Windows

Kā atbrīvoties no MUP_FILE_SYSTEM BSOD operētājsistēmā Windows 10?

Jūs esat šeit, jo, lietojot Windows 10 datoru, radās zils ekrāns ar kļūdu 0c00000103. Kas ir kļūda 0c00000103 operētājsistēmā Windows 10? Ikreiz, kad šī kļūda parādās jūsu datorā, tas norāda, ka MUP (Multiple Universal Naming Convention Provider) ir radušies negaidīti vai nederīgi dati. Tas nozīmē, ka MUP nespēj novirzīt attālās failu sistēmas pieprasījumu UNC nodrošinātājam (Vispārējā nosaukumu konvencija). Ir svarīgi atzīmēt, ka UNC ir datora tīkla novirzītājs. Ja MUP nevar novirzīt pieprasījumu tīkla novirzītājam, notiks zilā ekrāna kļūda MUP_FILE_SYSTEM.

Kā atrisināt MUP_FILE_SYSTEM sistēmā Windows 10

Lai novērstu datora BSOD kļūdu, varat izmantot jebkuru no šiem risinājumiem:

 1. Veiciet fizisku aparatūras pārbaudi.
 2. Atjauniniet vai atlaidiet draiverus.
 3. Palaidiet draivera verificētāju.
 4. Noņemiet visu nesen instalēto aparatūru.
 5. Novērsiet visas problēmas, kas saistītas ar IRQ.
 6. Izmantojiet programmatūru, lai problēmu automātiski atrisinātu.

Ja regulāri izveidojat sistēmas atjaunošanas punktus, varat mēģināt atjaunot sistēmu iepriekšējā vai vecākajā punktā. Tādējādi tiks atsauktas visas nesen veiktās modifikācijas, kas veiktas jūsu datorā.

Piezīme: Pirms veicat kādu no risinājumiem, par kuriem mēs runāsim šajā rakstā, iesakām tos izpildīt tikai Drošais režīms ar tīklu. Lai sāktu sistēmu drošajā režīmā, varat to izdarīt:

 • Nospiediet Shift + Restartēt lai pārstartētu Windows 10 sistēmā Papildu startēšanas opcijas
 • Atlasiet Papildu opciju problēmu novēršana >Startēšanas iestatījumi
 • Šajā brīdī nospiediet taustiņu Cipars 4; tas jūs aizvedīs uz Startēšanas iestatījumi Jūs varat nospiest ciparu 4, lai restartētu sistēmu drošajā režīmā.
 • Nospiediet ciparu 5, lai restartētu datoru Drošais režīms ar tīklu.
 • Varat arī nospiest ciparu 6, lai restartētu Drošais režīms ar komandu uzvedni.

Vēl viena metode, kuru varat izmantot, lai sāktu sistēmu drošajā režīmā, ir doties uz lietotni Iestatījumi un atlasīt Atjaunināšana un drošība. Izvēlieties Atkopšana, un pēc tam atlasiet Restartēt tagad sadaļā Advanced Startup. Pēc restartēšanas veikšanas jūs varat izpildīt iepriekš aprakstīto procedūru, lai piekļūtu problēmu novēršanas funkcijai un sāknētu drošajā režīmā un drošajā režīmā ar tīklu.

Kā novērst MUP_FILE_SYSTEM zilā ekrāna kļūdu operētājsistēmā Windows 10

Lai novērstu MUP zilā ekrāna kļūdu, varat rīkoties šādi:

 • Fiziski pārbaudiet aparatūru

Aparatūras nepareiza darbība var izraisīt šo kļūdu. Tāpēc mēs iesakām pārbaudīt, vai dažus datora komponentus, piemēram, tīkla karti, neaizsedz putekļi. Izmantojiet nelielu pūtēju vai mīkstu drānu, lai tos notīrītu. Izvairieties izmantot mitru materiālu vai mitru pūtēju. Tas ir tāpēc, ka mitrums var sabojāt ierīces shēmu un tās aparatūru.

Turklāt pārbaudiet, vai aparatūrai nav fizisku bojājumu. Dariet to ļoti uzmanīgi, jo jebkurš neliels sasitums, ko kļūdaini nodarījāt datoram, veicot šo pārbaudi, var pārtraukt datora darbību. Jūs nevēlaties pārciest ar to saistīto finansiālo slogu. Ja neesat pārliecināts, ka pats to darāt, izmantojiet apmācīta tehniķa pakalpojumus.

 • Atjauniniet vai atlaidiet draiverus

Vēl viens risinājums, kas, kā zināms, darbojas Windows 10 lietotājiem, ir vadītāju atcelšana uz iepriekšējo versiju. Ja sākāt pamanīt apstāšanās kļūdu pēc dažu draiveru atjaunināšanas, pirms atjaunināšanas jāveic atkopšana un draiveri jāatgriež iepriekšējās versijās. Tomēr, ja kādu laiku neesat veicis draivera atjauninājumus, jāveic atjaunināšana un jāpārbauda, ​​vai tas problēmu atrisina.

