Windows

Kā noņemt Kelihos no Windows 10?

Ja jūs vēlaties noņemt Kelihos no sava datora, tad mēs varam droši pieņemt, ka jūs traucē dažas darbības vai notikumi, kas nesen notika jūsu sistēmā. Nu, iespējams, jums ir iemesli uztraukties. Šajā ceļvedī mēs plānojam izpētīt Kelihos, pastāstīt visu, kas jums jāzina par šo ļaunprātīgo programmu, kā arī parādīt, kā rīkoties ar to saistītajos jautājumos.

Kas ir Kelihos?

Kelihos ir populāra robotu ļaunprātīga programmatūra, kuru uzbrucēji izmanto, lai veiktu ļaunprātīgas darbības. Kad Kelihos ir nokļuvis datorā, prasmīgs hakeris var attālināti vadīt ietekmēto ierīci.

Pēc tam, kad Kelihos iegūst kontroli pār sistēmu, ļaunprātīgā lietojumprogramma spēj veikt visdažādākos automatizētos uzdevumus (atkarībā no instrukcijām, ko tā saņem no saviem kontrolieriem). Tas var piespiest Windows vai lietojumprogrammas ievietot dīvainus ziņojumus, veikt vienkāršas vai sarežģītas darbības (lai palēninātu datoru) vai pat izraisīt sistēmas avāriju.

Tiek ziņots, ka uzbrucēji, izmantojot Kelihos, zog lietotāju informāciju un sūta surogātpastu, izmantojot to pašu pakalpojumu.

Pēc konstrukcijas Kelihos dara vairāk nekā tikai viena datora kompromisu. Parasti tas mēģina inficēt pēc iespējas vairāk ierīču (vai izplatīt sevi visos iespējamos veidos). Šo iemeslu dēļ botu gani bieži izmanto Kelihos datoros, izmantojot Trojas zirgus.

Kelihos var automātiski pievienoties jaunām ierīcēm (neko nezinot par notikumiem, kad tie notiek). Kelihos diezgan labi aizsedz savas darbības, tāpēc lietotāji reti atklāj vai atrod ļaunprātīgo programmu.

Lielākajai daļai Kelihos veidlapu (kā programmu) parasti tiek izmantota neliela daļa pieejamo sistēmas resursu, lai netraucētu vai netraucētu parastajām operācijām Windows operētājsistēmas vidē. Tam visam ir jēga; ja ļaunprogrammatūra liek datoram veikt daudz darba (vienlaikus iztukšojot pieejamos resursus), lietotāji var pamanīt, ka viss nav kārtībā.

Daži (uzlaboti) ļaunprogrammatūras Kelihos celmi spēj automātiski atjaunināt savu uzvedību vai kodu, lai izvairītos no drošības utilītu atklāšanas.

Vai Kelihos ir vīruss?

Kelihos, iespējams, nav vīruss, jo tas neatbilst standarta replikācijas uzvedībai, kas nosaka vīrusus. Tomēr Kelihos noteikti ir ļaunprātīga programma (nekļūdieties par to). Kelihos būtībā ir bots.

Skaitļošanā roboti attiecas uz ieprogrammētiem robotiem, piemēram, tīmekļa rāpuļprogrammām, zirnekļiem un līdzīgām lietojumprogrammām vai skriptiem. Botiem ir noteikti pienākumi.

Ja robotprogrammatūras tiek izmantotas likumīgiem mērķiem, tās ir paredzētas atkārtotu uzdevumu veikšanai (piemēram, meklētājprogrammas indeksēšana). Tomēr citreiz uzbrucēji ļaundabīgo programmu veidā izveido robotus, kurus izmanto lietotāju vai viņu ierīču mērķēšanai.

Vienkāršākais standarta robota pielietojums ir informācijas darbību apkopošana. Citi roboti var palīdzēt cilvēkiem vai organizācijām ar tūlītējiem ziņojumiem, saziņas sarunām un citiem tīmekļa pakalpojumiem. Dažas firmas pat izmanto robotus dinamiskai mijiedarbībai ar saviem klientiem.

