Windows

Kā atbrīvoties no VPN kļūdas 609 operētājsistēmā Windows 10?

Daudzi cilvēki uzskata, ka virtuālie privātie tīkli (VPN) ir galvenais pretkontroles rīks internetā. Uzplaukošā lietotāju statistika VPN pakalpojumiem, piemēram, NordVPN, ExpressVPN un tamlīdzīgajiem, norāda tikpat daudz. Virtuālie privātie tīkli ne tikai palīdz lietotājam maskēt viņu tiešsaistes aktivitātes no nevēlamiem skatieniem, bet arī tādas priekšrocības kā iespēja piekļūt noteiktā vietā bloķētam saturam padara VPN par obligāti izmantojamu iespēju arvien pieaugošai lietotāju bāzei.

Bet tāpat kā visi noderīgie rīki, arī VPN ir nepāra sadalījums. Dažreiz funkcija, kas slēpj lietotāja atrašanās vietu, neizdodas, izraisot IP un DNS noplūdi. Citreiz VPN serveri iet uz leju vai rodas kļūmes, kas neļauj lietotājam izveidot savienojumu. Un tas ir pirms tam, kad mēs pieminējam galīgo VPN traucējumu, kas vienkārši nedarbojas un neļauj lietotājam izveidot savienojumu ar tīmekli.

Ir tik daudz problēmu, kas ietekmē VPN lietotājus, tāpēc šeit nebūs iespējams tos visus uzskaitīt. Mēs iztiksim ar visbiežāk sastopamajiem, to kļūdu kodiem un vienkāršiem labojumiem. Mūsu uzmanība šajā rokasgrāmatā tomēr ir vērsta uz VPN kļūdu 609. Ja jums tā rodas, izlasot šo ceļvedi, tiks parādīta vismaz viena efektīva izeja no purva.

Kas ir VPN kļūda 609 operētājsistēmā Windows 10?

Lai gan ir daudz VPN kļūdu, kļūdas kods 609 šķiet īpaši kaitinošs, pateicoties tā tendencei nejauši parādīties un izjaukt VPN pieredzi. Ietekmētos Windows 10 lietotājus kavē kļūda, kas tiek parādīta ar šādu vienkāršu ziņojumu:

Tika norādīts ierīces tips, kas neeksistē

Datoru nerds, kas zina tīkla savienojumu trūkumus, parasti saprot šo ziņojumu uzreiz. Tomēr gadījuma lietotājs, kurš vienkārši vēlas noklikšķināt uz VPN klienta savienojuma un sākt slēpt savu IP, visticamāk, netaisīs ziņojuma galvas vai astes. Tomēr mēs esam šeit, lai to jums izskaidrotu:

Atšķirībā no lielākās daļas sistēmas radīto kļūdu, šo kļūdu ģenerē VPN klients. Kļūdas ziņojums ir programmatūras veids, kā informēt lietotāju, ka tas nevar sasniegt pieslēgšanai nepieciešamo portu. Tas galvenokārt notiek tāpēc, ka trūkst ierīces konfigurācijas, kas ļauj piekļūt konkrētajam portam, vai tā nav pareizi konfigurēta.

Virtuālie privātie tīkli izmanto vairākus protokolus, lai risinātu sarunas par drošu komunikācijas šifrēšanu starp klienta un resursdatoriem. Populārākie no tiem ir:

  • PPTP - punkta uz punktu tunelēšanas protokols
  • L2TP - 2. slāņa tunelēšanas protokols
  • IKEv2 - interneta atslēgu apmaiņas 2. versija
  • SSTP - drošas ligzdas tunelēšanas protokols

Datorā konfigurētajam ierīces tipam jāatbilst izmantotajam VPN, pretējā gadījumā VPN nedarbosies un tā vietā tiks parādīts kļūdas kods 609.

Kad jūsu Windows 10 sistēmā ir problēma ar kļūdas kodu 609, tās lietošana bez pārtraukuma kļūst par augstu pasūtījumu. Dažreiz kļūda vienkārši parādās no nekurienes un avarē pašreizējā programmas logā. Citreiz VPN klienta palaišana vai nu nekavējoties avarē sistēmā, vai arī drīz pēc kļūdas koda parādīšanas. Līdzās šiem simptomiem ir tendence, ka kļūda izraisa sistēmas palēnināšanos un pat sasalšanu. Īsāk sakot, jo ātrāk jūs no tā atbrīvosities, jo labāk sistēmas stabilitātei.

