Windows

Valodas iestatījumu mainīšana pārlūkā Chrome operētājsistēmai Windows 10

Google Chrome ir labākais kopējais pārlūks tirgū neatkarīgi no tā, vai pārlūkošana notiek datorā vai mobilajā ierīcē. Tas ir arī nostūrējis lauvas tirgus daļu, un ir viegli saprast, kāpēc. Tās lieluma, ātruma un lielisko īpašību kombinācija padara to par konkurentu nepārspējamu. Ne tas, ka Google gatavojas gulēt uz lauriem: pastāvīgi tiek veiktas jaunas funkcijas un uzlabojumi, lai Chrome saglabātu pirms līknes.

Kad pārlūkprogramma paplašinājās, kļūstot par globālo lietotāju izvēli numur viens, arī to atbalstīto valodu klāsts ir ievērojami palielinājies. Sākotnēji 2008. gadā tika piegādāts tikai ar dažām rietumu un austrumu valodām, tagad Chrome atbalsta vairāk nekā 100 valodas - un jūs varat mainīt pārlūkprogrammas noklusējuma valodu uz jebkuru no šīm.

Lai būtu skaidrs, šeit mēs runājam par Chrome lietotāja saskarnes valodu. Tas ir, izvēlņu, iestatījumu, cilņu un citu UX elementu valoda. Valoda, kurā tiek atveidotas tīmekļa lapas, ir cita lieta: Chrome var tulkot lielāko daļu no tām, taču ne visās valodās un ne vienmēr ar lielu precizitāti.

Lai gan pārlūkā Chrome displeja valodu var mainīt visām platformām, šeit mēs koncentrējamies uz Chrome operētājsistēmai Windows. Atšķirībā no mobilajām, Apple un Linux platformām, kur Chrome UX valoda mainās atkarībā no sistēmas valodas, valodu Windows versijā Chrome var mainīt neatkarīgi. Tas nozīmē, ka jūsu datoru var iestatīt uz angļu valodu, savukārt pārlūks Chrome var renderēt UX elementus franču vai mandarīnu valodā.

Tātad, ja jūs meklējat veidus, kā mainīt Google Chrome valodu uz angļu vai citu valodu, jums nav nepieciešams rakņāties vadības panelī vai Windows iestatījumu lietotnē. Varat sākt lietas tieši pārlūkā Chrome. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā.

Kā mainīt valodas iestatījumus pārlūkā Google Chrome

Pirmkārt, mums ir jāpiekļūst Chrome iestatījumu izvēlnei. Atveriet pārlūku Chrome un noklikšķiniet uz trim vertikālajiem punktiem - kurus sauc arī par Hamburgera izvēlnes ikonu. To darot, tiks parādīta Chrome izvēlne ar iespēju sarakstu, kas sakārtoti vertikāli.

Pēc tam noklikšķiniet uz opcijas Iestatījumi, lai atvērtu galveno Chrome iestatījumu lapu, kas kaut kādā veidā ievērojami pielāgo Chrome darbību. Varat pāriet uz iestatījumiem, tā vietā adreses joslā ierakstot “chrome: // settings”.

Tas, ko meklējam, izvēlnē Iestatījumi nav uzreiz redzams. Jums būs jāturpina mazliet uz leju, līdz atrodat minimizēto vertikālo nolaižamo bultiņu ar nosaukumu “Advanced”, kas atrodas lapas pašā apakšā. Noklikšķiniet uz tā, lai atklātu vēl plašākus iestatījumus - vai mēs teicām, ka pārlūkam Chrome ir daudz funkciju, vai ne?

No šejienes ir jāveic vēl nedaudz ritināšanas. Turot acis uz lapu, virzoties uz leju. Pārtrauciet, kad atrodat sadaļu Valodas. Šajā sadaļā būs redzams iestatījums “Valoda” un “Pareizrakstības pārbaude”. Pirmais ir tas, kas mūs šeit interesē.

