Windows

Kā atrisināt sāknēšanas konfigurācijas datu kļūdas kodu 0xc0000454 operētājsistēmā Windows 10?

Daudzi lietotāji sūdzējās par sāknēšanas konfigurācijas datu kļūdas kodu 0xc0000454 operētājsistēmā Windows 10. Viņi ziņoja, ka problēma radās pēc tam, kad viņi bija mēģinājuši palaist datoru. Viņi minēja, ka viņiem radās šāds kļūdas ziņojums:

“Trūkst datora sāknēšanas konfigurācijas datu vai ir kļūdas.”

Kad tiek parādīts šis kļūdas ziņojums, tas nozīmē, ka Windows sāknēšanas pārvaldnieks nevar pareizi darboties, jo ir problēmas ar sāknēšanas konfigurācijas datiem (BCD). Ir arī vērts atzīmēt, ka kļūdas kods 0xc0000454 norāda, ka nav pietiekami daudz NVRAM resursu, lai pabeigtu API. Nepastāvīgā brīvpiekļuves atmiņa jeb NVRAM ir sastāvdaļa, kas ir atbildīga par operētājsistēmas BCD saglabāšanu. Vairumā gadījumu šo problēmu var novērst, vienkārši restartējot sistēmu. Tomēr, ja atsāknēšana problēmu neatrisina, joprojām varat izmēģināt citus risinājumus.

Šajā ziņojumā mēs iemācīsim jums novērst kļūdu “Trūkst sāknēšanas konfigurācijas datu faila” sistēmā Windows 10.

Šīs metodes mēs kopīgosim:

 1. Palaist automātisko startēšanas remontu
 2. BIOS atiestatīšana
 3. BCD atjaunošana
 4. Drošas sāknēšanas atspējošana

Mēģiniet virzīties uz leju sarakstā, līdz atrodat risinājumu, kas jums vislabāk der. Šī raksta beigās jūs zināt, kā novērst kļūdu 0xc0000454 sākuma problēmu sistēmā Windows 10.

1. risinājums: palaist automātisko startēšanas remontu

Pēc divām secīgām sāknēšanas kļūdām paredzēts, ka izvēlne Startēšanas papildu opcijas tiek parādīta automātiski. Tas nozīmē, ka joprojām varat tam piekļūt manuāli, veicot tālāk norādītās darbības.

 1. Palaidiet lietotni Iestatījumi, nospiežot Windows taustiņu + I uz tastatūras.
 2. Kad esat atvēris lietotni Iestatījumi, noklikšķiniet uz Atjaunināt un drošība.
 3. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam sarakstā atlasiet Atkopšana.
 4. Tagad pārejiet uz labo rūti un pēc tam sadaļā Papildu startēšana noklikšķiniet uz Restartēt tūlīt.
 5. Kad esat nonācis izvēlnē Startēšanas papildu opcijas, atlasiet Startēšanas labošana.

Pirms turpināt, jums jāizvēlas atbilstošais lietotāja konts. Ja konts ir aizsargāts ar paroli, jums jāiesniedz nepieciešamā informācija. Pēc noklikšķināšanas uz Turpināt sāksies Startēšanas labošanas process. Procesa laikā tiks identificēts un atrisināts problēmas pamatcēlonis. Paturiet prātā, ka tā pabeigšana var aizņemt kādu laiku. Jūs pat varat pamanīt, ka jūsu sistēma tiek restartēta vienu vai divas reizes. Kad process ir pabeigts, jūs redzēsiet ziņojumu, kas norāda, ka procedūra ir veiksmīga.

2. risinājums: BIOS atiestatīšana

Ja vēlaties uzzināt, kā novērst BSOD kļūdu 0xc0000454 ‘Trūkst sāknēšanas konfigurācijas datu’, jums jāzina, kā atiestatīt BIOS. Pamata ievades izvades sistēma jeb visbiežāk pazīstama kā BIOS ir programmaparatūra, kas satur operētājsistēmas ielādes instrukciju sarakstu. Ikreiz, kad sākat datoru, tiek izpildīti BIOS norādījumi, lai ielādētu sistēmu Windows 10. Tagad, kad rodas kļūdas kods 0xc0000454, viens no labākajiem problēmas novēršanas veidiem ir BIOS atiestatīšana.

