Windows

Kā apturēt Windows 10 klēpjdatora pārkaršanu spēļu laikā?

Klēpjdatoru pārkaršana ir problēma, kuru nevajadzētu uztvert viegli. Tas liek jūsu sistēmai nedarboties optimāli un var pat izraisīt aparatūras bojājumus.

Ja tas notiks katru reizi, kad spēlējat spēli, mēs jums sniegsim dažus risinājumus.

Kā atbrīvoties no pārkaršanas klēpjdatorā, spēlējot spēles

Lietotāji ziņoja, ka viņiem ir šādas problēmas:

 • Spēlējot pieslēgtas spēles, klēpjdators pārkarst: Ja klēpjdators sāk pārkarst ikreiz, kad spēlējot spēli pievienojat lādētāju, šajā rokasgrāmatā sniegto labojumu izmantošana palīdzēs atrisināt problēmu.
 • Jauns dators pārkarst: Ja jūs tikko iegādājāties pavisam jaunu klēpjdatoru, bet tas pārkarst, veicot daudz enerģijas patērējošus uzdevumus, piemēram, spēlējot spēli, problēma varētu būt ierīces barošanas iestatījumos.
 • Klēpjdators tiek izslēgts pārkaršanas dēļ: kad jūsu dators sasniedz bīstami augstu temperatūru, sistēma automātiski izslēdzas, lai nesabojātu.
 • Dators pārkarst un avarē: Ierīces pārsniegšana var izraisīt šo problēmu.

Kā novērst datora pārkaršanu:

Jūs varat darīt vairākas lietas:

 1. Restartējiet datoru
 2. Beidziet uzdevumus ar lielu resursu izmantošanu, izmantojot uzdevumu pārvaldnieku
 3. Palaidiet strāvas problēmu novēršanas rīku
 4. Atsaukt overclocking
 5. Atjauniniet ierīces draiverus
 6. Mainiet enerģijas iestatījumus
 7. Izmantojiet integrēto grafisko karti
 8. Ierobežojiet savu FPS
 9. Nomainiet lādētāju
 10. Pievienojiet lādētāju
 11. Samaziniet temperatūru ar dzesēšanas paliktni

1. labojums: restartējiet datoru

Pirmais, kas jums jādara šādā situācijā, ir klēpjdatora restartēšana. Tas var palīdzēt atrisināt dažus īslaicīgus konfliktus, kas izraisa pārkaršanu. Tas bieži ir efektīvs un varētu būt viss, kas nepieciešams.

Veiciet šīs darbības:

 1. Izslēdziet datoru un atvienojiet lādētāju.
 2. Izņemiet akumulatoru (ja tas nav iebūvēts).
 3. Dodiet datoram kādu laiku atdzist.
 4. Nospiediet un turiet barošanas pogu apmēram 20 sekundes.
 5. Ielieciet atpakaļ akumulatoru un pievienojiet lādētāju.
 6. Ieslēdziet datoru.

Mēģiniet spēlēt savu spēli un pārliecinieties, vai pārkaršana turpināsies. Ja tā notiek, mēģiniet nākamo labojumu.

2. labojums: beidziet uzdevumus ar lielu resursu izmantošanu, izmantojot uzdevumu pārvaldnieku

Kopā ar spēlējamās spēles intensitātes raksturu noteiktas programmas, kas darbojas fonā, var saspiest CPU un citus sistēmas resursus un tādējādi papildināt problēmu. Tā rezultātā jūsu dators sāk pārkarst.

Lai samazinātu sistēmas slodzi un pārbaudītu, vai pārkaršana mazināsies, varat beigt šos fona uzdevumus:

 1. Lai izsauktu uzdevumu pārvaldnieku, nospiediet tastatūras taustiņus Ctrl + Shift + Esc.

Alternatīvi, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ikonas Sākt un pēc tam sarakstā atlasiet Uzdevumu pārvaldnieks.

 1. Cilnē Procesi pārbaudiet lietotnes un procesus, kas izmanto ievērojamu daļu no jūsu sistēmas resursiem (CPU, Atmiņa un tā tālāk). Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz katras no tām un konteksta izvēlnē atlasiet “Beigt uzdevumu”.

Piezīme: pārbaudiet, vai nav aizdomīgu procesu, kuriem ir neparasti augsts CPU lietojums. Ja vēlaties veikt kādu citu procesu, bet neesat pārliecināts, ko tas dara, varat to meklēt tiešsaistē.

Pārliecinieties arī, ka neizbeidzat nevienu no būtiskajiem Windows procesiem.

Vai tas palīdzēja?

3. labojums: palaidiet strāvas problēmu novēršanas rīku

Iebūvētā Windows utilīta pārbauda strāvas padeves problēmas un mēģina tās atrisināt. Tas ir īpaši noderīgi, ja iepriekš esat pielāgojis enerģijas iestatījumus.