Kā novērst VPN kļūdu 609

Kad notiek VPN kļūdas kods 609, jūsu pirmais uzdevums ir pārbaudīt, vai sistēmā patiešām pastāv VPN nepieciešamais ierīces tips. Ir divi veidi, kā to izdarīt. Pirmais ir saistīts ar ierīču pārvaldnieka izmantošanu. Lūk, kas jums jādara:

  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Start Menu ikonas ekrāna apakšdaļā un atlasiet Device Manager.
  • Atlasiet cilni Skats un noklikšķiniet uz opcijas “Rādīt slēptās ierīces”. Tas padarīs jūsu datora miniportus redzamus ierīču pārvaldniekā.
  • Izvērsiet tīkla adapteru konteineru un pārbaudiet, vai ir WAN miniports (PPTP) un WAN miniports (L2TP).

Vai arī tā vietā varat izmantot komandu uzvedni:

  • Vienlaicīgi nospiediet Windows taustiņu un X pogas un atlasiet Komandu uzvedne (Administrēšana).
  • CMD logā ierakstiet vai kopējiet un ielīmējiet šo komandu un nospiediet taustiņu Enter:

netcfg.exe -q

Miniportas nosaukums ir atkarīgs no protokola, kuru izmanto VPN. Tam vajadzētu būt vienam no šiem:

PPTP: MS_PPTP

L2TP:

MS_L2TP

IKEv2:

MS_AGILEVPN

SSTP:

MS_SSTP

Rezultāts, ko saņemat pēc komandas palaišanas, pateiks, vai ierīces tips ir pareizi konfigurēts.

Šajā brīdī restartējiet sistēmu, un visam vajadzētu nostāties savās vietās. Daudziem lietotājiem nebija jādara daudz vairāk nekā šis.

Ja līdzās VPN kļūdas koda 609 problēmai rodas kaitinošas sistēmas palēnināšanās, atsāknēšana var novērst problēmu, taču sistēma joprojām paliek lēna un sasalusi. Problēma vairs nav, bet sekas kavējas. Lai atbrīvotos no tā un atjaunotu sistēmas stabilitāti un veiktspēju, Auslogics BoostSpeed ​​ir vislabākā izvēle.

Programma ir izstrādāta, lai novērstu neskaitāmas veiktspējas problēmas, kuru dēļ Windows sistēmām rodas novēlošanās, kļūmes, sasalšana un avārijas. Tāpat kā pieredzējis ķirurgs, tas noņem korumpētas reģistra atslēgas, nevēlamus failus, bojātus pārlūka kešatmiņas, bezjēdzīgus atjaunināšanas failus un citus traucējumu cēloņus operētājsistēmā Windows 10. Jums vienkārši ar to jāpārmeklē sistēma un jāskatās, kā tas atrisina VPN kļūdas sekas Kods 609.

Ja problēma atkārtojas pēc atsāknēšanas, varat izmantot iebūvēto Windows diagnostikas rīku. Varat arī pārbaudīt attālās piekļuves savienojuma pārvaldnieka statusu.

  • Izmantojiet iebūvēto Windows diagnostikas rīku

Atšķirībā no parastajiem Windows 10 problēmu novēršanas rīkiem, šis rīks tiek pievienots kļūdas ziņojumam, un to var palaist tieši no dialoglodziņa.

Kad tiek parādīta kļūda, noklikšķiniet uz pogas Diagnostika un atlasiet opciju Labot, un rīks darbosies, mēģinot noskaidrot, kas traucē jūsu VPN savienojumu. Izpildiet ekrānā redzamos norādījumus un veiciet visus ieteiktos līdzekļus.

  • Attālās piekļuves savienojumu pārvaldnieka izmantošana

Attālās piekļuves savienojumu pārvaldnieks (rasman) ir pakalpojums, kas apstrādā savienojumus starp jūsu Windows 10 sistēmu un attālo savienojumu veidiem, piemēram, VPN un iezvanes savienojumiem. Pieņemot, ka šim pakalpojumam nav nekā nepareiza, jūsu savienojumi ir peldoši. Bet, ja ar to ir kaut kas nepareizs, tas var izraisīt nejaušas kļūdas, piemēram, 609. kļūda, lietojot VPN.

