Windows

Kā atbrīvoties no crapware pārlūkprogrammā Edge?

Nesen izlaistā pārlūka Chromium bāzētā Edge ir pilna ar lieliskām funkcijām. Tomēr viena no lietām, par ko cilvēki pēdējā laikā runā, ir tas, kā pārlūks tagad var bloķēt automātiski nevēlamu programmu vai potenciāli nevēlamu lietotņu lejupielādi un instalēšanu. Jaunā funkcija, kas tiek dēvēta par Crapware Blocker, pašlaik ir pieejama Edge beta versijā. Tomēr tas nav iespējots pēc noklusējuma. Protams, tas neliedz cilvēkiem mēģināt uzzināt, kā bloķēt crapware lejupielādes Edge pārlūkprogrammā

Kā Microsoft bloķē Crapware lejupielādes Edge pārlūkprogrammā?

Vai tas nav kaitinoši, ja jūs vienkārši vēlaties mierīgu interneta sērfošanas pieredzi, tomēr jūsu pārlūkprogramma lejupielādē un instalē nevēlamas lietotnes? Nu, jums būs prieks uzzināt, ka Microsoft Edge tagad būs funkcija, kas pasargās jūs no šīm potenciāli nevēlamajām programmām vai kucēniem. Galu galā šīs lietotnes varētu būt ļaunprātīga programmatūra, kas izliekas par likumīgām programmām vai failiem. Mēs visi zinām, ko šie draudi var darīt, tiklīdz viņi nonāk jūsu operētājsistēmā. Viņi var sākt izplatīt ļaunprātīgu programmatūru un vīrusus datorā un pat ierīcēs, kas savienotas ar jūsu tīklu.

Pēc Microsoft domām, kucēniem ir slikta reputācija, un lielākā daļa no tiem ir aizdomīgi. Daži šo nevēlamo programmu piemēri ietver kriptovalūtu kalnračus, pārlūka rīkjoslas, reklāmprogrammatūru un izsekotājus, kā arī daudzus citus. Parasti šīs lietotnes slepeni iegūst lejupielādes atļauju. Jūs skaidri neapzināsieties, ka lejupielādējat tos, jo piekļuve ir paslēpta licences līgumos un citās tīmekļa lapas jomās, uz kurām var noklikšķināt.

Lieliskas ziņas ir tas, ka Crapware Blocker ir dabiski integrēta Microsoft Edge funkcija. Tātad jums tas nav jālejupielādē atsevišķi. Sākotnēji Crapware Blocker tika ieviests 2019. gada septembrī kā Edge tīmekļa pārlūkprogrammas ‘Development’ izdevuma eksperimentālā funkcija.

Ir vērts atzīmēt, ka Edge nav vienīgais Microsoft produkts, kurā ir crapware bloķētājs. Jūs varat sagaidīt, ka Google Chrome, Windows Defender un, protams, Malwarebytes novērsīs potenciāli nevēlamu programmu automātisku lejupielādi. Šīs lietotnes var darboties nedaudz atšķirīgi viena no otras, taču tās visas neļaus nejauši instalēt aizdomīgas programmas.

Kā aktivizēt jauno Microsoft Edge Crapware Blocker

Kā jau minējām, jūs varat izbaudīt Crapware Blocker priekšrocības, ja izmantojat Microsoft Edge beta versiju. Funkciju varat atrast tīmekļa pārlūkprogrammas versijās Dev, Beta un Canary. Tomēr, ņemot vērā lietas gaitu, mēs varam sagaidīt, ka tā tiks plaši izplatīta plašākai sabiedrībai. Tikmēr tas joprojām būs jāaktivizē manuāli, jo funkcija pēc noklusējuma nav iespējota.

Lai aktivizētu jauno Microsoft Edge Crapware Blocker, rīkojieties šādi:

 1. Palaidiet Microsoft Edge, pēc tam dodieties uz pārlūka augšējo labo daļu un noklikšķiniet uz trīs punktu izvēlnes.
 2. Opcijās atlasiet Iestatījumi.
 3. Kad esat nonācis lapā Iestatījumi, dodieties uz kreisās rūts izvēlni un noklikšķiniet uz Privātums un pakalpojumi.
 4. Ritiniet saraksta apakšdaļā.
 5. Kad esat nonācis sadaļā Pakalpojumi, iespējojiet opciju “Bloķēt potenciāli nevēlamas lietotnes”.

