Windows

Kā uzzināt, vai tiek atbalstīta Intel VT-x vai AMD-V virtualizācijas tehnoloģija?

Kā es varu zināt, vai mans centrālais procesors atbalsta VT x vai AMD-V?

Vai jūs meklējat atbildi uz šo jautājumu? Tad turpiniet lasīt, lai uzzinātu.

Kas ir virtualizācija?

Virtualizācijas tehnoloģija ļauj izmantot tos pašus aparatūras resursus, lai sekundāro operētājsistēmu darbinātu pilnīgi izolēti no citas, kas jau darbojas jūsu datorā. Piemēram, jūs varat palaist macOS operētājsistēmā Windows 10, izmantojot Sandbox, ja datorā ir iespējota virtualizācija.

Jūs varat izmantot šo tehnoloģiju, lai piekļūtu aizdomīgiem failiem un lietojumprogrammām un eksperimentētu ar funkcijām, neriskējot apdraudēt datoru.

Tas ir divu veidu: viens, kas nāk ar AMD procesoriem, un otrs ar Intel darbināmiem datoriem. Viņi abi atbalsta 64 bitu virtuālās mašīnas.

AMD uz savu virtualizācijas tehnoloģiju atsaucas kā uz AMD-V, bet Intel - uz VT-x. Tomēr starp abiem nav lielas atšķirības. Tikai to, ka tos piedāvā dažādi procesoru ražotāji.

Kā uzzināt, vai mans procesors ir Intel vai AMD

Iespējams, vēlēsities uzzināt datora aparatūras virtualizāciju neatkarīgi no tā, vai tā ir Intel VT-x vai AMD-V.

Jums ir jāpārbauda, ​​vai jūsu procesors ir AMD vai Intel. Lūk, kā:

  1. Nospiediet Windows logotipa taustiņu + X, lai izsauktu WinX izvēlni.
  2. Sarakstā atlasiet Sistēma. Atvērtajā logā atradīsit informāciju par sistēmu. Tur tiks parādīts jūsu procesora tips.

Vai dators atbalsta Intel VT-x vai AMD-V?

Lai virtualizācija darbotos, datoram tā ir jāatbalsta aparatūras līmenī. Lielākā daļa jauno datoru (galddatoru un piezīmjdatoru) to dara. Vecākiem datoriem ir jāiespējo virtualizācija sistēmas BIOS. Jaunajos datoros, kas BIOS vietā izmanto UEFI, VT-x vai AMD-V var viegli iespējot sistēmā Windows programma, kas vēlas to palaist.

Jūs varat pārbaudīt, vai jūsu dators atbalsta virtualizācijas tehnoloģiju vai nē, un vai tā ir iespējota. To var izdarīt no Windows operētājsistēmas. Lai to izdarītu, varat izmantot dažas metodes. Atrodiet tos zemāk:

  1. Izmantojiet uzdevumu pārvaldnieku
  2. Komandu uzvednē ievadiet komandu
  3. Apmeklējiet Intel produkta specifikāciju vietni
  4. Izmantojiet utilītas rīku, ko nodrošina Intel vai AMD
  5. Izmantojiet Microsoft® aparatūras virtualizācijas noteikšanas rīku (operētājsistēmām Windows 7 un Windows Vista)
  6. Izmantojiet trešās puses rīku

Paņemsim tos pa vienam.

1. metode: izmantojiet uzdevumu pārvaldnieku

Šī ir vienkāršākā metode, kuru varat izmantot. Ja izmantojat sistēmu Windows 10, Windows 8 vai Windows 7, rīkojieties šādi:

  1. Nospiediet Ctrl + Shift + Esc, lai palaistu uzdevumu pārvaldnieku.
  2. Noklikšķiniet uz cilnes Veiktspēja.
  3. Kreisās puses rūtī atlasiet CPU. Procesora veidu atradīsit loga labajā pusē kopā ar citu informāciju zemāk.

Piezīme: Jums, iespējams, nebūs jāveic 3. darbība. Atverot cilni Veiktspēja, vispirms redzēsiet informāciju par CPU.

  1. Ekrāna apakšējā labajā pusē redzēsiet, vai jūsu procesors atbalsta virtualizāciju un vai tas pašlaik ir “Iespējots” vai “Atspējots”. Ja tas ir atspējots, tas būs jāiespējo BIOS. Tomēr, ja virtualizāciju CPU specifikācijās nemaz neatrodat, tas nozīmē, ka tā netiek atbalstīta.

2. metode: komandu uzvednē ievadiet komandu

Šī metode neuzrādīs, vai jums ir Intel VT-x vai AMD-V. Bet jūs varat uzzināt, vai jūsu centrālais procesors spēj virtualizēt un vai tas ir iespējots.

Lai palaistu komandu, rīkojieties šādi:

  1. Nospiediet Windows logotipa taustiņu + R, lai izsauktu dialoglodziņu Palaist.
  2. Teksta lodziņā ierakstiet cmd un nospiediet taustiņu Enter vai noklikšķiniet uz pogas Labi.
  3. Atvērtajā logā ierakstiet vai kopējiet un ielīmējiet šādu komandu un nospiediet enter:

systeminfo

  1. Pagaidiet, līdz tas darbosies. Tas aizņem dažas sekundes.
  2. Kad būs parādīta jūsu sistēmas informācija, pārbaudiet informāciju sadaļā “Hyper-V prasības”. Ja katrai detaļai redzat “Jā”, tas nozīmē, ka jūsu procesors ir piemērots virtualizācijai (tas var būt vai nu Intel VT-x, vai AMD-V). Tomēr sadaļā “Virtualizācija iespējota programmaparatūrā” var būt redzams “NĒ”. Tādā gadījumā jums būs jāiespējo virtualizācija BIOS.

