Windows

Kā izdzēst mapi SoftwareDistribution no Windows 10 datora?

Vai esat kādreiz domājis, kāds ir mapes SoftwareDistribution mērķis? Iespējams, ka esat atradis šo rakstu, jo jums ir vairāki jautājumi par to.

Vai mape SoftwareDistribution ir noderīga? Vai jūs varat to noņemt no sava datora? Vai ir droši dzēst šo mapi? Nu, mēs esam šeit, lai atbildētu uz jūsu jautājumiem.

Ir vērts atzīmēt, ka Windows izmanto šo mapi, lai saglabātu pagaidu failus jaunāko atjauninājumu instalēšanai ierīcē. Atcerieties, ka šie atjauninājumi ir nepieciešami, lai jūsu dators būtu drošs un labā stāvoklī. Galu galā Windows atjauninājumos ir kļūdu un drošības ielāpu labojumi. Mapi SoftwareDistribution, kuru pārvalda Windows atjaunināšanas aģents (WUAgent), var atrast Windows direktorijā.

Kāpēc dzēst mapi SoftwareDistribution?

Parasti nav nepieciešams iztukšot mapi SoftwareDistribution. Tomēr laiku pa laikam ir gadījumi, kad jums būs jāizdzēš tā saturs. Piemēram, jums var rasties grūtības atjaunināt operētājsistēmu. Šādā gadījumā mapē SoftwareDistribution esošie atjaunināšanas faili, iespējams, ir nepilnīgi vai bojāti.

Kad atklājat, ka Windows atjaunināšana ir sākusi nedarboties, jums ir svarīgi notīrīt šo mapi. Galu galā mape SoftwareDistribution uzkrās daudz nevēlamu failu, kas var ietekmēt datora veiktspēju. Protams, jūs varat manuāli atvērt mapi un notīrīt tās saturu. Tomēr, ja Windows atjaunināšana turpina rādīt kļūdas ziņojumu, vislabākais veids ir pilnībā izdzēst mapi SoftwareDistribution.

Vai programmatūras izplatīšanas mapes dzēšanā ir kāds kaitējums?

Normālos apstākļos jums nevajadzētu neko darīt ar mapi SoftwareDistribution. Tomēr viss mainās, uzzinot, ka ar Windows Update ir sinhronizācijas problēmas vai mapē esošie faili ir bojāti. Neuztraucieties, jo ir pilnīgi droši atbrīvoties no mapes SoftwareDistribution.

Tas nozīmē, ka pirms šīs mapes dzēšanas jums joprojām ir jāveic daži piesardzības pasākumi. Jums jāpārliecinās, ka kļūdu cēlonis datorā ir Windows Update. Tātad, kad atjaunināšanas faili būs gatavi, operētājsistēma mapi atjaunos.

Kā izdzēst programmatūras izplatīšanas mapi operētājsistēmā Windows 10

Ikreiz, kad nolemjat veikt izmaiņas sistēmā, ir svarīgi izveidot atjaunošanas punktu. Tādā veidā, ja kaut kas noiet greizi, jūs vienmēr varat atjaunot savu OS darba stāvoklī. Tātad, veiciet tālāk norādītās darbības.

 1. Atveriet uzdevumjoslu un pēc tam noklikšķiniet uz meklēšanas ikonas.
 2. Meklēšanas lodziņā ierakstiet “Restore Point” (bez pēdiņām).
 3. Rezultātos atlasiet Izveidot atjaunošanas punktu.
 4. Noklikšķiniet uz pogas Izveidot.

Ļaujiet savai sistēmai izveidot atjaunošanas punktu. Var paiet dažas minūtes, līdz process tiek pabeigts.

Pēc atjaunošanas punkta izveides tagad varat izdzēst mapi SoftwareDistribution. Lai to izdarītu, jums jāievēro tālāk sniegtie norādījumi:

 1. Uzdevumjoslā ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows ikonas.
 2. Izvēlnē atlasiet Windows PowerShell (Admin).

Piezīme. Šai metodei varat izmantot arī paaugstinātu komandu uzvednes formu. Lai to izdarītu, meklēšanas lodziņā varat ierakstīt “Komandu uzvedne” (bez pēdiņām). Rezultātos ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Komandu uzvedne un pēc tam atlasiet Palaist kā administrators.

 1. Šī metode prasa apturēt Windows atjaunināšanas un fona inteliģentās pārsūtīšanas pakalpojumus. Tātad, kad ir izveidota komandu uzvedne (Administrēšana), izpildiet šādas komandrindas:

neto pietura wuauserv

neto biti

 1. Tagad tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + E, lai atvērtu File Explorer.
 2. Pārejiet uz šo mapi: C: \ Windows \ SoftwareDistribution
 3. Dzēsiet mapē esošos failus.

