YouTube ir lielākā video straumēšanas vietne vai pakalpojums tīmeklī, tāpēc ir pilnīgi dabiski, ka cilvēki daudz laika pavada straumējot vai skatoties saturu platformā. Mēs esam gaidījuši, ka lietotāji lielu daļu savu datu un joslas platuma iegulda vietnē YouTube.
Ja apmeklējat YouTube, jums būs neticami grūti skatīties tikai vienu videoklipu (un pēc tam atstāt platformu). Izredzes ir, ka jūs galu galā skatīsities vairākus videoklipus, pirms galu galā saprotat vai pamanāt, ka kādu laiku esat bijis vietnē YouTube.
Diez vai jūs esat vienīgais, kurš skatās daudzus YouTube videoklipus. Patiesībā lielākā daļa cilvēku ar pienācīgu platjoslas savienojumu katru dienu skatās YouTube videoklipus. Jebkurā gadījumā ir loģiski, ka jūs vēlaties uzzināt, kā samazināt YouTube datu lietojumu personālajā datorā.
Šajā ierakstā mēs esam iecerējuši parādīt visas efektīvās metodes vai veidus, kā lietotāji var samazināt datu patēriņu vai joslas platuma izmantošanas ātrumu, atrodoties pakalpojumā YouTube. Bet vispirms mēs pārbaudīsim, cik daudz datu YouTube patērē attiecībā uz dažādiem mainīgajiem vai faktoriem.
Cik daudz datu YouTube izmanto?
Gandrīz viss, ko darāt tīmeklī, prasa vai izmanto datus. Video straumēšana tomēr prasa kūku. YouTube datu lietojums vai patēriņa līmenis lielā mērā ir atkarīgs no straumējamā videoklipa kvalitātes. YouTube piedāvā lietotājiem vairākus kvalitātes līmeņus, sākot no 144p (kas ir viszemākais pieejamais) līdz 2160p vai 4K (kas ir augstākais nodrošinātais).
Visi videoklipi atšķiras viens no otra, tāpēc mēs nevaram noteikt konkrētus skaitļus par to, kā dati tiks izmantoti, kad videoklips tiek straumēts noteiktā kvalitātes līmenī. Labākajā gadījumā mēs varam sniegt aplēses (aptuvenie skaitļi, kas mēdz diezgan atšķirties).
YouTube sniedz informāciju par video bitu pārraides ātrumiem, ko tā iesaka straumēt ar dažādām kvalitātes iespējām. Šeit mēs plānojam izmantot sniegtos skaitļus kā atsauci (vai bāzes līniju). Galu galā ne katrs video ir identisks, bet mums ir kaut kas jāsamierinās.
Ja plānojat straumēt videoklipu ar ātrumu 480p (kas ir standarta kvalitāte), YouTube iesaka bitu pārraides ātrumu starp 500 un 2000Kps. Ideālā gadījumā mums vajadzētu ekstrapolēt vidējos rādītājus starp abiem skaitļiem, jo tie atrodas skalas galējībās. Tāpēc mēs izmantosim 1250 Kbps.
Pēc tam mēs 1250Kbps (Kilobiti sekundē) varam pārveidot par skaitli Mbps (Megabiti sekundē) šādā veidā: 1250 dalīts ar 1000 vienāds ar 1,25. Tātad, mums ir 1,25Mbps. Mēs zinām, ka vienā baitā ir 8 biti, tāpēc mēs varam arī konvertēt 1,25 Mbps (megabaiti sekundē) uz skaitli MB / s (megabaiti sekundē) šādā veidā: 1,25 dalīts ar 8 ir vienāds ar 0,156 MB / s.
Tagad mēs zinām, ka videoklips, kas straumēts ar ātrumu 480p, katru sekundi patērē 0,156 MB. Ja datu skaitli reizinām ar 60 sekundēm, tad mēs iegūstam 9,375 MB, kas ir dati, ko video patērē minūtē. Un, ja reizinām 9,375 ar 60 minūtēm, tad mēs iegūstam 562,5 MB, kas ir video patērētie dati stundas laikā.
Nu, tagad mums ir visi skaitļi par datu patēriņu, kad videoklips tiek straumēts pakalpojumā YouTube ar 480p. Mēs ieguvām nepieciešamos datus par citām kvalitātes opcijām no YouTube un veicām līdzīgus aprēķinus, lai noskaidrotu šo iestatījumu aprēķinus.
Iespējams, vēlēsities pārbaudīt vērtības un skaitļus šajā aprēķinu sarakstā par stundu datu lietojumu pakalpojumā YouTube.
- 144p: YouTube nesniedz bitu pārraides ātruma datus.
