Windows

Kā droši un viegli atinstalēt Steam spēles?

Mūsdienās cilvēkiem ir kļuvis vieglāk iegādāties un uzglabāt spēles. Viņiem pat nav jāatstāj sava mājokļa komforts, lai tikai iegādātos jaunu titulu. Lai gan digitālo spēļu izplatīšanas laikmets daudziem ir svētība, tam ir arī lāsts - uzpūsta datu glabāšana.

Jūs varētu pamanīt, ka, vācot un spēlējot Steam spēles, cietajā diskā zaudējat arvien vairāk vietas. Protams, tā var būt problēma, it īpaši, ja tā sāk ietekmēt jūsu spēļu un datora veiktspēju kopumā. Kad tas notiek, jūs, protams, vēlaties uzzināt, kā atinstalēt Steam spēles, lai ietaupītu vietu cietajā diskā.

Uzzināt, kā droši izdzēst Steam spēli, var viegli. Tomēr ņemiet vērā, ka pēc tam, kad esat to izdarījis, un izlemjat, ka vēlaties spēlēt spēli vēlāk, tā būs vēlreiz jālejupielādē, izmantojot Steam. Tagad tas var būt jautājums, it īpaši, ja jums ir datu ierobežojums. Galu galā daži no šiem nosaukumiem var aizņemt pat 70 GB vietas cietajā diskā. Par laimi, izņemot Steam spēļu dzēšanu, datorā ir arī citi veidi, kā atgūt gigabaitus atmiņas.

Kā droši izdzēst tvaika spēli

Jūs varētu jautāt: "Kā es varu izdzēst Steam spēles no sava datora?" Ja tas ir jūsu bažas, tad esat nonācis īstajā vietā. Mēs iemācīsim jums atinstalēt Steam spēles, lai ietaupītu vietu cietajā diskā. Papildus tam mēs arī dalīsimies ar dažiem padomiem par gigabaitu atmiņas atbrīvošanu datorā.

1. metode: Steam klienta izmantošana

Ja jūs domājāt, ka spēļu instalēšana, izmantojot Steam klientu, ir vienkārša, labi, jūs domāsit to pašu par atinstalēšanas procesu. Jums joprojām ir iespēja saglabāt saglabāto spēļu progresu. Vienkārši pārliecinieties, vai pareizi izveidojat dublējumu. Visas saglabātās spēles joprojām būs pieejamas lejupielādei, izmantojot bibliotēku.

Pēc visa lokāli saglabātā spēles satura izdzēšanas jūs būsiet pārsteigts par to, cik brīvās vietas esat ieguvis. Tātad, ja esat gatavs atgūt savus gigabaitus datu, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Palaidiet Steam klientu.
 2. Dodieties uz bibliotēku.
 3. Atrodiet spēli, kuru vēlaties noņemt, pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tās.
 4. Opcijās atlasiet Atinstalēt.
 5. Apstipriniet tikko veikto izvēli.

2. metode: Tvaika spēles manuāla noņemšana

Jūs varētu domāt: "Kā pilnībā izdzēst spēli no sava Windows 10 datora, neizmantojot Steam klientu?" Lai gan to nav iespējams izdarīt, izmantojot Windows vadības paneli, jūs joprojām varat izdzēst Steam spēli tāpat kā jebkuru citu failu vai mapi HDD. Viss, kas jums jādara, ir noteikt mapi, kuru Steam izmanto, lai spēles glabātu lokāli. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Aizveriet spēli un aizveriet Steam klientu.
 2. Atveriet C disku: vai sistēmas nodalījumu, pēc tam pārejiet uz Program Files.
 3. Veiciet dubultklikšķi uz mapes Steam, pēc tam atveriet steamapps un Common.
 4. Meklējiet tās mapes spēli, kuru vēlaties noņemt. Izdzēs to.

