Windows

Kā novērst USB austiņas, kas nedarbojas operētājsistēmā Windows 10?

Austiņas ir izšķiroši saziņas rīki, it īpaši, ja strādājat mājās. Tie var bloķēt troksni jūsu vidē, ļaujot jums koncentrēties uz savu uzdevumu izpildi. Videospēļu entuziasti paļaujas arī uz austiņām, lai uzlabotu spēļu pieredzi un ērti sarunātos ar komandas biedriem. Kas ir lieliski par Windows 10, ir tas, ka tajā ir funkcijas, kas lietotājiem atvieglo austiņu pievienošanu. Piemēram, varat izmantot USB aparatūru, lai atbrīvotos no kaitinošajiem vadiem, kas var rasties ceļā.

Tāpat kā citas perifērijas ierīces, austiņas var arī nedarboties. Jūs, iespējams, atradāt šo rakstu, jo arī ar ierīci radās audio problēmas. Neuztraucieties vairs, jo mēs esam apkopojuši vairākas rokasgrāmatas, kas iemācīs jums novērst USB austiņu problēmas operētājsistēmā Windows 10. Mēs esam pievienojuši arī dažus bonusu padomus par to, kā efektīvi noteikt, vai jūsu ierīce darbojas pareizi.

1. metode: datora sāknēšana, kamēr USB austiņas nav atvienotas

Iemesls, kāpēc no austiņām netiek atskaņots, var būt tāpēc, ka tas ir pretrunā ar citām perifērijas ierīcēm, kas pievienotas jūsu datoram. Tāpēc pirms sistēmas palaišanas iesakām atvienot USB austiņas. Vislabāk ir arī tad, ja, ielādējot operētājsistēmu, atvienojat visas perifērijas ierīces. Kad operētājsistēma ir pilnībā ielādēta, varat pievienot USB austiņas un pārbaudīt, vai audio problēma vairs nav.

2. metode: palaist aparatūras un ierīču problēmu novēršanas rīku

Viena no lielākajām lietām par Windows 10 ir tā, ka tajā ir problēmu novēršanas rīki, kas var novērst OS bieži sastopamās problēmas. Tātad, ja vēlaties uzzināt, kā novērst USB austiņas, kas nedarbojas Windows 10 datorā, jums jāiemācās piekļūt aparatūras ierīču problēmu novēršanas rīkam. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + S. To darot, tiks atvērts meklēšanas lodziņš.
 2. Meklēšanas lodziņā ierakstiet “Control Panel” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Kad vadības panelis ir atvērts, noklikšķiniet uz nolaižamā saraksta blakus Skatīt pēc, pēc tam atlasiet Lielas ikonas.
 4. Sarakstā noklikšķiniet uz Traucējummeklēšana.
 5. Tagad noklikšķiniet uz Aparatūra un skaņa.
 6. Nākamajā lapā atlasiet Aparatūra un ierīces un pēc tam noklikšķiniet uz Tālāk.
 7. Ļaujiet traucējummeklētājam atklāt visas problēmas ar USB austiņām. Kad process ir pabeigts, izpildiet ekrānā redzamos norādījumus, lai pilnībā atrisinātu problēmu.

Tagad, ja izmantojat Windows 10 versiju 1809, visticamāk, vadības panelī neredzēsit aparatūras un ierīču problēmu novēršanas rīku. Korporācija Microsoft noņēma šo operētājsistēmas versiju no šīs sadaļas. Tomēr joprojām varat piekļūt rīkam, veicot tālāk norādītās darbības.

 1. Atveriet uzdevumjoslu un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ikonas Sākt.
 2. Rezultātos atlasiet Windows PowerShell (Admin).
 3. Ja tiek prasīts piešķirt atļauju lietotnei, noklikšķiniet uz Jā.
 4. Kad Windows PowerShell (administrēšana) ir izveidota, palaidiet šādu komandu:

msdt.exe -id DeviceDiagnostic

 1. Tiks parādīts aparatūras un ierīču problēmu novēršanas rīks. Noklikšķiniet uz Tālāk, lai turpinātu.
 2. Pabeidziet procesu, izpildot ekrānā redzamos norādījumus.
 3. Restartējiet datoru un pēc tam pārbaudiet, vai problēma ir novērsta.