Lai to palaistu, rīkojieties šādi:

 1. Atveriet izvēlni Sākt un noklikšķiniet uz ikonas Iestatījumi.
 2. Noklikšķiniet uz Atjaunināt un drošība un pēc tam noklikšķiniet uz Traucējummeklēšana.
 3. Loga labajā pusē noklikšķiniet uz Power parādīts sadaļā ‘Atrast un novērst citas problēmas’.
 4. Tagad noklikšķiniet uz pogas Palaist problēmu novēršanas rīku.
 5. Pagaidiet, līdz skenēšana ir pabeigta. Tas novērsīs visas atklātās problēmas.

4. labojums: Atsaukt overclocking

Ja esat pārslogojis CPU, grafikas karti vai jebkuru citu datora komponentu, visticamāk, tas ir pārkaršanas problēmas cēlonis.

Tā kā sistēmas komponentu pulksteņa ātruma palielināšana liek tām veikt vairāk darbību sekundē, tas noved pie papildu siltuma ražošanas.

Tāpēc, lai apturētu pārkaršanu, pulksteņa iestatījumi ir jāmaina atpakaļ uz noklusējuma vērtībām.

Bet, ja problēma joprojām pastāv, ieteicams apsvērt pulksteņa vērtības iestatīšanu zem noklusējuma. Kaut arī nepietiekama pulksteņa darbība samazinās veiktspēju, tā samazina arī patērēto enerģiju un pēc tam saražoto siltumu.

5. labojums: atjauniniet ierīces draiverus

Jums jāpārliecinās, vai draiveri (īpaši grafikas kartes draiveri) ir saderīgi un atjaunināti.

Lai veiktu manuālu atjaunināšanu, jums jādara:

 1. Lai izsauktu WinX izvēlni, tastatūrā nospiežot Windows logotipa taustiņu + X kombināciju.
 2. Sarakstā atrodiet Ierīču pārvaldnieku un noklikšķiniet uz tā.
 3. Atvērtajā logā atzīmējiet ierīces, kuru centrā ir dzeltens trīsstūris ar izsaukuma zīmi. Zīme nozīmē, ka ir problēmas ar vadītāju.
 4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz katra un konteksta izvēlnē atlasiet “Atjaunināt draivera programmatūru ...” un pēc tam atlasiet opciju “Meklēt automātiski, lai iegūtu atjauninātu draivera programmatūru”.

Varat arī apmeklēt sava datora ražotāja oficiālo vietni un meklēt jaunāko draiveru versiju. Pirms sākat lejupielādi un instalēšanu, pārliecinieties, vai tie atbilst jūsu sistēmas specifikācijām.

Ir taisnība, ka manuāla atjaunināšana var kļūt garlaicīga, jo jums ir jāidentificē un jāatjaunina ierīces viena pēc otras. Šī iemesla dēļ mēs iesakām to izmantot Auslogics draivera atjauninātājs lai viss būtu daudz vieglāk.

Rīks veiks pilnu skenēšanu, lai noteiktu visus novecojušos, nesaderīgos, trūkstošos vai bojātos draiverus. Pēc tam tas bez jūsu pūles lejupielādē un instalē jaunākās ražotāja ieteiktās versijas.

Tā kā tajā tiek lasītas jūsu sistēmas specifikācijas, jums nebūs jāuztraucas par nepareizu draiveru iegūšanu. Tas piedāvā ideālu risinājumu, lai jūsu draiveri vienmēr tiktu atjaunināti, un palīdz izvairīties no draivera problēmu risināšanas datorā.

Labojums 6: mainiet enerģijas iestatījumus

Jūsu pašreizējie barošanas iestatījumi varētu būt iemesls, kāpēc klēpjdators pārkarst, kad spēlējat spēli. Varat mēģināt tos modificēt un noskaidrot, vai tas palīdz. Pēc tam mainās CPU izmantošana, un tam vajadzētu palīdzēt apturēt pārkaršanu.

Lūk, kas jums jādara:

 1. Atveriet izvēlni Sākt.
 2. Meklēšanas joslā ierakstiet ‘power’ un pēc tam meklēšanas rezultātos noklikšķiniet uz ‘Power & sleep settings’.
 3. Loga labajā rūtī sadaļā “Saistītie iestatījumi” noklikšķiniet uz Papildu enerģijas iestatījumi.
 4. Atvērtajā enerģijas opciju logā noklikšķiniet uz Mainīt plāna iestatījumus, kas tiek parādīts tieši blakus jūsu vēlamajam enerģijas plānam.
 5. Tagad noklikšķiniet uz opcijas Mainīt papildu enerģijas iestatījumus.
 6. Atveriet sadaļu Procesora enerģijas pārvaldība un iestatiet zemāku vērtību “Maksimālais procesora stāvoklis” (piemēram, varat iestatīt to uz 95, ja tas ir 100) un “Minimālais procesora stāvoklis” (daži lietotāji iesaka, ka vērtības iestatīšana uz 5 izdarīja triks viņiem).

Piezīme: Ņem vērā pašreizējās vērtības, lai vajadzības gadījumā tās varētu mainīt.

