Biogrāfija

Kā novērst nepieejamas sāknēšanas ierīces kļūdu sistēmā Windows 10?

Viena no visbiežāk sastopamajām kļūdām, ar kurām saskaras Windows 10 lietotāji, ir kļūda Nepieejama sāknēšanas ierīce. Tā ir tipiska “zilā nāves ekrāna” (BSOD) kļūda ar kodu 0x0000007b, kas bieži parādās Windows startēšanas laikā un notiek pēc Windows 10 jaunināšanas, Windows 10 jubilejas atjaunināšanas vai Windows 10 atiestatīšanas.

Šis kļūdas ziņojums bieži neļauj datoriem pareizi startēt. Tas norāda lietotājiem, ka viņu datorā ir izveidojusies problēma, un, lai novērstu apgalvoto kļūdu, ir nepieciešams restartēt. Tajā arī teikts, ka Windows apkopo informāciju par kļūdām un tiks restartēts ar noteiktu procentuālo daudzumu.

Nepieejamas sāknēšanas ierīces kļūdas nozīme (kļūdas kods 0x0000007b)

Windows parasti atjaunina sevi automātiski, kas ir īpaši aizraujoši, ja tiek ieviests jauns atjauninājums. Tomēr šis automātiskais atjauninājums var radīt milzīgu problēmu. Iedomājieties, kā jūs ar nepacietību gaidāt Windows 10 atsāknēšanu pēc atjaunināšanas, lai tikai ekrānā redzētu kļūdas kodu 0x0000007b.

Tad pēc dažiem mirkļiem dators tiek restartēts no jauna. Vienkārši attēlojiet šo ainu un iedomājieties, kā tā jūtas. Šis kļūdas ziņojums nozīmē, ka Windows, mēģinot startēt, nevarēja piekļūt sistēmas nodalījumam.

Problēma (acīmredzami) piespieda Windows no jauna restartēt. Vairāki Windows 10 lietotāji ir ziņojuši par šī kļūdas ziņojuma izplatību datoros, kuros darbojas SSD. Bet kas ir nepieejamas sāknēšanas ierīces kļūdas cēloņi? Lasiet tālāk, lai uzzinātu.

Windows 10 nepieejamas sāknēšanas ierīces kļūdas cēloņi:

Kļūda Nepieejama sāknēšanas ierīce attiecas uz BSOD kļūdas ziņojumu, kas rodas, kad Windows 10 operētājsistēma, mēģinot startēt, nespēj piekļūt sistēmas nodalījumam. Windows 10, iespējams, nevar piekļūt sistēmas nodalījumam šādu problēmu dēļ:

  • Bojāti, novecojuši vai neprecīzi konfigurēti draiveri
  • Aparatūras konflikti, kas rodas sistēmas atjauninājumu vai izmaiņu dēļ
  • Bojāts cietais disks
  • Ļaunprātīga programmatūra
  • Citi cēloņi

Bez tam izraisot Nepieejama sāknēšanas ierīces kļūda, iepriekš uzsvērtās problēmas var izraisīt citus sistēmas darbības traucējumus, tostarp trūkstošās kļūdas MSVCP110.dll, I VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR, INTERNAL_POWER_ERROR un daudz ko citu. Ir svarīgi novērst nepieejamu sāknēšanas ierīču problēmu, lai novērstu nopietnākas sistēmas darbības traucējumu iespējamību nākotnē.

Kā novērst nepieejamas sāknēšanas ierīces kļūdu operētājsistēmā Windows 10

Ir vairāki risinājumi, kā novērst nepieejamu sāknēšanas ierīces kļūdu operētājsistēmā Windows 10. Tomēr nav nepieciešams tos visus izmantot. Jums ir jāizmēģina tikai daži risinājumi, kas jāizdara ar jums piemērotāko. Ņemot to vērā, šeit ir ieteikts ceļvedis, kā novērst nepieejamas sāknēšanas ierīces kļūdu sistēmā Windows 10:

1. risinājums: atinstalējiet nesen instalētās paketes

Nesen instalētās paketes var izraisīt nepieejamu sāknēšanas ierīces kļūdu operētājsistēmā Windows 10. Ja esat iestatījis Windows Update, lai pakotnes instalētu automātiski, tā instalēs jaunas pakotnes, par to neziņojot. Ja uzskatāt, ka nesen instalētās pakotnes izraisa šo problēmu, varat tās noņemt vienu pēc otras.

Cerams, ka, atinstalējot atjauninājumus pa vienam, galu galā tiks izdzēsta problēma izraisošā pakete. Tā kā rodas šī kļūda, nav iespējams normāli palaist Windows 10, ieteicams atinstalēt pakotnes, dodoties uz Labot un izmantojot komandu DSM.

