Windows

Konfidencialitātes problēmas saistībā ar Skype darbam

Nav pārsteidzoši redzēt, kā Skype kopš tā darbības uzsākšanas 2003. gadā ir guvis milzīgus panākumus. Galu galā tas ir radikāli mainījis veidu, kā cilvēki ir savienoti ģeogrāfiskos attālumos. Saskaņā ar Microsoft datiem, kas 2011. gadā iegādājās Skype par milzīgiem 8,5 miljardiem dolāru, aptuveni 300 miljoni cilvēku visā pasaulē katru mēnesi aktīvi izmanto ziņojumapmaiņas programmatūru. Iespējams, ar to konkurēs Facebook Messenger un WhatsApp, taču Skype daudziem joprojām ir būtiski svarīgs pakalpojums.

Skype joprojām ir populāra plašā lietotāju lokā - sākot ar vecmāmiņām, kas sasniedz savus mazbērnus, kas pārvietojas visā pasaulē, līdz telekomunikācijām, kas strādā uzņēmumos ārzonās. Lieki piebilst, ka drošība ir milzīgs faktors daudziem šīs programmatūras lietotājiem. Mēs esam dzirdējuši ziņas par dažādām Skype konfidencialitātes problēmām, bet cik tās ir precīzas? Vai jums vajadzētu satraukties?

Vai Skype ir privāts?

Skype ir divas iespējas:

  • Skype patērētājiem (Skype-C)
  • Skype darbam

Ja jūsu uzņēmums izmanto šo programmatūru iekšējai saziņai, tā vienmēr ir ideāla iespēja. Tomēr kā jūs varat būt pārliecināti, ka Skype darbam neradīsies drošības problēmas?

Kā saglabāt Skype lietojumprogrammai drošību?

Kad Microsoft ieviesa atjauninājumu no Lync, Skype darbam lietotāji varēja pievienot regulārus Skype-C kontaktus. No otras puses, tas nenozīmē, ka sarunas starp šiem diviem kontu veidiem ir privātas. Ir vērts atzīmēt, ka, lai gan lietotājam ir kontrole pār savu Skype biznesa kontu, viņam nav jurisdikcijas pār Skype-C kontos pārsūtītajiem ziņojumiem.

Skype šifrēšanas tehnoloģija

Viena svarīga lieta, kas jāpievieno, ir tas, ka Skype apgalvo, ka tā izmanto šifrēšanas tehnoloģiju, lai aizsargātu “visas Skype – Skype balss, video, failu pārsūtīšanas un tūlītējās ziņas”. Citādi sakot, pat Skype-C lietotāji var būt mierīgi, zinot, ka ļaunprātīgi lietotāji nevarēs noklausīties viņu sarunas. Ja izmantojat patērētāja versiju, katru veikto zvanu aizsargā unikāla 256 bitu AES šifrēšanas atslēga.

Pēc Skype domām, sesijas atslēga ilgst sakaru laikā un noteiktu laiku pēc tam. Sesijas atslēga tiek nosūtīta otrai personai, kurai zvanāt, un to izmanto ziņojumu šifrēšanai abos virzienos.

Tiesa, zvani Skype tīklā tiek šifrēti. Tomēr šim pakalpojumam ir dažas nepilnības. Piemēram, daudzi cilvēki izmanto Skype, lai sazinātos ar fiksētajiem tālruņiem vai mobilajiem tālruņiem. Viņi izmanto šo funkciju, jo ir zemi tarifi, īpaši ārzemju zvaniem. Ja izmantojat šo platformu tam pašam mērķim, sarunas daļa, kas notiek parastā tālruņa tīklā (PSTN), netiek šifrēta. Tas nozīmē, ka, ja veicat grupas zvanu un viens no lietotājiem izmanto PSTN, PSTN gals netiek šifrēts.

Skype ieraksta sarunu vēstures

Ir vērts pieminēt, ka, kamēr Skype nereģistrē zvanus, uzņēmums saglabā informāciju par šīm sarunām un saglabā lietotāja vēstures failā lietotāja ierīcē. Tas ne vienmēr ir problēma, taču jums jāuztraucas par viedtālruņa, datora vai planšetdatora drošību. Kad jūsu ierīce tiks apdraudēta, uzbrucējs varēs piekļūt tās saturam.

Kā tas attiecas uz Skype darbam

Skype serverus vada Microsoft. Ar šo teikto tehnoloģiju gigants iekļauj visaptverošu juridisko privātuma noteikumu kopumu. Microsoft izklāsta, kā viņi aizsargā Skype lietotāju informāciju, sīki aprakstot, kā viņi to izmanto.