Gigabaitu atmiņas atgūšana no Steam

Steam ļauj lietotājiem viegli lejupielādēt un spēlēt spēles savā Windows 10 datorā. Turklāt tas nāk ar tādiem pakalpojumiem kā Steam Play, kas ļauj spēlētājiem uzņemt spēli, kuru viņi ir spēlējuši iepriekš, bet nav pieskāries mēnešiem vai pat gadiem. Spēļu uzņēmums nekad neizdodas ieviest atjauninājumus, nomācot lietotāju uztraukumu. Papildus tam, Steam padara spēlētāju aizraujošāku, piedāvājot spēļu kāpnes un tērzēšanas pakalpojumus.

Pirmo reizi lejupielādējot Steam spēli, jums tiek jautāts, vai vēlaties izveidot nosaukuma saīsni. Īsceļš var izskatīties kā parasta lietotne, taču Steam spēli glabā kaut kur citur. Parasti spēles tiek instalētas mapē Steam mapē Application Support un Library. Tātad laika gaitā jūs neapzināti atļausit Steam apēst simtiem GB vietas no cietā diska.

Mēs iesakām izdzēst Steam spēles, kuras jūs vairs nespēlējat, lai atgūtu atmiņā gigabaitus atmiņas uz cieto disku. Lai to izdarītu, vienkārši izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Atveriet uzdevumjoslu un pēc tam noklikšķiniet uz meklēšanas ikonas.
 2. Ierakstiet “Steam” (bez pēdiņām), pēc tam nospiediet taustiņu Enter, lai palaistu Steam klientu.
 3. Atveriet cilni Bibliotēka un pēc tam apskatiet spēles, kuras esat lejupielādējis iepriekš. Pārbaudot bibliotēkas kreiso sānjoslu, pamanīsit, ka pašlaik datoram pievienotās spēles ir baltā treknā tekstā.
 4. Nospiediet taustiņu Ctrl, lai izdzēstu spēles vietējo saturu. Noklikšķiniet uz spēles, kuru vēlaties izdzēst. Pēc tam atlasiet Dzēst vietējo saturu.
 5. Jūs tiksiet brīdināts, ka tiks noņemts viss ar spēli saistītais saturs. Noklikšķiniet uz Dzēst, lai pilnībā atbrīvotos no spēles.
 6. Ja vēlaties noteikt spēles iztērēto vietu, nospiediet taustiņu Ctrl un pēc tam noklikšķiniet uz lietotnes nosaukuma. Noklikšķiniet uz Rekvizīti un pēc tam dodieties uz cilni Vietējie faili. Augšdaļā redzēsiet tā diska lietojumu.

Ievērojot iepriekš minētos norādījumus, jūs varēsiet noņemt Steam spēles, kuras jūs aktīvi neveicat. Līdz ar to jūs atgūsiet simtiem GB atmiņas, ko esat zaudējis no neizmantotajiem nosaukumiem.

Nosakot, kas aizņem vietu jūsu cietajā diskā

Pēc neizmantoto Steam spēļu izdzēšanas ir ieteicams pārbaudīt, cik daudz krātuves vietas esat atguvis. Ja pamanāt, ka atmiņā joprojām ir maz vietas, visticamāk, ir vainojami citi faili vai lietotnes. Tāpēc ir ļoti svarīgi saprast, kas aizņem visvairāk vietas. Ja izmantojat Windows 10, varat izmantot iebūvētā diska analizatora priekšrocības. Vienkārši izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Nospiediet tastatūras Windows taustiņu + I, lai palaistu lietotni Iestatījumi.
 2. Noklikšķiniet uz Sistēma.
 3. Tagad dodieties uz kreisās rūts izvēlni un pēc tam atlasiet Krātuve.
 4. Noklikšķiniet uz cietā diska, lai redzētu to objektu sarakstu, kas aizņem tik daudz vietas.

Krātuves izmantošanas lapa palīdzēs jums noteikt apgabalus, kas jāattīra. Varat noklikšķināt uz katra no vienumiem, lai iegūtu vairāk informācijas par darbībām, kuras varat veikt, lai atbrīvotu vietu.

