Daudzi cilvēki kļūdaini domā, ka interneta plašumos nevienam neienāktu prātā uzbrukt viņu datoram. Tas var būt izplatīts uzskats, bet tas ir tikai mīts. Hakeri mērķē uz neaizsargātiem un nenoslogotiem datoriem, zogot no lietotāja sensitīvu informāciju. Jūs varat zaudēt savu grūti nopelnīto naudu, drošības sajūtu un pat savu privātumu. Galu galā daži no šiem noziedzniekiem var arī nolaupīt datora kameru.
Piekļuve datoram, izmantojot RAT
Mēs nesakām, ka hakeri ļaus robotizētai žurkai ielīst jūsu mājā un lustēs jūsu datoru. Tas, ko mēs domājām ar terminu “RAT”, ir “attālās piekļuves Trojas zirgs”.
Vai esat kādreiz pieredzējis zvanu klientu atbalsta dienestam un to, ka persona no otras puses attālināti salabo datoru? Jums vienkārši jāievēro daži vienkārši norādījumi, un viņi var izmantot attālās administrēšanas programmatūru, lai piekļūtu jūsu ierīcei.
Šī tehnoloģija ir diezgan izplatīta, taču to ne vienmēr izmanto par labu. Ir vairāki ļaunprātīgas programmatūras rīki, kurus izmanto kā hakeru ieročus. Tie ietver Back Orifice, SubSeven, ProRat un Poison-Ivy, starp daudziem citiem.
Kad Trojan ir atrodams jūsu datorā, hakeris var vērot katru jūsu kustību. Viņi var lasīt jūsu ziņas; uzņemiet taustiņsitienus un ekrāna darbības; un jums ir pilnīga kontrole pār jūsu ierīci, ieskaitot tīmekļa kameru. Ja jūs domājat, ka gaisma blakus jūsu tīmekļa kamerai vienmēr var jūs brīdināt par jebkādām aizdomīgām darbībām, labi, jūs kļūdāties. Jūsu kibernoziegumu meklētāji to var viegli izslēgt. Tātad, jūs pat nesapratīsit, ka kāds ir jūs izspiegojis. Tīmekļa kameras drošība, kas, jūsuprāt, jums ir, faktiski nepastāv.
Bēdīgā realitāte ir tāda, ka RAT var viegli iegādāties tiešsaistē, un ir tūkstošiem YouTube videoklipu, kas ilustrē to izmantošanu. Papildus valdības aģentūrām un identitātes zādzībām citi cilvēki, iespējams, var uzlauzt jūsu datora kameru. Piemēram, ja esat students, jūsu skola var jūs slepus uzraudzīt. Ir arī datoru nomas vietas, kuras izspiego klientus.
Vai kāds var uzlauzt manu datorkameru?
Ir daudz veidu, kā noziedznieki var uzlauzt jūsu datoru, piekļūstot svarīgai informācijai un pat draiveriem. Ņemot to vērā, šeit ir dažas metodes, ko viņi izmanto, lai RAT instalētu ierīcē:
- E-pasti ar ļaunprātīgu programmatūru un vīrusiem - hakeri var izplatīt ļaunprātīgu programmatūru, pievienojot to e-pastiem. Atverot pielikumu, jūs lejupielādējat un instalējat ļaunprātīgu programmatūru.
- E-pasta ziņojumi ar saitēm uz aizdomīgām vietnēm - saites jūs novirzīs uz vietni, kas līdzinās likumīgai organizācijai. Jums tiks uzdots lejupielādēt programmatūru, kas faktiski var būt ļaunprātīga programmatūra vai spiegprogrammatūra.
- Vājību meklēšana - hakeri var arī nosūtīt e-pastus, mēģinot apdraudēt ielaušanās novēršanas sistēmas, ielaušanās atklāšanas sistēmas un ugunsmūrus. Viņi mēģinās noteikt, vai jūsu dators nav atjaunots un neaizsargāts pret uzbrukumiem.
- Nepieprasīti zvani no viltus pārdošanas / remonta speciālistiem - jūs varat saņemt zvanu no hakera, uzdodoties par remonta speciālistu. Viņi var pārliecināt jūs instalēt un aktivizēt RAT.
Kā pasargāt sevi no tīmekļa kameru uzlaušanas
Šajā laikā esat atradis atbildi uz jautājumu "Vai kāds var uzlauzt manu datora kameru?" Diemžēl atbilde ir “jā”. Tomēr ir daži veidi, kā jūs varat darīt, lai hakeri nespiegotu jums. Šeit ir daži no preventīvajiem pasākumiem, kurus varat veikt:
- Ja neizmantojat kameru, atspējojiet to vai pārklājiet to. Tiek ziņots, ka FBI direktors Džeimss Komijs un Facebook izpilddirektors Marks Cukerbergs ir uzlīmējuši lenti virs viņu.
- Pārliecinieties, vai ir aktivizēts ugunsmūris un vai ir atjaunināts pretvīrusu / ļaunprātīgas programmatūras rīks.
- Vienmēr atjauniniet operētājsistēmu, programmatūru, draiverus un pārlūkprogrammu.
- Kameru izmantojiet tikai drošā interneta savienojumā.
- Tīmekļa kameras drošībai nepaļaujieties tikai uz pirkstu nospiedumu slēdzenēm. Pārliecinieties, vai izmantojat drošu paroli.
- Neatveriet e-pasta pielikumus vai saites, ja vien jūs tos absolūti negaidāt.
- Neizklaidiniet nevēlamus zvanus no telemārketeriem.
- Neatklājiet personas datus tiešsaistē svešiniekiem.
Kā jau minējām, hakeri vienmēr meklē drošības nepilnības. Programmatūras izstrādātāji izveido ielāpus un atjauninājumus, lai novērstu šīs kļūdas. Tātad mēs atkārtoti atkārtosim operētājsistēmas, draiveru un programmatūras atjaunināšanas nozīmi. Vienmēr varat izmantot Auslogics draivera atjauninātāju, lai ērti instalētu draiveru saderīgās un jaunākās versijas.
Vai varat sniegt mums citus ieteikumus, lai pasargātu sevi no tīmekļa kameru uzlaušanas?
Dalieties ar mums savās domās, komentējot tālāk!