Windows

Ko darīt, ja Windows 10 nevar atskaņot DVD vai Blu-ray?

Daudzi lietotāji ziņoja, ka pēc jaunināšanas uz Windows 10 viņi savā datorā nevarēja atskaņot DVD vai Blu-Ray filmas. Tā kā lielākajai daļai tirgū pieejamo ierīču nav DVD diskdziņa, Microsoft ir nolēmis noņemt Windows Media Center un tādējādi pārtraukt atbalstu DVD diskiem. Tomēr šķiet, ka Microsoft aizmirst, ka milzīgam skaitam cilvēku, kuri jaunināja no Windows 8 uz Windows 10, pieder datori un klēpjdatori, kuriem joprojām ir diska disks.

Ir vērts atzīmēt, ka šis jautājums neietekmē visus DVD diskus. Protams, jums joprojām ir brīvība atvērt tukšus DVD diskus. Turklāt tas, ka Microsoft ir noņēmis noklusējuma multivides centra atbalstu, nenozīmē, ka datorā nevarēsit atskaņot DVD un Blu-Ray failus.

Tātad, ja nu jūsu DVD nedarbosies operētājsistēmā Windows 10? Nu, jūs priecāsieties, ka atradāt šo rakstu. Mēs esam sagatavojuši dažus risinājumus jums. Tāpēc pārliecinieties, ka atrodaties sarakstā, līdz atrodat sev piemērotāko metodi.

1. risinājums: trešās puses video programmatūras instalēšana

Viena no labākajām video atskaņošanas iespējām ir atvērtā koda multivides komplekts VLC Media Player. Tas ir pieejams bez maksas, un to var viegli instalēt Windows datorā. Jums pat nav jāveic nekādi sarežģīti pielāgojumi, lai šajā programmatūrā atskaņotu dažādus video formātus.

Izmantojot šo programmu, jums nebūs problēmu atskaņot DVD diskus. Tomēr DRM šifrēšana Blu-Ray diskos var izraisīt dažas problēmas. Ja vēlaties uzzināt, kā skatīties Blu-Rays operētājsistēmā Windows 10 ar VLC, viss, kas jums jādara, ir veikt šādas darbības:

  1. Ievietojiet Blu-Ray vai DVD disku diska iekšpusē.
  2. Tagad palaidiet VLC Media Player.
  3. Dodieties uz izvēlni augšpusē un pēc tam noklikšķiniet uz Multivide.
  4. Sarakstā atlasiet Atvērt disku. Tas ļaus atskaņot multivides failu tieši no diska.

2. risinājums: Windows DVD atskaņotāja programmas izmantošana operētājsistēmā Windows 10

Ja nevarat atskaņot Blu-Ray failus operētājsistēmā Windows 10, varat mēģināt izmantot Windows DVD atskaņotāja lietotni. Šī programma ir pieejama lietotājiem, kuri jaunināja no Windows 8 vai Windows 8.1. Lai atskaņotu multivides failus no DVD vai Blu-Ray diskiem, varat izmantot Windows DVD atskaņotāja lietotni.

3. risinājums: iebūvētā DVD atskaņotāja izmantošana datorā

Ja esat iegādājies iepriekš izveidotu sistēmu no Dell, HP vai jebkura cita tehnoloģiju uzņēmuma, iespējams, ka tie ir iekļāvuši noklusējuma utilītu DVD un Blu-Ray disku atskaņošanai. Tāpēc vislabāk ir mēģināt izmantot šo iebūvēto lietotni, lai atskaņotu diska multividi.

Pro padoms. Lai pārliecinātos, ka DVD un Blu-Ray failus var atskaņot bez problēmām, pārliecinieties, vai ir atjaunināti visi draiveri. Ir vairāki veidi, kā to izdarīt, taču vienkāršākā metode ir Auslogics draivera atjauninātāja izmantošana. Šis rīks automatizē procesu, padarot to ātru un drošu. Jums nav jāpārdzīvo ar datoru saderīgu draiveru versiju meklēšana. Auslogics draivera atjauninātājs atpazīs jūsu operētājsistēmu un procesoru. Turklāt tas atradīs jaunākos, ražotāja ieteiktos draiverus jūsu ierīcēm.

4. risinājums: DVD vai Blu-Ray disku pārveidošana par digitāliem failiem

Ja vēlaties uzzināt, kā atskaņot Blu-Rays operētājsistēmā Windows 10, jums jāiemācās arī pārveidot diskus digitālos failos. Tiesa, tas nav vienkāršākais un vienkāršākais problēmas risinājums. Tomēr, ja esat izmēģinājis visas metodes un joprojām nevarat atskaņot Blu-Ray failus operētājsistēmā Windows 10, šī metode ir jūsu pēdējā iespēja. Šis process, kas pazīstams arī kā “izvilkšana un kodēšana”, ļauj pārveidot failus no DVD vai Blu-Ray diska uz digitāliem failiem, kurus varat palaist jebkurā multivides atskaņotājā.

Noplēšot un kodējot Blu-Ray vai DVD disku, jūs no šī diska kopējat informāciju savā datorā. Pēc tam jūs to pārveidosiet multivides faila formātā. Termina “izvilkšana un kodēšana” dēļ jūs varētu domāt, ka metode ir destruktīva. Tomēr, kad esat pabeidzis procesu, disku joprojām varēsiet izmantot kā parasti.

Ir vērts atzīmēt, ka ir pieejamas vairākas programmas, kas ļaus pārveidot DVD un Blu-Ray diskus digitālos failos. Kaut arī lietotnes izmantošana padara procesu vienkāršu, tā tomēr var radīt dažādas problēmas. Ja jums ir lēns dators, process var aizņemt ilgu laiku. Turklāt pārveidotais fails parasti ir tik cēls, ka tas aizņem daudz vietas cietajā diskā.

Vai DVD un Blu-Ray diskdziņi tiek pamesti?

Mūsdienās lielākajai daļai klēpjdatoru nav iebūvētu DVD disku. Galu galā pieaug vieglu, mazāku un pārnēsājamu ierīču ražošanas tendence. Ir arī vērts atzīmēt, ka vērpšanas disks var sabojāt akumulatoru. Turklāt daudzi klēpjdatoru ražotāji atrod veidus, kā nodrošināt labāku akumulatora darbību. Daudzi no viņiem nolēma atbrīvoties no DVD diskdziņiem.

Protams, jūs joprojām atradīsit klēpjdatorus, kas aprīkoti ar DVD diskdziņiem. Tomēr tās parasti ir augstākās klases ierīces. Lieki piebilst, ka tie ir dārgi, tāpēc vidusmēra lietotājiem tie nav pieejami.

Kāda, jūsuprāt, ir DVD un Blu-Rays nākotne datoros?

Dalieties savās domās zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found