Piezīme. Šis process restartē datoru. Pirms turpināt, pārliecinieties, vai viss darbs ir saglabāts. Veicamās darbības:

  1. Pārliecinieties, ka jūsu mašīna ir pilnībā izslēgta
  2. Nospiediet datora barošanas pogu, lai to ieslēgtu, un pēc tam 5 sekundes turiet ieslēgšanas / izslēgšanas pogu, līdz tā automātiski izslēdzas. Atkārtojiet šo procesu vairāk nekā divas reizes, līdz parādās ekrāns “Sagatavo automātisko remontu”.
  3. Piezīme. Šīs darbības mērķis ir atvērt Automātiskā remonta sagatavošanas ekrānu. Ja Windows nevar pareizi startēt, tiek parādīts šis ekrāns, un Windows mēģina pats novērst problēmu. Varat izlaist šo darbību, ja šis ekrāns parādās pirmo reizi, kad ieslēdzat datoru.
  4. Pagaidiet, līdz tiek pabeigta Windows diagnostika
  5. Noklikšķiniet uz Papildu opcijas, lai atvērtu Windows atkopšanas vides ekrānu
  6. Windows atkopšanas vides ekrānā noklikšķiniet uz Traucējummeklēšana
  7. Ekrānā Traucējummeklēšana izvēlieties Papildu opcijas
  8. Atlasiet komandu uzvedni

Datoram vajadzētu restartēt un palaist sevi komandu uzvednē. Kad ekrānā ir parādījusies komandu uzvedne, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus.

  • Ierakstiet dir c: (Tas ir, ja diskā C esat instalējis Windows) un pieskarieties Enter
  • Palaidiet Dism / Image: C: \ / Get-Packages
  • Parādās sistēmā instalēto pakotņu saraksts. Lai noteiktu jaunāko pakotni, varat izmantot datuma lauku. Noteikti atzīmējiet paketes identitāti
  • Lai atinstalētu pakotni, ievadiet dism.exe / image: c: \ / remove-package / [pakotnes nosaukums].

“Paketes identitāte” šeit ir pakas nosaukums, kuru esat pierakstījis iepriekšējā darbībā.

  1. Pēc pakotņu atinstalēšanas restartējiet datoru. Pēc tam pārbaudiet, vai kļūda ir veiksmīgi novērsta.

Ja pēc pēdējo atjauninājumu atinstalēšanas kļūda joprojām pastāv, ieteicams to pašu procesu noņemt citu nesen atjauninātu pakotni. Alternatīvi, lai novērstu šo zilā ekrāna sakabi, varat izmantot pilnīgi jaunu risinājumu.

2. risinājums: atjauniniet draiverus

Draiveri ir ērti rīki, kas ļauj Windows pareizi izmantot jūsu aparatūru. Tomēr novecojušie draiveri nav saderīgi ar Windows 10 un tādējādi rada visdažādākos traucējumus, ieskaitot nepieejamu sāknēšanas ierīces kļūdu. Lai novērstu šāda veida kļūdas, ieteicams atjaunināt draiverus.

Lai atjauninātu bojātu draiveri, apmeklējiet aparatūras ražotāja oficiālo vietni un atrodiet un lejupielādējiet jaunākos draiverus. Bieži vien kontrolieru draiveri, piemēram, IDE ATA / SATA, var izraisīt šo sāknēšanas ierīces problēmu. Tātad, lejupielādējot un instalējot jaunāko draiveru versiju, kļūdu var novērst vienreiz un uz visiem laikiem.

Draiverus var automātiski atjaunināt, izmantojot Auslogics draiveru atjauninātāju. Tas automātiski atpazīst jūsu sistēmu un atrod tai piemērotos draiverus. Izmantojot šo draivera atjaunināšanas programmatūru, jūs varat viegli skenēt datoru un atklāt un novērst visas draivera problēmas, neizmantojot lēnu manuālu pieeju.

Ir vērts atzīmēt, ka nepareizu draiveru versiju lejupielāde un instalēšana var sabojāt jūsu sistēmu. Izmantojot profesionālu draivera problēmu novēršanas rīku, piemēram, Auslogics Driver Updater, tiek saglabāta jūsu sistēmas drošība un novērsta tās pastāvīga bojāšana. Tas labo visus problemātiskos draiverus ar vienu klikšķi.

3. risinājums: Pārslēdziet AHCI režīma vērtību BIOS uz Iespējots

Daudzi lietotāji ir ziņojuši par iespēju novērst šo sāknēšanas ierīces problēmu, BIOS pārslēdzot AHCI režīmu uz “Enabled”. BIOS izvēlne ražotājiem ievērojami atšķiras, un, iespējams, vēlēsities pārbaudīt mātesplates rokasgrāmatu. Šī iemesla dēļ šim problēmu novēršanas procesam trūkst vienotas pieejas, lai to izskaidrotu.

Tomēr kopumā process ietver BIOS ievadīšanu sāknēšanas laikā, nospiežot taustiņu Dzēst, Escape taustiņu vai Funkciju taustiņus. Pēc tam atlasīsit Papildu opcijas un atradīsit Iestatīt AHCI režīmu. Pārslēdziet AHCI Mode vērtību uz Enabled.

