Windows

Windows 10 versija 2004: kas nāk šajā laidienā?

Šī gada 27. maijā Microsoft izlaida jaunāko Windows 10. versiju. To sauc par Windows 10 2004. gada versiju vai 2020. gada maija atjauninājumu (V2004). Šī pašlaik ir jaunākā pieejamā operētājsistēmas versija, un tajā ir ietverti vairāki jauninājumi un uzlabojumi.

Tātad, kas ir mainījies Windows 10 versijā 2004? Ir diezgan daudz interesantu lietu, kuras ir vērts pieminēt.

Kas jauns Windows 10 versijā 2004?

Windows piedāvā Windows 10 2004 versiju automātiski, izmantojot Windows Update, un jaunākajai versijai ir pievienotas vairākas jaunas funkcijas un uzlabojumi, tostarp

Windows apakšsistēma Linux 2 (WSL2), jaunā Cortana lietojumprogramma, Notepad uzlabojumi, Windows meklēšanas uzlabojumi, Windows Sandbox un daudz kas cits.

Tālāk mēs aplūkosim dažas no labākajām jaunajām lietām Windows 10 2004 izlaišanā.

Kas jauns Notepad?

Windows piezīmjdators var būt diezgan antīka programmatūra, taču tā ir ērta, un daudziem lietotājiem tā šķiet būtiska un noderīga operētājsistēmas sastāvdaļa. Šoreiz Windows piezīmjdatorā ir veikti vairāki uzlabojumi. Proti:

  • Turpmāk, ja Notepad atlasāt teksta daļu un pēc tam dodaties uz Atrast, atlasītais teksts automātiski parādīsies meklēšanas lodziņā.
  • Ja iespējojat Word Wrap, rindu numuri būs redzami.
  • Ja tekstā ir nesaglabātas izmaiņas, virsraksta joslas indikators jums par to paziņos.
  • Notepad tekstu tagad var tuvināt.
  • Ir jauna noklusējuma kodēšanas opcija: UTF-8 bez baitu secības atzīmes, kas nodrošina labāku saderību ar ASCII tīmekļa kodēšanu.
  • Tagad varat izmantot jaunus saīsnes: jauna Notepad loga atvēršanai (Ctrl + Shift + N), teksta “Save as…” saglabāšanai (Ctrl + Shift + s) un pašreizējā loga aizvēršanai (Ctrl + W).

Kas jauns Windows meklēšanā?

Windows meklēšanai jaunākajā atjauninājumā ir piešķirtas arī dažas jaunas funkcijas:

  • Tagad, kad rakstāt meklēšanas lodziņā, jūs saņemsiet meklēšanas rezultātu ieteikumus, un OneDrive tiks iekļauts arī standarta meklējumos.
  • Ja jums ir iespējots enerģijas taupīšanas režīms, ja akumulatora uzlādes līmenis ir mazāks par 50% vai ja procesora ielāde vai diska izmantošana ir pārāk augsta, Windows meklēšana pārtrauks failu indeksēšanu.

Kas jauns ir ar Windows Sandbox un virtuālo darbvirsmu?

Windows Sandbox pirmo reizi tika ieviests sistēmā Windows 10 2019. gada maijā. Kopš tā laika programmatūra ir saņēmusi uzlabojumus ar katru Windows atjauninājumu, un Windows 10 versija 2004 nav izņēmums:

  • Tagad jūs varat veikt izmaiņas iestatījumos: piemēram, lietotāji var iespējot vai atspējot vGPU, atļaut piekļuvi tīklam utt.
  • Turklāt Windows 10 2004 Sandbox varat izmantot mikrofonu.
  • Arī virtuālie galddatori ir saņēmuši jauninājumu: tos tagad var pārdēvēt.

Kas jauns ar uzdevumu pārvaldnieku?

Uzdevumu pārvaldnieks ir būtisks rīks Windows OS, kur varat iegūt daudz informācijas par datora aparatūru. Jaunākajā Windows atjauninājumā uzdevumu pārvaldniekam ir piešķirtas arī dažas papildu funkcijas. Piemēram, tagad jūs varat apskatīt konkrēta GPU temperatūru, kā arī varēsit redzēt, kāda veida diska atmiņa ir sistēmā (HDD vai SSD).

Jaunas pieejamības funkcijas Windows 10 2004. gada versijā

Windows 10 versijā 2004 Microsoft ir veikusi daudz uzlabojumu lietotājiem ar īpašām pieejamības vajadzībām:

  • Tiem, kas lieto acu vadību, tagad ir iespējams vilkt un nomest objektus. Pauzes laikā, lietojot acu vadības rīku, palaišanas paliktnis tiks pilnībā paslēpts, lai lietotājam būtu pietiekami daudz vietas darbam. Lai noklikšķinātu, lietotājs tagad var izmantot slēdzi, nevis ilgāku laiku apskatīt vajadzīgo opciju. Microsoft ir arī uzlabojusi acu kontroles iestatījumus, ļaujot lietotājiem labāk kontrolēt, kā reaģēt uz acu kustībām.
  • Arī diktors ir efektīvāks. Lietotāji var izmantot taustiņu Diktors + S kombināciju, lai iegūtu lapas kopsavilkumu. Divas reizes izmantojot kombināciju, Diktors izceļ populāras lapas saites un virzās tieši uz lapas kopsavilkuma saitēm. Tagad varat izmantot arī saīsni Caps Lock + Ctrl + D, lai nosūtītu saiti uz tiešsaistes pakalpojumu, kas jums nolasīs lapas nosaukumu.
  • Kas attiecas uz e-pastiem, Diktors tagad labāk sadarbojas ar Outlook un Windows 10 Mail lietotni. Atverot ziņojumu, Diktors ieslēdz skenēšanas režīmu un spēj atpazīt biļetenu modeļus un izmest nevajadzīgu informāciju.
  • Jaunā lietotāja saskarne atbalsta Windows motīvu un teksta mērogošanas iestatījumus. Lupa tagad novietos kursoru ekrāna centrā un var darboties trīs jaunos lasīšanas režīmos.
  • Jaunais teksta kursora indikators palīdzēs lietotājiem vieglāk atrast teksta kursoru. Turklāt lietotāji tagad var pielāgot šo indikatoru, izmantojot iestatījumus, un priekšskatīt, kā tas izskatīsies, pirms tam apņemties.

Kas jauns valodas iestatījumos Windows 10 2004. gada versijā?

Jaunajā OS versijā valodas iestatījumi ir kļuvuši skaidrāki un vieglāk lietojami.

  • Galvenajā lapā tagad ir saites uz visām galvenajām valodām un reģiona iestatījumiem. Turklāt, ja izmantojat vairākas valodas un esat instalējis dažādas valodas funkcijas, sistēma tagad var pateikt, ko katrs līdzeklis var darīt, lai jūs varētu izlemt, vai šī funkcija jums nepieciešama.
  • Microsoft diktēšanas atbalstam ir pievienojis arī citas valodas. Iepriekšējās Windows 10 versijās jūs varējāt izmantot balsi, lai diktētu tikai angļu valodā (Amerikas Savienotās Valstis). Tagad Windows 10 versijā 2004 varat izmantot balsi, lai rakstītu angļu valodā (Kanāda), angļu (Lielbritānija), angļu (Austrālija), angļu (Indija), franču (Francija), franču (Kanāda), vācu, itāļu, Spāņu (Spānija), spāņu (Meksika), portugāļu un vienkāršotā ķīniešu valoda. Diktēšanas režīmu var ieslēgt, izmantojot saīsni Windows + H.

Citi ievērojamie jaunā atjauninājuma jauninājumi ietver:

  • Windows Terminal - jauna lietojumprogramma komandrindas lietotājiem, kas ļauj izmantot ar emocijzīmēm bagātinātus fontus un GPU paātrinātu teksta attēlveidošanu.
  • Windows apakšsistēmai Linux 2 (WSL 2) ir īsts Linux kodols. Tas ļauj ļoti viegli iemācīties un izmantot Linux, un lietotāji tagad var vienlaikus strādāt sistēmā Windows un attīstīties uz Linux.
  • Korporācija Microsoft ir pievienojusi jaunas drošības funkcijas .NET autentifikācijas bibliotēkām.
  • Papildu iespēju lapā ir pievienotas jaunas iespējas. Tagad lietotājs var izvēlēties vairākas izvēles funkcijas un instalēt šīs funkcijas vienlaikus. Turklāt navigācija ir vienkāršota: visas darbības var veikt uz vienas lapas.
  • Ir uzlabota arī Bluetooth savienojamība. Tagad savienojumus var izveidot tieši no paziņojuma - nav nepieciešams doties uz lietotni Iestatījumi.

Dažreiz OS atjaunināšanas veikšana datorā var izraisīt ierīču nesaderību. Lai no tā izvairītos, jums jāpārliecinās, vai visi jūsu sistēmas draiveri ir atjaunināti. Ir divi veidi, kā varat atjaunināt grafikas draiveri: to varat izdarīt manuāli vai automātiski.

Draiveru manuāla atjaunināšana parasti ir ieteicama pieredzējušākiem lietotājiem, jo ​​tas prasīs virkni darbību, no kurām katra jāveic pareizi. Tas var būt diezgan laikietilpīgs process, un, ja kļūdāties, atjauninot draiverus, tas var radīt vairāk problēmu jūsu datorā.

Ja nekad iepriekš neesat atjauninājis draiverus un nevēlaties riskēt, varat izmantot specializētu programmatūru, lai veiktu darbu jūsu vietā. Piemēram, Auslogics draiveru atjauninātājs var veikt automātisku jūsu sistēmas draiveru pārbaudi, atklājot esošās un iespējamās problēmas, un pēc tam jūsu draiveri tiks automātiski atjaunināti uz jaunākajām versijām tikai ar vienu klikšķi.

Ja vēlaties iegūt vairāk optimizācijas funkciju no atjauninājuma, ir vēl viens veids, kā to izdarīt. Tāda programma kā Auslogics BoostSpeed ​​var dot jūsu sistēmai vispārēju stimulu, atbrīvojoties no nevēlamiem un citiem nevajadzīgiem failiem. BoostSpeed ​​ir arī ļoti ērta funkcija, ko sauc par manuālo interneta optimizētāju, kas ļaus jums vairāk kontrolēt tīkla konfigurāciju un dalīties ar ieteikumiem, kā optimizēt tīkla iestatījumus optimālam ātrumam.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found