Windows

Kā atjaunināt programmatūru?

‘Sekojiet līdzi jaunumiem, saglabājiet mūsdienīgumu - sekojiet līdzi kāju pirkstiem’

Džeks Lanns

Neatkarīgi no tā, vai jums tas patīk vai nē, programmatūras atjaunināšana ir obligāta 2018. gadā. Būtība ir tāda, ka šajās dienās mēs lielā mērā paļaujamies uz mūsu datoriem, lai organizētu savu dzīvi, un novecojusi programmatūra bieži vien nespēj nospiest savu svaru un nespēj dzīvot atbilstoši savām cerībām. Tas ir nepieļaujami un pat bīstami, jo likmes ir pārāk augstas, lai tas varētu notikt. Noskaidrosim, kāpēc jums regulāri jāatjaunina programmas un lietotnes un kā to izdarīt bez īpašām pūlēm.

Regulāru atjauninājumu nozīme

Jūs varētu uzskatīt, ka Windows 10 atjauninājumi ir nepatīkami un nevajadzīgi, un pat tos ievieto plauktā, kad tie nonāk jūsu datorā. Jūs varētu ienīst daudzos uznirstošos logus, ar kuriem operētājsistēma jūs regulāri bombardē un kuri mudina jūs lejupielādēt kaut ko labākas versijas. Pat ja jums nekas nav pret iespēju ļaut viņiem piekļūt jūsu Windows atjauninājumam, jūs varētu uzskatīt, ka restartējat datoru, lai tie darbotos kā apgrūtinoša nasta. Visi šie neskaidrie jaunumi un uzlabojumi ir tik nepatīkami, vai ne?

Atvainojiet, jūs nevarētu būt apdomīgāks. Vienkārši ieskatieties, kas varētu notikt, ja jūs nolaidīsit nepieciešamības gadījumā atjaunināt savu programmatūru.

Īsumā, ja izvairīsities no atjauninājumiem, jūs noteikti saskarsieties ar:

  1. Noturīgas kļūdas
  2. Slikta uzstāšanās
  3. Ļaunprātīgas programmatūras infekcija
  4. Drošības jautājumi
  5. Datu zaudēšana
  6. Aparatūras problēmas
  7. Saderības problēmas

Tagad apskatīsim šīs grūtības sīkāk:

1. Noturīgas kļūdas

Neviena programmatūra nav nevainojama, kas nozīmē, ka kaitinošas kļūdas vienmēr ir šeit, lai grabētu jūsu būru un liktu jūsu programmām izslēgt sliedes. Nav šaubu, ka vienmēr ir iespējas uzlabot, un labi izstrādātāji lieliski zina šo gudrību. Viņi nekad nebeidz vākt klientu atsauksmes, lai varētu novērst kļūdas, ar kurām viņi tiek nodarbināti. Tā nāk labāka programmatūra ar uzlabotu funkcionalitāti. Un jūs to varat iegūt tikai ar atjauninājumiem, tāpēc ir vērts turēt viņiem atvērtu laika apstākļus.

2. Slikta veiktspēja

Ja Windows 10 netiek atjaunināta, tā kļūst gausa, nereaģē un ir nemierīga, ar ko vairumā gadījumu pietiek, lai kāds no viņiem modernizētu datoru. Šādā situācijā jums nekas nav jādara, bet datorā jāinstalē pieejamie atjauninājumi, lai jūsu Windows 10 atkal varētu darboties nevainojami.

3. Ļaunprātīgas programmatūras infekcija

Novecojušas programmas padara jūsu Windows 10 ārkārtīgi neaizsargātu pret ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumiem - tāpēc jūs atrodaties uz plāna ledus. Ļaunprātīga programmatūra ar katru dienu kļūst arvien spēcīgāka un izveicīgāka, kas nozīmē, ka jūsu novecojušais programmatūra (OS, antivīrusu rīki, pārlūkprogrammas utt.) Nav izredžu pret varenām ļaundarībām. Tā rezultātā jūsu dators var kļūt par ārējas agresijas upuri.

Lai izvairītos no šāda veida traģēdijām, iesakām sagaidīt programmatūras atjauninājumus datorā, tiklīdz tie parādās, jo tiem bieži ir uzlabotas funkcijas, kuru mērķis ir aizsargāt jūsu sistēmu pret jaunākajiem draudiem. Pretējā gadījumā jūsu nolaidība, visticamāk, radīs jums jauku ļaunprātīgas programmatūras gadījumu.