Ļaunprātīgi roboti - kas šajā rokasgrāmatā ir svarīgi objekti - tiek uzskatīti par ļaunprātīgu programmatūru, kas inficē datorus (resursdatorus) un uztur sakarus ar vienu vai vairākiem centrālajiem serveriem. Skatāmie serveri atbilst robotu tīkla (kuram pieder robots) komandai un vadības centram vai apdraudētu (vai neaizsargātu) datoru tīklam.

Daži ļaunprātīgi roboti ir ieprogrammēti izplatīties kā tārpi.

Roboti var rīkoties šādi: savākt paroles, ierakstīt tastatūras taustiņsitienus, tvert un analizēt paketes, nozagt personisko informāciju vai finanšu informāciju, pārsūtīt surogātpastu daudziem lietotājiem, atvieglot DDoS uzbrukumus, atklāt datorā drošības caurumus vai ievainojamības (kas pēc tam varētu notikt) izmantot citas ļaunprātīgas programmas) utt.

Populārākie roboti kļuva zināmi tikai tāpēc, ka tie inficēja lielu skaitu datoru. Ietekmētie datori ir tas, ko mēs saucam par robottīklu (tas pats, kas robotu tīkls).

Kādi ir Kelihos infekcijas simptomi?

Šajā brīdī jūsu prāts joprojām var būt piepildīts ar šaubām par to, vai Kelihos patiešām pastāv jūsu mašīnā. Vai varbūt jūs vienkārši interesē zināt, kā Kelihos ļaunprogrammatūras upuri uzzināja, ka viņu datoros darbojas ļaunprātīga programma.

Viens no šiem notikumiem vai notikumiem var vēl vairāk palielināt jūsu aizdomas:

  • Jūsu dators uzvedas dīvaini (vai veic darbības, ko tas vēl nav izdarījis). Jums rodas grūtības izskaidrot noteiktu notikumu vai notikumu rašanos.
  • Jūs cīnās ar veiktspējas pazemināšanu vai neatbilstību operācijās. Iespējams, pamanīsit, ka lietojumprogrammas darbojas lēnāk nekā iepriekš vai programma nedarbojas labi (kā paredzēts).
  • Jūs redzat saīsnes uz failiem, kuru lejupielādi jūs neatceraties, vai lietojumprogrammas, kuras jūs neatceraties instalēt. Jūs nezināt, kā radās šādi priekšmeti.
  • Jūsu pārlūkprogrammas iestatījumi tiek mainīti. Jūsu pārlūkprogramma sāk izmantot citu meklētājprogrammu vai vairākas reizes novirza jūs, kad mēģināt kaut ko meklēt; jūsu pārlūkprogramma ielādē citu mājas lapu.
  • Jūs savā e-pastā nepārtraukti saņemat nevēlamus ziņojumus. Jūs pamanāt, ka jūsu e-pasts ir sūtījis ziņojumus (surogātpasta vēstules) bez jūsu ziņas.
  • Jūs redzat neizskaidrojamus uznirstošos logus. Jūs nezināt lietojumprogrammas, kas ir atbildīgas par uznirstošajiem logiem, vai neatceraties instalēt lietojumprogrammu, kas piespiež uznirstošos logus.
  • Jūs pamanāt, ka jūsu ugunsmūra konfigurācija ir mainīta (protams, bez jūsu ziņas). Jūs saprotat, ka pretvīrusu iestatījumi ir mainīti, vai arī uzzināt, ka jūsu drošības utilīta ir atspējota.

Kā Kelihos nokļuva manā datorā?

Visticamāk, Kelihos ievadīja jūsu datoru, jo mēģinājāt atvērt ļaunprātīgu pielikumu (piemēram, e-pastā) vai noklikšķinājāt uz saites pikšķerēšanas ziņojumā (piemēram, pārsūtīts jums uz jūsu sociālo mediju tīkla kontu). Vai, iespējams, jūs esat ieguvis savu datoru, lai palaistu vai instalētu nekaitīga izskata lietojumprogrammu, kas jau bija saistīta ar ļaunprātīgu programmatūru.

Iespējams, ka nevarēsit atcerēties notikumu, kurā veiktās darbības rezultātā ļaunprogrammatūra nokļuva jūsu datorā. Nu, tas gandrīz tagad nav svarīgi. Jums vajadzētu uzzināt, kā dzēst Kelihos no sava datora.

Kā noņemt Kelihos no Windows 10 datora

Tagad mēs iepazīsimies ar standarta procedūrām, kas tiek izmantotas, lai noņemtu Kelihos ļaunprātīgo programmatūru no ierīcēm.

