Windows

Kā pielāgot skaļuma līmeņus Windows datorā?

Skaņas vadības ikonu ir vieglāk atrast vecākās Windows operētājsistēmas versijās. Jūs varat doties uz sistēmas tekni un ātri piekļūt datora skaļuma papildu iestatījumiem. No otras puses, operētājsistēmās Windows 8 un Windows 10 skaļuma vadības meklēšana var būt diezgan sarežģīta. Līdz ar to daudzi lietotāji ir ļoti vēlējušies atrast pamācības, kā novērst trūkstošās Windows 10 skaļuma vadības problēmu.

Ja jums ir tāda pati dilemma, neuztraucieties vairs. Neatkarīgi no tā, vai jums ir problēmas ar skaņas līmeņa pielāgošanu datorā vai vēlaties labot skaļuma regulēšanas taustiņus, kas nedarbojas operētājsistēmā Windows 10, mēs esam jūs informējuši. Šajā ziņojumā mēs iemācīsim jums piekļūt skaļuma mikserim vai papildu audio iestatījumiem operētājsistēmās Windows 10, 8.1 un 8. Turklāt mēs palīdzēsim jums atrisināt bieži sastopamās problēmas, kas saistītas ar jūsu datora skaņas iestatījumiem.

Bieži uzdotie jautājumi par Windows skaļuma vadību

  • Kāpēc pazudusi Windows 10 skaļuma vadības ikona? - Daudzi lietotāji sūdzējās par skaļuma kontroles opcijas pazušanu no datora. Vairumā gadījumu šo problēmu var viegli atrisināt. Tomēr tas neļaus jums pielāgot skaņas skaļumu.
  • Kāpēc Windows netiek atvērta skaļuma kontrole? - Lietotāji arī ziņoja, ka viņi nevarēja atvērt skaļuma kontroles iestatījumus ikreiz, kad noklikšķināja uz ikonas. Neuztraucieties, jo šī ir izplatīta problēma, kuru varat viegli novērst, izmantojot vienu no tālāk norādītajiem risinājumiem.
  • Kā es varu pielāgot Windows 10 skaļuma līmeņus, ja tie ir pelēki? - Kad skaļuma līmeņi ir pelēki, jūs tos nevarēsit mainīt. Mēs esam arī snieguši noderīgu šīs problēmas risinājumu.
  • Kā novērst skaļuma regulēšanas taustiņus, kas nedarbojas sistēmā Windows 10? - Daudzi lietotāji izvēlas pieskarties tastatūras vadības ierīcēm, lai mainītu skaņas skaļumu datorā. Tomēr dažreiz taustiņi audio līmeņu kontrolei var nedarboties. Parasti šo problēmu izraisa novecojuši vai bojāti draiveri.

Mēs dalīsimies dažādos veidos, kā pielāgot skaņas līmeni jūsu Windows datorā. Turklāt mēs iemācīsim, kā atrisināt biežākās problēmas, kas saistītas ar skaļuma vadības iestatījumiem.

Pirmā iespēja: izmantojot tastatūras pogas

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā pielāgot datora skaļuma līmeni, ir nospiest attiecīgos tastatūras taustiņus. Veicot šādu darbību, datora ekrānā tiks parādīts skaļuma pārklājums. Paturiet prātā, ka šī metode attiecas tikai uz jums, ja klēpjdatorā vai tastatūrā ir taustiņi Skaļuma palielināšana un Skaļuma samazināšana.

Dažiem Windows klēpjdatoriem ir arī izslēgšanas atslēga. Nospiežot šo taustiņu, skaļuma pārklājums tiks parādīts ekrānā. Varat izmantot peles rādītāju, lai slīdētu skaļuma līmeni vēlamajā pozīcijā.

Otrā iespēja: skaļuma regulēšanas ikonas izmantošana

Varat arī piekļūt skaļuma vadības ikonai, lai pielāgotu skaņas līmeni datorā. Daudzi lietotāji dod priekšroku šai opcijai, jo viņiem tas ir vienkāršākais un ātrākais veids, kā mainīt datora skaļumu. Izmantojot skaļuma regulēšanas ikonu, varat pielāgot skaņas līmeni, veicot šādas darbības:

  1. Atveriet uzdevumjoslas apakšējo labo stūri un pēc tam noklikšķiniet uz skaļuma vadības ikonas.
  2. Tiks parādīts neliels logs, un tas piedāvās piekļuvi skaļuma līmeņa kontrolei.
  3. Pabīdiet joslu, lai iestatītu skaļumu vēlamajā līmenī.

