Windows

Kāpēc Windows 10 personālais dators palaižot Chkdsk?

Jūs, iespējams, esat sapratis, ka katru reizi, kad ieslēdzat datoru, tas pārbauda disku, kaut ko līdz šim nekad nav darījis. Vai tam vajadzētu izraisīt trauksmi? Lai gan diska skenēšana ne vienmēr nozīmē kaitējumu, tā galvenokārt mēģina sazināties par pamatproblēmu.

Kas ir chkdsk.exe?

Tas tiek izrunāts kā “pārbaudes disks”, un būtībā tā ir komanda, kas pārbauda diskus. Tas darbojas, parādot diska statusa pārskatu un var pat novērst atrastās problēmas. Tomēr, lai izmantotu šo rīku, datora sistēmā jābūt Autochk.exe.

Datora cietajā diskā visi faili tiek glabāti mapēs. Tajā ir arī informācija par drošību, kas var piekļūt šiem failiem. Cietais disks satur tik daudz informācijas, un CHKDSK uzdevums ir nodrošināt, lai visa informācija par mapēm, datiem un drošības statusu būtu pareiza. Diemžēl pēkšņi izslēdzoties datoram vai nedroši izvelkot vai noņemot USB ierīci, var rasties kļūda. Tas var būt arī aparatūras problēmu vai ļaunprātīgas programmatūras rezultāts. Šīs problēmas atspoguļojas cietā diska administratīvajā informācijā, tādējādi piespiežot komandu CHKDSK darboties, lai atklātu un novērstu šīs problēmas.

Komanda CHKDSK skenē cieto disku un novērš visas problēmas, kas saistītas ar disku. Ir virkne iespējamo iemeslu, kāpēc tiek aktivizēta komanda Pārbaudīt disku, no kuriem daži ietver:

Nepareiza izslēgšana

Pārbaudes diska procesa galvenais palaidējs ir tad, ja sistēma tiek izslēgta neatbilstoši. Jums vajadzētu izslēgt datoru, izmantojot izvēlni Sākt, un dodiet laiku, lai to pilnībā izslēgtu. Ja dators pēkšņi izslēdzas vai ja to izslēdzat, nospiežot pogu Sākt, visticamāk, rodas datu zudumi un failu sistēmas problēmas, kas, palaižot datoru, liek veikt pārbaudi diskā. Tāpat nevajadzētu pieļaut kļūdu, izslēdzot datoru, atvienojot to no barošanas avota. Tiek aktivizēta pārbaudes diska komanda, lai pārbaudītu, vai cietais disks ir kārtībā pēc nepareizas izslēgšanas. Tas varētu notikt arī tad, ja rodas strāvas padeves pārtraukums.

Ļaunprātīgas programmatūras uzbrukums

Pārbaudes diska skenēšana varētu būt arī norāde uz to, ka jūsu datorā notiek ļaunprātīgas programmatūras uzbrukums, kas var ietvert vīrusus un citas ārvalstu programmas, kas grauj failu sistēmas funkcionalitāti. Jūs, iespējams, atvērāt nedrošu saiti, kas apdraudēja datorsistēmas drošību, un tas aktivizē pārbaudes diska utilītas palaišanu, lai pārliecinātos, ka nav draudu. Labākais veids, kā no tā izvairīties, ir nodrošināt, ka jums vienmēr ir instalēta kvalitatīva antivīrusu programma. Šajā gadījumā jums vajadzētu ieguldīt drošā programmatūrā pret ļaunprātīgu programmatūru, lai ļaunprātīga programmatūra nebūtu pieejama.

Cietā diska problēmas

Iespējams, ka ir atklātas dažas problēmas ar disku. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc Windows 10 ikreiz, kad ieslēdzat datoru, darbojas CHCKDSK. Tas tiek darīts, lai pārbaudītu, vai nav failu sistēmu problēmu, piemēram, slikti sektori, kas apdraud visu datorsistēmu un pat var izraisīt cietā diska kļūmi. Ieteicams dot programmas darbībai laiku, cerot, ka tā novērsīs problēmu. Tas norādīs, vai tajā ir atrasti kādi jautājumi, un parādīs, kā tie būtu jāatrisina. Pārskats atrodas Check Disk žurnāla failā, kuram varat piekļūt, dodoties uz izvēlni Sākt un pēc tam ierakstot “notikumu skatītājs”. Noklikšķiniet uz tā un atlasiet lietojumprogrammu. Jūs atradīsit visaptverošu informāciju par visiem atrastajiem jautājumiem, kā arī varat to izdarīt, pārbaudot sistēmas žurnālos visus avotus, kas uzskaitīti kā pamatproblēmu cēlonis. Ja pamanāt, ka pārbaudes diska utilīta turpina darboties pēc katras startēšanas, tas nozīmē, ka cietais disks nedarbojas, un tam vajadzētu izraisīt trauksmi.

Kā atcelt pārbaudes disku sistēmā Windows 10

Pārbaudes diska komanda ir ērta, jo tā pastāvīgi pārbauda, ​​vai datorsistēmā nav kļūdu un kļūmju, taču jums nav nepieciešams, lai tā darbotos katru reizi pēc datora palaišanas. Ja esat iespējojis komandu, to ir vieglāk apturēt, jo jums ir jānoklikšķina tikai uz jebkura taustiņa, lai izlaistu šo darbību. Jums būs aptuveni 8 sekundes, lai ātri izlaistu pārbaudi, un pēc tam process tiks automātiski palaists. Problēmas rodas, kad jums ir ieplānota diska pārbaude un nav laika gaidīt, kamēr process tiks pabeigts. Šādos gadījumos jums nekas cits neatliek kā atcelt diska pārbaudi.