MUP kļūda var rasties novecojušu draiveru dēļ. Tas parasti rodas draiveru rezultātā, kas saistīti ar tīkla kartēm, grafikas kartēm, mikroshēmojumiem, diskdziņiem un jebkuru citu ierīci, kuras draiveris ir saistīts ar sistēmas failiem SwapBuffers.sys un MUP.sys.

Lai atjauninātu vai atjaunotu draiverus:

 • Atveriet izvēlni WinX (Windows + X) un atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
 • Noklikšķiniet uz ierīces kategorijas, pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ierīces un atlasiet Rekvizīti.
 • Veicot šo nākamo darbību, pārslēdzieties uz sadaļu Draiveris un pēc tam izvēlieties opciju Atgriešana.
 • Ja opcija Atgriešana nav pieejama, tas nozīmē, ka draivera versija nav pēdējā. Noklikšķiniet uz Atjaunināt draiveri, lai ļautu Windows palaist automātisku pārbaudi un atklāt visas esošās problēmas.

Palaidiet draivera verificētāju

Windows ir ļoti noderīgs rīks, kuru varat izmantot nepareizu draiveru identificēšanai. To sauc par Driver Verifier Manager. Lai izmantotu šo risinājumu:

 • Atveriet Device Verifier Manager un noklikšķiniet uz Dzēst esošos iestatījumus.
 • Atlasiet Pabeigt un pēc tam restartējiet datoru, lai redzētu, vai tas ir izlabojis kļūdu.

Ja šis risinājums nedarbojas, jūs vienmēr varat atgriezties un mainīt veiktās izmaiņas. Tomēr, ja tas darbojas un rīks identificē visus nepareizus draiverus, ieteicams apsvērt iespēju tos atinstalēt. Pēc tam pārbaudiet, vai tas problēmu atrisina. Varat arī pārinstalēt atinstalēto draiveru tīrās versijas un pēc tam vēlreiz palaist draiveru verifikācijas pārvaldnieku, lai pārliecinātos, ka tie darbojas pareizi.

Noņemiet visu nesen instalēto aparatūru

Ja nesen datoram pievienojāt jaunu aparatūras ierīci, atvienojiet to. Tas ir tāpēc, ka tas var izraisīt kļūdu MUP FILE SYSTEM. Ja nesen instalētā aparatūra piesaista procesoru ar vairākiem nepareizas darbības kodiem, piemēram, kļūdainu draivera instalēšanu, tas var izraisīt kļūdu.

Tāpēc iesakām noņemt katru no jauna instalētajām ierīcēm vienu pēc otras, lai noteiktu, vai kāda no tām ir problēmas cēlonis. Ja tas darbojas un jūs identificējat aparatūru, kas izraisa kļūdu, jums jāpārbauda, ​​vai ierīces darbībai nepieciešamie draiveri ir pareizi instalēti un saderīgi ar datoru.

Novērsiet visas problēmas, kas saistītas ar IRQ

Ja neviens no iepriekš minētajiem risinājumiem neatrisināja problēmu jums, tad tas varētu būt jautājums, kas saistīts ar IRQ. Lai to labotu, apsveriet iespēju mainīt PCI kartes. Turklāt jums jāpārbauda, ​​vai IRQ2 ir piešķirts nepieejamam COM portam. Ja tas ir piešķirts portam, kas tajā laikā nav pieejams, tas var izraisīt kļūdu.

Izmantojiet programmatūru, lai to automātiski atrisinātu

Tas var kļūt mulsinošs, mēģinot manuāli identificēt šīs kļūdas cēloni un atrast visus nepareizi darbojošos draiverus. Tāpēc Auslogics komanda ir izstrādājusi rīku, kas jums palīdzēs to izdarīt automātiski. Auslogics draivera atjauninātājs automātiski pārbaudīs jūsu sistēmu, vai tajā nav nepareizu, novecojušu, konfliktējošu vai trūkstošu draiveru. Pēc tam tā attīrīs jūsu sistēmu, izlabos šīs kļūdas un automātiski lejupielādēs un instalēs datora problēmu draiveru saderīgās versijas.

To ir izstrādājusi uzticamu ekspertu komanda, un rīku ir pārbaudījuši un apstiprinājuši apmācīti speciālisti.

Secinājums

Šīs apstāšanās kļūdas atklāšana var radīt satraukumu, taču, izmantojot šajā rakstā aplūkotos risinājumus, jūs varat atkal sākt baudīt savu datoru. Varat izmantot Auslogics draivera atjauninātāju, lai automātiski novērstu šo kļūdu un atgrieztos pie ierīces baudīšanas, tāpat kā vajadzētu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found