Pēc šo darbību veikšanas atskaņojiet mūziku datorā un pēc tam pārbaudiet, vai no jūsu USB austiņām atskan skaņa. Ja problēma joprojām pastāv, pārejiet pie nākamā risinājuma.

3. metode: noklusējuma audio ierīces pārslēgšana uz USB austiņām

Daži lietotāji ziņoja, ka problēma tika novērsta, izmantojot USB austiņas kā noklusējuma audio ierīci. Tāpēc iesakām mēģināt rīkoties tāpat. Varat izpildīt tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Atveriet uzdevumjoslas apakšējo labo daļu un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ikonas Skaļruņi / austiņas.
 2. Opcijās atlasiet Atvērt skaņas iestatījumus.
 3. Pārejiet uz labo rūti un pēc tam sadaļā Saistītie iestatījumi noklikšķiniet uz Skaņas vadības panelis.
 4. Kad logs Skaņas iestatījumi ir atvērts, atlasiet USB austiņas.
 5. Noklikšķiniet uz pogas Iestatīt noklusējumu un pēc tam noklikšķiniet uz Labi, lai saglabātu veiktās izmaiņas.

Pēc šo darbību veikšanas pārbaudiet, vai austiņas darbojas pareizi.

4. metode: Audio draivera atjaunināšana

Viens no iespējamiem iemesliem, kāpēc rodas problēmas ar USB austiņām, ir bojāts, novecojis vai trūkstošs audio draiveris. Šajā gadījumā labākais risinājums ir atjaunināt skaņas draiveri. Tagad jums jāzina, ka tam ir vairākas metodes. Varat izmantot ierīču pārvaldnieku, manuāli lejupielādēt draivera atjauninājumu vai izmantot rīku, kas var automatizēt procesu. Starp trim metodēm iesakām izvēlēties pēdējo, jo pārējās divas lietas var sarežģīt. Apskatot tālāk norādītās darbības, jūs sapratīsit, kāpēc.

Ierīču pārvaldnieka izmantošana

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + R. To darot, tiks atvērts dialoglodziņš Palaist.
 2. Kad dialoglodziņš Palaist ir atvērts, ierakstiet “devmgmt.msc” (bez pēdiņām) un pēc tam noklikšķiniet uz Labi.
 3. Kad ierīces pārvaldnieks ir aktivizēts, izvērsiet skaņas, video un spēļu kontrolieru kategorijas saturu.
 4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz USB austiņām un pēc tam sarakstā atlasiet Atjaunināt draiveri.
 5. Jaunajā logā noklikšķiniet uz opcijas “Meklēt automātiski atjauninātu draivera programmatūru”.

Draiveru atjauninājuma manuāla lejupielāde

Kā redzat, audio draivera atjaunināšanā ir diezgan ērti izmantot ierīču pārvaldnieku. Tomēr dažreiz šī metode var būt neuzticama. Dažos gadījumos ierīču pārvaldnieks izlaiž draivera jaunāko atjauninājumu, padarot visu procesu bezjēdzīgu.

Protams, jums ir iespēja satīt piedurknes un manuāli lejupielādēt draiveri. Tas nozīmē, ka šī metode var būt riskanta un laikietilpīga. Jums ir jāpārlūko draiveru versijas, lai atrastu pareizo operētājsistēmas versijai un procesora tipam. Tagad, ja instalējat nesaderīgu draiveri, var rasties sistēmas nestabilitātes problēmas.

