Windows

Vai ir slikti, ka Google noņem FTP no Chrome?

Google Chrome izstrādātāji veic pasākumus, lai no pārlūkprogrammas noņemtu FTP atbalstu. Viņi gribēja to darīt gadiem ilgi, taču, neraugoties uz tā noņemšanas priekšrocībām, ceļā ir dažas problēmas.

Lai noskaidrotu, vai tā ir slikta vai laba lieta, mums būs jāanalizē dažādi iesaistītie aspekti.

Vai FTP ir noderīgs?

Pirmais apsvērums ir tas, vai FTP vispār ir noderīgs. Šis standarta interneta protokols, ko attiecīgi sauc par File Transfer Protocol (FTP), tiek izmantots failu pārsūtīšanai tīmeklī. Tiem, kas to lieto, tas kalpo šādiem mērķiem:

  • palīdzot lejupielādēt failus no vietnēm
  • failu augšupielāde vietnēs

Tas ir kā izmantot FTP pārlūkprogrammā Google Chrome. Tomēr citi protokoli, piemēram, HTTP, var veikt tādas pašas funkcijas kā FTP. Turklāt šādi jaunāki protokoli piedāvā papildu funkcijas, jo jūs varat arī izmantot HTTP, lai atvērtu vietnes, atjauninātu emuāru, pārbaudītu savus e-pastus un daudzas citas lietas. Šajā vērtībā vecajam FTP protokolam nav izredžu.

Ko darīt, ja Google noņem FTP no Chrome?

Pat ja FTP nav nepieciešams, vai tā noņemšana ietekmēs Chrome funkcionalitāti? Ja pārlūks Chrome noņem FTP atbalstu, pārlūks lejupielādēs PDF failus, attēlus un citus resursus no FTP vietnēm, nevis parādīs tos pārlūkprogrammā. Jūsu pārlūkprogrammā tiks parādīts katras FTP mapes satura saraksts.

Iespējams, ka tā ir neliela neērtība, bet tomēr traucē.

FTP atbalsta noņemšanas priekšrocības

Nu, vajadzētu būt pietiekami vērtīgam ieguvumam, lai pārvarētu neērtības. Šīs funkcijas priekšrocība ir uzlabota pārlūka drošība. Tāpat kā HTTP, FTP ir nešifrēts. Nav brīnums, ka Mozilla vēlas arī novērst FTP atbalstu Firefox.

Šifrēšanas trūkums padara jūs uzņēmīgu pret uzbrukumiem cilvēkam, kas var modificēt failus, kas nosūtīti, izmantojot FTP. Šādās situācijās jūsu datoru var inficēt ar kaitīgu programmatūru, it īpaši, ja jums nav labu antimalware rīku, piemēram, Auslogics Anti-Malware.

Šifrēšanas trūkums padara jūs uzņēmīgu pret ļaunprātīgu programmatūru, piemēram:

  • vīrusi
  • tārpi
  • Trojas zirgi
  • ransomware
  • spiegprogrammatūra
  • reklāmprogrammatūra

Hackers var arī snoop par FTP trafiku. Tātad, FTP noņemšana uzlabos drošību.

Izaicinājums ar FTP atbalsta noņemšanu

Tomēr FTP noņemšana nav tik vienkārša, jo daudzi datoru ražotāji izmanto FTP vietnes, lai mitinātu programmaparatūras atjauninājumus un draiveru instalētājus. Tas radīs neērtības lietotājiem iegūt atsevišķus FTP klientus, lai lejupielādētu šādus programmaparatūras un draiveru instalētājus.

Tomēr arī datoru ražotājiem vajadzētu atteikties no FTP. Papildus nedrošībai tam ir nepatīkama lietotāja saskarne. Tas padarīs FTP noņemšanu par izdevīgu.

Kāpēc Google noņem FTP atbalstu

Tomēr ir vairāk iemeslu, kāpēc Google noņem FTP atbalstu pārlūkā Chrome, izņemot drošības problēmas. Pirmkārt, Google, visticamāk, mudinās vietnes atteikties no FTP, ja tas lēnām samazina FTP atbalstu pārlūkā Chrome. Tā kā pārlūku Chrome izmanto vairāk nekā 1 miljards cilvēku, tas būtiski ietekmēs internetu.

Turklāt daži Chrome lietotāji izmanto FTP priekšrocības. Tikai aptuveni 0,1% līdz 0,2% Chrome lietotāju katru nedēļu piekļūst FTP vietnēm (Chrome izstrādātāja 2014. gada statistika). Pat ja tā ir daudz cilvēku: no 1 līdz 2 miljoniem. Tagad jūs zināt, kāpēc viņi velk savas kājas.

Galīgais spriedums

Kopumā FTP atbalsta noņemšana no Chrome ir laba lieta, bet vissvarīgākais ir tas, kā Google to dara. Ja tas tiks veikts pakāpeniski un labi plānoti, tas neapšaubāmi uzlabos interneta ekosistēmu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found