Windows

Kā novērst mobilo tīklāju, kas nedarbojas sistēmā Windows 10?

Lietot vienu no ierīcēm kā mobilo tīklāju var būt parocīgi, it īpaši, ja maršrutētājs nav pieejams. Šī funkcija ļauj savienot visus sīkrīkus ar internetu. Lielāko daļu laika mēs izmantojam savus tālruņus vai planšetdatorus, koplietojot interneta savienojumu. Tomēr ir gadījumi, kad dators ir labākais risinājums. Piemēram, jums ir izveidots savienojums ar viesnīcas Wi-Fi, un atļauto sīkrīku skaits ir ierobežots. Vēl viens iespējamais scenārijs ir gadījums, kad jums nav viesu tīkla mājās un jūs nevēlaties nodot savu paroli lietotājiem, kuri vēlas izveidot savienojumu.

Ir vērts atzīmēt, ka Windows 10 mobilā tīklāja funkcija nebūt nav nevainojama. Daži lietotāji sūdzējās, ka, mēģinot savu Win 10 datoru pārvērst par mobilo tīklāju, viņi ieraudzīja ziņojumu: “Mēs nevaram iestatīt mobilo tīklāju.” Ja jums ir tā pati problēma, neuztraucieties, jo mēs palīdzēsim jums atrisināt šo problēmu. Šī raksta beigās jūs uzzināsiet, kā noņemt kļūdas ziņojumu “Mēs nevaram iestatīt mobilo tīklāju, ieslēgt Wi-Fi”.

Kāpēc mans mobilais tīklājs nedarbojas?

Ir vairāki iespējamie iemesli, kāpēc jūsu Windows 10 datorā rodas mobilā tīklāja kļūdas. Pirmkārt, var būt problēmas ar tīkla savienojumu. Vēl viens iespējamais vaininieks ir karstā punkta iestatījumi datorā. Mēs dalīsimies ar visiem risinājumiem, kurus varat mēģināt panākt, lai mobilais tīklājs darbotos normāli. Šīs ziņas beigās jums nebūs jājautā: "Kāpēc mans mobilais tīklājs nedarbojas?"

1. risinājums: palaist tīkla adaptera problēmu novēršanas rīku

Viena no Windows 10 lieliskajām lietām ir tā, ka tajā ir problēmu novēršanas rīki, kas paredzēti dažādiem jautājumiem. Tāpēc iesakām izmantot tīkla adaptera problēmu novēršanai paredzēto utilītu. Lai to izdarītu, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Atveriet uzdevumjoslu un pēc tam noklikšķiniet uz meklēšanas ikonas.
 2. Meklēšanas joslā ierakstiet “traucējummeklēšana” (bez pēdiņām).
 3. Rezultātos atlasiet Iestatījumu problēmu novēršana. To darot, tiks atvērta lietotnes Iestatījumi sadaļa Problēmu novēršana.
 4. Pārejiet uz labo rūti un pēc tam ritiniet uz leju, līdz atrodat tīkla adapteri.
 5. Atlasiet Tīkla adapteris un pēc tam noklikšķiniet uz Palaist uz problēmu novēršanas pogas.

Ļaujiet savai sistēmai veikt skenēšanu. Ja tas atklāj kādas problēmas ar jūsu tīkla adapteri, tas tās attiecīgi atrisinās. Neaizmirstiet izpildīt ekrānā redzamos norādījumus, ja problēmu novēršanas rīks iesaka veikt papildu darbības.

2. risinājums: atjauniniet tīkla adaptera draiveri

Lielākoties tīkla savienojamības problēmas ir saistītas ar novecojušiem vai bojātiem draiveriem. Ja jums nav ieraduma regulāri atjaunināt draiverus, rodas problēmas ar mobilo tīklāju. Tātad, ja vēlaties uzzināt, kā novērst kļūdu “Mēs nevaram iestatīt mobilo tīklāju” operētājsistēmā Windows 10, jums jāzina, kā atjaunināt tīkla adaptera draiveri. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + R. To darot, tiks atvērts dialoglodziņš Palaist.
 2. Dialoglodziņā Palaist ierakstiet “devmgmt.msc” (bez pēdiņām) un pēc tam noklikšķiniet uz Labi.
 3. Kad ierīču pārvaldnieks ir atvērts, izvērsiet kategorijas Tīkla adapteri saturu.
 4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tīkla adaptera un pēc tam atlasiet Atjaunināt draiveri.
 5. Jaunajā logā atlasiet opciju “Meklēt automātiski atjauninātu draivera programmatūru”.

