Windows

Kā optimizēt USB atmiņu Windows 10 datorā?

Kad Microsoft izlaida 2018. gada oktobra atjauninājumu, tehnoloģiju uzņēmums paziņoja, ka operētājsistēma Windows 10 vairs automātiski neoptimizēs ārējo atmiņas ierīču veiktspēju. Tā vietā tas ļaus ierīci “ātri noņemt”. Jums var rasties jautājums, vai Windows 10 opcija “labāka veiktspēja” joprojām ir pieejama. Šajā amatā mēs paskaidrosim, ko nozīmē ātra USB disku noņemšana un kā jūs joprojām varat iespējot funkciju “labāka veiktspēja”.

Vai USB diskdziņiem vajadzētu izmantot labāku veiktspēju vai ātru noņemšanu?

Ārējām atmiņas ierīcēm, kas savienotas, izmantojot Thunderbolt vai USB, varat izvēlēties starp dažādām Windows piedāvātajām politikām. Ir vērts atzīmēt, ka katrai atsevišķai atmiņas ierīcei ir noteikts īpašs politikas iestatījums. Lieki piebilst, ka katrai ierīcei varat izvēlēties noteiktu politikas iestatījumu.

Tomēr Windows 10 pēc noklusējuma tagad ir politika “ātra noņemšana”, kas nozīmē, ka jūsu sistēma pēc iespējas ātrāk raksta datus diskā. Teorētiski jūs varēsiet atvienot USB disku pat tad, ja neizmantojat opciju “Droši noņemt aparatūru”. Tas nozīmē, ka mēs neiesakām to darīt. Iespējams, fonā darbojas programma, kas datus raksta uz ārējo disku.

No otras puses, ātra noņemšana var palēnināt jūsu lietotnes. Piemēram, mēģinot saglabāt failu ārējā atmiņas diskā, darbojas programma var apstāties. Pirms jūs varat turpināt, lietojumprogramma gaidīs, kamēr saglabāšanas process būs pabeigts. Tagad opcija ‘labāka veiktspēja’ var palīdzēt novērst palēninājumu. Kad šī opcija ir aktivizēta, operētājsistēma saglabā kešatmiņā rakstīšanas operācijas un ļauj jūsu lietotnēm rīkoties tā, it kā tās jau būtu ierakstījušas datus. Tikmēr Windows fonā veic rakstīšanas darbību. Līdz ar to lietojumprogrammas darbosies ātrāk.

Jums jāzina, ka, lai gan funkcija “labāka veiktspēja” var dot dažādas priekšrocības jūsu datorā, dažos gadījumos tā var izraisīt datu zudumu. Lietotāji noņem savu disku, uzskatot, ka viņu faili ir pareizi saglabāti. Tomēr viņi atklāj, ka dati nav pareizi saglabāti un ka viņu faili ir bojāti. Šī iemesla dēļ pirms diska atvienošanas no datora vienmēr jāizmanto opcija “Droši noņemt aparatūru”. Šādi rīkojoties, sistēma signalizē, lai visi kešatmiņā saglabātie dati tiktu ierakstīti diskā. Tātad, pirms atvienojat ārējo disku, visi jūsu faili būs droši.

Parasti USB atmiņas diska veiktspējas uzlabošanās ir atkarīga no dažādiem faktoriem, tostarp no šiem:

 • Rakstāmo datu lielums
 • Ārējās atmiņas ierīces ātrums
 • Lietojumprogrammas efektivitāte, rakstot datus

Nenoliedzami, ka daudzi lietotāji pirms diska atvienošanas netraucē izmantot funkciju ‘Droši noņemt aparatūru’. Kā tāds Microsoft izmantoja opciju “ātra noņemšana” kā risinājumu, lai samazinātu datu zaudēšanas risku.

Kā optimizēt USB krātuves labākai veiktspējai operētājsistēmā Windows 10

Varat optimizēt savus USB diskus un citas ārējās atmiņas ierīces, iespējojot funkciju “labāka veiktspēja”. Paturiet prātā, ka tas jādara katrai atsevišķai ierīcei. Turklāt jūsu operētājsistēma atcerēsies iestatījumu, kuru izvēlējāties katrai atmiņas ierīcei. Būtībā ikreiz, kad pievienojat vienu un to pašu USB īkšķa disku, tas tiks optimizēts, lai nodrošinātu labāku veiktspēju.

Ja atmiņas ierīcei vēlaties iespējot opciju “labāka veiktspēja”, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Vispirms jums jāpārliecinās, vai ārējā atmiņas ierīce ir savienota ar datoru.
 2. Tagad dodieties uz uzdevumjoslu un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows ikonas.
 3. Opcijās atlasiet Disk Management.
 4. Kad diska pārvaldības logs ir atvērts, meklējiet tā diska nosaukumu, kuru vēlaties konfigurēt.
 5. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz diska un pēc tam atlasiet Rekvizīti.
 6. Atveriet cilni Politikas un pēc tam noklikšķiniet uz Labāka veiktspēja.
 7. Atcerieties, ka, atlasot Labāka veiktspēja, saskaņā ar rakstīšanas kešatmiņas politiku ir jāaktivizē iestatījums “Iespējot rakstīšanas kešatmiņu ierīcē”.
 8. Piezīme: Ja jūsu ārējai atmiņas ierīcei nav sava barošanas avota, jums nevajadzētu iespējot opciju ‘Izslēgt ierīcē Windows skenēšanas kešatmiņas bufera funkciju. Pretējā gadījumā jūs varat zaudēt datus strāvas padeves pārtraukuma gadījumā.
 9. Lai saglabātu veiktās izmaiņas, noklikšķiniet uz Labi.
 10. Pirms USB zibatmiņas atvienošanas no datora neaizmirstiet izmantot funkciju “Droša aparatūras noņemšana”.

Pro padoms: ja datorā joprojām notiek vispārēja palēnināšanās, iesakām izmantot Auslogics BoostSpeed. Šis rīks veiks pilnīgu visas sistēmas pārbaudi un atradīs nevēlamus failus un citus priekšmetus, kas var samazināt datora ātrumu. BoostSpeed ​​izmanto precīzas metodes, lai atrastu problēmas un droši tās atrisinātu, nebojājot jūsu operētājsistēmu.

Vai varat ieteikt citus padomus, kā optimizēt USB atmiņas ierīces veiktspēju?

Jūtieties brīvi dalīties tajos zemāk esošajos komentāros!