Viens no veidiem, kā to novērst, ir restartēt pakalpojumu.

  • Nospiediet Win Key + R un dialoglodziņā Palaist ierakstiet “services.msc”.
  • Nospiediet taustiņu Enter, lai palaistu Windows 10 pakalpojumu saskarni.
  • Kreisajā rūtī atlasiet Pakalpojumi (vietējie).
  • Labajā rūtī ritiniet uz leju pakalpojumu sarakstu, līdz atrodat attālās piekļuves savienojuma pārvaldnieka pakalpojumu.
  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz attālās piekļuves savienojuma pārvaldnieka pakalpojuma un atlasiet Rekvizīti.
  • Loga Properties cilnē General noklikšķiniet uz nolaižamās opcijas Startup Type un izvēlieties Manual.
  • Sadaļā “Pakalpojuma statuss” atlasiet Apturēt.
  • Noklikšķiniet uz Lietot.
  • Noklikšķiniet uz Labi.

Tagad restartējiet sistēmu un atgriezieties logā Pakalpojumi. Vēlreiz atrodiet pakalpojumu Remote Access Connection Manager un atveriet tā logu Properties. Sāciet pakalpojumu un pārbaudiet, vai vairs netiek parādīta VPN problēma ar kļūdas kodu 609.

Lai palielinātu iepriekšminētā labojuma izredzes, uzdevumu pārvaldniekā jūsu VPN jābūt izslēgtam un tā procesiem atspējotiem. Pēc rasman servisa restartēšanas vēlreiz palaidiet VPN klientu un izveidojiet savienojumu kā parasti.

Parasti šīm divām metodēm vajadzētu būt pietiekamām, lai novērstu kļūdas kodu 609, izveidojot savienojumu ar VPN. Ja problēma joprojām pastāv, sazinieties ar klientu atbalsta dienestu, lai saņemtu papildu palīdzību.

Tas noapaļo mūsu ieskatu VPN kļūdas kodā 609. Tomēr, ja tā vietā tiek parādīta cita kļūda, pārējā rokasgrāmata var jums palīdzēt. Mēs sniedzam momentuzņēmumu no visbiežāk sastopamajām VPN kļūdām, izņemot kļūdu 609, dažos vārdos izskaidrojam, kāpēc tās notiek, un iesakām labāko risinājumu.

Citi parastie VPN kļūdu kodi

VPN lietotāji var saskarties ar jebkuru kļūdu skaitu, kas saistīti ar identitātes slēpšanas programmatūras izmantošanu. Parasti sistēmas restartēšana vai iestatījuma vai divu pielāgošana novērš situāciju un atjauno pārlūkošanas sesiju. Bet tas ne vienmēr notiek. Ir gadījumi, kad nomocītais lietotājs tā vietā saskaras ar kļūdas kodu.

VPN kļūdu saraksts ir tikpat ilgs kā melnās piektdienas rinda, taču lielākā daļa ir vairāk aizķeršanās nekā kļūdas un bieži vien izzūd atsevišķi. Turpmāk uzskaitītie parasti ir biežāk sastopami un spītīgāki.

VPN kļūdas kods 0x800704C9 kļūdas ziņojums: serverī nav pieejami SSTP porti

Visbiežākais cēlonis: Nepareizi konfigurēti attālie serveri

Risinājums: Maksimālā porta skaita palielināšana maršrutēšanas un attālās piekļuves vadības panelī

  • Piesakieties serverī, izmantojot attālo darbvirsmu.
  • Atveriet RRAS vadības paneli.
  • Atrodiet serveri un noklikšķiniet uz tā vienreiz, lai izvērstu ierakstu.
  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Port un atlasiet Rekvizīti.
  • Atlasiet Vārds.
  • Atlasiet Miniport (SSTP) un noklikšķiniet uz pogas Konfigurēt.
  • Palieliniet laukā Maksimālais porti skaitu no 128.
  • Noklikšķiniet uz Labi.

