Windows

Kā novērst WPD FileSystem Volume Driver problēmas?

Kā novērst WPD FileSystem skaļuma draivera problēmas

Pārnēsājamās ierīces, iespējams, ir visvieglāk izveidot savienojumu ar Windows datoru. Lielākā daļa no tām ir PnP (Plug and Play), kas nozīmē, ka jūs vienkārši pievienojat vienu ierīci un, ja ierīces draiveris jau atrodas mašīnā, veiciet visas darbības, kuras vēlaties ar to darīt. Lai pirmo reizi iestatītu pārnēsājamu ierīci, dažreiz jums, iespējams, nāksies izlēkt dažus lokus. Pēc tam parasti burāšana ir vienmērīga.

Tas ir, līdz redzat a WPD FileSystem sējuma draiveris Ierīču pārvaldniekā. Savienotā ierīce tiek parādīta bez pareizas etiķetes. Tā vietā blakus neidentificētam draiverim sadaļā Portatīvās ierīces tiek parādīts dzeltens trīsstūris vai dzeltenā izsaukuma zīme. Lai sarežģītu problēmu, draivera noņemšana un datora restartēšana neko nedara. Tas vienkārši atkal parādās visā dzeltenajā krāšņumā, kā rezultātā jūs nevarat izmantot savu portatīvo ierīci.

Šajā rokasgrāmatā ir paskaidrots, kas ir šī etiķete, kāpēc tā tiek parādīta un kā to salabot. Varat pārskatīt piedāvātajā secībā piedāvātos risinājumus vai vienkārši pāriet uz to, kuram, jūsuprāt, ir vislabākās iespējas strādāt jūsu labā.

Kas ir WPD FileSystem Volume Driver?

WPD apzīmē Windows portatīvo ierīci. Tas ir vispārējs nosaukums, ko operētājsistēma ir piešķīrusi pārnēsājamai ierīcei, kuru tā nevar atpazīt. Windows zina, ka attiecīgo ierīci var izmantot kā pārnēsājamu krātuvi. Tā arī zina, ka izmanto atbalstītu failu sistēmas formātu. Bet tā precīzi nezina, kāda veida ierīce tā ir vai ko ar to darīt, tāpēc piešķir tai vispārīgu nosaukumu. Ja ierīcē, kuru tikko savienojāt ar datoru, ir problēmas, jūs, iespējams, redzēsit WPD FileSystem Volume Driver etiķete zem Portatīvo ierīču mezgla.

Jūs kļūdītos, ja domājat WPD FileSystem sējuma draiveris problēma attiecas tikai uz vecākām Windows versijām. Patiesībā šī kļūda ir viena no tām nepatīkamajām problēmām, kas neglīto galvu izliek katrā atsevišķā OS atkārtojumā. Vairāk un jaunākas ierīces tagad var izmantot kā pārnēsājamu krātuvi, kad tās ir savienotas ar Windows. Lai pievienotu problēmu, katram no tiem ir savs specializētais draiveris, un tas vienkārši palielina kļūdas iespējamību.

Tātad nākamreiz, kad nolemjat apmeklēt Ierīču pārvaldnieku un apskatīt WPD FileSystem sējuma draiveris zem portatīvo ierīču etiķetes, nepaniciet pārāk daudz. Tūkstošiem cilvēku ir saskārušies ar vienu un to pašu problēmu un to ir atrisinājuši, izmēģinot vienu no labojumiem, kurus esam piedāvājuši šajā rokasgrāmatā.

The WPD FileSystem sējuma draiveris kļūda nāk ar vairākiem kļūdu kodiem. Visizplatītākie ir kods 10 un kods 31. Lai gan abi attiecas uz aparatūras draivera problēmām, abus izraisa nedaudz atšķirīgi apstākļi.

