Windows

Kā atbrīvoties no Windows 10 iebūvētās reklāmas?

Var būt grūti paveikt uzdevumus, ja apkārt redzat traucējošos faktorus. Tas ir arī iemesls, kāpēc daudzi cilvēki izvēlas instalēt reklāmu bloķētājus. Galu galā dažas no šīm interneta reklāmām bloķē saturu, kuru lietotāji vēlas redzēt. Tātad, dabiski ir vilties, kad redzat, ka Windows 10 ir pilns ar iebūvētām reklāmām.

Neatkarīgi no iegūtās operētājsistēmas versijas - bezmaksas jaunināšanas, licencētās OS vai Professional versijas - jūs joprojām redzēsiet kaitinošās reklāmas un paziņojumus. Jūs varētu jautāt: "Vai es varu atspējot Windows 10 iebūvētās reklāmas un padomus?" Nu, jūs esat nonācis īstajā vietā. Šajā rakstā mēs apspriedīsim, kā noņemt reklāmas no operētājsistēmas Windows 10. Mēs arī dalīsimies ar dažiem padomiem, kā līdz minimumam samazināt traucējošos uznirstošo paziņojumu un ‘ieteikumus’ darbvirsmā.

Kā atspējot reklāmas bloķēšanas ekrānā

Windows 10 izmanto funkciju Spotlight, lai reklāmas parādītu bloķēšanas ekrānā. Šīs funkcijas galvenais mērķis ir parādīt dažādas tapetes. Tomēr dažos gadījumos tas iekļūs tādu spēļu reklāmās kā Quantum Break un Rise of the Tomb Raider. Lielāko daļu šo lietotņu var iegādāties Windows veikalā. Ja vēlaties atspējot reklāmas bloķēšanas ekrānā, rīkojieties šādi:

  1. Dodieties uz uzdevumjoslu un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows ikonas.
  2. Opcijās atlasiet Iestatījumi.
  3. Noklikšķiniet uz Personalizēšana.
  4. Tagad kreisās rūts izvēlnē atlasiet Bloķēt ekrānu.
  5. Zem fona noklikšķiniet uz nolaižamā saraksta, pēc tam atlasiet Slaidrāde.
  6. Ritiniet uz leju un pēc tam atspējojiet opciju ‘Saņemt jautrus faktus, padomus un citu informāciju no Windows un Cortana bloķēšanas ekrānā’.

Ieteikto lietotņu noņemšana izvēlnē Sākt

Dažreiz Windows 10 izmantos izvēlni Sākt, lai reklamētu “ieteiktās lietotnes”. Lielākoties šīs lietotnes nav bezmaksas. Dažos gadījumos šajās reklāmās ir datorspēles, kuru vērtība ir 60 USD vai vairāk. Būtībā šīs ieteiktās lietotnes aizņem tikai izvēlnes Sākt vērtīgo vietu. Tātad, lai novērstu to parādīšanos, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

  1. Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz ikonas Meklēt.
  2. Tagad ierakstiet “Iestatījumi” (bez pēdiņām). Rezultātu sarakstā izvēlieties Iestatījumi.
  3. Atlasiet Personalizēšana.
  4. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz Sākt.
  5. Meklējiet opciju ‘Reizēm rādīt ieteikumus Sākumā’ un atspējojiet to.

Kā apturēt paziņojumu reklāmas

Kad Microsoft izlaida Creators Update, tas paziņojumu funkcijā ietvēra jaunus ieteikumus. Dažādu Windows funkciju reklāmas jūsu darbvirsmā tagad tiek rādītas kā parasti paziņojumi. Piemēram, jūs redzat uznirstošo ziņojumu, kurā norādīts iestatīt noteiktu lietotni. Šādiem paziņojumiem varēsiet piekļūt rīcības centrā. Ja vēlaties atspējot šos jaunos ieteikumus, varat veikt tālāk norādītās darbības.

  1. Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz Windows ikonas.
  2. Noklikšķiniet uz ikonas Iestatījumi. Tam vajadzētu izskatīties kā zobrata simbolam.
  3. Atlasiet Sistēma.
  4. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz Paziņojumi un darbības.
  5. Izslēdziet opciju, kas saka: “Parādīt man Windows sagaidīšanas pieredzi pēc atjauninājumiem un reizēm, kad pierakstos, lai izceltu jaunumus un ieteikumus.”

Kā noņemt uzdevumjoslas uznirstošos logus

Kad Microsoft arī izmanto uznirstošās reklāmas uzdevumjoslā, lai parādītu “padomus, trikus un ieteikumus”. Vairumā gadījumu uzņēmums izmanto šo funkciju, lai reklamētu Microsoft Edge. Paziņojumos var ieteikt izmantot pārlūkprogrammu, lai uzlabotu akumulatora darbības laiku. Viņi pat var mudināt jūs izmantot Edge, izmantojot Microsoft Rewards punktus.

Ja dodat priekšroku citām lietotnēm un vēlaties, lai Microsoft neraizētos, lai jūs izmantotu viņu programmas, varat atspējot padomus. Lai to izdarītu, jums jāveic šādas darbības:

  1. Atveriet lietotni Iestatījumi.
  2. Noklikšķiniet uz Sistēma, pēc tam atlasiet Paziņojumi un darbības.
  3. Meklējiet opciju ‘Saņemt padomus, trikus un ieteikumus, kad izmantojat Windows’, un atspējojiet to.

