Windows

Ko darīt, ja Wi-Fi nav derīgas IP konfigurācijas?

Wi-Fi tīkla izvēle ir ideāla tiem, kas dod priekšroku ērtai savienošanai ar internetu. Tas ir lieliski piemērots tiem, kuri vēlas izvairīties no kaitinošo vadu ierobežojumiem. Tiesa, Wi-Fi tehnoloģija piedāvā vairākas priekšrocības. Tomēr jautājumi joprojām nav sveši.

Daudzi lietotāji ziņoja, ka ir saskārušies ar šo kļūdas ziņojumu: “Wi-Fi nav derīgas IP konfigurācijas - neidentificēts tīkls.”

Kad tiek parādīts šis kļūdas ziņojums, tas neļauj lietotājam veiksmīgi izveidot savienojumu ar Wi-Fi tīklu. Ir vērts atzīmēt, ka tas ir dažādos veidos, tostarp šādos:

  • Nav derīgas IP konfigurācijas Windows 10 - Šis kļūdas ziņojums var parādīties antivīrusa drošības iestatījumu dēļ. Lai to novērstu, varat mēģināt atspējot trešās puses drošības programmatūru.
  • Wi-Fi nav derīgas IP konfigurācijas - nav piekļuves internetam vai nav nodrošināts internets - Šie ir daži no kļūdas ziņojuma variantiem. Neskatoties uz to, jūs varat tos novērst, izmantojot šajā amatā esošos risinājumus.

Ja esat saskāries ar kādu no šīm kļūdām, jums nav jābīstas. Šajā ziņojumā mēs iemācīsim jums, kā noņemt Wi-Fi, nav derīgas IP konfigurācijas kļūdas. Mēs esam iekļāvuši vairākas problēmas risināšanas metodes.

1. metode: TCP / IP atiestatīšana

Netsh komandu sērijas izmantošana ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā atbrīvoties no šīs kļūdas. Veiciet šādas darbības:

  1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + S.
  2. Meklēšanas lodziņā ierakstiet “Komandu uzvedne” (bez pēdiņām).
  3. Rezultātos ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Komandu uzvedne, pēc tam opcijās atlasiet Palaist kā administratoram.
  4. Kad komandu uzvedne ir izveidota, palaidiet šādas komandas:

netsh winsock reset

wi-fi-valid-ip-configuration-netsh-

netsh int ip reset

wi-fi-valid-ip-configuration-netsh-2

  1. Iziet no komandrindas un pēc tam restartējiet datoru.

Parasti šī metode ir pietiekama, lai atrisinātu IP konfigurācijas problēmu. Tomēr, ja iepriekš minētās komandas neatbrīvojās no problēmas, varat mēģināt izpildīt sekojošo:

  • ipconfig / atbrīvot
  • ipconfig / flushdns
  • ipconfig / atjaunot

2. metode: Kanāla platuma iestatīšana uz Automātiska

Ja iepriekšējais risinājums jums nedarbojās, varat mēģināt iestatīt kanāla platumu uz Auto. To var izdarīt, izpildot šos norādījumus:

  1. Dodieties uz uzdevumjoslu un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows ikonas.
  2. Opciju sarakstā izvēlieties Tīkla savienojumi.
  3. Kad ir atvērts logs Tīkla savienojumi, labajā rūtī meklējiet bezvadu savienojumu.
  4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz bezvadu savienojuma un pēc tam opcijās atlasiet Rekvizīti.
  5. Noklikšķiniet uz Konfigurēt, pēc tam dodieties uz cilni Papildu.
  6. Meklējiet 802.11n kanāla platumu 2.4 joslai. Mainiet tā iestatījumu uz Auto.
  7. Saglabājiet izmaiņas, noklikšķinot uz Labi.

3. metode: mainiet bezvadu SSID un paroli

Lietotāji, kuri atklāja, kā novērst nederīgu IP konfigurācijas kļūdu operētājsistēmā Windows 10, atklāja, ka viņu bezvadu SSID un paroles maiņa varētu to izdarīt. Paturiet prātā, ka, lai pievienotu datoru modemam, šim risinājumam būs jāizmanto Ethernet kabelis. Kad esat to izdarījis, jums jāpiekļūst modemam un jāmaina bezvadu SSID un parole. Ja vēlaties uzzināt, kā pieteikties tīkla portālā, ieteicams izlasīt modema rokasgrāmatu.

