Windows

Paātriniet Windows datoru, veicot 5 vienkāršas darbības

Ir daudz veidu, kā uzlabot datora veiktspēju, sākot no aparatūras jaunināšanas līdz reģistra rediģēšanai. Tomēr aparatūras jaunināšana var būt diezgan dārga, un reģistra manuāla rediģēšana var nodarīt vairāk ļauna nekā laba. Šajā rakstā mēs parādīsim, kā ir iespējams paātrināt datoru, veicot piecas vienkāršas darbības.

1. solis - pārbaudiet, vai datorā nav ļaunprātīgas programmatūras

Ļaunprātīga programmatūra ir visbiežākais pēkšņas datora darbības pārtraukšanas cēlonis. Ja izmantojat Windows, vienmēr ir iespējams, ka kaut kur slēpjas pāris infekcijas. Pat ja jums ir droši pārlūkošanas ieradumi un regulāri atjaunināt pretvīrusu programmatūru. Tāpēc ir lietderīgi reizi pa reizei skenēt datoru ar citu drošības programmatūru. Vienmēr vislabāk ir meklēt ļaunprātīgu programmatūru drošajā režīmā, tāpēc meklējiet drošības programmatūru, kurai ir iespēja to izdarīt, piemēram, Auslogics Antivirus un Malwarebytes.

Kad esat pārliecināts, ka jūsu datorā nav vīrusu un ļaunprātīgas programmatūras, varat veikt pārējās darbības.

2. solis - atbrīvojiet vietu diskā

Laika gaitā jūs sākat pamanīt, ka jūsu cietais disks kļūst patiešām pilns un brīvas vietas vairs nav tik daudz. Tas ir normāli, jo jūs izveidojat un lejupielādējat failus un instalējat programmatūru. Bet vai jūs zinājāt, ka lielu vietu diskā aizņem bezjēdzīgi junk faili, kas neko citu nedara, kā tikai cirst jūsu datoru? Parasti šie faili ir pārlūkprogrammas kešatmiņa, Windows pagaidu faili, atkritnes saturs, novecojuši sistēmas atjaunošanas punkti un nevajadzīgi failu dublikāti.

Windows ir iebūvēts diska tīrīšanas rīks, kas palīdzēs atbrīvoties no visa, izņemot failu dublikātus. Lai to izmantotu, noklikšķiniet uz Sākt -> Visas programmas -> Piederumi -> Sistēmas rīki -> Diska tīrīšana. Pēc tam atlasiet disku, kuru vēlaties tīrīt, un noklikšķiniet uz labi. Diska tīrīšanas rīks analizēs disku un parādīs dzēšamo failu sarakstu. Varat atzīmēt un noņemt izvēles rūtiņas Dzēšamie faili sarakstā, lai norādītu, ko vēlaties izdzēst. Pēc šī klikšķa labi un gaidiet, kamēr lietderība veiks darbu.

Ja vēlaties atbrīvot vēl vairāk vietas cietajā diskā, varat izdzēst vecos sistēmas atjaunošanas punktus. Lai to izdarītu, noklikšķiniet uz Vairāk iespēju cilni, atrodiet Sistēmas atjaunošana un noklikšķiniet uz Satīrīt pogu. Pēc tam jūs saņemsit ziņojumu ar jautājumu, vai vēlaties izdzēst visus atjaunošanas punktus, izņemot jaunākos. Klikšķis lai apstiprinātu, pēc tam noklikšķiniet uz labi.

Ja izmantojat operētājsistēmu Windows 7, jums būs jānoklikšķina uz Iztīriet sistēmas failus Vispirms nospiediet pogu, pēc tam atlasiet disku, noklikšķiniet uz Vairāk iespēju un pēc tam noklikšķiniet uz Satīrīt poga zem Sistēmas atjaunošana un ēnu kopijas.