Piezīme. Jūs nevarēsiet atbrīvoties no failiem, kas tiek izmantoti. Kad tas notiks, viss, kas jums jādara, ir jārestartē dators. Kad esat restartējis, varat atgriezties mapē SoftwareDistribution, lai dzēstu tās saturu.

 1. Pēc mapē SoftwareDistribution esošo failu dzēšanas izpildiet šādas komandrindas:

neto start wuauserv

neto sākuma biti

 1. Piezīme. Šīs komandas restartēs Windows atjaunināšanas un fona inteliģentās pārsūtīšanas pakalpojumus.

Kā notīrīt mapi SoftwareDistribution sistēmā Windows 10: alternatīva metode

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + R.
 2. Kad dialoglodziņš Palaist ir atvērts, ierakstiet “services.msc” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Logā Pakalpojumi meklējiet Windows atjaunināšanas pakalpojumu. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā un pēc tam opcijās atlasiet Apturēt.
 4. Tagad tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + E, lai atvērtu File Explorer. Kad esat to izdarījis, dodieties uz šo atrašanās vietu:

C: \ Windows \ SoftwareDistribution

 1. Atlasiet visus failus un mapes mapē SoftwareDistribution.
 2. Atgriezieties logā Pakalpojumi un pēc tam vēlreiz ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows atjaunināšanas pakalpojuma. Konteksta izvēlnē atlasiet Sākt.

Mapes SoftwareDistribution pārdēvēšana

Daži lietotāji ir noraizējušies par programmatūras izplatīšanas mapes noņemšanu. Galu galā tā ir būtiska Windows atjaunināšanas sastāvdaļa. Ja jums ir tāds pats noskaņojums, iesakām mapi pārdēvēt. Kad tas būs izdarīts, operētājsistēma automātiski izveidos jaunu mapi SoftwareDistribution pieejamo atjauninājumu lejupielādei. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Nospiediet tastatūras Windows taustiņu + X, pēc tam atlasiet Komandu uzvedne (Administrēšana).

Piezīme: Ja komandu uzvedne (administrēšana) nav pieejama, varat noklikšķināt uz Windows PowerShell (administrēšana).

 1. Ir jāaptur vairāki Windows atjaunināšanas pakalpojumi. Pa vienam izpildiet šīs komandrindas:

neto pietura wuauserv

net stop cryptSvc

neto biti

net stop msiserver

 1. Nākamais solis ir mapes SoftwareDistribution pārdēvēšana. Izpildiet tālāk norādītās komandrindas:

ren C: \ Windows \ SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

ren C: \ Windows \ System32 \ catroot2 catroot2.old

 1. Visbeidzot, jūs varat restartēt iepriekš atjaunotos Windows atjaunināšanas pakalpojumus. Lai to izdarītu, jums pa vienam jāizpilda šādas komandrindas:

neto start wuauserv

neto sākuma kriptSvc

neto sākuma biti

net start msiserver

Vai varējāt pārdēvēt mapi SoftwareDistribution, izmantojot mūsu kopīgotās darbības? Ja tas paliek nemainīgs, iesakām palaist drošajā režīmā un pēc tam mainīt mapes nosaukumu uz SoftwareDistribution.old.

Neuztraucieties par visu, kas var kaitēt jūsu datoram. Galu galā šis process ietver tikai mapes vēsturiskās informācijas noņemšanu. Dzēšot mapi SoftwareDistribution, no datora tiks noņemti Windows atjaunināšanas vēstures dati. Tātad, sagaidiet, ka atjaunināšanas procesam būs vajadzīgs vairāk laika, nekā tas bija agrāk, it īpaši tāpēc, ka WUAgent būs jāpārbauda un jāizveido Datastore informācija.

Pro padoms: ja vēlaties vienkāršāku veidu, kā atbrīvoties no nevēlamiem failiem, jums jāizmanto Auslogics BoostSpeed. Šim rīkam ir jaudīgs tīrīšanas modulis, kas daudzos citos izsvītro visu veidu nevēlamos failus, tostarp atlikušos Windows atjaunināšanas failus, tīmekļa pārlūka kešatmiņu un neizmantotos kļūdu žurnālus. Tas pat pielāgo neoptimālos sistēmas iestatījumus, lai operācijas un procesi ritētu ātrāk. Kad process ir pabeigts, jums būs jāatstāj ātrāka un efektīvāka operētājsistēma.

Paziņojiet mums, kā mēs varam uzlabot šo rakstu, kopīgojot savus ieteikumus zemāk esošajos komentāros!