Iestatījums Valoda norāda, kurai valodai Chrome UX pašlaik ir iestatīta. Ja jums ir jāpasaka, ka šī informācija ir zaļā un baltā krāsā, zem valodas ir paziņojums “Google Chrome tiek rādīts šajā valodā” ar mazāku fontu. Lai izvērstu iestatījumu, noklikšķiniet uz nolaižamās bultiņas valodas labajā pusē.

Tiks parādīts papildu iepriekš iestatīto valodu saraksts. Dažreiz tas, ko jūs redzat, ir vēl viens pašreiz izmantotās valodas variants. Piemēram, angļu (Amerikas Savienotās Valstis), angļu (Lielbritānija) vai angļu (Austrālija). Ja ir norādīta valoda vai variants, kuru vēlaties mainīt, noklikšķiniet uz trim vertikālajiem punktiem pa kreisi no tās cilnes un atzīmējiet izvēles rūtiņu “Rādīt Google Chrome šajā valodā”. Ir arī opcija “Piedāvāt tulkot lapas šajā valodā”. Ja atzīmējat arī tās izvēles rūtiņu, Chrome jums jautās, vai vēlaties tulkoto tīmekļa lapu tulkot atlasītajā valodā.

Tā tam vajadzētu būt, jūs sakāt? Nu, ne gluži. Paplašinot iestatījumu “Valoda”, bieži vien valoda, kuru vēlaties izmantot, nav norādīta. Tādā gadījumā paplašinātā valodu saraksta beigās ir saite “Pievienot valodas”. Noklikšķinot, tiek atvērts uznirstošais lodziņš, kurā tiek parādīts visu pārlūkā Chrome atbalstīto valodu saraksts.

Ritiniet uz leju, lai atrastu vajadzīgo valodu, un atzīmējiet izvēles rūtiņu pa kreisi. Varat atlasīt vairākas valodas, un tās visas tiks pievienotas pārlūkprogrammas Chrome sadaļai Valodas, lai nākotnē varētu tās viegli atlasīt. Uznirstošā loga valodas ir sakārtotas alfabētiskā secībā, tāpēc jums ir daudz jāturpina uz leju, ja vēlamā valoda sākas ar vēlāku alfabēta burtu. Lai ātri atrastu vajadzīgo valodu, varat izmantot augšpusē esošo meklēšanas joslu.

Kad esat apmierināts ar valodu izvēli, loga apakšējā kreisajā stūrī noklikšķiniet uz zilās pogas Pievienot, lai aizvērtu logu un pievienotu šīs valodas valodu sarakstam.

Tagad noklikšķiniet uz trim vertikālajiem punktiem blakus pievienotajai valodai un atzīmējiet izvēles rūtiņu “Rādīt Google Chrome šajā valodā”. Neaizmirstiet atzīmēt arī otro izvēles rūtiņu, ja vēlaties, lai Chrome pamudinātu jūs vaicāt, vai vēlaties tulkot tīmekļa lapu šajā valodā.

Blakus jaunajai jūsu izvēlētajai valodai parādīsies poga Atkārtoti palaist. Kad esat pabeidzis darbu Chrome valodas sadaļā, noklikšķiniet uz šīs pogas, un pārlūks tiks restartēts, lai izmaiņas varētu stāties spēkā.

Vārdu sakot:

  • Atveriet pārlūku Chrome un noklikšķiniet uz izvēlnes ikonas.
  • Noklikšķiniet uz Iestatījumi.
  • Ritiniet uz leju un noklikšķiniet uz Papildu.
  • Sadaļā Valodas izvērsiet valodu sarakstu vai noklikšķiniet uz “Pievienot valodas”, atlasiet vajadzīgās un noklikšķiniet uz pogas Pievienot.
  • Noklikšķiniet uz trim vertikālajiem punktiem blakus vēlamajai valodai un atzīmējiet izvēles rūtiņu “Rādīt Google Chrome šajā valodā”.
  • Lai ielādētu pārlūku Chrome jūsu izvēlētajā valodā, noklikšķiniet uz pogas Atkārtoti palaist.

