Windows

Ko darīt, ja funkciju taustiņi nedarbojas manā datorā?

Funkciju taustiņi (Fn taustiņi) nodrošina ērtāku un ātrāku veidu, kā veikt dažādus uzdevumus. Izmantojot pareizo taustiņu kombināciju, jūs varēsiet ieslēgt Wi-Fi, palielināt skaļruņa skaļumu un izpildīt daudzas citas funkcijas.

Tomēr ir gadījumi, kad, neraugoties uz pareizās taustiņu kombinācijas, jūs nesasniedzat atbilstošu rezultātu. Jūs varētu domāt: "Kāpēc funkciju taustiņi nedarbojas manā tastatūrā?" Tam var būt vairāki iemesli. Šajā amatā mēs uzzināsim, kas viņi ir. Turklāt mēs iemācīsim jums novērst Fn taustiņu, kas nedarbojas, problēmu jūsu datorā.

1. metode: pārbaudiet, vai funkciju taustiņi ir bloķēti

Vairumā gadījumu iemesls, kāpēc jūs nevarat izmantot funkciju taustiņus, ir tāpēc, ka jūs neapzināti nospiedāt F bloķēšanas taustiņu. Neuztraucieties, jo mēs varam iemācīt atbloķēt funkciju taustiņus operētājsistēmā Windows 10. Mēs iesakām meklēt tastatūrā F Lock vai F Mode taustiņu. Ja tāds ir, mēģiniet to nospiest, pēc tam pārbaudiet, vai Fn taustiņi tagad darbojas.

2. metode: mēģiniet nospiest taustiņus F11 vai F12

Vairāki lietotāji ziņoja, ka viņi ir spējuši panākt savu funkciju taustiņu darbību, nospiežot taustiņu F11 vai F12. Izmēģināt vienu un to pašu risinājumu nav kaitējums. Uzņemiet to un pārbaudiet, vai tas ir atrisinājis problēmu.

3. metode: atjauniniet tastatūras draiveri

Fn taustiņi var sākt nedarboties vai vispār pārtraukt darboties, ja datora tastatūras draiveris ir bojāts, bojāts vai novecojis. Par laimi, šo problēmu var viegli atrisināt, atjauninot draiverus. Ir trīs veidi, kā to izdarīt:

  1. Izmantojot ierīču pārvaldnieku
  2. Dodieties uz ražotāja vietni, lai lejupielādētu draiveri
  3. Izmantojot Auslogics draivera atjauninātāju

Izmantojot ierīču pārvaldnieku

  1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + X.
  2. Sarakstā atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
  3. Tagad izvērsiet kategorijas Tastatūras saturu.
  4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tastatūras un pēc tam atlasiet Atjaunināt draiveri.

Dodieties uz ražotāja vietni, lai lejupielādētu draiveri

Jums jāzina, ka pat tad, kad atjaunināt tastatūras draiveri, izmantojot ierīču pārvaldnieku, jūsu sistēma joprojām var palaist garām atbilstošo versiju. Kā tāds jums jādodas uz ražotāja vietni, pēc tam atrodiet pareizo tastatūras draiveri atbilstoši procesora tipam un OS. Pārliecinieties, vai esat atradis pareizo versiju, jo, ja jūs to neatradīsit, tas radīs vairāk problēmu jūsu datoram.

Izmantojot Auslogics draivera atjauninātāju

Manuāli atjauninot tastatūras draiveri, jūs riskējat ar datoru. Turklāt process var būt laikietilpīgs, jo jums jāatrod pareizā versija operētājsistēmai un procesora tipam. No otras puses, lietojot Auslogics draivera atjauninātāju, jums jānoklikšķina tikai uz pogas. Rīks automātiski atpazīs jūsu OS un procesora tipu, pēc tam atrodiet pareizo tastatūras draiveri savam datoram. Labākais ir tas, ka šī programmatūra atjauninās visus jūsu draiverus. Tātad, jūs varat atrisināt problēmu un pat uzlabot sava datora veiktspēju.

Kādu tēmu jūs vēlētos, lai mēs apspriestu mūsu nākamajā rakstā?

Dalieties savos ieteikumos zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found