Kad Microsoft izlaida jubilejas atjauninājumu, tehnoloģiju uzņēmums ieviesa arī Windows 10 aktīvo stundu funkciju. Tas palīdz lietotājiem tikt galā ar pēkšņas atkārtotas palaišanas problēmu, kas piespiež atjaunināšanas instalācijas. Kurš gan vēlas, lai viņu dators tiek restartēts, kamēr viņi ieraksta svarīgu dokumentu vai uzvar video spēlē?
Kas ir aktīvo stundu funkcija operētājsistēmā Windows 10?
Funkcijas Aktīvās stundas galvenā funkcija ir reģistrēt laika periodu, kurā operētājsistēma paliek aktīva. Būtībā tas neļauj Windows restartēt datoru stundu laikā, kad parasti esat aktīvs ierīcē. Tātad, ja atjaunināšanas instalēšanas pabeigšanai ir nepieciešams restartēt, funkcija Aktīvās stundas aizkavēs uzdevumu, ļaujot koncentrēties uz savu darbu.
Ir vērts atzīmēt, ka funkcija pēc noklusējuma nav iespējota. Tagad jums var rasties jautājums: "Kā es varu iestatīt aktīvās stundas sistēmā Windows 10?" Turpiniet lasīt šo ziņu, lai uzzinātu soļus.
1. metode: automātisko aktīvo stundu iespējošana, izmantojot lietotni Iestatījumi
- Jums ir jāpalaiž lietotne Iestatījumi. Lai to izdarītu, uz tastatūras nospiediet Windows taustiņu + I.
- Kad lietotne Iestatījumi ir atvērta, atlasiet elementu Atjaunināt un drošība.
- Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz Windows Update.
- Tagad pārejiet uz labo rūti un noklikšķiniet uz Mainīt aktīvās stundas.
- Tiks parādīts jauns logs. Pārslēdziet slēdzi ‘Pielāgot šīs ierīces aktīvo laiku, pamatojoties uz aktivitāti’ uz Ieslēgts.
- Aizveriet lietotni Iestatījumi.
Pēc šo darbību veikšanas operētājsistēma novēros datora lietojumu. Pamatojoties uz jūsu darbību, Windows noteiks ideālo laika diapazonu automātiskai restartēšanai. Līdz ar to jūsu sistēma netiks restartēta, kamēr jūs aktīvi strādājat.
Ir vērts atzīmēt, ka jums joprojām ir brīvība manuāli iestatīt aktīvās stundas. Viss, kas jums jādara, ir noklikšķiniet uz saites Mainīt aktīvās stundas un pēc tam atlasiet darba laiku, kuru izmantojat sistēmā. Pēc noklusējuma aktīvās stundas ir iestatītas no pulksten 8:00 līdz 17:00. Šis laika diapazons ir tipisks darba laiks lielākajai daļai cilvēku. Tomēr, ja jūs strādājat netradicionālas stundas vai esat nakts pūce, jūs joprojām varat izvēlēties sev vēlamo aktīvo laiku.
2. metode: aktīvo stundu konfigurēšana, izmantojot grupas politikas redaktoru
Pašlaik jums, iespējams, nav jājautā: "Kā iespējot automātiskās aktīvās stundas operētājsistēmā Windows 10?" Galu galā lietotnes Iestatījumi izmantošana ir vienkāršākais veids, kā to izdarīt. Tomēr, ja jūs vairāk pārzināt tehnoloģiju, ieteicams izmēģināt citus veidus, kā aktivizēt šo funkciju. Piemēram, ja izmantojat Windows 10 Pro, Education vai Enterprise versiju, varat izmantot grupas politikas redaktoru, lai iespējotu aktīvās stundas. Šeit ir norādītas darbības:
- Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + R.