Kā apturēt Cortana atlēcienu uzdevumjoslā

Kad jūsu sistēma atzīst, ka kādu laiku neesat lietojis Cortana, šī funkcija laiku pa laikam atlec uzdevumjoslā. Daži lietotāji to neiebilst, bet citi uzskata, ka Cortana viņus kaitina. Tātad, ja vēlaties atspējot šo funkciju, varat doties uz Iestatījumi un pēc tam atspējot opciju Uzdevumjoslas Tidbits. Šo vienumu atradīsit sadaļā “Ļaujiet Cortana laiku pa laikam uzmākties ar domām, apsveikumiem un paziņojumiem meklēšanas lodziņā”. Pēc tam Cortana pārtrauks atlēkt uz uzdevumjoslas. Tas būs aktīvs tikai tad, kad izlemsit to izmantot.

Reklāmu noņemšana no File Explorer

Kad Microsoft izlaida Creators Update, tehnoloģiju uzņēmums to izmantoja, lai parādītu Office 365 un OneDrive reklāmas. Reklāmkaroga reklāmas var tikt rādītas loga File Explorer augšdaļā. Ja jums nepatīk redzēt šīs reklāmas, varat tās atspējot, izpildot tālāk sniegtos norādījumus.

  1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + E. Tam vajadzētu palaist File Explorer.
  2. Noklikšķiniet uz Skatīt un pēc tam atlasiet Opcijas.
  3. Dodieties uz cilni Skats, pēc tam ritiniet uz leju, līdz tiek parādīts papildu iestatījumu saraksts.
  4. Noņemiet atzīmi no opcijas Rādīt sinhronizācijas nodrošinātāja paziņojumus.

Kā atbrīvoties no Candy Crush Soda Saga un citām noklusējuma lietotnēm

Pirmo reizi pierakstoties sistēmā Windows 10, sistēma automātiski lejupielādē un instalē tādas lietotnes kā Candy Crush Soda Saga, Minecraft, Flipboard un Twitter. Daži ražotāji iekļauj arī savas lietotnes un liek tām parādīties tā, it kā tās būtu noklusējuma programmas dzīvajās flīzēs.

Paredzams, ka šīs programmatūras ir daļa no “Microsoft Consumer Experience”. Tomēr, ja jums šķiet, ka tie nav vajadzīgi, jūs vēlaties uzzināt, kā noņemt iebūvētās Windows 10 lietotnes visiem lietotājiem. Iepriekš šīs lietotnes varēja atspējot, izmantojot grupas politikas redaktoru. Tomēr Microsoft noņēma šo opciju, kad viņi izlaida gadadienas atjauninājumu. Paturiet prātā, ka šo funkciju var izslēgt tikai Windows 10 Enterprise lietotāji.

No otras puses, jums joprojām ir iespēja noņemt lietotnes un elementus. Lai to izdarītu, rīkojieties šādi:

  1. Noklikšķiniet uz izvēlnes Sākt.
  2. Meklējiet nevajadzīgas lietotnes.
  3. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz katras lietotnes un pēc tam izvēlieties Atinstalēt.

Piezīme. Pēc noklusējuma dažas lietotnes, tostarp FarmVille 2: Country Escape un Candy Crush Soda Saga, var parādīties kā flīzes. Tomēr tos joprojām varat atrast lietotņu sarakstā.

Dažos gadījumos jūs atradīsit to lietotņu elementus, kas vēl nav lejupielādēti. Šīs flīzes var noņemt, ar peles labo pogu noklikšķinot uz katras no tām un pēc tam no Sākt atlasot Atspraust. Paturiet prātā, ka opcija Atinstalēt netiks rādīta. Galu galā elementi ir saites, kas nonāk konkrētās Windows veikala lapās, kas ļauj lejupielādēt lietotni.

Kā noņemt reklāmas no Windows tintes darbvietas

Atverot Windows tintes darbvietu, redzēsiet arī sadaļu “ieteiktās lietotnes”. Microsoft izmanto šo vietu, lai reklamētu ar pildspalvu aprīkotas lietotnes, kuras varat iegādāties Windows veikalā. Ja šīs “ieteiktās lietotnes” jums šķiet kaitinošas, varat šo funkciju atspējot. Galu galā vienmēr varat apmeklēt Windows veikalu, kad jāiegādājas lietotnes, kurās iespējota pildspalva. Lai noņemtu funkciju, rīkojieties šādi:

  1. Palaidiet iestatījumus, pēc tam atlasiet Ierīces.
  2. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz Pildspalva un Windows tinte.
  3. Sadaļā Windows tintes darbvieta būs redzama opcija Rādīt ieteicamos lietotņu ieteikumus.
  4. Izslēdziet funkciju, lai apturētu ieteikto lietotņu reklāmas.

Šīs ir tikai dažas no iebūvētajām reklāmām un paziņojumiem, kurus varat noņemt no Windows 10. Tomēr, ja jūs joprojām redzat uznirstošos logus, kas šķiet aizdomīgi un pilnīgi nesaistīti ar Microsoft, iespējams, vēlēsities uzlabot savu pretvīrusu programmu. Tur ir daudz programmatūras programmu, kas sola drošību datoru lietotājiem. Tomēr, ja vēlaties kaut ko uzticamāku un efektīvāku, vislabāk ir instalēt Auslogics Anti-Malware.

Auslogics Anti-Malware var atklāt ļaunprātīgus priekšmetus, par kuru pastāvēšanu jūs nekad neuzskatāt. Turklāt tas var noķert priekšmetus, kas var palaist garām jūsu galvenajam antivīrusam. Šis rīks var nodrošināt jūsu datora drošību un drošību, nodrošinot jums nepieciešamo sirdsmieru.

Kuras no Windows 10 reklāmām jums šķiet nepanesamas?

Pievienojieties zemāk esošajai diskusijai!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found