Izmantojot Auslogics draivera atjauninātāju

Ierīču pārvaldnieks var būt neuzticams, un manuāla lejupielāde var būt bīstama jūsu datoram. Par laimi, ir drošs, ērts un efektīvs veids, kā atjaunināt audio draiveri. Lai automatizētu visu procesu, varat izmantot tādu rīku kā Auslogics Driver Updater. Viss, kas jums jādara, ir lejupielādēt un instalēt šo lietotni, un tā automātiski atpazīs jūsu operētājsistēmas versiju un procesora tipu. Ar dažiem klikšķiem jūs varēsiet atjaunināt visus draiverus vienā piegājienā.

Kas ir lieliski par Auslogics draivera atjauninātāju, tas ir, ka tas risina visas ar draiveri saistītās problēmas datorā. Tātad, kad process būs pabeigts, datora veiktspēja būs ievērojami uzlabojusies.

5. metode: konfidencialitātes iestatījumu konfigurēšana

Daži lietotāji sūdzējās, ka viņu datori neatpazīst viņu USB austiņas. Šī problēma var būt nomākta, it īpaši, ja zināt, ka jūsu ierīce darbojas pareizi. Ir vērts atzīmēt, ka šis jautājums, iespējams, ir saistīts ar jūsu konfidencialitātes iestatījumiem. Daži jūsu datora iestatījumi, iespējams, neļauj jūsu lietotnēm izmantot ierīces mikrofonu. Tātad, ja vēlaties uzzināt, kā panākt, lai dators atpazītu USB austiņas, jums jāzina, kā konfigurēt perifēro ierīču privātuma iestatījumus. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Palaidiet lietotni Iestatījumi, nospiežot Windows taustiņu + I uz tastatūras.
 2. Kad lietotne Iestatījumi ir atvērta, noklikšķiniet uz Privātums.
 3. Pārejiet uz kreiso rūti un pēc tam no opcijām atlasiet Mikrofons.
 4. Pārejiet uz labo rūti un pēc tam pārliecinieties, vai ir iespējota opcija “Ļaut lietotnēm piekļūt jūsu mikrofonam”. Jums arī jāpārbauda lietotnes atsevišķi, lai redzētu, kurām no tām vēlaties piešķirt piekļuvi USB austiņu mikrofonam.

Pēc konfidencialitātes iestatījumu izmaiņām mēģiniet vēlreiz izmantot USB austiņas un pārliecinieties, vai tās darbojas bez problēmām.

Papildu USB austiņu problēmu novēršanas padomi

Zināt, kā iespējot USB austiņas operētājsistēmā Windows 10, ir viena lieta, bet cita lieta ir nodrošināt, ka ierīce darbojas bez problēmām. Tātad, izņemot ieteikumu risinājumus USB austiņu audio problēmām, mēs arī dalīsimies ar to, kā jūs varat pārbaudīt skaņas izvadi savā Windows 10 datorā. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Atveriet uzdevumjoslu un pēc tam noklikšķiniet uz ikonas Skaņa.
 2. Nolaižamajā izvēlnē atlasiet USB austiņas.
 3. Pēc tam, kad esat pārliecinājies, ka skaņas izvades ierīce ir iestatīta uz USB austiņām, tā jāpārbauda. Pirmā lieta, kas jums jādara, ir ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ikonas Skaņa uzdevumjoslā.
 4. Opcijās noklikšķiniet uz Atvērt skaņas iestatījumus.
 5. Labajā rūtī noklikšķiniet uz saites Skaņas vadības panelis.
 6. Atlasiet USB austiņas.
 7. Loga apakšējā labajā daļā noklikšķiniet uz Rekvizīti.
 8. Dodieties uz cilni Papildu, pēc tam noklikšķiniet uz pogas Pārbaudīt.

Ja no austiņām atskan skaņa, jūs esat veiksmīgi atrisinājis problēmu.

Vai ir citi problēmu novēršanas padomi, kurus varat ieteikt?

Informējiet mūs zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found