varat boot BIOS un mēģināt atspējot Legacy USB un Legacy BIOS. Pirms pievienojat zibatmiņas instalēšanas disku, pārliecinieties, vai esat iespējojis AHCI.

Pielāgojiet BIOS iestatījumus, lai novērstu multivides draivera problēmu.

Dažās konfigurācijās lietotāji var iestatīt USB opciju tikai uz USB 3.0. No otras puses, mēs iesakām to iestatīt uz Automātiski, ja šāda opcija ir pieejama BIOS izvēlnē.

6. risinājums: izvēlieties Rufus

Ja esat izmēģinājis iepriekš minētās metodes un kļūda joprojām pastāv, iespējams, vēlēsities izvēlēties Rufus, nevis izmantot multivides izveides rīku. Šī programma, ko nodrošina Microsoft, parasti darbojas lieliski. Tomēr, ja visi citi risinājumi ir izsmelti, iesakām sākt no nulles, izmantojot alternatīvo rīku. Turklāt, ja jūs instalējāt sistēmu Windows 10 no USB zibatmiņas diska, ieteicams lejupielādēt ISO failu un tā vietā ierakstīt to DVD.

Kad esat veiksmīgi instalējis Windows 10, iesakām regulāri atjaunināt draiverus, izmantojot Auslogics draiveru atjauninātāju. Kā liecina kļūdas ziņojums, problēma radās, jo trūkst multivides draivera. Kā tāds jums jāpārliecinās, vai jums ir jaunākās ražotāja ieteiktās draiveru versijas. Tas novērš līdzīgu problēmu rašanos un pat uzlabo datora ātrumu un veiktspēju.

Atjauniniet draiverus, lai novērstu multivides draivera problēmu

Vai jums ir paskaidrojumi vai ieteikumi?

Informējiet mūs zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found