  1. Pārtrauciet aktīvo (ļaunprātīgo) programmu:

Pirmkārt, mēs vēlamies, lai jūs piespiestu Windows izbeigt procesu par ļaunprātīgu programmatūru Kelihos (ja tā pašlaik veic operācijas jūsu datorā). Kad galvenais ļaunprātīgais izpildāmais fails tiek nolaists, jums var būt vieglāk veikt citus uzdevumus, lai noņemtu ļaunprātīgu programmatūru, vai arī jums, visticamāk, izdosies atrast ļaunumu un atbrīvoties no tā.

Lai veiktu nākamos uzdevumus, jums būs jāatver programma Task Manager vai programma Process Explorer. Mēs tomēr dodam priekšroku ceļam, kurā iesaistīta programma Task Manager. Šīs instrukcijas jums jāievēro:

  • Atveriet lietotni Uzdevumu pārvaldnieks: ar peles labo pogu noklikšķiniet uz uzdevumjoslas (displeja apakšdaļā), lai redzētu pieejamo izvēlņu sarakstu, un pēc tam atlasiet Uzdevumu pārvaldnieks.

Arī taustiņu kombinācija Ctrl + Shift + Esc šeit triks programmas palaišanas operācijai.

  • Kad ir atvērts uzdevumu pārvaldnieka logs, jums jāpārbauda visas tā cilnes, lai atrastu lietojumprogrammas, procesus vai pakalpojumus, kuriem nevajadzētu darboties, vai vienumus, kuru izcelsmi jūs nezināt.
  • Kad esat atradis kaut ko, kam nevajadzētu būt aktīvam (vai priekšmetu, kam pat nevajadzētu pastāvēt), varat tiešsaistē veikt dažus pētījumus, lai uzzinātu vairāk par to.

Ideālā gadījumā jums jāņem vērā lietojumprogrammas vai procesi, kas patērē nesamērīgi daudz jūsu datora resursu (bez pamatota pamatojuma).

  • Lai pārtrauktu lietojumprogrammu vai procesu, jums tas ir jānoklikšķina (lai tas tiktu izcelts) un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Beigt uzdevumu (loga Task Manager apakšējā labajā stūrī).

Tagad Windows rīkosies, lai pārtrauktu atlasītās lietojumprogrammas vai procesa darbību.

Pārtraucot ļaunprātīgo procesu vai lietojumprogrammu, jūs kādu laiku pārtraucat tā darbību. Jūs, iespējams, pamanīsit mazāk aktivitātes vai slodzes datorā, taču šīs izmaiņas nevajadzētu uztvert kā apstiprinājumu tam, ka Kelihos ļaunprātīgā programmatūra ir pazudusi no jūsu datora uz visiem laikiem. Jums vēl ir jāstrādā.

  1. Palaidiet ļaunprātīgas programmatūras skenēšanu:

Mēs vēlamies, lai jūs datorā veiktu visaptverošu ļaunprātīgu programmu pārbaudi. Kad atradīsit sliktos failus, paketes un ierakstus, varēsiet no tiem pilnībā atbrīvoties. Jums būs nepieciešama drošības utilīta, kas palīdzēs jums veikt piedāvāto uzdevumu. Ja jums nav antivīrusu vai līdzīgas aizsardzības lietojumprogrammas, jums kaut kas ātri jāielādē un jāinstalē.

Mēs iesakām jums iegūt Auslogics Anti-Malware. Šī lietojumprogramma nodrošinās jums augstākā līmeņa skenēšanas funkcijas, kas nepieciešamas turpmākajai darbībai. Tas arī izveidos aizsardzības slāņus jūsu sistēmā, lai novērstu draudus. Taisnības labad jāsaka, ka, instalējot šo lietojumprogrammu, jūsu dators kļūst mazāks par sliktu robotu (piemēram, Kelihos) vai citu ļaunprātīgu programmu upuri.

Pieņemot, ka jums ir gatava drošības utilīta, šie ir norādījumi, kas jāievēro, lai izmantotu programmu, lai pārbaudītu, vai datorā nav ļaunprātīgu priekšmetu, kā arī atbrīvoties no tiem:

  • Pirmkārt, jums ir jāatver antivīrusu vai pretimalware programmatūra.