Apsveicam! Jūs esat mainījis noklusējuma Chrome valodu. Tagad varat pārvietoties Chrome iestatījumos, izvēlnē un skatīt pārlūkošanas opcijas savā iecienītākajā valodā.

Tomēr, pat ja pārlūkā Chrome ir izcilas funkcijas un tā lietošanas ērtums, daudziem lietotājiem tas dažreiz šķiet nedaudz lēns un kļūdains, it īpaši operētājsistēmā Windows 10. Tas ir izteiktāk vecākās sistēmās, kurās tiek izmantota datēta aparatūra. Bet pat jaunākos modeļos Chrome ir vidēji prasīga lietojumprogramma, kas nedaudz apgrūtina datora grafisko displeju.

Izmantojot Auslogics BoostSpeed, lai novērstu veiktspējas kļūdas un ātruma samazināšanas problēmas, neapšaubāmi padarīsit Chrome ātrāku un vienmērīgāku. Lai iegūtu labākos rezultātus, varat atjaunināt arī draiverus, lai datora videokarti varētu labāk optimizēt, izmantojot operētājsistēmas Windows 10 jaunākās Chrome versijas.

Draiverus var atjaunināt trīs veidos: izmantojot ierīču pārvaldnieku, manuāli vai automātiski. Katram no tiem ir savi nopelni un trūkumi, taču tie visi nozīmē to pašu mērķi - atjaunināt aparatūras vadības programmatūru, lai jūs to varētu izmantot, nesaskaroties ar problēmām.

  • Atjauniniet, izmantojot Device Manager

Lai izmantotu šo metodi, vispirms jāatrod visi aparatūras draiveri, kuriem nepieciešama atjaunināšana vai pārinstalēšana:

  • Atveriet ierīču pārvaldnieku. Izmantojiet Windows taustiņu + X, lai piekļūtu Windows izvēlnei Rīki un sarakstā noklikšķiniet uz Ierīču pārvaldnieks.
  • Ierīces pārvaldnieka logā noklikšķiniet uz cilnes Darbība un noklikšķiniet uz opcijas Skenēt aparatūras izmaiņas.
  • Trūkstošie vai problemātiskie draiveri tiks parādīti ar dzeltenu trīsstūri vai izsaukuma zīmēm. Dažreiz arī dzeltenā krāsā atzīmētais vadītājs būs pelēks.
  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz viena no atzīmētajiem draiveriem un noklikšķiniet uz Atjaunināt draivera programmatūru.
  • Nākamajā logā atlasiet opciju “Meklēt automātiski atjauninātu draivera programmatūru”.
  • Pagaidiet, līdz Windows pabeidz nepieciešamās programmatūras meklēšanu, lejupielādi un instalēšanu.
  • Šajā brīdī jums tiks lūgts restartēt datoru. Jūs varat atteikties tieši tagad.
  • Ierīces pārvaldnieka galvenajā logā noklikšķiniet uz cita problemātiska draivera un vēlreiz veiciet iepriekš aprakstītās darbības. Dariet to visiem autovadītājiem, kas izcelti dzeltenā krāsā.
  • Kad esat pabeidzis visu atjaunināšanu, restartējiet datoru.

Dažos gadījumos Windows var atgriezt ziņojumu, ka konkrēta ierīce ir atjaunināta vai tā nevar atrast ierīces draivera atjaunināto versiju. Pēc tam, iespējams, vēlēsities apmeklēt ražotāja vietni, lai manuāli lejupielādētu jaunāko draiveri. Kad esat noņēmis draiveri un ievietojis to ērtā vietā, atgriezieties ierīču pārvaldniekā, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz draivera kā parasti un atlasiet Atjaunināt draivera programmatūru. Nākamajā logā noklikšķiniet uz opcijas Pārlūkot datoru, lai atrastu draivera programmatūru, izmantojiet pogu Pārlūkot, lai virzītos uz vietu, kur ievietojāt lejupielādēto draiveri, lai to atlasītu un instalētu.