4. metode: IP adreses manuāla konfigurēšana

Ikreiz, kad izveidojat savienojumu ar bezvadu tīklu, DHCP parasti nodrošina IP adresi. Tomēr, ja DHCP ir problēmas vai ja tā iestatījumi nav pareizi, rodas IP konfigurācijas kļūda. Tātad, mēs iesakām manuāli piešķirt adresi savai ierīcei. Šeit ir norādītas darbības:

  1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + X.
  2. Sarakstā atlasiet Tīkla savienojumi.
  3. Labajā rūtī atrodiet bezvadu tīklu un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā. Opcijās atlasiet Rekvizīti.
  4. Atlasiet Interneta protokola versija 4 (TCP / IPv4) un pēc tam noklikšķiniet uz Rekvizīti.
  5. Kad logs Rekvizīti ir atvērts, noklikšķiniet uz opcijas Izmantot šo IP adresi.
  6. Iesniedziet IP adresi, apakštīkla masku un noklusējuma vārteju.

Piezīme. DNS serveris jāiesniedz manuāli. Jūs varat izmantot 192.168.1.1, bet jūs varat izvēlēties, ko vēlaties.

  1. Kad esat ievadījis informāciju, noklikšķiniet uz pogas Labi.

Varat arī izslēgt DHCP, pēc tam to konfigurēt, piešķirot datoram statisku IP adresi.

5. metode: DHCP lietotāju skaita maiņa

Daži lietotāji ziņoja, ka kļūdu “Wi-Fi nav derīgas IP konfigurācijas - neidentificēts tīkls” var novērst, palielinot DHCP lietotāju skaitu. Ir vērts atzīmēt, ka daži maršrutētāji ierobežo DHCP lietotājus līdz 50. Līdz ar to sāk parādīties IP konfigurācijas kļūdas. Lai atrisinātu šo problēmu, jums manuāli jāpalielina DHCP skaits, piekļūstot maršrutētājam. Ja vēlaties uzzināt detalizētas darbības, iesakām izlasīt rokasgrāmatu.

Varat arī mēģināt palielināt maksimālo bezvadu lietotāju skaitu. Galu galā ir maršrutētāji, kuru skaits ir ierobežots līdz desmit. Daži lietotāji ziņoja, ka pēc ierobežojuma palielināšanas IP konfigurācijas kļūda tika novērsta.

6. metode: tīras sāknēšanas veikšana

Iespējams, ka dažas trešo pušu lietojumprogrammas vai pakalpojumi traucē jūsu bezvadu savienojumu, izraisot IP konfigurācijas kļūdas parādīšanos. Kā tādu mēs iesakām veikt tīru sāknēšanu. Šādi rīkojoties, jūs varēsit sākt sistēmu, izmantojot tikai pamata lietojumprogrammas un pakalpojumus. Šeit ir norādītas darbības:

  1. Atveriet dialoglodziņu Palaist, nospiežot Windows taustiņu + R uz tastatūras.
  2. Dialoglodziņā Palaist ierakstiet “msconfig” (bez pēdiņām) un pēc tam noklikšķiniet uz Labi.
  3. Kad Windows konfigurācijas logs ir atvērts, noklikšķiniet uz Selektīvā startēšana un noņemiet izvēles rūtiņu Ielādēt startēšanas vienumus.
  4. Noklikšķiniet uz cilnes Pakalpojumi un pēc tam atlasiet opciju Slēpt visus Microsoft pakalpojumus.
  5. Noklikšķiniet uz Atspējot visu.
  6. Tagad noklikšķiniet uz cilnes Sākt, pēc tam noklikšķiniet uz saites Atvērt uzdevumu pārvaldnieku.
  7. Kad tiks atvērts uzdevumu pārvaldnieks, jūs redzēsiet to programmu sarakstu, kuras darbojas startēšanas laikā. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz vienumiem pa vienam, konteksta izvēlnē atlasot Atspējot.
  8. Pēc startēšanas lietojumprogrammu atspējošanas jums jāiziet no uzdevumu pārvaldnieka.
  9. Atgriezieties Windows konfigurācijas logā, pēc tam noklikšķiniet uz Lietot un Labi.
  10. Restartējiet datoru.