10. kods:Šo ierīci nevar iedarbināt. Mēģiniet jaunināt šīs ierīces ierīces draiverus. (10. kods)

Kods 31: Šī ierīce nedarbojas pareizi, jo Windows nevar ielādēt šai ierīcei nepieciešamos draiverus. (31. kods)

Citi līdzīgi kļūdu kodi, kas izraisa to pašu darbību, ir:

Kods 37: Windows nevar inicializēt šīs aparatūras ierīces draiveri. (37. kods)

Kods 43: Windows ir apturējis šīs ierīces darbību, jo tā ir ziņojusi par problēmām. (Kods 43)

Kods 52: Windows nevar pārbaudīt šai ierīcei nepieciešamo draiveru digitālo parakstu. Nesen veiktās aparatūras vai programmatūras izmaiņas, iespējams, ir instalējušas nepareizi parakstītu vai bojātu failu vai ļaunprātīgu programmatūru no nezināma avota. (52. kods)

Kā novērst WPD FileSystem Volume Driver (Code 31) kļūdu

Dažreiz īpašā problēma ar portatīvo ierīci, kuru mēģināt izveidot savienojumu ar datoru, rodas Code 31 kļūdas veidā. Šī kļūda biežāk rodas vecākās nekā jaunākās Windows versijās, taču pastāv iespēja, ka arī Windows 10 lietotāji to saņem, ja izmanto karšu lasītājus.

Kad pēc ierīces pievienošanas vai ierīces draivera instalēšanas tiek parādīta Code 31 kļūda, Windows notikumu skatītājs parasti norāda, ka pēc draiveru instalēšanas nebija iespējams piekļūt ierīcei. Citiem vārdiem sakot, tikko instalētais draiveris ir vai nu bojāts, vai nav saderīgs ar ierīci, kurai paredzēts to izmantot.

Jūsu izeja ir atinstalēt šo draiveri un veikt jaunu instalēšanu. Ja jums ir attiecīgā WPD FileSystem skaļuma draivera draivera fails, varat to vienkārši atkārtoti instalēt un pārbaudīt, vai tas darbojas. Tomēr ir vieglāk un drošāk ļaut Windows to izdarīt jūsu vietā. Lūk, kā:

  • Nospiediet Windows taustiņu + X, lai atvērtu Windows rīku izvēlni.
  • Sarakstā atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
  • Noklikšķiniet uz Portatīvās ierīces, lai to izvērstu, lai atklātu WPD FileSystem sējuma draiveris
  • Ja tā nav, pārbaudiet dažus citus ierīču pārvaldnieka mezglus, jo problēmu var izraisīt citas perifērijas ierīces, piemēram, ārējie monitori, kas, iespējams, nav klasificēti portatīvajās ierīcēs.
  • Kad WPD FileSystem sējuma draiveris atrodas, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz vienuma un atlasiet Atinstalējiet ierīci.
  • Ja tiek parādīts apstiprinājuma dialoglodziņš, noklikšķiniet uz Atinstalēt.
  • Restartējiet datoru un pārliecinieties, vai jums ir interneta savienojums.
  • Kad mašīna tiek palaista, sistēma Windows automātiski instalēs tikko atinstalētā draivera jaunāko versiju.

Ar to jūsu WPD FileSystem Volume Driver Code 31 jautājums vajadzētu būt prom uz visiem laikiem. To var piemērot arī saistītiem kļūdu kodiem, ja vien tie ir saistīti arī ar ierīču draiveriem. Atkārtoti atverot ierīču pārvaldnieku, jums vajadzētu redzēt, ka dzeltenā izsaukuma zīme ir pazudusi un WPD FileSystem sējuma draiveris etiķete ir aizstāta ar attiecīgās portatīvās ierīces faktisko nosaukumu.

Ja ierīču pārvaldniekā tiek parādīta kļūda vairākām portatīvām ierīcēm, vienkārši atkārtojiet iepriekš aprakstītās darbības katrai pēc kārtas. Ja pēc visu izdarīšanas un ierīces pārstartēšanas kļūda netiek novērsta, vai arī tā vietā ir parādījusies jauna Code 10 kļūda, izpildiet nākamajā sadaļā sniegtos norādījumus.

Kā novērst WPD FileSystem Volume Driver (Code 10) problēmas

Kā esam atzīmējuši, koda 10 kļūda ir visizplatītākā versijas versija WPD FileSystem sējuma draiveris izdevums. Parasti tam ir kaut kas saistīts ar OS problemātiskajiem draiveriem. Varbūt tie ir pārāk veci jūsu Windows versijai, ir pārāk bojāti vai vienkārši nepietiek ar darbu, kas viņiem paredzēts darīt sistēmā.