Windows diska tīrīšanas rīkā nav iespēju atrast un izdzēst failu dublikātus, kas var aizņemt ievērojamu vietu diskā. Par laimi ir daudz bezmaksas utilītu, piemēram, Auslogics Duplicate File Finder, kas var paveikt šo darbu.

3. solis - notīriet darbvirsmu

Ja jūsu Windows darbvirsma ir pārblīvēta ar failiem, ieteicams to notīrīt. Jo vairāk pārblīvēta ir jūsu darbvirsma, jo vairāk laika nepieciešams ielādēt Windows. Arī tad, ja datoram ir vajadzīgs ilgs laiks, lai reaģētu un redzat, ka mirgo cietā diska indikators, tas var būt darbvirsmas faili.

Risinājums ir pārvietot failus uz mapēm, piemēram, Dokumenti mapi un izdzēsiet lietojumprogrammu saīsnes, kuras bieži neizmantojat - šīs programmas vienmēr varat palaist no Sākt izvēlne.

4. solis - atinstalējiet neizmantotās programmas

Vēl viens veids, kā paātrināt datora caurlaidību, ir pārbaudīt instalēto programmatūru un noskaidrot, vai jums ir vajadzīgas visas lietojumprogrammas. Lai skatītu visas datorā instalētās lietojumprogrammas, rīkojieties šādi:

Ja izmantojat sistēmu Windows XP:

Iet uz Sākt -> Iestatījumi -> Vadības panelis -> dubultklikšķi Pievienot / noņemt programmas.

Ja izmantojat Windows Vista vai 7:

Iet uz Sākt -> Vadības panelis un noklikšķiniet Atinstalējiet programmu (ja izmantojat vadības paneļa klasisko skatu, veiciet dubultklikšķi uz Programmas un iespējas ikona).

Visticamāk, jūs atradīsit programmas, kuras esat izmantojis tikai vienu vai divas reizes. To noņemšana atbrīvos vietu diskā un ļaus datoram darboties ātrāk.

5. solis - defrag, lai paātrinātu piekļuvi failiem

Diska sadrumstalotība palēnina kopējo sistēmas darbību. Kad faili ir sadrumstaloti, datoram pēc faila atvēršanas ir jāmeklē cietais disks, lai saliktu tā gabalus. Tāpēc atbildes laiks var būt ievērojami ilgāks, ja jums ir daudz sadrumstalotu failu.

Parasti jums vajadzētu defragmentēt diskus reizi mēnesī. Tomēr vienmēr ir lietderīgi veikt defragmentēšanu, ja:

  • jūs tikko lejupielādējāt daudz failu;
  • jums ir palikuši tikai aptuveni 15% brīvas vietas diskā;
  • jūs tikko instalējāt jaunu programmatūru.

Windows ir sava Disk Defragmenter lietderība. Lai piekļūtu tai, noklikšķiniet uz Sākt -> Visas programmas -> Piederumi -> Sistēmas rīki -> Diska defragmentētājs. Pēc tam noklikšķiniet uz Analizēt pogu, lai redzētu, vai jūsu cietais disks ir jādragmentē.

Ja jums, tāpat kā lielākajai daļai datoru lietotāju, nepatīk Windows diska defragmentētājs, jo tas ir lēns un tam nav pietiekami daudz funkciju, iespējams, vēlēsities izmantot bezmaksas trešo pušu utilītu, piemēram, Auslogics Disk Defrag vai MyDefrag.

Varat arī izmēģināt all-in-one sistēmas utilītu ar nosaukumu Auslogics BoostSpeed. Programma tiek piegādāta ar 18 rīkiem, tostarp diska tīrīšanas līdzekli, atinstalēšanas pārvaldnieku, diska defragmentētāju un reģistra tīrītāju, kas ir paredzēti, lai paātrinātu jūsu datoru un palīdzētu tam saglabāt ātrumu un stabilitāti. Jūs varat lejupielādēt 15 dienu izmēģinājumu un bez maksas meklēt datorā veiktspējas problēmas.

Tagad jūs zināt, kā paātrināt datoru.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found