Paturiet prātā, ka dažos gadījumos ir preces, kuras neredzat un kuras diskrēti apēd jūsu krātuves vietu. Tās var būt ļaunprātīgas programmatūras, kas var apdraudēt jūsu sensitīvo informāciju un personas datus. Pirms tas vispār notiek, aizsargājiet datoru, instalējot Auslogics Anti-Malware. Šis spēcīgais rīks var atklāt ļaunprātīgus priekšmetus un draudus, par kuru pastāvēšanu jūs nekad nevarētu domāt. Tātad, jūs varat novērst cietā diska inficēšanos ar ļaunprātīgu programmatūru, kas var izēst jūsu krātuves vietu un kaitēt jūsu personīgajiem failiem un datiem.


Ko jūs varat darīt, lai atbrīvotu vairāk vietas

Pēc tam, kad esat noteicis, kas aizņem jūsu krātuves vietu, izpildiet tālāk sniegtos padomus, lai nodrošinātu vairāk vietas svarīgākajiem failiem.

1. padoms: izmantojiet Storage Sense

Viena no Windows 10 lieliskajām lietām ir tā, ka tajā ir iebūvētas funkcijas, kas ļauj uzlabot datora veiktspēju. Varat piekļūt Storage Sense, lai ērti izdzēstu nevēlamos failus. Veicot tālāk norādītās darbības, jūs varēsiet atbrīvot vietu un pat uzlabot sistēmas veiktspēju.

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + I, lai atvērtu lietotni Iestatījumi.
 2. Noklikšķiniet uz Sistēma, pēc tam kreisās rūts izvēlnē atlasiet Krātuve.
 3. Dodieties uz sadaļu Storage Sense un pēc tam noklikšķiniet uz saites ‘Mainīt veidu, kā mēs automātiski atbrīvojam vietu’.
 4. Pārliecinieties, vai sadaļā Pagaidu faili ir atlasīta opcija Dzēst pagaidu failus, kurus manas lietotnes neizmanto.
 5. Tagad jums jāizvēlas, cik bieži mape Atkritne un lejupielādes tiks automātiski notīrītas. Lai izdarītu izvēli, vienkārši noklikšķiniet uz nolaižamā saraksta. Jūsu iespējas ir:
 • Nekad
 • 1 diena
 • 14 dienas
 • 30 dienas
 • 60 dienas

Pro padoms. Ja vēlaties maksimāli palielināt izdzēšamo failu skaitu, iesakām atlasīt 1 dienu nolaižamajā sarakstā zem opcijas Dzēst failus mapē Lejupielādes, ja tie jau ir beigušies.

 1. Noklikšķiniet uz Tīrīt tūlīt.

2. padoms: konfigurējiet Storage Sense

Ir taisnība, ka Storage Sense jebkurā laikā varat izmantot manuāli. Tomēr iesakām iespējot šo opciju, lai tīrīšanas apkope notiktu automātiski. Ja vēlaties, lai tas darbotos ikreiz, kad jums pietrūkst vietas, varat rīkoties šādi:

 1. Palaidiet lietotni Iestatījumi, nospiežot Windows taustiņu + I uz tastatūras.
 2. Atlasiet Sistēma, pēc tam kreisās puses izvēlnē noklikšķiniet uz Krātuve.
 3. Atveriet kategoriju Storage Sense un pēc tam noklikšķiniet uz saites ‘Mainīt veidu, kā mēs automātiski atbrīvojam vietu’.
 4. Noklikšķiniet uz nolaižamās izvēlnes Run Storage Sense, pēc tam atlasiet kādu no šīm opcijām:
 • Katru dienu
 • Katru nedēļu
 • Katru mēnesi
 • Kad Windows izlemj (ieteicams)

Kad būsiet veicis šīs darbības, Storage Sense veiks automātisko tīrīšanu, pamatojoties uz jūsu izvēlēto intervālu.