VPN kļūdas kods 51 Kļūdas ziņojums: Nevar sazināties ar VPN apakšsistēmu

Visbiežākais cēlonis: Sakaru pārtraukums starp jūsu sistēmas VPN programmatūru un Windows 10 iebūvēto VPN klientu. Bez šī savienojuma VPN programmatūra nevar paveikt savu darbu.

Risinājums: Palaidiet tīkla diagnostikas problēmu novēršanas rīku. Kad esat pabeidzis, palaidiet VPN klientu vēlreiz un pārbaudiet, vai tas darbojas.

VPN kļūdas kods 0x80072746 Kļūdas ziņojums: Savienojumu aizver attālais resursdators

Visbiežākais cēlonis: VPN serveris ir pārtraucis savienojumu. Tas var notikt dažādu iemeslu dēļ. Iespējams, jūs mēģināt piekļūt vietnei, kuru ir atzīmējis VPN filtrs, vai vietnei ir beidzies sertifikāta derīguma termiņš. Parasti ir problēma ar paša VPN servera sertifikātu, un tas rada pakalpojumam problēmas.

Risinājums: Ja tas notiek, mēģinot piekļūt konkrētai vietnei, iekļaujiet vietni baltajā sarakstā, un tas to vajadzētu atrisināt. No otras puses, ja tā ir problēma ar VPN servera https sertifikātu, jūs nevarat darīt daudz vairāk kā gaidīt, kamēr pakalpojumu sniedzējs to atrisina. Jūs varat nosūtīt viņiem ziņojumu, lai paātrinātu procesu.

Kļūdas ziņojums VPN kļūdas kods 412: Attālais vienādranga lietotājs vairs nereaģē

Visbiežākais cēlonis: Attālais vienādranga lietotājs šajā gadījumā ir serveris, ar kuru sazinās jūsu Windows 10 datorā instalētais VPN klients. Aktivizējot klientu un to lietojot, jūsu pieprasījumi tiek pārsūtīti uz VPN serveri, kas tos apstrādā un nosūta pieprasīto informāciju. Kļūda 412 rodas, ja klients pēkšņi zaudē kontaktu ar serveri, iespējams, tīkla kļūmes vai atvienošanās dēļ.

Risinājums: Mēģiniet ielādēt lapu vai atsākt darbību, un saziņa ir jāizveido. Varat arī aizvērt klientu, palaist tīkla diagnostikas problēmu novēršanas rīku, pēc tam vēlreiz palaist klientu un mēģināt izveidot savienojumu.

VPN kļūdas kods 619 kļūdas ziņojums: Nevarēja izveidot savienojumu ar attālo datoru

Visbiežākais cēlonis: Ja jums ir iespējota Windows ugunsmūris, tas var kavēt VPN savienojumu ar tīklu. Tas var notikt arī tad, ja pretvīrusu ugunsmūra komponents traucē VPN darbībām. Tādā gadījumā VPN zaudē savienojumu un viss pārstāj darboties.

Risinājums: Ugunsmūra izslēgšana ir ieteicams risinājums, kaut arī ne pārāk ilgi. Ņemot vērā, ka tas var būt īslaicīgs labojums, jums arī jāpārbauda, ​​vai sistēmā ir vairāki virtuālie privātie tīkli, jo tie var viens otru traucēt. Varbūt jūs vēlaties izmantot vienu, bet cits jau darbojas. Atveriet uzdevumu pārvaldnieku un pārbaudiet, vai nav citu VPN, kas, iespējams, darbojas. Ja tas ir atrasts, pabeidziet to procesus un atinstalējiet programmas, ja vēlaties.

Kļūdas ziņojums VPN kļūdas kods 633: Modems (vai cita savienojošā ierīce) jau tiek izmantots vai nav pareizi konfigurēts

Visbiežākais cēlonis: Par šo kļūdu galvenokārt ir radies konflikts starp VPN un citu programmu. Kad TCP ports, kuram ir nepieciešams VPN savienojums, jau aktīvi izmanto citu programmu, VPN nevar progresēt, tāpēc tiek parādīts kļūdas ziņojums.