Neatkarīgi no tā, vai jums pieder HP, Dell, Lenovo, Acer vai Sony klēpjdators, process, kā atjaunot BIOS noklusējuma iestatījumos, parasti ir līdzīgs. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Sāciet datoru un pirms redzat Windows logotipu, atkārtoti nospiediet taustiņu F10.

Piezīme: F10 taustiņš darbojas lielākajā daļā klēpjdatoru zīmolu, ieskaitot Dell. Tomēr HP datoram, iespējams, vajadzēs nospiest taustiņu F2. Neaizmirstiet apskatīt ekrāna apakšējo kreiso vai labo stūri, lai redzētu atslēgu piekļuvei BIOS. Tam jābūt blakus sāknēšanas opcijām vai iestatīšanai.

 1. Kad esat nonācis BIOS, nospiediet taustiņu F9. To darot, tiks parādīts zils ekrāns ar uzrakstu “Ielādēt noklusējuma iestatījumus?”
 2. Lai atjaunotu BIOS noklusējuma iestatījumus, noklikšķiniet uz Jā.

Piezīme. Ja izmantojat Dell klēpjdatoru, jums jāiet uz cilni Drošība, lai redzētu opciju “Atjaunot drošības iestatījumus uz rūpnīcas noklusējumiem”. Izmantojiet bulttaustiņus, lai atlasītu šo opciju.

 1. Neaizmirstiet nospiest taustiņu F10, lai saglabātu veiktās izmaiņas.

3. risinājums: BCD atjaunošana

Kā jau minējām, problēma ir saistīta ar sāknēšanas konfigurācijas datiem. Tātad, lai novērstu kļūdu 0xc0000454, varat mēģināt atjaunot BCD. Lai turpinātu, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Izpildiet 1. risinājuma 1. līdz 4. darbību, lai nokļūtu izvēlnē Startēšanas papildu opcijas.
 2. Atlasiet Traucējummeklēšana un pēc tam dodieties uz Papildu opcijas.
 3. Tagad noklikšķiniet uz Komandu uzvedne.
 4. Kad komandu uzvedne ir atvērta, izpildiet šādas komandrindas:

bootrec / FixMbr

bootrec / FixBoot

bootrec / ScanOS

bootrec / RebuildBcd

 1. Aizveriet komandu uzvedni un pēc tam restartējiet datoru. Pēc datora sāknēšanas pārbaudiet, vai problēma ir novērsta.

4. risinājums: drošas sāknēšanas atspējošana

Vēl viens veids, kā novērst kļūdu 0xc0000454, ir atspējot drošo sāknēšanu. Lai turpinātu, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Atkal jums jāstartē izvēlnē Startēšanas papildu opcijas.
 2. Tagad piekļūstiet problēmu novēršanai un pēc tam noklikšķiniet uz Papildu opcijas.
 3. Izvēlieties UEFI programmaparatūras iestatījumus, lai nokļūtu BIOS.
 4. Tagad atrodiet opciju, kas ļaus atspējot drošu sāknēšanu. Lielākajai daļai oriģinālu ražotāju šī opcija ir pieejama sadaļā Drošība.

Pēc drošas sāknēšanas atspējošanas restartējiet datoru un pārbaudiet, vai kļūda nav pazudusi.

Pro padoms. Lai nodrošinātu vienmērīgus un ātrus sāknēšanas procesus, iesakām izmantot Auslogics BoostSpeed. Šis rīks attīrīs jūsu sistēmu un droši noņems visu veidu personisko datoru atkritumus, tostarp pagaidu failus, tīmekļa pārlūka kešatmiņu, neizmantotos kļūdu žurnālus un atlikušos Windows atjaunināšanas failus. Kas ir lieliski šajā programmatūrā, ir tā, ka tā pielāgo neoptimālos sistēmas iestatījumus, ļaujot lielākajai daļai procesu un darbību iet ātrāk. Tātad, izmantojot Auslogics BoostSpeed, jūs varat izbaudīt vienmērīgus OS startus.

Kurš no risinājumiem palīdzēja novērst kļūdu 0xc0000454?

Informējiet mūs zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found