Tā kā ļaunprātīga programmatūra attīstās ātri un dinamiski, vienmēr ir iespēja, ka tā pārspēj jūsu galveno antivīrusu. Tāpēc mēs iesakām izmantot īpašus pret ļaunprātīgas programmatūras rīkus, piemēram, Auslogics Anti-Malware, kas var izsekot un noturēt īpaši nodevīgus ienaidniekus.

Veiciet pretvīrusu programmatūras skenēšanu, lai attīrītu datoru

4. Drošības jautājumi

Nekad, nekad nekavējiet programmatūras atjauninājumus - kāds var izmantot jūsu neizlēmību un uzlauzt datoru. Ļaujiet viņiem aizņemt dažas minūtes no jūsu dzīves - tas ir daudz labāk nekā turēt durvis vaļā noziedzniekiem, kuri var sajaukt jūsu dzīvi, pakļaujot jūs tādiem riebīgiem jautājumiem kā datu noplūde, identitātes zādzība, naudas trūkums utt. . Labi ir tas, ka līdztekus citiem drošības pasākumiem savlaicīga atjaunināšana palīdzēs novērst visas šīs problēmas, aizlāpot drošības pārkāpumus. Tādējādi jūs varat piespiest viltīgus hakerus dot datoram plašu piestātni. Mēs iesakām arī stiprināt datoru pret virtuālajiem ļaundariem, izmantojot drošības programmatūru. Piemēram, Auslogics BoostSpeed ​​ietver īpašus privātuma rīkus, kas paredzēti, lai jūsu sensitīvo informāciju pasargātu no ārējiem iebrucējiem.

Glabājiet slepeno informāciju hackeriem nepieejamā vietā.

5. Datu zaudēšana

Tie, kas programmatūras atjauninājumus glabā tuvu, riskē uz visiem laikiem zaudēt svarīgos failus. Nozīme ir tāda, ka novecojušās programmas kļūst nemierīgas un pakļautas kļūdām un datu zudumiem. Vai ar to pietiek, lai atjauninātu programmas? Nu, mēs ticam, ka tā ir. Gadījumā, ja programmatūra sāk darboties, jums regulāri jādublē svarīgi faili (lai ietaupītu laiku un pūles, šim nolūkam varat izmantot īpašu rīku, piemēram, Auslogics BitReplica). Tas ietaupīs daudz asaru, ja viss neizdosies, kā plānots.

6. Aparatūras jautājumi

Aparatūras problēmas bieži rodas novecojušu draiveru dēļ. Ja vēlaties, lai ierīces darbotos pareizi un būtu atbilstoši atzīmei, pārliecinieties, vai izmantojat jaunākās draivera versijas. Pretējā gadījumā jūsu aparatūra, visticamāk, jūs pievils.

7. Saderības problēmas

Novecojusi programmatūra bieži rada saderības problēmas. Piemēram, jums var būt grūtības atvērt jaunus failus ar novecojušām lietotnēm. Turklāt citi lietotāji, iespējams, nevarēs atvērt failus, kas izveidoti, izmantojot jūsu novecojušās programmas. Tas nozīmē, ka jums vai citiem cilvēkiem ir jākonvertē jūsu dati, kas var izraisīt briesmīgu laika izšķiešanu un lielu vilšanos. Pārāk augsta cena, kas jāmaksā par nevēlēšanos instalēt atjauninājumus, vai ne?

Diemžēl iepriekšminēto problēmu saraksts nav pilnīgs - ja jūs pārāk konservatīvi izturaties pret savu Windows 10, var rasties citi jautājumi.

3 vienkārši veidi, kā atjaunināt programmatūru

Kopumā jums jāatjaunina programmatūra. Un šeit ir mūsu trīs galvenie padomi, kā to izdarīt:

  1. Izmantojiet Windows atjaunināšanu.
  2. Regulāri atjauniniet trešo pušu lietotnes.
  3. Atjauniniet savus draiverus.

1. Izmantojiet Windows Update

Mēs ļoti iesakām izmantot katru iespēju, lai atjauninātu savu Windows 10. Pretējā gadījumā tas var izrādīties nestabils un neuzticams vraks, kas jebkurā brīdī var sabrukt.