Risinājums: Restartējot datoru, jāizdzēš otra programma no atmiņas un jādod VPN brīvas pilnvaras porta izmantošanai. Ja tas nedarbojas, problēmu var palīdzēt restartēt attālās piekļuves savienojuma pārvaldnieka (rasman) pakalpojumu.

VPN kļūdas kods 691 kļūdas ziņojums: piekļuve ir liegta, jo domēnā nav derīgs lietotājvārds un / vai parole

Visbiežākais cēlonis: Šī kļūda ir biežāk sastopama operētājsistēmā Windows 10 nekā vecākās OS versijās. Tas rodas nepareizu pieteikšanās akreditācijas datu ievadīšanas rezultātā. VPN serveris pieprasa, lai pirms piekļuves piešķiršanas būtu jāievada pareizs lietotājvārds un parole.

Risinājums: Ja uzskatāt, ka esat ievadījis pareizo informāciju, ievadiet tos vēlreiz, lai pārliecinātos, ka sākumā neesat kļūdījies. Tagad ir piemērots laiks, lai pārbaudītu, vai lielo burtu bloķēšana ir aktīva, jo Windows paroles ir reģistrjutīgas.

Ja tas nedarbojas, varat sazināties ar VPN servera administratoru vai klientu uzņēmumu, lai novērstu jūsu konta problēmu.

VPN kļūdas kods 13801 kļūdas ziņojums: IKE autentifikācijas akreditācijas dati nav pieņemami

Visbiežākais cēlonis: Radās problēma ar Key Exchange 2. versiju (IKEv2). Konkrēti, servera autentifikācijas sertifikāts nav derīgs, bojāts vai derīguma termiņš ir beidzies.

Risinājums: Ja vien neesat VPN servera administrators, jūs neko nevarat darīt, izņemot to, ka steidzat VPN operatorus nākt klajā ar labojumu.

Kļūdas ziņojums VPN kļūdas kods 812: savienojums tika novērsts RAS / VPN serverī konfigurētas politikas dēļ

Visbiežākais cēlonis: Jums nav pietiekamas atļaujas izmantot VPN, lai izveidotu savienojumu ar internetu. Varbūt jūs mēģināt izmantot serveri reģionā, kas nav iekļauts jūsu abonēšanas plānā.

Risinājums: Acīmredzams līdzeklis ir iegūt privilēģijas konkrētajā serverī. Jūs to darāt, vai nu samaksājot par nepieciešamo abonementu, vai arī lūdzot palīdzību VPN nodrošinātājam, ja uzskatāt, ka problēma izriet no viņu beigām.

VPN kļūdas kods 809 kļūdas ziņojums: Tīkla savienojumu starp datoru un VPN serveri nevarēja izveidot, jo attālais serveris nereaģē

Visbiežākais cēlonis: Šī kļūda ir saistīta ar to, ka VPN klients nespēj piekļūt 1723 portam, parasti ugunsmūra iejaukšanās dēļ.

Risinājums: Runājiet par to ar savu interneta pakalpojumu sniedzēju, un viņš jums pateiks, kas jums jādara.

VPN kļūdas kods 789 kļūdas ziņojums:

Drošības slānis sākotnējo sarunu laikā ar attālo datoru saskārās ar apstrādes kļūdu

Visbiežākais cēlonis: Šī kļūda galvenokārt ir saistīta ar klienta un servera sertifikātu nesaderību.

Risinājums: Pārbaudiet, vai klienta un servera sertifikātu iepriekš koplietotās atslēgas sakrīt.

VPN kļūdas kods 720 kļūdas ziņojums: Nevarēja izveidot savienojumu ar attālo datoru

Visbiežākais cēlonis: Ja manuāli iestatāt savu VPN savienojumu, nevis paļaujaties uz iepriekš konfigurētu klientu, un tiek parādīta šī kļūda, iespējams, tas ir saistīts ar nepareiza VPN tipa protokola ievadīšanu.

Risinājums: Ievadiet pareizo protokolu laukā VPN tips.

Kā minēts iepriekš, operētājsistēmā Windows 10 ir saistītas ar vairāk kļūdu, kas saistītas ar VPN lietošanu. Kļūdas kods 609 un pārējie, par kuriem runāja šajā rokasgrāmatā, tomēr aptver bāzi attiecībā uz tām, kuras lietotāji, visticamāk, saskaras.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found