Piezīme. Ja vēl neesat jauninājis uz Microsoft Edge 80, šo funkciju nevarēsit redzēt. Tātad, jums jāpārbauda, ​​kura Microsoft Edge versija jums ir. To var izdarīt, izmantojot šo ceļu: Izvēlne -> Palīdzība un atsauksmes -> Par Microsoft Edge.

Kad esat pabeidzis šīs darbības, varat iziet no iestatījumu lapas. Tagad jūs varat sagaidīt, ka Microsoft Edge agresīvi bloķēs nevēlamu lietotņu automātisko lejupielādi un instalēšanu.

Pro padoms: lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību pret draudiem un PUP, iesakām instalēt uzticamu antivīrusu. Tur ir daudz drošības programmu, taču Auslogics Anti-Malware ir viena no nedaudzajām, kas var apsolīt visaptverošu aizsardzību. Tas var atklāt aizdomīgas programmas neatkarīgi no tā, cik atturīgi tās darbojas fonā. Turklāt šo antivīrusu izstrādāja sertificēts Microsoft Silver Application Developer. Tātad, jūs varat sagaidīt, ka tas harmoniski darbosies ar jūsu operētājsistēmu un galveno drošības programmu.

Citi veidi, kā pārvaldīt jūsu Microsoft Edge pārlūku

Ir arī citi veidi, kā jūsu dati var noplūst caur pārlūkprogrammu. Par laimi, ir daudz funkciju, kas nodrošina pārlūkošanas pieredzi Edge drošībā. Šeit ir daži papildu drošības padomi, kurus varat ievērot:

Trešo pušu reklāmu un izsekotāju bloķēšana

Papildus Crapware Blocker, izsekošanas novēršanas funkcija, iespējams, ir vissvarīgākā Edge iezīme. Kad izmantojat noklusējuma līdzsvaroto režīmu, varat izmantot šo funkciju, lai bloķētu zināmu kaitīgu un trešo pušu izsekotāju piekļuvi jūsu pārlūkošanas datiem. Lai aktivizētu šo funkciju, varat veikt šādas darbības:

 1. Atveriet Microsoft Edge un pēc tam noklikšķiniet uz trīs punktu izvēlnes pārlūka augšējā labajā stūrī.
 2. Izvēlnē atlasiet Iestatījumi.
 3. Kreisajā rūtī noklikšķiniet uz Privātums un pakalpojumi.
 4. Mainiet iestatījumus uz Stingri.

Pēc šo darbību veikšanas jūs varēsit bloķēt trešo pušu izsekotājus. Būtībā jūs novēršat arī reklāmu parādīšanos.

Var būt gadījumi, kad vietne joprojām spēj izspiest savu izsekotāju, pat ja ir iespējots iestatījums Stingrs. Vienkāršākais risinājums ir pāriet uz adreses joslu un pēc tam noklikšķiniet uz piekaramās slēdzenes ikonas blakus vietrādim URL. Kad esat redzējis izvēlni, dodieties uz sadaļu Izsekošanas novēršana, izslēdziet opciju Izslēgts. Pēc tam vietne tiks pievienota izsekošanas novēršanas izņēmumu sarakstam. Varat vēlreiz noklikšķināt uz piekaramās slēdzenes ikonas un pēc tam pārslēgt funkciju atpakaļ uz Ieslēgts.

Paziņojumu bloķēšana

Microsoft Edge ir funkcija, kas ļauj bloķēt paziņojumus no vietnēm. Vietnes atļaujām varat piekļūt Edge iestatījumos, pēc tam noklikšķiniet uz Paziņojumi. Jūs redzēsiet šādas opcijas:

 1. Jautājiet pirms nosūtīšanas
 2. Bloķēt
 3. Atļaut

Ideāla izvēle ir ‘Jautāt pirms nosūtīšanas.’ Šādā veidā jums būs brīvība izlemt, kuras vietnes pievienot atļauto sarakstam. No otras puses, ja nevēlaties redzēt paziņojumus, varat izvēlēties Bloķēts.

Kuras no Edge drošības funkcijām jums patīk?

Informējiet mūs zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found