- 240p: aptuveni 225 MB stundā
- 360p: aptuveni 315 MB stundā
- 480p: aptuveni 562,5 MB stundā
- 720p ar ātrumu 30 FPS: aptuveni 1237,5 MB (1,24 GB) stundā
- 720p ar ātrumu 60 FPS: aptuveni 1856,25 MB (1,86 GB) stundā
- 1080p ar ātrumu 30 FPS: aptuveni 2,03 GB stundā
- 1080p ar ātrumu 60 FPS: aptuveni 3,04 GB stundā
- 1440p (2K) ar 30 kadriem sekundē: aptuveni 4,28 GB stundā
- 1440p (2K) ar ātrumu 60 FPS: aptuveni 6,08 GB stundā
- 2160p (4K) ar 30 kadriem sekundē: aptuveni 10,58 GB stundā
- 2160p (4K) ar ātrumu 60 FPS: aptuveni 15,98 GB stundā
480p tiek uzskatīta par standarta definīciju (un labu iemeslu dēļ). YouTube pēc noklusējuma lielākajai daļai lietotāju piedāvā 480p. 1080p ir pilna HD izšķirtspēja, kas YouTube ir diezgan izplatīta vai populāra kā vēlamā straumēšanas kvalitātes izvēle - ja augšupielādētāji ir padarījuši videoklipu pieejamu un ja lietotāju interneta savienojums spēj sekot straumēšanas prasībām.
Kā samazināt interneta datu lietojumu, skatoties YouTube videoklipus
Varat izlasīt šos padomus un veikt atbilstošus uzdevumus, lai samazinātu YouTube iztērētos datus:
Pazeminiet video kvalitāti:
Mēs vēlamies, lai videoklipiem, kurus straumējat pakalpojumā YouTube, izvēlētos zemākas kvalitātes iespējas (nekā iepriekš). Mēs jau esam noskaidrojuši, ka (vidēji) lietotāji straumējot videoklipus Full HD (1080p) stundā tērē aptuveni 3.03GB katru stundu, savukārt video straumēšana standarta izšķirtspējā (480p) viņiem stundas laikā samazina 0.56GB.
Tādēļ, ja jūs vēlaties ietaupīt pēc iespējas vairāk datu, vienlaikus nepārkāpjot pārāk daudz video kvalitātes, jums būs labi straumēt video ar standarta izšķirtspēju (SD), nevis ar Full HD. Jūs varēsiet skatīties vairāk videoklipu (jo SD datu patēriņa līmenis ir aptuveni 5 reizes mazāks nekā HD ātrums), vai arī, skatoties tos pašus videoklipus, jums būs jāsaglabā vairāk datu.
Ja jūs vēlaties ietaupīt pēc iespējas vairāk datu un neuztraucaties par video kvalitāti, varat izvēlēties 240p vai pat 144p kā videoklipu kvalitātes opciju. Jebkurā gadījumā vissvarīgākais ieteikums, kas jums jāatceras, ir tas, ka jums jāizvairās no videoklipu skatīšanās HD formātā - tā kā datu kvalitātes līmenis šai kvalitātes opcijai parasti nav ilgtspējīgs, ja jūsu joslas platums ir ierobežots vai ierobežots.
Jebkurā gadījumā šie ir norādījumi, kas jāievēro, lai mainītu YouTube straumētā videoklipa kvalitātes opciju:
- Pieņemot, ka pašlaik esat YouTube videoklipā, kuru plānojat straumēt (vai jau straumējat), jums jānoklikšķina uz zobrata formas ikonas (video loga apakšējā labajā stūrī).
- Parādīto opciju sarakstā jums jānoklikšķina uz Kvalitāte.
- Izvēlieties zemākas kvalitātes opciju.
- Ja straumējāt video 1080p, varat izvēlēties 480p.
- Ja jūs jau skatījāties video ar 480p, tad jums vajadzētu izvēlēties 360p (vai pat 240p), kas ir zemākas kvalitātes opcija.
Jebkurā gadījumā pēc tam, kad videoklipam esat atlasījis jaunu kvalitātes opciju, YouTube ņems vērā jūsu veiktās izmaiņas un piemēros jaunos iestatījumus.
Atspējojiet automātiskās atskaņošanas funkciju:
Kad pakalpojumā YouTube ir iespējota automātiskās atskaņošanas funkcija, videoklipi ir spiesti automātiski ielādēt un sākt atskaņot pēc tam, kad lietotājs ir beidzis skatīties vienu videoklipu. Automātiskās atskaņošanas funkcija vairāk vai mazāk nodrošina, ka kaut kas vienmēr tiek straumēts, kad jūsu dators ir YouTube.
Jums vajadzētu atcelt automātiskās atskaņošanas funkciju, lai nodrošinātu, ka jūsu datus neizmanto videoklipi, kurus jūs nemēģinājāt atskaņot. Jūs nevarat atļauties videoklipus, kas paši tiek atskaņoti (bez jūsu atļaujas) pakalpojumā YouTube.
Veiciet šīs darbības, lai atspējotu automātisko atskaņošanu pakalpojumā YouTube:
- Dodieties uz jebkura videoklipa lapu vietnē YouTube vai mēģiniet straumēt jebkuru videoklipu platformā.
- Skatieties loga augšējā labajā stūrī un pēc tam noklikšķiniet uz AUTOPLAY pārslēgšanas (lai atspējotu šo funkciju).