Par laimi, veicot tālāk norādītās pārbaudītās darbības, jūs varat padarīt savu Code 10 un ar to saistītos kļūdu koda jautājumus pazustus vienā acu mirklī. Varat atjaunināt draiverus, mainīt diska burtus vai atinstalēt slēptās ierīces.

  • Atjauniniet attiecīgos ierīču draiverus

Visefektīvākais veids, kā atbrīvoties no Device Manager kļūdas Code 10, ir atjaunināt draiveri, kas saistīts ar pārnēsājamo ierīci, kas izraisa kļūdu. Ja tas ir jūsu karšu lasītājs, ko pārstāv WPD FileSystem Volume Driver etiķete plus dzeltenā izsaukuma zīmes / trīsstūra ikona ierīču pārvaldniekā, tad, visticamāk, jums jāatjaunina tā draiveris, ja tas jau pastāv jūsu datorā. Tā vietā, iespējams, tā būs jāinstalē pirmo reizi, ja tā nav datorā vai netika automātiski instalēta pirmajā savienojumā.

Tas pats noteikums attiecas uz jebkuru citu pārnēsājamu ierīci un savienojamu ierīci, vai tas būtu USB zibatmiņas disks, ārējais cietais disks, kamera, Bluetooth dongle, vadu austiņas vai kaut kas cits. Lai atinstalētu un instalētu draivera jaunāko versiju, varat izmantot metodi, kas aprakstīta sadaļā Code 31 ierīces draivera kļūdas.

Tomēr pastāv iespēja, ka Windows neatradīs dažus no šiem draiveriem, izmantojot ierīces pārvaldnieka funkciju “Atjaunināt draiveri”. Tāpēc, lai atbrīvotos no WPD FileSystem sējuma draivera kods 10 kļūdas datorā, jums ir divas iespējas: varat manuāli atjaunināt draiverus vai to izdarīt ar automātiskās draiveru atjaunināšanas programmatūras palīdzību.

  • Atjauniniet draiverus manuāli

Ierīču ražotāju interesēs ir, lai viņu izgatavotā aparatūra darbotos pēc iespējas labāk. Šim nolūkam viņi regulāri izlaiž savu ierīču draiveru atjauninājumus, lai tie varētu strādāt ar jauniem datoriem un jaunākām operētājsistēmu versijām.

Ņemot to vērā, nav pārāk grūti manuāli lejupielādēt draiveri, ja vien tas, ko meklējat, ir stingri iestrādāts jūsu prātā. Ierīces ražotāja vietne vairumā gadījumu ir viegli pieejama. Pārliecinieties, vai esat ieguvis pareizu aparatūras nosaukumu un modeli, lai no OEM programmatūras lejupielādes lapas netiktu lejupielādēta nepareiza lieta.

Pats par sevi saprotams, ka tas var būt sarežģīts uzdevums, it īpaši, ja jūs atjaunināt vairākus dažādu ražotāju izstrādātus ierīču draiverus. Turklāt ir vieglāk ceļot uz Marsu nekā tiešsaistē atrast dažus no šiem oriģināliekārtu ražotājiem. Tas nozīmē, ka nokļūt pie viņu vadītājiem ir vieglāk pateikt nekā izdarīt. Pat tad, kad ir griba, ir veids. Kamēr jūs varat pastāvēt līdz beigām, jūs, iespējams, iegūsit to, ko vēlaties.

Kad esat apmeklējis OEM vietni un lejupielādējis nepieciešamo, izpakojiet failu (ja tas ir arhīva formātā) un palaidiet instalēšanu. Izskalojiet un atkārtojiet katru draivera failu, kuru lejupielādējat šādā veidā.

Pēc atsāknēšanas jūsu draiveri būs atjaunināti, un jūs varat būt pārliecināti, ka vairs neradīsit kaitinošas skaļuma draivera problēmas.