Pirms to izdarāt, jums jānosaka, vai kādam no diskiem ir ieplānota pārbaude, lai jūs to varētu atcelt, nospiežot izlaišanu nākamajā pārstartēšanā.

Vai sistēmā Windows 10 ir nepieciešams pārbaudes disks?

Atbilde uz šo jautājumu ir vienkārša jā. Jūs, iespējams, pamanījāt, ka diska pārbaude operētājsistēmā Windows 10 nedaudz atšķiras no citām Windows versijām, taču tā piedāvā lielu palīdzību, lai atbrīvotos no kļūdām un citiem jautājumiem, kas varētu palēnināt sistēmas darbību. Pārbaudes diska komanda palīdz novērst problēmas, kuras varētu izraisīt bojāta programmatūra, pēkšņas vai nepareizas izslēgšanas vai ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumi. Tas savukārt palīdz uzlabot datora veiktspēju.

Windows 10 ir diska pārbaudītājs, kas ir rīks domāts disku problēmu automātiskai noteikšanai un novēršanai. Tas nozīmē, ka jums nav jāveic tradicionālā diska pārbaude, lai identificētu visas problēmas un tās novērstu. Komanda periodiski pārbauda, ​​vai cietajā diskā nav sliktu sektoru un sistēmas kļūdu, un automātiski veic apkopi, tāpēc jums tas nav jādarbina.

Lai palaistu chkdsk operētājsistēmā Windows 10, jums vajadzētu:

  1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz diska, kuru vēlaties skenēt.
  2. Noklikšķiniet uz Rekvizīti.
  3. Noklikšķiniet uz cilnes Rīki.
  4. Nospiediet pogu Pārbaudīt.

Ar to chkdsk utilīta pārbaudīs, vai failu sistēmā nav kļūdu.

Ja tiek konstatētas kļūdas, sistēma lūgs pārbaudīt disku, un, ja kļūdu nav, tiks parādīts ziņojums, kurā norādīts, ka skenēšana nav nepieciešama. Tomēr, kad chkdsk rīks turpina darboties pēc katras datora palaišanas, tas varētu liecināt par pamatproblēmu, un jums jāpārbauda problēma.

Vai vajadzētu atspējot pārbaudes disku?

Tas ir atkarīgs no tā, kā sistēma izturas vai darbojas. Kā minēts iepriekš, diska pārbaudes procesam ir izšķiroša nozīme, lai noteiktu un labotu ar disku saistītas kļūdas. Tomēr, ja tas kļūst par traucēkli, jums tas ir jāatspējo. Visvairāk kaitina diska pārbaudītāja palaišana, kad tas turpina darboties, kad tas nav nepieciešams. Tas lielākoties notiek, ja pareizi neizslēdzat datoru. Var parādīties zils ekrāns, un tas nozīmē briesmas. Sākot datoru, tiek teikts, ka tas pārbauda failu sistēmu vai ka ir jāpārbauda viens no diskiem. Lai gan jūs varat atcelt komandu un turpināt datora sāknēšanu, ieteicams ļaut tam pabeigt skenēšanu.

Nospiežot jebkuru taustiņu, tiks apturēts pārbaudes diska process, taču pēc datora restartēšanas komanda, visticamāk, atkal darbosies. Ja tas notiks, tas nozīmē, ka jūsu datorā ir pamatproblēma, kuru nevajadzētu ignorēt. Tas nozīmē, ka Windows joprojām vēlas, lai disks tiktu skenēts. Ja jūs to ignorēsit, tas turpinās atgādināt, kamēr to pārbaudīsit.

Ļaut diska pārbaudītājam veikt savu darbu ir labākais, ko darīt, taču dažreiz tas var būt laikietilpīgs, un jums nav jāgaida visu šo laiku. Jūs varat arī saprast, ka pat pēc tam, kad ļausit tai veikt skenēšanu, tā joprojām gribēs palaist pēc nākamās sāknēšanas sesijas. Ja jūs izstumjat USB zibspuldzi pirms sistēmas darbības beigām vai ja sistēma nepareizi izslēdzas, iespējams, strāvas padeves pārtraukuma dēļ, sistēma Windows automātiski atklāj problēmu un piespiedīs vēlreiz pārbaudīt diska skenēšanu. Šādā gadījumā jūs varat to atspējot.

Galīgais spriedums

No šīs informācijas ir skaidrs, ka CHKDSK ir būtisks jūsu datora aspekts, jo tas palīdz novērst kļūdas. Tomēr tas ir visefektīvākais, kad esat ieplānojis vai kad to palaižat manuāli. Ja saprotat, ka palaišanas laikā tas turpina darboties, tas nozīmē, ka datorā rodas dažas cietā diska kļūdas, kas jāpārbauda. Jums vajadzētu ļaut diska pārbaudītājam pabeigt skenēšanu un identificēt problēmas. Ja ir konstatētas kādas problēmas, ļaujiet rīkam tās novērst, pirms turpināt sāknēšanu. Ja tas parāda, ka nav kļūdu, tad jums ir labi iet.

Tomēr, ja jūs ļaujat tai skenēt un nākamajā palaišanas sesijā tā izpilda to pašu komandu, tas varētu būt pazīme, ka jūsu datorsistēmai ir uzbrukusi ļaunprātīga programmatūra, un jums jāpārbauda, ​​vai jums ir atjaunināta antivīruss. programmatūru. Ja problēma turpinās, vislabāk ir ļaut ekspertam izpētīt problēmu, jo tas varētu liecināt par lielāku pamata problēmu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found