Varat noklikšķināt uz lietotnes ikonas (ja tā atrodas uzdevumjoslā vai sistēmas teknē) vai veikt dubultklikšķi uz programmas saīsnes (kas, iespējams, atrodas uz darbvirsmas).

  1. Kad tiek parādīts lietojumprogrammas logs, jums jāpārbauda tā galvenā izvēlne Skenēšanas opcijas.
  2. Noklikšķiniet uz augstākās skenēšanas funkcijas (lai to atlasītu). Jums, iespējams, būs jānoklikšķina uz kāda no šīm iespējām: Pilna skenēšana, Kopējā skenēšana vai Pilnīga skenēšana.

Būtībā mēs vēlamies, lai jūs izmantotu skenēšanas funkciju, kas nodrošina vislabākos draudu noteikšanas rezultātus. Visplašākā skenēšanas funkcija ir tā, kas jums jāizmanto.

Kad jūsu pretvīrusu vai pretvīrusu programmatūra izmanto pilnīgas, pilnīgas vai pilnīgas skenēšanas funkciju, tā pārbauda gandrīz visas datora diska vietas vai mapes, vienlaikus pārskatot direktorijos saglabātos vienumus.

Nu, pilnīgas skenēšanas darbība var aizņemt kādu laiku (ilgāk nekā vidējais izpildes laiks regulārām skenēšanas operācijām), taču gaidīšana ir tā vērts.

  • Pieņemot, ka jūsu pretvīrusu vai pretvīrusu programmatūras lietotne ir veikta ar skenēšanas uzdevumiem, jums pašiem jāpārskata konstatētie draudi.

Drošības lietojumprogramma, visticamāk, ir ievietojusi karantīnā sliktos priekšmetus, kas nozīmē, ka diez vai tie jums sagādās nepatikšanas.

  • Ja atrodat vienumu, kuram nevajadzētu atrasties karantīnā, varat piespiest antivīrusu vai pretmalu programmatūru atjaunot to pareizajā atrašanās vietā.

Drošības utilītas nav ideālas; dažreiz viņi pieļauj kļūdas, redzot nekaitīgas lietojumprogrammas, un strādā pret tām (lai ievietotu karantīnā, bloķētu viņu darbību vai pat noņemtu). Jūsu uzdevums ir izlabot antivīrusu vai pretmalu programmatūru, ja tā rīkojas nepareizi, parādot tai kļūdas.

Neskatoties uz to, mēs iesakām labot (atjaunojot karantīnā ievietotos iespējamos draudus tā likumīgajā vietā) tikai tad, kad esat pilnīgi pārliecināts par lietām (ka vienums nav ļaunprātīgs vai kaitīgs). Ja jums ir šaubas, labāk uzticēties drošības lietojumprogrammas vērtējumam vai veikt kādu pētījumu, lai atrastu lietu patiesumu.

  1. Ja redzat vienumu, par kuru zināt, ka tas ir drauds, un esat pārliecināts par to, tad varat uzdot savam antivīrusam atbrīvoties (tas nozīmē, ka tas tiek noņemts no karantīnas saraksta un neatgriezeniski izdzēsts).
  2. Šajā brīdī, pieņemot, ka esat pabeidzis draudu novēršanas darbības, jums ir jāaizver antivīruss.

Ja datorā ir citas lietas, par kurām ir aizdomas, ka tās ir kaitīgas vai ļaunprātīgas, no tām ir jāatbrīvojas manuāli. Varat atvērt programmu File Explorer (izmantojot Windows pogas + E burta kombināciju), pārvietoties pa nepieciešamajiem ceļiem, lai ievadītu direktorijus, kuros ievietoti draudi, un pēc tam tos izdzēst vai noņemt.

Ja vēlaties noņemt sliktas programmas, jums jāatver vadības panelis un pēc tam jādodas uz Atinstalējiet vai mainiet programmu ekrānu, vai arī varat atvērt lietotni Iestatījumi un pēc tam doties uz Lietotnes ekrāns. Pēc tam projicētajos ekrānos vai izvēlnēs varat sākt nevēlamu lietojumprogrammu atinstalēšanas darbības. Pēc slikto lietotņu noņemšanas jums ir jārestartē dators, lai pabeigtu lietas.