3. padoms. Noņemiet nevajadzīgas lietotnes un spēles

Ja ir lietojumprogrammas, kuras neizmantojat, varat atbrīvoties no tām, lai atbrīvotu vietu datorā. To noņemšana palīdzēs atgūt krātuvi un pat uzlabot jūsu Steam spēļu veiktspēju. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + S.
 2. Tagad ierakstiet “Iestatījumi” (bez pēdiņām).
 3. Nospiediet taustiņu Enter, lai palaistu lietotni Iestatījumi.
 4. Atlasiet Lietotnes, pēc tam kreisās rūts izvēlnē noklikšķiniet uz Lietotnes un līdzekļi.
 5. Labajā rūtī dodieties uz sadaļu Lietotnes, pēc tam noklikšķiniet uz nolaižamā saraksta Kārtot pēc.
 6. Atlasiet Izmērs, lai noteiktu lietotnes un spēles, kas aizņem visvairāk vietas.
 7. Noklikšķiniet uz lietotnes, kuru vēlaties izdzēst, pēc tam noklikšķiniet uz Atinstalēt.
 8. Jūs tiksiet brīdināts, ka tiks dzēsts viss ar lietotni saistītais saturs. Vēlreiz noklikšķiniet uz Atinstalēt.

4. padoms: glabājiet failus mākonī

Varat izmantot Microsoft OneDrive mākoņkrātuves pakalpojuma funkciju Faili pēc pieprasījuma. Tas ļauj izmantot programmu File Explorer, lai piekļūtu mākonī saglabātajiem fotoattēliem, dokumentiem, mūzikai un videoklipiem. Ir vērts atzīmēt, ka jums nevajadzēs tos sinhronizēt vai pat izmantot milzīgu vietējās krātuves daļu. Tātad, jūs varat izmantot šo vietu taupošo funkciju, ja pamanāt, ka jūsu Steam spēles sāk darboties slikti krātuves problēmu dēļ.

Kā iespējot OneDrive failus pēc pieprasījuma

 1. Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz ikonas Meklēt.
 2. Ierakstiet “OneDrive” (bez pēdiņām).
 3. Rezultātos atlasiet lietotni OneDrive.
 4. Kad OneDrive ir atvērts, noklikšķiniet uz izvēlnes un pēc tam atlasiet Iestatījumi.
 5. Atveriet cilni Iestatījumi.
 6. Sadaļā Faili pēc pieprasījuma atlasiet opciju “Saglabāt vietu un lejupielādēt failus, kad tos lietojat”.
 7. Noklikšķiniet uz Labi.

Veiksmīgi izpildot šos norādījumus, varēsit izmantot Files On-Demand. Varat ērti pārvietot failus uz OneDrive mapi, ļaujot sev atbrīvot vietu.

Kā izmantot OneDrive failus pēc pieprasījuma

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + E. Tādējādi tiks palaists File Explorer.
 2. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz mapes OneDrive.
 3. Identificējiet failus un mapes, kas aizņem pārāk daudz vietas. Atlasiet tos.
 4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz atlases, pēc tam no opcijām izvēlieties Atbrīvot vietu.

Bezmaksas OneDrive versijā varat saglabāt līdz 5 GB. No otras puses, ja jums ir apmaksāts abonements, ierobežojums var būt līdz 1000 GB.

Šīs ir tikai dažas no metodēm, kuras varat izmantot, lai atbrīvotu vairāk vietas, ja nepietiek ar neizmantoto Steam spēļu dzēšanu. Ir daudzi citi padomi, kā atgūt gigabaitus datorā. Ja jūs zināt kādu no tiem, lūdzu, nevilcinieties tos kopīgot zemāk esošajā komentāru sadaļā! Mēs tos varam iekļaut vienā no rakstiem, ko drīz izlaidīsim!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found