Lielāko daļu laika jums nav jāiet uz šiem garumiem. Vienkārši paplašiniet mezglu “Skaņas, video un spēļu kontrolieri”, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz grafikas kartes un atlasiet “Atjaunināt ierīces programmatūru”. Pēc tam izpildiet procesu, kā aprakstīts iepriekš.

  • Atjauniniet draiverus manuāli

Kamēr jūs zināt, ko meklējat, varat doties uz ražotāja vietni, lai lejupielādētu jaunākos datora ierīču aparatūras draiverus. Jums būs jāpārliecinās, vai aparatūras nosaukums un modelis atbilst lejupielādētajam draiverim. Turklāt jums jāpārliecinās, vai lejupielādētais draiveris ir piemērots jūsu operētājsistēmai.

Tas ir daudz darba, ja jūs atjaunināt vairākus ierīču draiverus, ko izstrādājuši dažādi ražotāji. To papildina fakts, ka dažus no šiem oriģināliekārtu ražotājiem tiešsaistē ir grūti izsekot un meklētie draiveri, iespējams, ir paslēpti kādā neskaidrā viņu vietnes stūrī. Pat tik ilgi, kamēr jums ir griba un pieliktas pūles, jūs, visticamāk, beigās iegūsiet nepieciešamo.

Kad viss ir lejupielādēts datorā, noklikšķiniet uz draivera faila un ļaujiet instalētājam instalēt. Pirms turpināt instalēšanu, iespējams, vispirms būs jāizņem draivera fails no arhīva. Atkārtojiet procesu katram lejupielādētajam draivera failam.

  • Automātiski atjauniniet draiverus

Ja jums nav laika strādāt, lai atrastu to, kurš draiveris ir atbildīgs par saņemto kļūdu, jūs varat vienā reizē atjaunināt visus draiverus. Tas ne tikai atjaunina aparatūras draiverus, bet arī novērš problemātisko draiveri, aizstājot to ar jaunu / nesabojātu versiju. Faktiski visefektīvākais veids, kā atbrīvoties no kļūdām, kas saistītas ar vadītāju, ir visu draiveru atjaunināšana. Izmantojot Auslogics draiveru atjauninātāju, jūs automātiski varat atjaunināt savus draiverus.

Auslogics Driver Updater ir drošs, ātrs un intuitīvs rīks, kas ar vienu klikšķi atjaunina visus datora draiverus, lai novērstu ierīces konfliktus un nodrošinātu vienmērīgu aparatūras darbību. Tas sniegs jums pārskatu par novecojušiem vai trūkstošiem draiveriem, kurus tas atklāj, un ļaus tos ātri atjaunināt līdz jaunākajām ražotāja ieteiktām versijām.

Lūk, kā izmantot Auslogics draivera atjauninātāju:

  • Lejupielādējiet un instalējiet programmatūru.
  • Palaidiet Auslogics draivera atjauninātāju un savienojiet datoru ar internetu.
  • Noklikšķiniet uz zaļās pogas Sākt meklēšanu, un draivera atjauninātājs meklēs jūsu sistēmā kļūdainus, trūkstošus un novecojušus draiverus.
  • Pēc kategorijām tiks parādīts to draiveru saraksts, kuriem nepieciešama atjaunināšana. Noklikšķiniet uz “Izvērst sarakstu”, lai tos visus apskatītu.

Ja jums patīk redzētais, varat jaunināt uz pilnu versiju. Tas skenēs jūsu ierīces un atjauninās tās visas ar vienu klikšķi, lai nodrošinātu vienmērīgāku veiktspēju.

Vienmēr ieteicams visus draiverus jūsu datorā atjaunināt ar jaunāko versiju. Jūs varētu domāt, ka vainīgs ir kāds aparatūras draiveris un vēlaties atjaunināt tieši šo, taču visa atjaunināšana apdrošina jūs nožēlas gadījumā, ja kļūdāties. Turklāt tas aizstāj arī citus problemātiskus draiverus, kas vēlāk galu galā izraisīs vairāk nepatīkamu sajūtu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found