Pēc datora restartēšanas jāpārbauda, ​​vai ir pazudusi IP konfigurācijas kļūda. Ja tā ir, mēģiniet iespējot startēšanas lietojumprogrammas un pakalpojumus pa vienam, līdz jūs izolējat problēmu cēloni. Kad esat identificējis vainīgo, varat to atjaunināt vai noņemt.

7. metode: Antivīrusu programmas noņemšana

Jūsu ugunsmūris vai antivīrusu programma var traucēt bezvadu interneta savienojumu. Ieteicams īslaicīgi atspējot ugunsmūri un noņemt antivīrusu. Ja tas ļauj atbrīvoties no problēmas, iesakām pāriet uz citu drošības programmatūru. Šim nolūkam ir daudz produktu, taču mēs iesakām izvēlēties tādu uzticamu rīku kā Auslogics Anti-Malware.

Auslogics Anti-Malware ir sertificēta Microsoft Silver Application Developer Auslogics produkts. Tas ir, jūs varat būt pārliecināts, ka šī programmatūra ir izstrādāta tā, lai tā būtu saderīga ar Windows 10. Tā nebūs pretrunā ar jūsu galveno antivīrusu. Turklāt tas noķers ļaunprātīgus priekšmetus, kurus antivīruss var palaist garām. Tātad, jūs varat novērst IP konfigurācijas problēmu, vienlaikus saglabājot datora drošību.

8. metode: bezvadu adaptera draivera atinstalēšana

Iespējams, ka problēmu izraisa nepareizi funkcionējošs, trūkstošs, novecojis vai bojāts tīkla draiveris. Ieteicams atinstalēt un atkārtoti instalēt bezvadu adapteri, lai atrisinātu problēmu. Šeit ir norādītas darbības:

  1. Uzdevumjoslā ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows ikonas.
  2. No opcijām atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
  3. Kad ierīču pārvaldnieks ir atvērts, meklējiet savu bezvadu ierīci.
  4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā un pēc tam no opcijām atlasiet Atinstalēt.
  5. Ja ir pieejama opcija Dzēst draivera programmatūru šai ierīcei, atlasiet to.
  6. Noklikšķiniet uz Labi un pēc tam restartējiet datoru.

Pēc datora palaišanas sistēma automātiski noteiks trūkstošo draiveri un instalēs tā noklusējuma versiju. Ja noklusējuma draivera lietošanas laikā nerodas problēmas, varat to turpināt. Tomēr joprojām ir vislabāk to atjaunināt uz jaunāko versiju, lai nodrošinātu, ka tā ilgu laiku darbosies nevainojami. Draiverus var atjaunināt trīs veidos:

  1. Ierīču pārvaldnieka izmantošana
  2. Piekļuve ražotāja vietnei un jaunākās draivera versijas lejupielāde
  3. Noklikšķinot uz vienas pogas Auslogics draivera atjauninātājā

Ierīču pārvaldnieka izmantošana

  1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + X, pēc tam opcijās noklikšķiniet uz Ierīču pārvaldnieks.
  2. Meklējiet bezvadu adapteri un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā.
  3. Sarakstā atlasiet Atjaunināt draiveri.

Piekļuve ražotāja vietnei un jaunākās draivera versijas lejupielāde

Pat ja jūs atjaunināt bezvadu adaptera draiveri, izmantojot ierīču pārvaldnieku, sistēma joprojām var palaist garām kādu vai divus atjauninājumus. Tāpēc ieteicams apmeklēt ražotāja vietni un meklēt jaunāko versiju, kas ir saderīga ar jūsu procesora tipu un operētājsistēmu. Tomēr jums vajadzētu būt piesardzīgam, nodrošinot pareizo versiju. Ja gadās instalēt nepareizo, iespējams, tiks galā ar sistēmas nestabilitātes problēmām.

