Windows

Kur atrodas Windows 10 startēšanas mape?

Startēšanas programmas operētājsistēmā Windows 10 darbojas automātiski, palaižot sistēmu Windows. Pārejot uz Uzdevumu pārvaldnieka utilītu, jūs redzēsiet cilni Startup, Windows 10 noklusējuma startēšanas pārvaldnieku, caur kuru jūs varat atspējot startēšanas programmatūru. Bet ko tad, ja vēlaties paplašināt to programmu un lietotņu sarakstu, kuras darbojas, startējot Windows? Šajā gadījumā jums būs jāmeklē Windows 10 Startup mape.

Šajā rakstā uzziniet, kur tieši atrodas Win 10 Startup mape un kā atvērt mapi Startup.

Kā atrast mapi Windows 10 Startup?

Startēšanas mapi var atrast vairākos veidos.

  • Varat atvērt File Explorer un ievadīt šādu ceļu: “C: Lietotāji USERNAME AppData Roaming Microsoft Windows Start Menu Programs Startup”, kur “USERNAME” vietā būs jāievada sava lietotāja konta nosaukums.
  • Alternatīvi, Startup mapei varat piekļūt, izmantojot Run. Lai to izdarītu, izmantojiet kombināciju Win + R, lai atvērtu Run, tekstlodziņā ierakstiet “shell: startup” un noklikšķiniet uz Labi.

Kā startēšanas mapē pievienot jaunas programmas?

Ja vēlaties, lai, startējot sistēmu Windows, pēc noklusējuma tiktu uzsāktas noteiktas programmas, tās būs jāpievieno mapē Startup. Lūk, kā to izdarīt:

  • Programmā File Explorer atveriet mapi Startup.
  • Mapē Startup ar peles labo pogu noklikšķiniet uz jebkuras tukšas vietas un izvēlnē izvēlieties New> Shortcut.
  • Noklikšķiniet uz pogas Pārlūkot, lai atvērtu pieejamo programmu sarakstu.
  • Atlasiet programmu vai failu, kuru vēlaties parādīt mapē Startup, un noklikšķiniet uz Labi.
  • Noklikšķiniet uz pogas Tālāk un pēc tam uz Pabeigt.
  • Tagad varat atgriezties mapē Startup, lai pārbaudītu, vai tajā tagad ir iekļauta jaunā programmatūra.
  • Visbeidzot restartējiet sistēmu Windows - jūsu startētās programmas tagad tiks atvērtas.

Kā noņemt programmas no mapes Startup?

Ja vēlaties apturēt noteiktu programmu sākšanu startēšanas laikā, tās būs jānoņem no mapes Startup. Lai to izdarītu, atveriet mapi, izvēlieties programmu, kuru vēlaties noņemt, un noklikšķiniet uz pogas Dzēst.

Varat arī izmantot uzdevumu pārvaldnieku. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz uzdevumjoslas un izvēlieties Uzdevumu pārvaldnieks. Noklikšķiniet uz cilnes Sākt, lai atvērtu to programmu sarakstu, kuras pašlaik atrodas mapē Startēšana. Pēc tam jūs varat izvēlēties tos, kurus vēlaties noņemt, un noklikšķiniet uz pogas Atspējot.

Ja jums rodas problēmas ar dažām Startup mapē esošajām programmām vai jebkuru citu datora sistēmas programmatūru, iespējams, pie vainas ir kļūdaini vai novecojuši draiveri. Lai pārliecinātos, ka dators darbojas nevainojami, ieteicams regulāri veikt draiveru atjauninājumus, ko ir ļoti viegli izdarīt ar īpašu programmatūras rīku, piemēram, Auslogics Driver Updater. Programma skenēs jūsu datoru ar iespējamām draivera problēmām un ar vienu klikšķi atjauninās visus datora draiverus.

Kādas programmas ir jūsu Windows startēšanas mapē? Dalieties komentāros zemāk!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found