 1. Noklikšķiniet uz Lietot> Labi, lai saglabātu izmaiņas.

7. labojums: izmantojiet integrēto grafikas karti

Spēļu klēpjdatoriem papildus integrētajai grafiskajai kartei ir īpaša grafiskā karte.

Īpašā grafiskā karte tiek izmantota, veicot aparatūras ietilpīgus uzdevumus, lai nodrošinātu efektivitāti un līdzsvarotu veiktspēju. Tomēr tas patērē vairāk enerģijas un tādējādi saražo vairāk siltuma. Kad dzesēšanas sistēma nav pietiekama vai telpa nav pietiekami vēdināta, spēlējot spēles, dators sāk pārkarst.

Kā risinājumu apsveriet iespēju izmantot integrēto GPU. Lai gan veiktspēja nebūs tik laba kā ar īpašu GPU (tas nozīmē, ka jūs, iespējams, nesaņemsiet vislabāko spēļu pieredzi), tas neizmanto tik daudz enerģijas un pēc tam saražo mazāk siltuma.

Integrētās GPU var iestatīt kā noklusējuma procesoru, izmantojot īpašās grafikas programmatūras (piemēram, Nvidia vai AMD) vadības paneli.

Tomēr, ja nevēlaties izmantot šo risinājumu, apsveriet iespēju iegādāties ārēju dzesētāju (piemēram, dzesēšanas spilventiņu) un arī izmantot klēpjdatoru gaisa kondicionētā vai labi vēdināmā telpā.

8. labojums: ierobežojiet savu FPS

Vairāk kadru sekundē (FPS) nozīmē patīkamāku spēļu pieredzi. Tomēr tas varētu būt arī iemesls, kāpēc jūsu klēpjdators pārkarst, jo spēle liek jūsu aparatūras resursus.

Mēģiniet iestatīt FPS uz mazāku vērtību. Piemēram, ja tas ir 100, varat to iestatīt uz 60. To darot, samazināsies grafikas kartes slodze un saražotās siltuma daudzums.

9. labojums: nomainiet lādētāju

Ja klēpjdators, spēlējot spēles, pievienojot lādētāju, sāk pārkarst, iespējams, ka lādētājs ir bojāts. Lai pārbaudītu, vai tas tā ir, mēģiniet izmantot citu un pārbaudiet, vai problēma turpināsies.

Pārliecinieties arī, vai izmantotais lādētājs ir piemērots jūsu klēpjdatoram. Ja tam nav pareizo specifikāciju (jauda, ​​izejas spriegums un tā tālāk), tas ne tikai izraisīs pārkaršanu, bet arī var sabojāt jūsu klēpjdatoru.

Labojums 10: pievienojiet lādētāju

Pievienojot lādētāju, jūsu dators saņems nepieciešamo enerģiju, lai atbalstītu jūsu spēlēto spēli. Pārkaršanas problēmas var rasties, ja nav pietiekami daudz enerģijas, lai kompensētu aparatūras ietilpīgās spēles.

11. labojums: pārbaudiet klēpjdatora stāvokli

Jums vajadzētu izpētīt vairākas lietas:

 • Spēlējot spēles (vai jebkurā citā laikā, kamēr jūsu dators ir ieslēgts un darbojas), pārliecinieties, ka telpa ir labi vēdināta. Spēles ieteicams spēlēt telpā, kurā ir gaisa kondicionētājs. Tas pasargās jūsu datoru no sasilšanas.
 • Pārliecinieties, ka klēpjdators tiek turēts uz tīras, līdzenas virsmas. Ja esat to novietojis uz mīkstas virsmas, piemēram, gultas, dīvāna vai spilvena, nepietiekamas dzesēšanas dēļ gaisa plūsma tiek kavēta un temperatūra paaugstinās. Ventilatori arī savāc putekļus un netīrumus un saasina apkures problēmu.
 • Jūsu klēpjdators ir pienākums savākt putekļu virsstundas. Tāpēc, ja pamanāt, ka tas tagad pārāk bieži pārkarst, jums jāiztīra putekļi, kas sakrājušies ventilatoros un ventilācijas atverēs. Jums var būt nepieciešams apmeklēt oficiālo remonta centru, lai to paveiktu eksperts, kā arī izvairīties no garantijas anulēšanas.

Fix 12: Samaziniet temperatūru ar dzesēšanas paliktni

Ja pēc visu iepriekš minēto risinājumu izmēģināšanas klēpjdators turpina pārkarst, noteikti jāapsver iespēja iegādāties dzesēšanas spilventiņu. Ierīce palīdzēs uzturēt zemu temperatūru.

Pārkaršanas problēmas daudziem PC lietotājiem rada lielas bažas. Bet līdz brīdim, kad būsit izmēģinājis šeit piedāvātos risinājumus, varēsit izbaudīt spēles bez klēpjdatora graušanas.

Lūdzu, nekautrējieties atstāt komentāru zemāk esošajā sadaļā, ja jums ir kādi jautājumi, piezīmes vai citi ieteikumi.

Mēs labprāt dzirdēsim no jums.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found