Windows

Kā apskatīt uzticamības vēsturi operētājsistēmā Windows 10?

Galu galā jūsu Windows 10 datorā rodas problēmas. Ja jūsu problēma kļūst sarežģītāka, tās atrisināšana var būt sarežģīta. Par laimi, jūs vienmēr varat uzzināt, kā novērst problēmu ar Windows 10, izmantojot uzticamības monitoru. Ja neesat pazīstams ar šo iebūvēto komponentu, varat izlasīt šo ziņu. Mēs dalīsimies ar visu būtisko informāciju, kas jums jāzina par šo funkciju.

Kā pārbaudīt uzticamības vēsturi operētājsistēmā Windows 10

Kopš tā laika, kad Microsoft 2007. gadā palaida sistēmu Windows Vista, tehnoloģiju uzņēmums ir iekļāvis uzticamības monitoru kā vienu no iebūvētajām operētājsistēmas funkcijām. Tā kā šai lietojumprogrammai ir lietotājam draudzīgs interfeiss, tas var palīdzēt saprast, kas notiek aiz konkrētas kļūdas.

Uzticamības monitors ļauj lietotājiem apskatīt uzticamības vēsturi, padarot to noderīgu bieži sastopamo Windows 10 problēmu novēršanā. Pateicoties šai funkcijai, jūsu operētājsistēma var izsekot sistēmas kļūmēm un kļūdām. Līdz ar to jūs varat iegūt sīkāku informāciju par iepriekš sastaptajām kļūdām.

Savā ziņā jūs varat salīdzināt uzticamības monitoru ar notikumu skatītāju. Tomēr pirmajam ir vienkāršāks interfeiss, kas ļauj jums viegli atrast konkrētas kļūdas. Ja vēlaties uzzināt, kā pārbaudīt uzticamības vēsturi sistēmā Windows 10, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

  1. Atveriet uzdevumjoslu un pēc tam noklikšķiniet uz meklēšanas ikonas.
  2. Meklēšanas lodziņā ierakstiet “uzticamība” (bez pēdiņām).
  3. No rezultātiem atlasiet Skatīt uzticamības vēsturi.

Ja vēlaties, varat palaist uzticamības monitoru, izmantojot dialoglodziņu Palaist. Lai turpinātu, rīkojieties šādi:

  1. Palaidiet dialoglodziņu Palaist, nospiežot Windows taustiņu + R uz tastatūras.
  2. Dialoglodziņā Palaist ierakstiet “perfmon / rel” (bez pēdiņām).
  3. Noklikšķiniet uz Labi.

Ir arī vērts atzīmēt, ka, lai palaistu Uzticamības monitoru, varat piekļūt vadības panelim. Šeit ir norādītas darbības:

  1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + X. To darot, tiks atvērta Win + X izvēlne.
  2. Opcijās atlasiet Vadības panelis.
  3. Kad vadības panelis ir atvērts, noklikšķiniet uz Sistēma un drošība.
  4. Nākamajā logā atlasiet Drošība un apkope.
  5. Kad tiek parādīts logs Drošība un apkope, izvērsiet sadaļas Apkope saturu.
  6. Noklikšķiniet uz saites Skatīt uzticamības vēsturi.

Kā strādāt ar Windows 10 uzticamības monitoru

Lai varētu uzzināt, kā novērst problēmu ar Windows 10, izmantojot uzticamības monitoru, jums ir jāsaprot tā ģenerētie pārskati. Uzticamības monitors ir Microsoft Management Console (MMC) uzticamības un veiktspējas monitora pievienojumprogrammas sastāvdaļa. Ir svarīgi pieminēt, ka šī funkcija tiek piegādāta ar visām mūsdienu Windows operētājsistēmas versijām. Kā tāds, jums nav jāsāk MMC, lai tikai sāktu konfigurēt un pievienot papildinājumus, lai izveidotu funkciju Reliability Monitor.