  • Automātiski atjauniniet draiverus

Protams, izmantojot manuālu draivera lejupielādes metodi, jūs ilgtermiņā iemācīsit daudz. Tikmēr laiks, kas pavadīts, dzenājot draiveru programmatūru internetā, ir laiks, ko daudzi cilvēki nevar atļauties. To papildina iespēja instalēt nepareizu draiveri, kas vienkārši palielina galvassāpes, nevis samazina to. Tāpēc rīks, kas automatizē draivera instalēšanas procesu, nebūtu slikta ideja.

Auslogics Driver Updater ir drošs, ātrs un intuitīvs rīks, kas ar vienu klikšķi atjaunina visus datora draiverus, lai novērstu ierīces konfliktus un nodrošinātu vienmērīgu aparatūras darbību. Nepieciešams daudz laika, lai skenētu mašīnu un izveidotu visu draiveru sarakstu. Tas tos pasniegs viegli pārskatāmā veidā, izceļot tos, kuru trūkst vai kuri ir novecojuši

Auslogics draiveru atjauninātājs trūkstošos vai bojātos draiverus aizstāj ar tikai jaunākām versijām, kuras ražotājs iesaka izmantot OS versijā un aparatūras modelī. Tādējādi autovadītāju konfliktu iespējamība tiek samazināta līdz minimumam.

Iet uz priekšu, lejupielādējiet rīku un viegli atjauniniet sistēmas draiverus. Ja jums patīk tas, ko redzat, pilna versija atbloķē vēl vairāk funkciju, piemēram, iespēju ar vienu klikšķi atjaunināt visus trūkstošos draiverus.

  • Atjauniniet draiverus, izmantojot Device Manager

Lai atjauninātu ierīces draiverus, varat izmantot vēl vienu rīku. Tas ir vecais labais ierīču pārvaldnieks sistēmā Windows. Šīs metodes izmantošana apdrošina jūs no bīstamas programmatūras, jo visu instalēto jau ir apstiprinājis Microsoft.

Tas ir arī ērti lietojams. Lai pazaudētos, nav stāvas mācīšanās līknes. Vienkārši atveriet Ierīču pārvaldnieku, atrodiet ierīci un ļaujiet Windows meklēt visjaunāko draivera programmatūru. Negatīvie? Tas ne vienmēr darbojas. Windows var neizdoties atrast draiveri vai instalēt jaunāko draivera versiju.

Ja kāda iemesla dēļ nolemjat grafikas kartes atjaunināšanai izmantot ierīces pārvaldnieku, rīkojieties šādi:

  • Vienlaicīgi nospiediet taustiņu Windows un X un ātrās piekļuves izvēlnē atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
  • Ierīces pārvaldnieka logā izvērsiet mezglu, lai parādītu pareizo aparatūru.
  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz aparatūras ieraksta un atlasiet Atjaunināt draiveri.
  • Windows atradīs, lejupielādēs un instalēs draivera jaunāko versiju.

Neatkarīgi no tā, kuru metodi izmantojat draiveru atjaunināšanai, ir nepieciešama sistēmas atsāknēšana, lai jūsu veiktās izmaiņas varētu stāties spēkā.

  • Piešķirt diskdziņu vēstules portatīvajām ierīcēm

Dažreiz koda 10 un ar to saistīto kļūdu kodu problēmas, kas ietekmē portatīvās ierīces, rodas tāpēc, ka sistēma tām nav piešķīrusi failu burtus. Var būt arī tā, ka pašreizējā faila vēstule, kas piešķirta portatīvajai ierīcei, kuru nomoka WPD FileSystem Volume Driver problēma, ir pretrunā ar Windows iekšējo ierīces pārvaldības shēmu. Situācija, kad divām ierīcēm kļūdaini piešķir vienu un to pašu diska burtu, radīs arī kļūdas.

Acīmredzams risinājums šeit ir piešķirt diska burtus visām portatīvajām ierīcēm, kas parāda šo problemātisko rīcību. Tomēr ņemiet vērā, ka dažus burtus, piemēram, C, nevajadzētu lietot, jo tie ir automātiskas sistēmai piešķirtas burtu etiķetes. Lai būtu drošībā, izmantojiet burtus, sākot no J.