Šeit jums jāuztraucas par Skype biznesa problēmu drošības problēmām. Lielākā daļa cilvēku jau zina, ka Microsoft ir uzraudzījis lietotāju darbības. Pēc uzņēmuma domām, viņi izmanto savāktos datus, lai uzlabotu savus pakalpojumus, strādājot ar saviem partneriem (tātad jūsu redzamās reklāmas).

Tomēr Ars Technica izmeklēšana atklāja, ka Microsoft datori var piekļūt tīmekļa vietnēm, kas pārsūtītas caur Skype. Tās bija iepriekš neredzētas lapas, kurām vajadzēja palikt privātām. Izmeklēšanas laikā drošības pētnieks nosūtīja īpaši izveidotus URL, izmantojot Skype IM sistēmu. Šāds atklājums atspēko apgalvojumus, kurus uzņēmums izvirzīja 2007. gadā. Viņi teica, ka pat viņi nevarēja noklausīties sarunas sarežģīto vienādranga tīkla savienojumu un spēcīgās šifrēšanas dēļ.

Tas nozīmē, ka, ja izmantojat Skype uzņēmumiem, lai pārsūtītu ļoti privātu informāciju, jums vajadzētu uztraukties. Pieņemsim, ka jūs izmantojat platformu, lai kopīgotu informāciju par jaunu projektu, un otrs lietotājs ir Skype-C. Jūs nosūtāt šai personai ziņojumu ar tajā norādīto URL un pieminējat, ka šo saiti nevajadzētu kopīgot, jo tajā ir īpašumtiesību informācija. Pat ja jūs domājat, ka ziņojums ir šifrēts, korporācija Microsoft ir apdraudējusi jūsu domāto privātumu. Galu galā jūs nevarētu nodrošināt Skype-C lietotāja sarunas pusi.

Skype ievainojamība pret ļaunprātīgu programmatūru

Vēl viena svarīga lieta, kas jāatceras, ir atklāts, ka Skype ir neaizsargāta pret ļaunprātīgu programmatūru. Šāda ļaunprātīga programmatūra tika veidota, lai uzraudzītu video un zvanus, izmantojot Skype. 2016. gadā Palo Alto Networks pētnieki uzzināja, ka ļaunprātīgā programmatūra T9000 ir īpaši mērķēta uz Skype lietotājiem.

Lietotājam ir jāpiešķir skaidra atļauja ļaunprātīgai programmatūrai piekļūt Skype. Tomēr tas rada pārliecinošu maskējumu, lai lietotājs nezinātu, ka tas ir ļaunprātīgs. Kā tāda pastāv iespēja, ka lietotājs ļaus piekļūt, neapzināti ielaižot ļaunprātīgo programmatūru savā Skype kontā. Pēc aktivizēšanas tā ierakstīs audio zvanus, videozvanus un tērzēšanas ziņas.

Ko jūs varat darīt, lai aizsargātu savu privātumu

Tehniskajā ziņā ir tikai dažas lietas, ko varat darīt, lai aizsargātu savu privātumu, kamēr izmantojat Skype darbam. Vislabākais ir būt modram un apzināties politikas ierobežojumus. Šeit ir dažas no lietām, kuras iesakām jums darīt:

  1. Uzmanīgi ierobežojiet pievienoto Skype-C kontaktu skaitu.
  2. Jāapzinās Skype biznesa konfidencialitātes attiecības. Ir svarīgi izlasīt šo klauzulu:

“Piezīme: Pēc noklusējuma visiem ārējiem kontaktiem, gan personiskajiem, gan federālajiem, tiks piešķirtas ārējo kontaktu konfidencialitātes attiecības, kas koplietos jūsu vārdu, nosaukumu, e-pasta adresi, uzņēmumu un attēlu. Šie kontakti nevarēs skatīt jūsu klātbūtnes piezīmi. Piešķirot ārējos kontaktus citām privātuma attiecībām, piemēram, darba grupai, draugiem un ģimenei utt., Viņi varēs redzēt jūsu klātbūtnes piezīmi un netīši varētu kopīgot informāciju, kuru viņiem nevajadzētu atklāt. ”

  1. Ja jums ir nepieciešams sazināties ar Skype-C lietotāju, pārliecinieties, ka viņi iekļauj noteiktus konfidencialitātes iestatījumus, kas aizsargās viņu kontu.
  2. Instalējiet un izmantojiet Auslogics Anti-Malware iespējas. Šis rīks noteiks ļaunprātīgus vienumus, kas var apdraudēt jūsu Skype darbam kontu.

Jums vajadzētu aizsargāt datoru pret ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumiem un drošības problēmām

Vai jūs domājat, ka ir citi veidi, kā aizsargāt savu Skype darbam kontu?

Informējiet mūs zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found