Noklikšķinot uz vienas pogas Auslogics draivera atjauninātājā

Nenoliedzami, cik riskants, laikietilpīgs un sarežģīts ir process, kad izvēlaties manuāli atjaunināt draiverus. Kāpēc izvēlēties šo metodi, ja ir vienkāršāks veids, kā darīt lietas? Ja vēlaties ērtu veidu, kā atjaunināt bezvadu adaptera draiveri, izmantojiet Auslogics draivera atjauninātāju. Ir vērts atzīmēt, ka šis rīks automātiski atpazīst datora operētājsistēmas versiju un procesora tipu. Tātad, jums nav uzminēt detaļas vai veikt papildu soli.

Jums tikai jānoklikšķina uz pogas, un šis rīks atjauninās jūsu draiverus līdz viņu jaunākajām, ražotāja ieteiktajām versijām. Turklāt Auslogics draivera atjauninātājs atrisinās visas ar draiveri saistītās problēmas, ne tikai tās, kas izraisīja IP konfigurācijas problēmu. Tātad, kad process būs pabeigts, jūs pamanīsit ievērojamu sava datora veiktspējas uzlabojumu.

9. metode: DHCP ieslēgšanas nodrošināšana

Kā jau minējām, DHCP piešķir IP adresi ierīcei, kas izveido savienojumu ar tīklu. Tātad, ja tas nav aktivizēts, jūs varat saskarties ar tādām problēmām kā IP konfigurācijas problēma. Varat novērst tīkla savienojuma problēmu novēršanu, lai pārbaudītu, vai ir iespējots DHCP. Lai to izdarītu, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

  1. Nospiediet tastatūras Windows taustiņu + R. To izdarot, vajadzētu atvērt dialoglodziņu Palaist.
  2. Dialoglodziņā Palaist ierakstiet “vadības panelis” (bez pēdiņām) un pēc tam noklikšķiniet uz Labi.
  3. Ejiet pa šo ceļu:

Tīkls un internets -> Tīkla un koplietošanas centrs -> Problēmu novēršana

  1. Ļaujiet problēmu novēršanai meklēt tīkla problēmas.

Ja DHCP ir atspējots, problēmu novēršanas rīks to aktivizēs. Varat arī iespējot DHCP maršrutētāja iestatījumos. Lai uzzinātu, kā to izdarīt, iesakām izlasīt maršrutētāja rokasgrāmatu.

10. metode: drošības veida pārbaude

IP konfigurācijas problēmas var parādīties neatbilstoša datora un maršrutētāja drošības veida dēļ. Tādējādi iesakām atvērt maršrutētāja iestatījumu lapu. Pārejiet uz bezvadu sadaļu un pēc tam pārbaudiet pašreiz aktīvā drošības veidu. Kad tas būs izdarīts, pārliecinieties, vai bezvadu adapteris izmanto to pašu drošības veidu.

Pro padoms. Pēc IP konfigurācijas problēmas novēršanas jums jāveic pasākumi, lai uzlabotu datora efektivitāti. Tādā veidā bez problēmām varat izveidot savienojumu ar Wi-Fi.

Viens no labākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir Auslogics BoostSpeed ​​izmantošana. Šis rīks diagnosticēs ātruma samazināšanas problēmas un citas problēmas, kas var izraisīt lietojumprogrammu avārijas vai kļūmes. Tas atjaunos sistēmas stabilitāti, rūpīgi noņemot nederīgus ierakstus un bojātus atslēgas no Windows reģistra. Turklāt Auslogics BoostSpeed ​​tīrīšanas modulis slaucīs visu veidu datora atkritumus, tostarp tīmekļa pārlūkprogrammas kešatmiņu, nevajadzīgus sistēmas un lietotāju pagaidu failus, neizmantotos kļūdu žurnālus, pagaidu Sun Java failus un atlikušos Windows atjaunināšanas failus.

Vai varat ieteikt citas metodes IP konfigurācijas problēmu novēršanai?

Nevilcinieties dalīties ar savām idejām zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found