Lūk, kā padarīt Windows atpazīt jūsu pārnēsājamās ierīces, piešķirot katrai diska burtu:

  • Nospiediet Windows taustiņu + X, lai atvērtu Windows rīku izvēlni.
  • Izvēlņu sarakstā atlasiet Palaist.
  • Lodziņā Palaist ierakstiet “Diskmgmt.msc” un nospiediet taustiņu Enter, lai palaistu Disk Management programmu.
  • Logā Diska pārvaldība jūs redzēsiet ar datoru saistīto gan iekšējo, gan ārējo atmiņas ierīču sarakstu. (Pārliecinieties, vai problemātiskā pārnēsājamā ierīce ir pievienota vai pievienota, izmantojot USB.)
  • Pārbaudiet, vai attiecīgajai portatīvajai krātuvei nav piešķirts diska burts.
  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ierīces un atlasiet Mainīt diska burtu un ceļus.
  • Iekš Mainīt diska burtu un ceļus logā noklikšķiniet uz Mainīt.
  • Noklikšķiniet uz alfabētiskā nolaižamā saraksta blakus “Piešķirt šādu diska burtu ” un izvēlieties burtu, kas vēl netiek izmantots. Ja neesat pārliecināts, samaziniet pašreizējo logu, atveriet Windows Explorer, noklikšķiniet uz Mans dators un apskatiet pievienotos diskus un to attiecīgos diska burtus.
  • Pēc vēlamā diska burta izvēles noklikšķiniet uz Labi.
  • Aizveriet diska pārvaldības logu, atveriet Windows izvēlni Rīki un atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
  • Jūsu ierīcei tagad jābūt redzamai zem Portatīvo ierīču mezgla vai citur, atkarībā no ierīces.
  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ierīces un atlasiet Atspējot ierīci uz laiku likt tam pārtraukt darbu.
  • Kad ir pagājusi minūte vai divas, vēlreiz ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ierīces un atlasiet Iespējot ierīci lai tas atkal būtu aktīvs.
  • Augšējā kreisajā stūrī esošajā izvēlnes joslā Device Manager noklikšķiniet uz Darbība.
  • Atlasiet Meklējiet aparatūras izmaiņas. Windows sāks meklēt jaunāku ierīces draivera versiju un instalēs to, ja to atradīs.

Kad sistēma Windows ir instalējusi draiveri, ar nosacījumu, ka tas to atradīs, tas liks jums restartēt datoru. Dariet tieši to un atgriezieties ierīču pārvaldniekā, lai pārbaudītu, vai WPD FileSystem sējuma draiveris beidzot ir kļuvis par pagātni. Ja tā patiešām ir pazudusi, atkārtojiet darbības jebkurai citai portatīvai ierīcei, kas rada kļūdas 10. vai 31. kodā.

  • Noņemiet nevēlamās slēptās ierīces no sava datora

Dažreiz ierīces draiveris, kas pašlaik nav savienots ar datoru, pieprasa vai atzīmē šīs ierīces COM portu. Tas nozīmē, ka, mēģinot savienot citu portatīvo ierīci ar šo portu, Windows jums paziņos, ka ierīce tiek izmantota, lai gan tajā laikā nekas cits nav fiziski savienots ar šo portu. Tas ir rezultāts tam, ka noteiktas ostas tiek automātiski konfigurētas lietošanai tikai noteiktās ierīcēs.

Dažreiz, WPD FileSystem sējuma draiveris kļūdas ir dabisks šīs konfigurācijas rezultāts. Varbūt ierīce, kuru esat pievienojis, arī vēlas izmantot portu, kas ir “paņemts”, bet nevar. Pat atverot Ierīču pārvaldnieku, jūs nevarēsit redzēt “ierīci”, kas pašlaik izmanto šo portu, jo tā vai drīzāk tās draiveris ir paslēpts.

Jūsu vienīgā iespēja šajā gadījumā ir noņemt slēpto ierīci no sistēmas. Tomēr dažreiz attiecīgais draiveris / ierīce ir kaut kas, kas jums patiešām ir jādara noteiktām lietām, tāpēc jums to vajadzētu noņemt tikai tad, ja varat iztikt bez ierīces vai ja varat to piešķirt citam datora portam. Tikmēr, atslēpjot visas ierīces ierīcē, jūs varat redzēt, kura ierīce ir saistīta ar kādu portu. Tā rezultātā jūs varat viegli atrast, kura slēptā ierīce jums ir jānoņem.