Uzticamības monitors veic piekļuvi Windows notikumu pārvaldniekam, lai iegūtu datus par jūsu sistēmu. Tas koncentrējas uz notikumiem, kas ietekmē jūsu OS uzticamību. Uzticamības monitors parasti izseko piecas primārās informācijas kategorijas, tostarp:

  • Windows kļūmes: Tās ietver operētājsistēmas kļūdas, piemēram, aparatūras problēmas.
  • Lietojumprogrammas kļūmes: Tās ietver problēmas, kas saistītas ar programmatūras programmām, tostarp kļūdas ziņojumu “MS Outlook vairs nedarbojas”.
  • Dažādas kļūmes: Tās sastāv no kļūmēm vai kļūdām, kas parasti saistītas ar perifērijas ierīcēm. Piemērs varētu būt ar disku saistīta problēma.
  • Brīdinājumi: Tās ietver kļūdas vai kļūmes, kas ne vienmēr ietekmē sistēmas darbību.
  • Informācija: Tas attiecas arī uz jautājumiem, kas saistīti ar sistēmas atjauninājumiem un izmaiņām.

Laika gaitā monitoringa rezultāti tiek apkopoti. Augstākais ticamības rādītājs ir 10, savukārt 1. pakāpes līmenis ir tik zems, cik tas var iegūt. Viegli vingrinātas un stabilas sistēmas parasti iegūst 10 vērtības. No otras puses, ļoti ļaunprātīgi izmantotas un izmantotas testa sistēmas var radīt rādījumus, kuru vērtības ir aptuveni 1,7.

Lai gan Uzticamības monitors seko pieciem problēmu veidiem, kurus mēs jau pieminējām, tas ģenerē tikai trīs kategoriju rezultātu teksta formu. Sīkāku informāciju varat skatīt konsoles loga apakšdaļā.

Uzticamības monitors uzticamības vēstures glabāšanai izmanto iekšēju faila formātu. Tas nozīmē, ka varat doties uz konsoles apakšējo kreiso daļu un noklikšķināt uz pogas Saglabāt uzticamības vēsturi, lai iegūtu momentuzņēmumu no datiem XML formātā.

Windows 10 problēmu novēršana, izmantojot uzticamības monitoru

Izmantosim zemāk redzamo diagrammu kā piemēru kļūdu novēršanai Windows 10 datorā.

Diagrammas augšdaļā parādīts operētājsistēmas uzticamības rādītājs. No otras puses, jūs varat apskatīt diagrammas apakšējās puses apgabalu, lai redzētu notikumus, kurus identificēja Uzticamības monitors. Šie pasākumi tiek organizēti pēc piecām kategorijām, par kurām mēs runājām iepriekš.

Varat noklikšķināt uz kolonnas, lai redzētu, ko apzīmē sarkans X vai dzeltens brīdinājuma simbols. Kad tas būs izdarīts, jūs redzēsiet visus šī datuma notikumus. Paturiet prātā, ka redzamā informācija ietver tikai saīsinātu svarīgākās dienas notikumu sarakstu.

Ja vēlaties iegūt vairāk informācijas par kritisku notikumu, varat tam blakus noklikšķināt uz saites “Skatīt tehnisko informāciju”. Vairumā gadījumu jūs varēsit labāk izprast problēmu, lasot tekstu zem apgabala Apraksts.

Ja esat pieredzējis lietotājs, varat izmantot Event Viewer priekšrocības un efektīvi novērst Windows 10 problēmas. Tomēr, ja vēlaties vieglāku veidu, kā apskatīt kritiskus notikumus, brīdinājumus vai kļūdas, varat izvēlēties uzticamības monitoru.

Var būt grūti izsekot visām lietām, kas notiek jūsu datorā. Lieki piebilst, ka var būt sarežģīti saglabāt datoru drošībā un drošībā. Par laimi, jūs varat izmantot Auslogics Anti-Malware, lai nodrošinātu, ka jūsu dators ir aizsargāts pret draudiem un uzbrukumiem. Viena no šī rīka lieliskajām lietām ir tā, ka tā ļauj ieplānot automātiskās skenēšanas. Tātad, jūs varat būt mierīgs, zinot, ka visi jūsu skaitļošanas uzdevumi ir droši.

Ko jūs dodat priekšroku problēmu novēršanai: notikumu skatītājs vai uzticamības monitors?

Informējiet mūs zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found