Windows

Kļūdas “RPC serveris nav pieejams” novēršana sistēmā Windows

Kad tiek parādīts kļūdas ziņojums, kas parāda, ka RPC serveris nav pieejams operētājsistēmā Windows 10 vai jebkurā citā jūsu izmantotajā operētājsistēmā, nekrītiet panikā, jo mums ir pieejams risinājums. Daudzi lietotāji ir saskārušies ar šo problēmu, tāpēc ir pieejamas vairākas metodes, kas palīdzēs to atrisināt.

Šajā rakstā mēs iemācīsim jums novērst kļūdu RPC serveris nav pieejams. Mēs ļausim jums labāk izprast problēmu un pat parādīsim dažādus iemeslus, kāpēc tā rodas.

Kas ir RPC?

“RPC” nozīmē “Attālās procedūras izsaukums”. Būtībā tā ir tehnoloģija, kas izmanto starpapstrādes komunikācijas tehniku, kuras galvenais mērķis ir ļaut klienta datoram un serverim sazināties tīklā. Citiem vārdiem sakot, ja datu izplatīšanai un koplietošanai tīklā izmantojat jebkuru Windows procesu, tas tiek darīts, izmantojot RPC tehnoloģiju.

Kas izraisa kļūdu “RPC serveris nav pieejams”

Lai RPC darbotos pareizi, noteiktiem pakalpojumiem fonā vajadzētu darboties nevainojami. Ja kļūda parādās, iespējams, ka daži ar RPC saistītie pakalpojumi var nedarboties pareizi. Dažos gadījumos šo problēmu var izraisīt bojāti reģistra faili. Pateicoties tam, šeit ir daži no biežākajiem kļūdas “RPC serveris nav pieejams” cēloņiem:

 • RPC pakalpojumu darbības traucējumi
 • Atspējota failu un printeru koplietošana
 • Tīkla savienojamības problēmas
 • Ar RPC pakalpojumu saistītie reģistra faili ir bojāti

Ja jums rodas jautājums, kā novērst kļūdu RPC serveris nav pieejams, jums būs prieks uzzināt, ka mums ir vairākas metodes, kuras jums parādīt. Vairumā gadījumu problēmu var atrisināt ar mūsu padomiem. Iespējams, jums pat nevajadzēs izmēģināt visus mūsu piedāvātos risinājumus.

1. metode. Pārliecinieties, vai RPC pakalpojumi darbojas pareizi

“RPC serveris nav pieejams operētājsistēmā Windows 10”, iespējams, izraisa nepareizi funkcionējoši pakalpojumi, kas darbojas fonā. Lai nodrošinātu, ka visi šie ar RPC saistītie pakalpojumi darbojas normāli, rīkojieties šādi:

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + R.
 2. Kad redzat Palaist dialoglodziņu, ierakstiet “services.msc” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter. Tam vajadzētu atvērt Pakalpojumu logu.
 3. Meklējiet vienumus ar nosaukumu DCOM servera procesu palaidējs, attālās procedūras izsaukums (RPC) un RPC galapunkta kartētājs.
 4. Pārbaudiet, vai viņu statuss ir atzīmēts kā Running un vai viņu Startup Type ir iestatīts uz Automatic. Pretējā gadījumā pārejiet pie 4. metodes un novērsiet reģistra failus.

2. metode: ugunsmūra konfigurēšana

Dažos gadījumos ugunsmūris var bloķēt RPC pieprasīto datplūsmu, tādējādi radot kļūdu. Jums vajadzētu pārskatīt ugunsmūra konfigurāciju un pārbaudīt, vai tas neļauj RPC izveidot savienojumu ar tīklu. Ja izmantojat trešās puses ugunsmūri, izpildiet sava pakalpojumu sniedzēja norādījumus. Šeit ir norādījumi par Windows ugunsmūri:

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + R.
 2. Dialoglodziņā Palaist ierakstiet “control” (bez pēdiņām), pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Noklikšķiniet uz Sistēma un drošība.
 4. Sadaļā Windows ugunsmūris noklikšķiniet uz Atļaut lietotni, izmantojot Windows ugunsmūri.
 5. Meklējiet Attālā palīdzība un pārliecinieties, vai ir atzīmētas izvēles rūtiņas Domēns, Privāts un Publisks.

Varat arī izmantot tādu pretmalu programmatūru kā Auslogics Anti-Malware. Tas ir spēcīgs risinājums modernam Windows datoram.