  1. Palaidiet mašīnu drošajā režīmā:

Ja mēģinot veikt kādu no iepriekš aprakstītajiem uzdevumiem, jums radās neveiksmes vai grūtības - vai arī, ja Kelihos ļaunprogrammatūra turpina jūs traucēt pat pēc tam, kad esat paveicis kādu darbu, lai atbrīvotos no tā, jums ir jāiestata ierīce drošajā režīmā, lai pacelt lietas jaunā līmenī.

Drošais režīms jums palīdzēs, ja ļaunprātīgas programmatūras infekcija jūsu datorā ir tik spēcīga, ka nevarat pareizi izpildīt draudu noņemšanas darbības. Tas pats attiecas uz lietotājiem, kuri šaubās, vai viņi ir darījuši pietiekami daudz, lai no sava datora noņemtu kaitīgās vai kaitīgās programmas.

Drošais režīms ļauj jums izveidot datoru, izmantojot vismazākos draiverus, pakalpojumus un startēšanas programmas. Tikai svarīgākajiem procesiem ir atļauts darboties drošajā režīmā. Trešo personu lietojumprogrammas nedarbojas vidē, kas rodas drošajā režīmā. Tādēļ ļaunprātīgas programmas (kas būtībā ir trešo pušu lietotnes) nerada nepatikšanas vai neļauj jums veikt darbības pret tām.

Būtībā jums būs vieglāk veikt jau aprakstītos uzdevumus drošajā režīmā. Operāciju panākumu rezultāti (lai atbrīvotos no draudiem) kļūst augstāki - jo jums ir mazāka iespēja piedzīvot neveiksmes vai palaist garām slikto.

Ir daudzas procedūras, ar kuru palīdzību cilvēki nonāk datoros drošā režīma vidē. Ceļš, kas saistīts ar lietotni Sistēmas konfigurācija, iespējams, ir vienkāršākais un vienkāršākais no partijas, tāpēc mēs jums to izlaidīsim. Šie ir norādījumi, kas jāievēro, lai datoru palaistu drošajā režīmā:

  • Ierīces tastatūrā nospiediet Windows pogu (vai noklikšķiniet uz Windows ikonas displejā).

Jūs nonāksit Windows sākuma ekrānā.

  • Tips Msconfig tekstlodziņā (kas parāda brīdi, kad sākat rakstīt), lai palaistu meklēšanas uzdevumu, izmantojot šo atslēgvārdu kā vaicājumu.
  • Kad sistēmas konfigurācija (darbvirsmas lietojumprogramma) parādās kā galvenais ieraksts atgriezto rezultātu sarakstā, jums ir jānoklikšķina uz tā, lai atvērtu nepieciešamo lietojumprogrammu. Jūsu dators tagad parādīs logu Sistēmas konfigurācija.
  1. Noklikšķiniet uz cilnes Sāknēšana (lai tur nokļūtu).
  2. Noklikšķiniet uz izvēles rūtiņas Droša sāknēšana (lai izvēlētos šo parametru).
  3. Lai atlasītu šo opciju, noklikšķiniet uz tīkla pogas (viens no parametriem sadaļā Droša sāknēšana).
  4. Noklikšķiniet uz pogas Lietot un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Labi.

Tagad Windows ir paredzēts, lai parādītu ātru paziņojumu, ka jums ir jārestartē dators, lai ļautu Windows ņemt vērā jauno sāknēšanas konfigurāciju un ieviest nepieciešamās izmaiņas.

Ja esat gatavs ļaut mašīnai atsāknēties, jums jānoklikšķina uz pogas Restartēt (lai ļautu Windows turpināt darbu).

Pretējā gadījumā - ja jums ir citi plāni (vai darāmās lietas) -, lai ignorētu uzvedni, jums jānoklikšķina uz pogas Iziet bez restartēšanas. Pēc tam jums vēlāk pašiem būs jāuzsāk restartēšanas uzdevums, lai dators nonāktu drošajā režīmā.

Pieņemot, ka tagad esat drošā režīma operētājsistēmas vidē, jums ir jāveic visi uzdevumi, ar kuriem jūs agrāk cīnījāties, un jāveic citas darbības, lai noņemtu Kelihos ļaunprogrammatūru. Šoreiz lietām vajadzētu iet gludi. Veiksmi.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found