4. risinājums: Atbrīvojieties no “Gaida atjaunināšanu” paketēm

Windows 10 operētājsistēma dažreiz var sajukt neizpratnē gaidāmo atjauninājumu dēļ. Paketes, kuras gaida uz visiem laikiem un netiek instalētas, var izraisīt šo tehnisko zilā ekrāna problēmu. Ir svarīgi tos noņemt, lai Windows varētu darboties pareizi.

Izpildiet tālāk norādīto procedūru, lai operētājsistēmā Windows 10 noņemtu “gaida atjauninājumus” pakotnes:

  1. Izvēlnē dodieties uz Atjaunināšana un drošība
  2. Noklikšķiniet uz Atkopšana
  3. Pārejiet uz Advanced Startup
  4. Izvēlieties Restartēt tūlīt
  5. Atlasiet Traucējummeklēšana
  6. Pieskarieties vienumam Papildu opcijas
  7. Atlasiet Komandu uzvedne

Palaidiet šīs komandas, tiklīdz ir sākta programma Command Prompt. Šīs trīs komandas noņems reģistrācijas atslēgu Sesijas gaida. Pēc katras rindiņas noteikti nospiediet pogu “Enter”.

  • reg ielādējiet HKLM \ temp c: \ windows \ system32 \ config \ programmatūru
  • reg dzēst HKLM \ temp \ Microsoft \ Current Version \ Component Based Server
  • reg izkraut HKLM \ temp

Pēc šī procesa visi gaidītie atjauninājumi ir jāpārvieto un jāglabā attiecīgajā pagaidu failā. Atjauninājumu saraksta iegūšana nav grūts uzdevums. Viss, kas jums jādara, ir ierakstīt dism / image: \ / get-package un atzīmēt jebkuru paketi ar tagu “Install Pending”.

  1. Izveidojiet pagaidu failu, ierakstot MKDIR C: \ temp \ paketes. Kad esat pabeidzis, nospiediet pogu “Enter”
  2. Paturiet prātā, ka visas neapstiprinātās paketes ir jāpārvieto vai jāievieto attiecīgajā pagaidu failā. Ievadiet dism / image: C: \ noņemiet paketi / paketes identitāti: / scratchdir: c: \ temp | paketes. Pēc tam nospiediet taustiņu Enter. Neaizmirstiet aizstāt “pakotnes identitāti” ar atbilstošu pakotnes nosaukumu.

5. risinājums: pārbaudiet un salabojiet visus bojātos cietā diska failus

Ja datora cietajā diskā ir pieejami bojāti faili, iespējams, ka tie izraisīs nepieejamu sāknēšanas ierīces kļūdu. Prieks, ka bojātu failu labošana cietajā diskā ir vienkāršs un viegli saprotams process.

Ja uzskatāt, ka šo problēmu izraisa bojāti faili, varat to novērst, izmantojot komandu uzvedni. Ņemiet vērā, ka, lai veiktu šo uzdevumu, jums jābūt administratoram. Nospiediet pogu “Windows” un ievadiet cmd. Kad rezultāts ir parādīts, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā un atlasiet Palaist kā administrators.

Joprojām tajā pašā Command Prompt lietojumprogrammā ievadiet chkdsk / f / r un pēc tam izvēlieties Enter. Dodiet lietojumprogrammai dažus mirkļus, lai apstrādātu ievadi un parādītu izvadi. Pēc tam ierakstiet burtu Y un nospiediet pogu “Enter”. Ja sistēmu Windows nevar palaist, varat izmantot atkopšanas konsoli, lai palaistu šo komandu, ierakstot chkdsk / r C:

6. risinājums: ļaunprātīgas programmatūras skenēšana

Vīrusi var izraisīt arī BSoD, tāpēc ir svarīgi regulāri skenēt datoru, lai noņemtu visu ļaunprātīgo programmatūru. Kompetents anti-ļaundabīgo programmu risinājums, piemēram, Auslogics Anti-Malware, atklās un neitralizēs visus ļaunprātīgos priekšmetus un sniegs jums nepieciešamo sirdsmieru.

Secinājums:

Kļūda Nepieejama sāknēšanas ierīce ir apgrūtinoša, taču daudzi Windows 10 lietotāji ziņo, ka šīs problēmas risināšana nav kalnup. Iepriekš minētās piecas metodes ir izrādījušās noderīgas, lai novērstu zilā ekrāna kļūdu sistēmā Windows 10. Nav šaubu, ka viens no šiem risinājumiem jums darbosies. Vienkārši izmēģiniet viņus un pastāstiet mums savu viedokli zemāk esošajā komentāru sadaļā. Veiksmi!

Starp citu, ja jums jāpalielina sistēmas apjoms sistēmā Windows 10, mēs priecājamies parādīt jums efektīvu veidu, kā to izdarīt. Un šeit ir norādīts, kā pārtraukt pārlūkprogrammas izsekošanu: izmēģiniet rīku, lai iegūtu lielisku rezultātu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found