3. metode: apmeklējiet Intel produkta specifikāciju vietni

Tas attiecas uz Intel CPU lietotājiem. Jūs varat apmeklēt Intel produkta specifikāciju vietni, lai uzzinātu, vai jums ir Intel VT-x.

Vispirms jums jāiegūst informācija par procesoru. Lūk, kā:

  1. Atveriet izvēlni Sākt.
  2. Meklēšanas joslā ierakstiet “Sistēmas informācija” un meklēšanas rezultātos noklikšķiniet uz opcijas.
  3. Atvērtajā logā atzīmējiet procesora nosaukumu, kas norādīts sadaļā Sistēma.

Tagad apmeklējiet Intel produkta specifikāciju vietni (//ark.intel.com/) un veiciet šīs darbības:

  1. Kad esat vietnē, meklēšanas lodziņā, kas atrodas lapas labajā pusē, ievadiet iepriekš norādīto procesora informāciju.
  2. Procesora produkta lapas sadaļā “Advanced Technologies” redzēsiet, vai Intel® virtualizācijas tehnoloģija (VT-x) tiek atbalstīta.

4. metode: izmantojiet utilītas rīku, ko nodrošina Intel vai AMD

Intel un AMD piedāvā utilītu, ar kuras palīdzību varat pārbaudīt, vai datorā ir iespējota virtualizācijas tehnoloģija. Jums ir jāizmanto AMD utilīta, ja jūsu procesors ir AMD. Tas pats attiecas uz Intel.

Ja jums ir Intel mikroshēmojums, jums jādara šādi:

  1. Apmeklējiet vietni //downloadcenter.intel.com/download/.
  2. Lejupielādējiet Intel® procesora identifikācijas utilītu. Tas ir .msi fails. Tāpēc jums tas būs jāinstalē un jāpalaiž.
  3. Dodieties uz lejupielādes vietu un veiciet dubultklikšķi uz faila, lai to atvērtu.
  4. Pēc atvēršanas noklikšķiniet uz cilnes CPU tehnoloģijas. Pārbaudiet, vai lodziņš “Intel Virtualization Technology” ir atzīmēts. Ja tā ir, tad datorā ir iespējota Intel virtualizācijas tehnoloģija. Ievērojiet arī to, vai ir aktīvs “Intel VT -x with Extended Page Tables”.

Ja jums ir AMD mikroshēmojums, rīkojieties šādi:

  1. Apmeklējiet vietni //support.amd.com/en-us/search/utilities?k=virtualization.
  2. Lejupielādējiet AMD Virtualization ™ tehnoloģiju un Microsoft® Hyper-V ™ sistēmu saderības pārbaudes utilītu. Tas ir .zip fails.
  3. Dodieties uz lejupielādes vietu un palaidiet failu amdvhyperv.exe.
  4. Kad tiek piedāvāts iegūt failus, atlasiet “Jā”.
  5. Kad ekstrakcija ir pabeigta, dodieties uz izvilkto mapi un vēlreiz palaidiet failu amdvhyperv.exe.
  6. Ja esat palaidis failu Intel datorā, rezultāts neizdosies. Tomēr, ja tas ir AMD centrālais procesors un tiek parādīts ziņojums: “Šī utilīta neatklāja AMD procesoru”, tas nozīmē, ka tā neatbalsta virtualizāciju. Bet, ja redzat veiksmes lapu, tas nozīmē, ka jūsu AMD procesors atbalsta tehnoloģiju.

5. metode: izmantojiet virtualizācijas noteikšanas rīku Microsoft® ar aparatūru (operētājsistēmām Windows 7 un Windows Vista)

Microsoft piedāvā utilītu ar nosaukumu Microsoft® virtualizācijas noteikšanas rīks, kas palīdz aparatūrai. Varat to izmantot savā Windows 7 vai Windows Vista datorā, lai pārbaudītu, vai jūsu sistēma atbalsta Hyper-V. Hyper-V ir virtualizācijas programma, ko nodrošina Microsoft, tāpat kā Oracle’s Virtual Box.

Ja lejupielādējat rīku un palaižat to un saņemat ziņojumu: “Šis dators ir konfigurēts ar aparatūras virtualizāciju”, tas nozīmē, ka jūsu procesors atbalsta virtualizāciju.

6. metode: izmantojiet trešās puses rīku

Ir trešās puses rīki, kurus varat lejupielādēt, lai uzzinātu, vai jūsu procesors atbalsta virtualizāciju. Šāds rīks pārbaudīs, vai sistēmas procesorā ir virtualizācijas atbalsts.

Pirms failu lejupielādes no nezināmiem avotiem ir svarīgi, lai datorā būtu spēcīga pret ļaunprātīgas programmatūras programmatūra. Mēs iesakām jums iegūt Auslogics Anti-Malware. Rīku ir ļoti viegli uzstādīt un lietot.

Veiciet pilnu sistēmas pārbaudi, lai atklātu un novērstu ļaunprātīgus priekšmetus, kas, iespējams, slēpjas jūsu datorā. Pārliecinieties, ka plānojat automatizētus skenējumus, lai jūsu dators būtu drošībā un iegūtu pelnīto mieru.

Ja jums jau ir antivīrusu programma, jūs joprojām varat iegūt Auslogics Anti-Malware. Tas var darboties līdzās pirmajam bez traucējumiem. Rīks var pat atklāt ļaunprātīgas preces, kuras jūsu pašreizējais antivīruss var palaist garām.

Mēs ceram, ka šis saturs jums ir bijis noderīgs.

Lūdzu, nekautrējieties atstāt mums komentāru zemāk esošajā sadaļā.

Mēs labprāt dzirdēsim no jums.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found