Windows

SSD optimizācija uzlabo SSD veiktspēju

SSD

Mēs visi mīlam ātrus datorus, un SSD (cietvielu diska) instalēšana var paātrināt jūsu datoru vairāk, nekā jūs jebkad domājāt par iespējamu. SSD un cieto disku salīdzinājumā vienmēr uzvar SSD - tie ir ievērojami ātrāki nekā parastie cietie diski, ir uzticamāki, jo tiem nav kustīgu daļu, tie ir mazāk pakļauti triecieniem, patērē mazāk enerģijas un ir patiešām klusi. Protams, SSD joprojām ir dārgi, salīdzinot ar parastajiem cietajiem diskiem, taču cenas sāk samazināties, jo SSD kļūst arvien izplatītāki.

Lai gan SSD diskiem ir tāds pats mērķis kā HDD, tie darbojas atšķirīgi. Tā kā tie vēl nav īsti mainstream, daudzi lietotāji ir neizpratnē, vai SSD ir jāuztur tāpat kā HDD vai nē. Papildus tam ir cilvēki, kuri meklē veidus, kā vēl vairāk paātrināt SSD. Šajā rakstā mēs parādīsim dažus SSD optimizācijas uzlabojumus un palīdzēsim jums nodrošināt, ka jūsu SSD darbojas visaugstākajā veiktspējā. Iegūstiet savus diskus optimizētam maksimālajam ātrumam un maksimālajai efektivitātei, izmantojot Auslogics Disk Defrag Pro, kuram ir jaudīgi viedie algoritmi un sāknēšanas laika defrag tehnoloģija.

Atspējot plānoto diska defragmentēšanu

Mums bija daudz lietotāju, kuri mums jautāja, vai viņiem vajadzētu defragmentēt savus SSD diskus. Atbilde ir “nē”. Parastā defragmentēšana ir noderīga tikai tādu disku vērpšanai, kuriem ir kustīgas daļas, jo tas apvieno visus failu fragmentus un tādējādi ļauj cietajam diskam atvērt failus vienā vienmērīgā kustībā. Tas ir daudz ātrāk nekā lasīšanas rokas domuzīme visā cietajā diskā, lasot failu. SSD diskiem nav mehānisku ieroču, un viņiem ir vienalga, vai fails ir blakus vai sadrumstalots. SSD diskiem defragmentēšana pat nav pieejama, ja izmantojat Windows iebūvēto defrag. Turklāt SSD defragmentēšana teorētiski var saīsināt tā kalpošanas laiku, jo SSD šūnas var atbalstīt tikai noteiktu skaitu rakstīšanas darbību (parasti aptuveni 10 000 rakstu vienā šūnā).

Būdama jaunākā operētājsistēma, Windows 7 ar SSD tiek galā labāk nekā jebkura cita Windows versija. Tāpēc SSD diskiem faktiski tiek atspējota plānotā defragmentēšana, kas pēc noklusējuma ir iespējota HDD diskdziņiem (ja Windows tiek instalēta no jauna SSD). Tomēr vislabāk ir pārliecināties, vai defragmentēšana ir atspējota. Darīt to:

 • Klikšķiniet uz Sākt un veidu dfrgui iekš Meklēt bārs
 • Iezīmējiet savu SSD un noklikšķiniet uz Konfigurēt grafiku
 • Pārliecinies Skriet pēc grafika nav pārbaudīts. Ja tas ir atzīmēts, noņemiet atzīmi no tā.

Vēl viens SSD optimizācijas kniebiens - atspējot indeksēšanu

Indeksēšana ir Windows pakalpojums, kas paredzēts, lai paātrinātu Windows meklēšanu. Indeksēšanas pakalpojums automātiski seko jūsu datorā esošajiem failiem, kas padara failu meklēšanu ātrāku. Tomēr indeksēšana veic daudzas mazas rakstīšanas darbības, lai uzturētu failu indeksu datu bāzi, kad veidojat, modificējat vai dzēšat failus. Un, kā jūs jau zināt, jo mazāk rakstu ir SSD, jo ilgāk tas darbosies labi. Kas attiecas uz Windows meklēšanu, tas tikpat labi darbosies, kad indeksēšana būs izslēgta. Lai atspējotu indeksēšanu, rīkojieties šādi:

 • Iet uz Sākt un noklikšķiniet uz Dators
 • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz SSD diska un atlasiet Rekvizīti
 • Noņemiet atzīmi Atļaut failiem šajā diskā papildus faila rekvizītiem indeksēt saturu

Pārliecinieties, vai ir iespējots TRIM atbalsts

Jūs droši vien zināt, ka, izdzēšot failus, tie netiek nekavējoties izdzēsti. Faili paliek tur, kur viņi atrodas, bet to indekss tiek mainīts tā, lai to aizņemtā vieta tiktu atzīmēta kā brīva. Rakstot jaunus failus diskā, viss datu bloks tiek iztīrīts, lai jaunie faili tiktu saglabāti. Šī tehnoloģija labi darbojas HDD. Bet SSD glabā un pārraksta datus citādi. Tāpēc SSD vislabāk ir izmantot komandu TRIM un skrubēt izdzēstos failus, nevis veikt visa bloka dzēšanu, kad diskā tiek ierakstīti jauni dati. TRIM komanda ļauj operētājsistēmai informēt SSD disku par to, kuri datu bloki vairs netiek izmantoti un kurus var noslaucīt. Būtībā TRIM palīdz izvairīties no rakstīšanas veiktspējas pasliktināšanās, pateicoties tam, kā tā rīkojas ar dzēšanu un rakstīšanu.

