Windows

Kā novērst izdzēsto datu atjaunošanu?

Noslaukiet cieto diskuJa kādreiz esat nejauši iztukšojis atkritni, nevis nospiežat “atjaunot”, iespējams, atklājāt, ka, izdzēšot failu, to faktiski neizdzēšat. Jūs varētu arī zināt, ka organizācijas, kurās drošība ir galvenā prioritāte, izdzēstos failus 26 reizes pārraksta ar nejaušiem datiem, lai nodrošinātu, ka neviena tehnoloģija tos nevar lasīt.

Visai šai paranojai ir iemesls - pat ja esat izdzēsis un pārrakstījis failu vai izdzēsis failus un pēc tam formatējis cieto disku, informācija joprojām var tikt atkopta. Ja jums jāpārliecinās, ka konfidenciāla klienta vai personiskā informācija nav pieejama cietajā diskā, veiciet tālāk norādītās darbības, kā droši noslaucīt cieto disku, lai novērstu izdzēsto datu atjaunošanu.

Pirms diska tīrīšanas ...

Noslaukot cietajā diskā esošo brīvo vietu ar kādu no metodēm, par kurām mēs runājam šajā rakstā, Datu atkopšana nav iespējama. Bet ir svarīgi arī izvairīties no failu iznīcināšanas. Tātad, izejiet no šī kontrolsaraksta, lai pēc cietā diska noslaukšanas nepieļautu visbriesmīgāko grimšanas sajūtu:

  • Ja nepieciešams, izveidojiet visas diskā esošās informācijas dublējumu (piemēram, ja jaunināt datoru un pārdodat vai ziedojat veco)
  • Pārliecinieties, vai jums ir draiveru faili visai datora aparatūrai
  • Pārliecinieties, vai jums ir visi sērijas numuri, paroles utt., Kas nepieciešami programmatūras pārreģistrēšanai.

Trešo pušu programmas cietā diska slaucīšanai

Vieglākais veids, kā pilnībā noslaucīt brīvo vietu cietajā diskā, ir izmantot tādas trešās puses programmu kā Auslogics BoostSpeed ​​iebūvētais diska tīrītājs. Tas piedāvā vienkāršu, vienkāršu saskarni un, ja nepieciešams, palīdzības failu. Auslogics BoostSpeed ​​process, lai notīrītu iepriekš izdzēstos failos atstāto brīvo vietu, prasa tikai dažus klikšķus.

Droša dzēšana

Ja jūsu cietais disks ir ATA disks, kas būvēts pēc 2001. gada, visticamāk, tam ir iebūvēta utilīta cietā diska pilnīgai noslaukšanai - Secure Erase. Tas pārraksta katru cietā diska kopu, izdzēšot direktorijus, sliktas kopas, kopas, kas iepriekš ir daļēji pārrakstītas ... viss. Tomēr jums būs jāzina, kā rīkoties, piemēram, “pārliecināties, vai džemperi uz cietajiem diskiem ir pareizi konfigurēti”, “iestatīt pareizo sāknēšanas prioritātes iestatījumu sistēmas BIOS” un “izvairīties no džemperu iestatīšanas uz CS (izvēlēties kabeli ) ”- tā ir daļa no readme faila, kas sniedz norādījumus, kā izmantot utilītu.

Trešās puses programmatūra cietā diska noslaucīšanai līdz šim ir lietotājam draudzīgākā un drošākā iespēja - un daudzos gadījumos, tāpat kā ar Auslogics BoostSpeed, jums ir arī daudz papildu funkcionalitātes.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found