Windows

Kāda ir atšķirība starp programmas failiem un programmas failiem (x86)?

Vai esat kādreiz bakstījies File Explorer un domājis, kāpēc ir divas mapes Program Files? Ja ienirstat dziļāk mapēs, jūs atradīsit, ka vienā no tām ir noteiktas programmas, bet otrai ir atšķirīgi faili. Tagad jums var rasties jautājums, kāpēc tas tā ir un vai šīm divām mapēm ir atsevišķas funkcijas. Mēs esam šeit, lai parādītu, kā uzzināt atšķirību starp mapēm Program Files un Program Files (x86).

Programmu failu un programmu failu (x86) definīcija

Vairāk nekā 15 gadus Microsoft ir piedāvājis Windows operētājsistēmu gan 32 bitu, gan 64 bitu versijās. Tagad, ja jums ir 64 bitu Windows OS, redzēsit, ka divas atsevišķas mapes satur programmas failus:

  • Program Files - Šajā mapē ir 64 bitu lietojumprogrammas un programmas.
  • Program Files (x86) - šajā mapē ir 32 bitu lietojumprogrammas un programmas.

Korporācija Microsoft izveidoja mapi Program Files, lai glabātu lietojumprogrammu izpildāmos failus, datus un citu svarīgu informāciju. 64 bitu Windows operētājsistēmās šajā mapē tiek automātiski instalētas 64 bitu programmas. Tas nozīmē, ka šī OS versija joprojām atbalsta 32 bitu lietojumprogrammas. Protams, Microsoft nevēlas radīt tehniskas problēmas, kad 64 bitu un 32 bitu programmatūra tiek sajaukta vienā un tajā pašā mapē. Tātad 32 bitu lietotnes tiek instalētas mapē Program Files (x86).

Lai 32 bitu programmas darbotos 64 bitu Windows versijās, operētājsistēma izmanto funkciju, ko sauc par Windows 32 bitu operētājsistēmā Windows 64 bitu (WOW64). Būtībā WOW64 emulācijas slānis novirza 32 bitu programmu piekļuvi failiem no mapes Program Files uz Program Files (x86) mapi. No otras puses, 64 bitu lietojumprogrammas izmanto standarta procedūru, lai piekļūtu mapei Program Files.

Tagad, ja jūs izmantojat 32 bitu Windows operētājsistēmu, jums būs tikai mape Program Files. Visas datorā instalētās lietojumprogrammas būs šajā mapē. No otras puses, ja jums ir 64 bitu Windows OS, 64 bitu programmas tiks saglabātas mapē Program Files, savukārt 32 bitu programmas tiks saglabātas mapē Program Files (x86). Tagad, kad esat uzzinājis par šo informāciju, jūs nedomājat, ka programmas tiek nejauši sadalītas abās mapēs.

Padziļināta izpēte par to, kā 32 un 64 bitu programmas piekļūst datu failiem

Tagad jūs varētu jautāt: "Vai es varu izdzēst programmu failus (x86)?" Nu, tas var nebūt laba ideja. Programmu failu mapes tiek sadalītas kā saderības līdzeklis. Vecās 32 bitu lietojumprogrammas var neatpazīt, ka 64 bitu Windows OS versija pat pastāv. Operētājsistēma tos glabā atsevišķā mapē, lai tos novērstu 64-bitu kodēšana.

Ir arī vērts atzīmēt, ka 32 bitu lietojumprogrammas nevar ielādēt 64 bitu DLL failus. Tagad, ja viņi mēģina piekļūt konkrētam DLL failam un atrod tikai 64 bitu versiju, viņi var avarēt. Tāpēc ir svarīgi saglabāt dažādu CPU arhitektūru programmas failus attiecīgajās mapēs. Šādi rīkojoties, tiks novērsta šāda veida problēmu rašanās.

Apskatīsim šo scenāriju: operētājsistēma izmanto vienu mapi Program Files. Ja jūs izmantojat 32 bitu programmu, tā no šī ceļa atrod un ielādē Microsoft Office DLL failu:

C: \ Program Files \ Microsoft Office

Tagad, ja esat instalējis Microsoft Office 64 bitu versiju, lietotne vai nu avarēs, vai nedarbosies. No otras puses, ja ir atsevišķas mapes, programma vispār nevarēs piekļūt otrai DLL versijai. Microsoft Office 64 bitu versija tiks saglabāta mapē C: \ Program Files \ Microsoft Office. Tikmēr 32 bitu lietotne piekļūs tikai C: \ Program Files (x86) \ Microsoft Office.