Lai garantētu Win 10 ilgu kalpošanas laiku un novērstu tā novecošanu, izmantojiet iebūvēto Windows atjaunināšanas funkciju:

  1. Poga Sākt -> Iestatījumi
  2. Atjaunināšana un drošība -> Windows atjaunināšana -> Atjaunināšanas statuss
  3. Lai meklētu pieejamos atjauninājumus, atlasiet Pārbaudīt atjauninājumus -> jūsu Win 10 to darīs automātiski.Jūsu Win 10 automātiski meklēs pieejamos atjauninājumus.
  4. Ja jūsu OS atjauninājumi jau ir atrasti, tos redzēsit Windows atjaunināšanas ekrānā -> Vairāk par tiem varat atrast, noklikšķinot uz Informācija.
  5. Instalējiet pieejamos atjauninājumus datorā, noklikšķinot uz Instalēt tūlīt.
  6. Pateicoties atjauninājumu vēstures funkcijai, varat pārlūkot atjauninājumu vēsturi -> tur jūs varat atinstalēt nepatīkamos atjauninājumus vai izmantot Windows atkopšanas opcijas, lai atiestatītu datoru vai sāknēšanu atkopšanas režīmā.

2. Regulāri atjauniniet trešo pušu lietotnes

Jums rūpīgi jāuzrauga jūsu trešo pušu lietotnes: ļaujiet tām paziņot, ja ir pieejami kādi atjauninājumi, un tūlīt pēc to ieviešanas instalējiet visus uzlabojumus, labojumus vai ielāpus. Šāda pieeja palīdzēs jums izvairīties no avārijām, traucējumiem un citiem traucējumiem un kairinājumiem.

3. Atjauniniet savus draiverus

Kad jāatjaunina draiveri? Ja jūs domājat, ka atbilde ir “ja tā nav salauzta, neizlabojiet”, jums nav taisnība. Patiesībā profilakse ir daudz labāka nekā ārstēšana, tāpēc jums rūpīgi jāuzrauga draiveri, lai izvairītos no nepareizas saziņas starp aparatūru un sistēmu.

Šeit ir 3 veidi, kā atjaunināt draiverus sistēmā Windows 10:

Izmantojiet ierīces pārvaldnieku

Ierīču pārvaldnieks ir iebūvēts Windows rīks, kas var palīdzēt automātiski atjaunināt draiverus.

Lūk, kā jūs varat izmantot ierīces pārvaldnieku savā labā:

  1. Windows logotipa taustiņš + X -> Device Manager
  2. Atrodiet aparatūru, kurai vēlaties atjaunināt draiveri -> Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā
  3. Atlasiet Atjaunināt draivera programmatūru ... -> Atlasiet Meklēt automātiski, lai iegūtu atjauninātu draivera programmatūru

Automātiski atjauniniet draiverus.

Atjauniniet draiverus manuāli

Ja ierīču pārvaldnieks nevar atrast jaunākās draiveru versijas savām ierīcēm, varat ņemt visu savās rokās un izpētīt savu ražotāju oficiālās vietnes. Lejupielādējiet nepieciešamos draiverus un instalējiet tos datorā, palaižot .exe failus un izpildot ekrānā redzamos norādījumus.

Varat arī atkal izmantot Device Manager. Šoreiz jums vajadzētu rīkoties šādi:

  1. Windows logotipa taustiņš + X -> Device Manager
  2. Pārejiet uz savu ierīci -> ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tās -> Atjaunināt draivera programmatūru ...
  3. Atlasiet opciju Pārlūkot datoru, lai atrastu draivera programmatūru -> Pārlūkot
  4. Atrodiet savu jauno draiveri -> Next

Izmantojiet īpašu rīku

Jūs droši vien jau uzminējāt, ka jums vajadzētu veikt iepriekš minētās manipulācijas attiecībā uz katru savu vadītāju. Izklausās mazliet apgrūtinoši, vai ne? Patiešām, draiveru atjaunināšana pa vienam ir laikietilpīgs uzdevums. Labās ziņas ir tādas, ka jūs varat uzticēties īpašai programmatūrai, piemēram, Auslogics Driver Updater, kas veic darbu jūsu vietā.

Draiveri ir jāatjaunina, lai dators varētu darboties nevainojami.

Mēs ceram, ka mūsu padomi jums noderēs.

Vai jums ir kādas idejas vai jautājumi par šo jautājumu?

Mēs ceram uz jūsu komentāriem!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found