Tas var būt viens no ātrākajiem un vienkāršākajiem veidiem, kā mainīt datora skaļuma līmeni. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka tajā netiek piedāvātas skaļuma regulēšanas iespējas atsevišķām lietotnēm.

3. iespēja: tilpuma maisītāja izmantošana

Lai individuāli mainītu lietotņu skaļuma līmeni, varat izmantot skaļuma mikseri. Tas ir noderīgi, ja vēlaties palielināt vienas programmas skaņas līmeni, pēc tam samaziniet citas lietotnes skaļumu. Piemēram, jūs varat iegūt pilnu audio pieredzi no spēles, kuru spēlējat, vienlaikus pietiekami dzirdot paziņojumus no Skype. Volume Mixer var piekļūt, izpildot šos norādījumus:

  1. Atveriet uzdevumjoslas apakšējo labo stūri un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz skaļuma vadības ikonas.
  2. No iespējām atlasiet Atvērt skaļuma maisītāju.
  3. Tiks parādīts jauns logs. Šeit jūs redzēsiet darbojošās lietojumprogrammas un to audio līmeņus. Katrai lietotnei varat pārvietot slīdni uz augšu vai uz leju, ja vēlaties pielāgot to skaļumu. Mainot vienas lietotnes skaņas līmeni, tas neietekmēs citu programmu audio.

4. iespēja: draivera programmatūras izmantošana

Vēl viena skaļuma līmeņa pielāgošanas iespēja ir trešās puses programmatūras izmantošana. Ir skaņas kartes un audio draiveri, kuriem ir savs skaļuma regulators. Šie skaļuma regulatori ir ļoti līdzīgi Windows skaļuma mikserim. Tātad, jums būs viegli pārvietoties pa funkcijām.

Lielākajā daļā trešo pušu programmatūras ir arī skaņas uzlabošanas iespējas. Tātad, ja vēlaties, audio var pievienot dažādus efektus. Turklāt šiem rīkiem ir ekvalaizeri, kas ļauj optimizēt skaņas kvalitāti.

Dažas no šīm trešo pušu programmatūras programmām ļauj arī saglabāt dažādus audio un ekvalaizera iestatījumus. Ar vienu klikšķi jūs varat pārslēgties starp dažādiem skaņas sākotnējiem iestatījumiem. Tātad, ja esat lietpratīgāks tehnoloģijās un vēlaties labāk pielāgot audio, šī opcija ir ideāli piemērota jums. No otras puses, ja jūs esat vidusmēra lietotājs, kurš vienkārši vēlas, lai datorā būtu dzirdama skaņa, pietiks ar Volume Mixer izmantošanu.

Vispārējo skaļuma kontroles problēmu risināšana

Daudzi lietotāji sūdzējās par skaļuma regulatora trūkumu vai nepareizu darbību datorā. Vairumā gadījumu šim jautājumam ir kāds sakars ar novecojušiem vai bojātiem skaņas draiveriem. Viens no labākajiem veidiem, kā atrisināt šo problēmu, ir draiveru atjaunināšana. Jūs varat veikt šo uzdevumu manuāli, taču process var būt laikietilpīgs un pat riskants. Jums jādodas uz ražotāja vietni un jāmeklē pareizie draiveri, kas ir saderīgi ar jūsu sistēmas versiju. Ja nejauši instalējat nepareizus draiverus, varat kaitēt datoram.

Kā tādu mēs iesakām izvēlēties uzticamāku un ērtāku risinājumu - Auslogics Driver Updater. Kad esat aktivizējis šo programmu, tā automātiski atpazīs jūsu sistēmas versiju. Jums tikai jānoklikšķina uz pogas, un Auslogics Driver Updater atradīs pareizos draiverus jūsu datoram.

Mēs labprāt dzirdētu jūsu domas par šo rakstu!

Pievienojieties diskusijai zemāk esošajā komentāru sadaļā!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found