Windows 7 atbalsta TRIM no kastes, taču joprojām ir labi pārliecināties, vai ir iespējots TRIM atbalsts. Lūk, kā jūs to varat izdarīt:

 • Palaidiet paaugstinātu komandu uzvedni, noklikšķinot uz Sākt, rakstīšana cmd.exe iekš Meklēšanas lodziņš un nospiežot Ctrl + Shift + Enter
 • Komandu uzvednes logā ierakstiet fsutil uzvedības vaicājums atspējotsnotificēt
 • DisableDeleteNotify = 0 nozīmē, ka TRIM ir iespējots, un DisableDeleteNotify = 1 nozīmē, ka tas ir atspējots.

TRIM

Atspējojiet, pārvietojiet vai samaziniet lapas failu

Kad sistēma strādā ar lietojumprogrammām, sistēma sāk izmantot lapas failu (virtuālo atmiņu). Kad sistēma izmanto lapas failu, jūsu diskā tiek ierakstīti. Tā kā vislabāk ir samazināt rakstīšanu SSD, vislabāk ir vai nu samazināt lapas faila lielumu, pārvietot to uz citu disku vai vispār atspējot. Lūk, kā:

 • Klikšķiniet uz Sākt, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Dators un dodieties uz Rekvizīti
 • Izvēlieties Sistēmas papildu iestatījumi saiti kreisajā pusē un dodieties uz Iestatījumi zem Izrāde
 • Iet uz Papildu cilni, atrodiet Virtuālā atmiņa un noklikšķiniet Mainīt
 • Noņemiet atzīmi no Automātiski pārvaldīt peidžeru faila lielumu visiem diskiem izvēles rūtiņu

 • Zem Disks [sējuma etiķete], noklikšķiniet uz diska, kurā vēlaties mainīt virtuālās atmiņas lielumu. Ja jūsu sistēma papildus SSD izmanto arī cieto disku, ieteicams lapas failu pārvietot tur.
 • Klikšķis Pielāgots izmērs un ierakstiet jauno lielumu MB Sākotnējais lielums (MB) un Maksimālais lielums (MB) kastes. Pārliecinieties, ka tā ir vienāda summa, lai CPU nepārtraukti pielāgotu virtuālo atmiņu
 • Klikšķis Iestatiet un pēc tam noklikšķiniet labi
 • Ja vēlaties atspējot lapas failu, vienkārši atlasiet Nav peidžeru faila un noklikšķiniet labi

Paturiet prātā, ka, lietojot dažas lietojumprogrammas, vispār atspējojat lapas failu un pietrūkst RAM, tie avarēs.

Atspējot hibernāciju

Atspējojot hibernāciju, varat atbrīvot daudz vietas SSD (aptuveni RAM apjomu). Atspējojot hibernāciju, jūs nevarēsiet izmantot šo enerģijas taupīšanas režīmu, taču brīvās vietas ieguvums ir tā vērts. Lūk, kā jūs varat atspējot hibernāciju:

 • Klikšķiniet uz Sākt, ierakstiet cmd, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz cmd ikonas un atlasiet Izpildīt kā administratoram
 • Komandu uzvednes loga tipā powercfg -h izslēgts un nospiediet Enter

Un mūsu pēdējais SSD optimizācijas kniebiens - iespējojiet rakstīšanas kešatmiņu

Rakstīšanas kešatmiņa ir funkcija, kas uzlabo gan SSD, gan HDD veiktspēju. Lai gan SSD priekšrocība salīdzinājumā ar cieto disku ir palielināts ātrums, rakstīšanas kešatmiņa joprojām var uzlabot tā veiktspēju. Ja ir iespējota rakstīšana kešatmiņā, liela ātruma gaistošā atmiņa tiek izmantota, lai apkopotu un kešatmiņā ierakstītu komandas, kas nosūtītas uz diska disku. Tas palīdz uzlabot diska veiktspēju. Vēl viena noderīga rakstīšanas kešatmiņas funkcija ir NCQ (Native Command Queuing) - funkcija, kas ievieš rakstīšanas kombināciju un ļauj diskam izdarīt saprātīgas izvēles, rakstot un lasot datus.

Lai iespējotu rakstīšanu kešatmiņā, rīkojieties šādi:

 • Klikšķiniet uz Sākt, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Dators un dodieties uz Rekvizīti
 • Noklikšķiniet uz Ierīču pārvaldnieks kreisajā pusē
 • Atveriet Diskdziņu sadaļa, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz sava diska, atlasiet Rekvizīti un dodieties uz Politikas cilni
 • Pārbaudiet Diskā iespējojiet rakstīšanas kešatmiņu un noklikšķiniet labi

Šie SSD optimizācijas uzlabojumi palīdzēs padarīt cietvielu disku vēl ātrāku, paildzinās tā kalpošanas laiku un padarīs jūsu datoru par patiesu prieku izmantot.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found