Atsevišķās mapes ir noderīgas arī programmām, kurām ir gan 64 bitu, gan 32 bitu versijas. Ja abus instalējat uzreiz, 64 bitu versija tiks saglabāta Program Files, savukārt 32 bitu versija tiks saglabāta Program Files (x86). Tagad, ja operētājsistēma programmas failiem izmanto vienu mapi, izstrādātājam jāplāno lietojumprogramma, lai 64 bitu versija tiktu glabāta citā vietā.

Vai ir kaitīgi palaist 32 bitu lietojumprogrammas 64 bitu Windows OS?

Neuztraucieties par 32 bitu programmu palaišanu 64 bitu Windows operētājsistēmā. Kā jau minējām, WOW64 atdarina izcilu 32 bitu vidi. Kopumā jebkurš veiktspējas zudums nav pamanāms. Jūs pat varat atrast, ka atdarinātajām lietojumprogrammām ir priekšrocības. Galu galā WOW64 var tiem piešķirt maksimālo RAM apjomu. Ja jūs izmantojat 32 bitu programmu Windows x86 operētājsistēmā, liela daļa šīs operatīvās atmiņas tiks piešķirta citām darbojošām lietojumprogrammām un operētājsistēmas kodolam.

Kāpēc ne 32 bitu, nevis x86?

Kad runa ir par 32 bitu un 64 bitu arhitektūru, jūs parasti redzēsit tos attiecīgi apzīmētus ar “x86” un “x64”. Iemesls tam ir tāpēc, ka vecākiem datoriem bija Intel 8086 mikroshēma. Sākotnēji mikroshēmas bija 16 bitu. Tomēr jaunākas versijas kļuva par 32 bitu versijām. Mūsdienās visu - neatkarīgi no tā, vai tas bija 16 bitu vai 32 bitu - pirms 64 bitu arhitektūras, sauc par x86. Tikmēr 64 bitu versijas parasti sauc par x64.

Tātad, redzot Program Files x86, tas nozīmē, ka tā ir mape, kas paredzēta programmām, kuras izmanto 16 bitu vai 32 bitu CPU arhitektūru. Kā piezīmi jāatceras, ka 64 bitu Windows operētājsistēmas nevar palaist 16 bitu programmas. Lai to izdarītu, jums būs nepieciešama 32 bitu operētājsistēma.

Vai man vajadzētu izvēlēties manuāli programmu instalēšanas vietu?

Jums par to nav jāuztraucas, jo Windows instalē lietojumprogrammas pareizajās mapēs. Neatkarīgi no tā, kur tie tiek glabāti, programmas tiks parādītas izvēlnē Sākt un darbosies bez problēmām. Tā vietā, lai izmantotu jebkuru mapi Program Files, gan 64 bitu, gan 32 bitu lietojumprogrammas glabā lietotāja datus mapēs ProgramData un AppData. Jūs varat ļaut programmai automātiski izlemt, kurā mapē Program Files saglabāt savus failus.

Ko darīt, ja programma instalē sevi citās mapēs?

Ideālā gadījumā lietojumprogrammām jāizmanto tikai mapes Program Files un Program Files (x86). Tagad, ja pamanāt, ka programma ir instalēta citur, jums vajadzētu būt aizdomīgiem. Tā var būt ļaunprātīga programmatūra, kas inficē jūsu failus un lēnām tur jūsu operētājsistēmas grožus. Lai pārliecinātos, iesakām datora aizsardzībai izmantot uzticamu pretvīrusu programmu.

Tur ir daudz drošības lietojumprogrammu, taču Auslogics Anti-Malware ir viena no nedaudzajām, kas var nodrošināt visaptverošu aizsardzību. Tas var atklāt draudus neatkarīgi no tā, cik atturīgi tie darbojas fonā. Tātad, jūs varat būt mierīgs, zinot, ka neviena ļaunprātīga programma lēnām neiegūst kontroli pār jūsu operētājsistēmu.

Vai dodat priekšroku x64 OS, nevis x86 CPU arhitektūrai?

Mēs labprāt dzirdētu jūsu domas! Dalieties ar tiem zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found