Lai apskatītu visas ierīces un noņemtu visas nevēlamās ierīces no datora, rīkojieties šādi:

  • Nospiediet Windows taustiņu + X, lai atvērtu Windows rīku izvēlni.
  • Sarakstā atlasiet Palaist.
  • Tips cpl lai atvērtu sistēmas informāciju.
  • Noklikšķiniet uz cilnes Papildu.
  • Noklikšķiniet uz pogas Vides mainīgie.
  • Noklikšķiniet uz pogas Jauna zem Sistēmas mainīgie
  • Logā Jauns sistēmas mainīgais iestatiet Mainīgā nosaukums uz DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES un Mainīgā numurs uz 1.
  • Noklikšķiniet uz Labi.
  • Aizveriet logu Sistēmas informācija un vēlreiz atveriet Windows izvēlni Rīki.
  • Izvēlņu sarakstā atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
  • Ierīces pārvaldnieka izvēlnē noklikšķiniet uz skata un atlasiet “Rādīt visas slēptās ierīces ”.
  • Izvērsiet mezglu Universal Serial Bus Controllers un meklējiet pelēkotās ierīces. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tiem, kuri jums vairs nav vajadzīgi, un atlasiet Atinstalējiet ierīci lai tos noņemtu.
  • Izķemmējiet ierīces pārvaldnieku, atverot mezglus un meklējot citas pelēkotas ierīces, kuras jums vairs nav vajadzīgas. Atinstalējiet tos tādā pašā veidā.
  • Lai izmaiņas stātos spēkā, restartējiet datoru.

Visi ierīču draiveri, kas tur jebkuru COM porta ķīlnieku, tiks notīrīti no datora. Tagad jūsu portatīvā atmiņas ierīce var bez problēmām izmantot portu. Atgriežoties ierīču pārvaldniekā, FileSystem skaļuma draiveris etiķetes vairs nav.

Varat arī izmantot Windows rīku Device Cleanup, lai automātiski noņemtu visus neizmantotos draiverus, kas aizņem porti un rada problēmas. Kā bonuss tas atrisina arī jūsu WPD FileSystem Volume Driver kļūdu.

Rīka lietošana ir šāda:

  • Lejupielādējiet ierīces tīrīšanas rīku un izpakojiet to mapē darbvirsmā.
  • Nokopējiet x64 mapi starp neizpakotajiem failiem un ielīmējiet to datora saknē (ti, C: /).
  • Noņemiet visas pārnēsājamās atmiņas ierīces. Arī tie, kuriem nav problēmu, būtu jānoņem. Ieteicams izmantot Safely Eject metodi.
  • Uzdevumu pārvaldniekā aizveriet visus fona procesus, kas saistīti ar visām jūsu portatīvajām atmiņas ierīcēm.
  • Nospiediet Windows taustiņu + X, lai atvērtu Windows rīku izvēlni.
  • Atlasiet Komandu uzvedne (paaugstināts).
  • Komandu uzvednes logā ierakstiet šo un nospiediet taustiņu Enter. Tas pilnībā izslēgs jūsu mašīnu:

izslēgšana / f / s / t 0

  • Atveriet ierīču pārvaldnieku, kā aprakstīts citur, un pārbaudiet, vai WPD FileSystem sējuma draiveris etiķetes vairs nav. Ja tā, turpiniet. Ja nē, apstājieties un izmēģiniet citu risinājumu.
  • Atveriet paaugstinātu komandu uzvedni, kā parādīts iepriekš.
  • Logā ierakstiet šādu tekstu un nospiediet taustiņu Enter:

cd c: \ x64

devicecleanupcmd *

  • Neizmantotie draiveri ir noņemti no datora. Pārstartējiet mašīnu, lai izmaiņas stātos spēkā.

Kad esat pabeidzis, pievienojiet savu portatīvo USB un pārbaudiet, vai visas problēmas ir izzudušas.

Par labu, cerams.

Mēs augstu vērtējam lietotāju viedokli un atsauksmes. Tātad, ja jums ir kādi ieteikumi vai sīkumi, ko dalīties, neaizmirstiet pastāstīt mums komentāros.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found