Ļaujiet ierīču pārvaldniekam meklēt jaunāko tīkla adaptera draivera versiju. Tas nozīmē, ka pārāk nepaļaujieties uz šo rīku. Lai gan tas var atrast draiverus, kas ir saderīgi ar jūsu aparatūras arhitektūru, tas var palaist garām jaunāko draivera atjauninājumu. Tātad jūs joprojām varat meklēt pareizo versiju ražotāja vietnē.

Lai lietas būtu vieglāk, iesakām izmantot Auslogics draivera atjauninātāju. Pēc šīs programmatūras instalēšanas tā automātiski noteiks jūsu operētājsistēmas versiju un procesora tipu. Ar vienas pogas klikšķi jūs varat atrast tīkla adaptera jaunāko draivera versiju. Turklāt Auslogics draivera atjauninātājs atrisinās visas draivera problēmas jūsu datorā. Tiklīdz process būs pabeigts, pamanīsit datora veiktspējas uzlabošanos.

3. risinājums: pārveidojiet adaptera iestatījumus

 1. Atveriet lietotni Iestatījumi, nospiežot Windows taustiņu + I uz tastatūras.
 2. Lietotnē Iestatījumi atlasiet Tīkls un internets.
 3. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz Mobilais tīklājs.
 4. Pārvietojieties uz labo rūti un pēc tam sadaļā Saistītie iestatījumi noklikšķiniet uz Mainīt adaptera opcijas.
 5. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz sava mobilā tīklāja adaptera, pēc tam konteksta izvēlnē atlasiet Rekvizīti.
 6. Dodieties uz cilni Kopīgošana un pēc tam noņemiet atzīmi no opcijas Atļaut citiem tīkla lietotājiem izveidot savienojumu, izmantojot šī datora interneta savienojumu.

Pēc šo darbību veikšanas restartējiet datoru un pārbaudiet, vai mobilā tīklāja kļūda vairs nav.

4. risinājums: pārbaudiet reģistra iestatījumus

Pirms sākat pielāgot reģistra iestatījumus, mēs vēlamies brīdināt jūs. Jūs gatavojaties apstrādāt sensitīvu datu bāzi. Ņemiet vērā, ka pat mazākā kļūda var padarīt jūsu operētājsistēmu bezjēdzīgu. Tātad, jums vajadzētu turpināt tikai tad, ja zināt, ka jūsu tehniskās prasmes ir līdzvērtīgas pieredzējušo lietotāju prasmēm.

Lai novērstu mobilā tīklāja problēmas, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus.

 1. Palaidiet dialoglodziņu Palaist, nospiežot Windows taustiņu + R uz tastatūras.
 2. Dialoglodziņā Palaist ierakstiet “regedit” (bez pēdiņām).
 3. Jums jāuzsāk reģistra redaktors kā administrators. Tātad, tā vietā, lai noklikšķinātu uz Labi, tastatūrā jānospiež Ctrl + Shift + Enter.
 4. Ja tiek prasīts piešķirt atļauju lietotnei, noklikšķiniet uz Jā.
 5. Kad reģistra redaktors ir atvērts, pārejiet uz šo ceļu:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ WlanSvc \ Parameters \ HostedNetworkSettings \

 1. Pārejiet uz labo rūti un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz HostedNetworkSettings taustiņa.
 2. Atlasiet Dzēst.

Kad esat pabeidzis darbības, restartējiet datoru un pēc tam mēģiniet vēlreiz palaist mobilo tīklāju.

Pro padoms: kā redzat, reģistra iestatījumu pielāgošana var būt sarežģīta un sarežģīta. Šajā gadījumā vislabākā un drošākā iespēja ir izmantot tādu uzticamu rīku kā Auslogics Registry Cleaner. Šī utilīta var novērst visas bojātās vai nederīgās atslēgas jūsu reģistrā, nekaitējot jūsu datoram. Turklāt rīkam ir lietotājam draudzīgs interfeiss, kas ļauj ērti atrisināt visas ar reģistru saistītās problēmas.

Kurš no risinājumiem palīdzēja novērst mobilā tīklāja kļūdu?

Dalieties ar savu atbildi zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found