Zilajam punktam vajadzētu kļūt pelēkam.
Tas būs viss. YouTube vairs neatskaņos videoklipus automātiski (bez jūsu atļaujas).
Iegūstiet joslas platuma saudzētāja paplašinājumu pakalpojumam YouTube:
Lai samazinātu datu lietojumu pakalpojumā YouTube, pārlūkprogrammā varat instalēt paplašinājumu vai papildinājumu. Daži paplašinājumi, kas paredzēti šādiem mērķiem, ir zināms, ka videoklipa kvalitātes parametram automātiski tiek iestatītas zemākās iespējas, lai nodrošinātu, ka YouTube, patērējot videoklipus, izmantojot augstas kvalitātes opcijas, nepatērē lietotāju datus.
Citi paplašinājumi var darboties, optimizējot kadru ātrumu, samazinot reklāmas, kuras lietotājiem jāskatās vietnē YouTube, un veicot citas darbības, kuru rezultātā datoros tiek izmantots mazāks datu apjoms nekā iepriekš, kad videoklipi tiek straumēti pakalpojumā YouTube. Jūs, visticamāk, atradīsit paplašinājumu, kas atbilst jūsu vajadzībām, vai tādu, kas palīdzēs sasniegt jūsu mērķus.
Ja, piemēram, izmantojat Google Chrome, varat pārbaudīt, vai Chrome interneta veikalā nav paplašinājumu, kas palīdz samazināt YouTube datu lietojumu. Vai arī jūs pat varat meklēt joslas platuma saudzētāja paplašinājumus kopumā.
Iegūstiet YouTube Premium; lejupielādējiet savus videoklipus preventīvi:
YouTube neļauj lietotājiem lejupielādēt videoklipus no sava straumēšanas pakalpojuma. Tomēr, ja jūs abonējat YouTube Premium, jums tiks piešķirtas visas tiesības saglabāt un lejupielādēt no platformas jebkuru videoklipu. Abonēšanas pakalpojums tomēr atdos jums naudu.
Neskatoties uz to, jūs, iespējams, ietaupīsit ievērojamu daudzumu datu un naudas, maksājot par YouTube premium. Piemēram, ja jums ir piekļuve neierobežotam interneta joslas platumam mājās, skolā vai darbā, varat viegli lejupielādēt vairākus videoklipus, kurus plānojat skatīties.
Tādā veidā jūs izvairīsities no sava ierobežotā interneta plāna datu iztērēšanas, jo straumēšanai nepieciešamie videoklipi jau pastāv kā saglabāti faili jūsu datorā. Jums ērtā laikā vai vietā jūs varat skatīties videoklipus.
Ja jūs nevarat atļauties YouTube piemaksu vai vienkārši nevēlaties maksāt par abonementu, jums jāmeklē citi veidi, procedūras vai pakalpojumi, ar kuru palīdzību jūs varat lejupielādēt YouTube videoklipus. Ja esat prasmīgs, varat uzrakstīt skriptu, kas ļauj saglabāt un lejupielādēt straumētos videoklipus no tīmekļa pārlūkprogrammas lapas.
Pretējā gadījumā vai arī varat meklēt un instalēt paplašinājumu, kas lietotājiem palīdz ielādēt YouTube videoklipus no attiecīgajām lapām. Ja nevarat atrast paplašinājumu vai pievienojumprogrammu, kas ļauj izvilkt videoklipus tieši no YouTube, jums būs labi iegūt programmu, kas ekrānā ieraksta saturu.
Izmantojot ekrāna ierakstīšanas lietotni, varat iestatīt video atskaņošanu (atrodoties neierobežotā publiskajā, mājas, skolas vai darba WIFI tīklā) un pēc tam ierakstīt ekrānu. Ieraksta rezultātā iegūtais fails tiks saglabāts. Pēc tam to varēsit atskaņot, izmantojot atbilstošo video atskaņotāju.
Ir vairākas iespējas vai utilītas, kuras varat izmantot, lai videoklipus saglabātu vēlākai apskatei. Ne vienmēr video straumēšana ir jāveic, izmantojot ierobežoto joslas platumu.
PADOMS:
Ja vēlaties, lai datu patēriņš datorā būtu pēc iespējas mazāks, nevar būt nezināmu, slēptu vai ļaunprātīgu lietojumprogrammu vai skriptu, kas izmantotu joslas platumu (bez jūsu ziņas). Šajā nolūkā jums būs labi instalēt Auslogics Anti-Malware un izmantot šīs drošības programmas sniegtās funkcijas, lai pārbaudītu, vai datorā nav draudu vai kaitīgu priekšmetu.
Ieteicamā lietojumprogramma, visticamāk, ieviesīs jaunas skenēšanas funkcijas, tāpēc iespēja, ka dators atklās ļaunprātīgas programmas, kļūst lielāks nekā iepriekš. Lietotne arī ievadīs jūsu sistēmas aizsardzību ar papildu aizsargslāņiem, kas nozīmē datora drošības uzlabošanos.