Konfigurējiet Windows ugunsmūri, lai novērstu RPC problēmu

3. metode: Tīkla savienojuma pārbaude

Tīkla savienojuma pārtraukuma dēļ jūs varētu redzēt arī RPC servera kļūdu. Kā tāds jums jāpārbauda, ​​vai visas jūsu ierīces ir pareizi savienotas ar izmantoto tīklu. Interneta savienojumu varat pārbaudīt, veicot šīs darbības:

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + R.
 2. Dialoglodziņā Palaist ierakstiet “ncpa.cpl” (bez pēdiņām), pēc tam nospiediet taustiņu Enter. Tam vajadzētu parādīt visus pieejamos tīkla savienojumus.
 3. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz izmantoto tīklu un pēc tam noklikšķiniet uz Rekvizīti.
 4. Meklējiet failu un printeru koplietošanu Microsoft tīkliem un interneta protokola 6. versijai (TCP / IPv6).
 5. Pārliecinieties, ka rūtiņa blakus katrai no tām ir atzīmēta.
Ātrs risinājums Lai ātri atrisinātu «RPC serveris nav pieejams» izdevumā izmantojiet drošu BEZMAKSAS rīku, ko izstrādājusi Auslogics ekspertu komanda.

Lietotnē nav ļaunprātīgas programmatūras, un tā ir paredzēta tieši šajā rakstā aprakstītajai problēmai. Vienkārši lejupielādējiet un palaidiet to datorā. bezmaksas lejupielāde

Izstrādāja Auslogics

Auslogics ir sertificēts Microsoft® Silver lietojumprogrammu izstrādātājs. Korporācija Microsoft apstiprina Auslogics augsto kompetenci kvalitatīvas programmatūras izstrādē, kas atbilst PC lietotāju pieaugošajām prasībām.

4. metode: Windows reģistra pārbaude

Ir svarīgi, lai jūsu datorā būtu pareizi reģistra iestatījumi, lai nodrošinātu RPC pareizu darbību. Turklāt, ja jūsu RPC pakalpojumi nav iestatīti pareizi, jums ir jāmaina reģistrs.

Piezīme: Windows reģistrs ir sensitīva datu bāze, un, ja pieļaujat kļūdas, tas var sabojāt datoru. Pirms turpināt veikt tālāk norādītās darbības, ieteicams izveidot dublējumu vai sistēmas atjaunošanas punktu:

 1. Piesakieties kā administrators.
 2. Atveriet Palaist dialoglodziņu, nospiežot Windows taustiņu + R.
 3. Ierakstiet “regedit” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 4. Kad esat reģistrācijas redaktorā, dodieties uz zemāk redzamo ceļu:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ services \ RpcSs

 1. Pārbaudiet, vai jums ir visas preces, kas norādītas zemāk esošajā attēlā:
 2. Ja trūkst elementu, ieteicams pārinstalēt operētājsistēmu.
 3. Ja, izmēģinot 1. metodi, atklājāt, ka attālās procedūras izsaukums (RPC) nav iestatīts pareizi, reģistra atslēgu Start var mainīt ceļā RpcSs. Veiciet dubultklikšķi uz Sākt un mainiet Vērtības dati uz 2.
 4. Pārejiet uz zemāk esošo ceļu:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ services \ DcomLaunch

 1. Jums arī jāpārbauda, ​​vai trūkst vienumu, un, ja nepieciešams, rediģējiet reģistra atslēgu Start. Veiciet dubultklikšķi uz Sākt un mainiet Vērtības dati uz 2.
 2. Pārejiet uz zemāk esošo ceļu:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ services \ RpcEptMapper

 1. Pārbaudiet, vai trūkst vienumu, un rediģējiet reģistra atslēgu Sākt. Tāpat kā iepriekšējās darbībās, veiciet dubultklikšķi uz Sākt un mainiet Vērtības dati uz 2.

Pro padoms. Kā jau minējām, reģistra datu pārveidošana var būt sarežģīta. Ja nepareizi ievietojat pat komatu, varat novērst datora pareizu sāknēšanu. Kā tādu mēs iesakām izmantot Auslogics Registry Cleaner. Šis rīks automātiski izveido jūsu reģistra dublējumu un pēc tam izlabo bojātus vai bojātus failus.

Mūsdienās Windows reģistra labošana ir viegls uzdevums

Vai jūs domājat, ka ir vieglākas metodes šīs kļūdas novēršanai?

Ļaujiet mums dzirdēt jūsu domas, izmantojot tālāk sniegtos komentārus!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found