Biogrāfija

Kā novērst skenēšanu un disku iestrēgušo problēmu labošanu operētājsistēmā Windows 10?

Starp dažām visbiežāk ziņotajām Windows 10 kļūdām ir kļūdas ziņojums, kas tiek parādīts startēšanas laikā un kurā teikts: “Diska skenēšana un labošana”. Dažreiz kļūdas ziņojums iestrēgst ekrānā, neļaujot datoram pareizi startēt. Daži lietotāji pat ziņoja, ka saņem šo kļūdas ziņojumu katru reizi, kad viņi ieslēdz datoru. Protams, tas var kļūt diezgan kaitinošs, taču problēma ir viegli novēršama.

Šajā rakstā uzziniet, kāpēc Windows skenē un labo jūsu disku, startējot un kā apturēt Windows diska skenēšanu un labošanu.

Kāpēc Windows skenē un labo disku, startējot?

Parasti ziņojumu “Skenēšana un remonts” saņemsit, kad dators nav pareizi izslēgts: piespiedu izslēgšanas, strāvas padeves pārtraukuma utt. Dēļ.

Kāpēc tas notiek? Kad strādājat ar datoru, cietais disks un operatīvā atmiņa raksta un lasa datus. Ja dators negaidīti izslēdzas, jūs varat zaudēt daļu no RAM atmiņā saglabātajiem datiem - sliktākajā gadījumā tas var pat izraisīt cietā diska bojājumus. Tādējādi, ieslēdzot datoru pēc “nepareizas” izslēgšanas, Windows automātiski skenēs jūsu draiveri, mēģinot novērst problēmas, kas radušās šajā procesā.

Visbeidzot, mēs jums atgādinām, ka, ja jums ir ieradums veikt piespiedu izslēgšanu, labāk izbeigt šo praksi, lai izvairītos no iespējamām starta kļūdām - tāpat kā šeit aprakstītajām.

Kā apturēt Windows diskdziņa skenēšanu un labošanu?

Ja redzat, ka Windows skenēšanas un labošanas process ir iestrēdzis vai ja jums vienkārši nav laika gaidīt, kamēr tas būs pabeigts, varat apiet automātisko skenēšanu un tā vietā, ja nepieciešams, disku labot manuāli.

Ja strādājat Windows parastajā režīmā, varat mēģināt izmantot Windows kļūdu pārbaudes rīku vai pārbaudīt sava diska statusu.

No otras puses, ja nevarat palaist sistēmu Windows, varat mēģināt palaist CHKDSK skenēšanu drošajā režīmā vai izmantot komandu Repair-Volume -DriveLetter drošajā režīmā.

Apskatīsim sīkāk četras kļūdu novēršanas metodes.

Pirmā metode: izmantojot Windows kļūdu pārbaudes rīku

Viena no pirmajām lietām, ko varat izmēģināt, ir Windows kļūdu pārbaudes rīka izmantošana, lai meklētu un novērstu iespējamās problēmas. Lūk, kā to izdarīt:

  • Uzdevumjoslā atlasiet File Explorer.
  • Dodieties uz šo datoru un izvērsiet ierīces un diskus.
  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz diska, kuru redzējāt Windows ziņojumā “skenēšana un labošana”, un atlasiet Rekvizīti.
  • Pārejiet uz Rīki un sadaļā Kļūdu pārbaude atlasiet Pārbaudīt.
  • Ja skenēšanas laikā tiek atklātas kļūdas, tiks parādīts jauns logs, kas ieteiks jums salabot disku. Noklikšķiniet uz Labot.
  • Ja kļūdas nav atrastas, jums joprojām būs iespēja skenēt un labot disku - jaunajā logā izvēlieties Skenēt disku.
  • Visbeidzot restartējiet datoru un pārbaudiet, vai problēma ir atrisināta.

Ja šī metode nav izdevusies, varat mēģināt pārbaudīt sava diska statusu.

Otrā metode: diska stāvokļa pārbaude

Pārbaudot tā statusu, jūs varat redzēt, vai ar disku nav problēmu un vai tas ir jālabo. Lūk, kā rīkoties:

  • Atveriet vadības paneli.
  • Atlasiet Skatīt pēc mazām ikonām un noklikšķiniet uz Drošība un apkope.
  • Atlasiet Apkope.
  • Diska statusā atradīsit saiti, kas ļaus jums salabot disku. Noklikšķiniet uz šīs saites.

Tagad jūsu disks tiks pārbaudīts, vai tajā nav iespējamu kļūdu, un, ja tādas tiks atrastas, tās tiks salabotas.

Trešā metode: CHKDSK skenēšanas palaišana drošajā režīmā

CHKDSK skenēšana ir ātrs un ērts veids, kā pārbaudīt, vai datora diskā nav sistēmas failu kļūdu, un novērst visas iespējamās problēmas. Ja rodas problēmas ar palaišanu sistēmā Windows, drošajā režīmā būs jāizmanto komanda CHKDSK. Veiciet šīs darbības:

  • Palaidiet Windows 10 drošajā režīmā.
  • Nospiediet tastatūras kombināciju Win + R, lai atvērtu Run.
  • Ievadiet “cmd” un nospiediet Shift + Ctrl + Enter, lai administratora režīmā palaistu komandu uzvedni.
  • Ierakstiet “chkdsk x: / f” (kur “x” ir tā diska nosaukums, kuru plānojat skenēt un labot) un nospiediet taustiņu Enter.

Kad skenēšanas un labošanas process ir pabeigts, restartējiet datoru un pārbaudiet, vai problēmas nav pazudušas. Ja tā nav, mēģiniet palaist komandu repair-Volume-DriveLetter drošajā režīmā.

Ceturtā metode: palaižot komandu Repair-Volume-DriveLetter drošajā režīmā

Šeit jūs izmantosiet PowerShell, lai palaistu komandu Repair-Volume-DriveLetter, lai skenētu un novērstu iespējamās diska kļūdas. Lūk, kā to izdarīt:

  • Sāciet Windows 10 drošajā režīmā.
  • Lai atvērtu izvēlni, meklēšanas lodziņā ierakstiet “powershell”. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows PowerShell un izvēlieties palaist to kā administratoru.
  • Ievadiet šādu komandu: “repair-volume -driveletter x” (kur “x” ir tā diska nosaukums, kuru vēlaties remontēt). Pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
  • Kad skenēšanas un labošanas process ir pabeigts, restartējiet datoru un pārbaudiet, vai problēma ir novērsta.

Visbeidzot, lai nodrošinātu vienmērīgu un bez kļūdām diska darbību, varat izmantot specializētu programmatūru, piemēram, Auslogics Disk Defrag Pro, kas palīdzēs jūsu diskiem darboties ar maksimālu efektivitāti, optimizēs failu izvietojumu cietajā diskā un kopumā uzlabos jūsu disku. Datora pieredze.

Auslogics Disk Defrag ir Auslogics produkts, sertificēts Microsoft® Silver Application Developer BEZMAKSAS LEJUPIELĀDE

Kas ir laba defrag programma? Noteikti tā ir programmatūra, kas droši ļaus datoram darboties ātrāk: kad jūsu reģistrs vai disks tiek defragmentēts, veiktspēja kļūst daudz labāka.

Ar kādām citām problēmām esat saskāries pēc piespiedu datora izslēgšanas? Dalieties komentāros zemāk.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found