- Kad dialoglodziņš Palaist ir atvērts, ierakstiet “gpedit.msc” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
- Pārejiet uz koku hierarhiju kreisajā pusē un pēc tam pārejiet uz šo ceļu:
Vietējā datora politika -> Datora konfigurācija -> Administratīvās veidnes -> Windows komponenti -> Windows atjauninājumi
- Labajā rūtī redzēsit politiku “Izslēgt automātisko restartēšanu atjauninājumiem aktīvajā laikā”. Jūs varat sākt konfigurēt politiku, veicot dubultklikšķi uz tās.
- Pārliecinieties, vai ir atlasīta opcija Iespējota.
- Mainiet sākuma un beigu laiku sadaļā Aktīvās stundas. Ņemiet vērā, ka grupas politikā tiks parādīta 12 stundu sistēma neatkarīgi no laika iestatījumiem jūsu OS.
- Jums arī jāzina, ka politikai nebūs nekādas ietekmes, ja neatspējosit šīs politikas:
Plānotajām automātiskās atjaunināšanas instalācijām nav automātiskas restartēšanas ar pieteicies lietotājiem.
Vienmēr automātiski restartējiet plānoto laiku.
3. metode: reģistra izmantošana aktīvo stundu iespējošanai
Pirms turpināt, jums jāzina, ka Windows reģistrs ir sensitīva datu bāze. Pat ja jūs pieļaujat vismazāko kļūdu, varat izraisīt nopietnas problēmas, piemēram, nāves zilā ekrāna kļūdas. Tātad, veiciet tālāk norādītās darbības tikai tad, ja jums ir sava reģistra dublējums. Ja esat pārliecināts par savām tehnoloģiskajām prasmēm, varat turpināt instrukcijas:
- Atveriet uzdevumjoslu un pēc tam noklikšķiniet uz meklēšanas ikonas.
- Ierakstiet “regedit.exe” (bez pēdiņām) un pēc tam noklikšķiniet uz Labi.
- Ja tiek prasīts piešķirt atļauju lietotnei, noklikšķiniet uz Jā.
- Kad reģistra redaktors ir atvērts, dodieties uz koku hierarhiju kreisajā pusē un pēc tam pārejiet uz šo atslēgu:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ WindowsUpdate \ UX \ Settings
- Labajā rūtī būs redzami šie ieraksti:
ActiveHoursEnd: Tas nosaka aktīvo stundu beigu laiku.
ActiveHoursStart: Tas nosaka aktīvo stundu sākuma laiku.
IsActiveHoursEnabled: ja šīs atslēgas vērtība ir iestatīta uz 1, tas nozīmē, ka funkcija ir iespējota. Ja tas ir iestatīts uz 0, tas nozīmē, ka aktīvās stundas ir atspējotas.
Varat veikt dubultklikšķi uz ierakstiem, lai mainītu aktīvo stundu sākuma vai beigu laiku. Neaizmirstiet uzvednē izmantot decimāldaļu sistēmu. Sākuma stundai izmantojiet 24 stundu pulksteņa sistēmu.
Pro padoms: aktīvo stundu funkcija ir diezgan noderīga, lai palīdzētu maksimāli palielināt jūsu ierīcē pavadīto laiku. Tomēr, ja vēlaties būt efektīvāks un produktīvāks, kamēr izmantojat datoru, jums jānodrošina, lai jūsu lietotnes sāktu darboties ideālā ātrumā. Šajā gadījumā iesakām instalēt Auslogics Disk Defrag Pro. Šis rīks ļaus jūsu diskus optimizēt maksimālajam ātrumam un maksimālajai efektivitātei. Tas ļaus jums defragēt failus, kas nav pieejami sistēmas darbības laikā, nodrošinot ātrāku lietojumprogrammas startēšanas laiku. Pēc Auslogics Defrag Pro izmantošanas jūs pamanīsit nemainīgi lielu HDD ātrumu.
Vai aktīvās stundas jums šķiet noderīgas?
Paziņojiet mums savas domas. Dalieties ar tiem zemāk esošajos komentāros!