Windows

Kā novērst tipiskākās USB-C problēmas?

USB-C ātri kļūst par datu pārsūtīšanas un uzlādes standartu. Nereti tiek atrasti tikko izlaisti tālruņi, klēpjdatori un planšetdatori ar šo funkciju. Drīz tas tiks pielāgots lielākajai daļai ierīču veidu, kurās pašlaik tiek izmantots lielāks USB savienotājs.

Kas ir USB-C un kāpēc jūs to vēlaties

USB-C pašlaik tiek veidots kā piemērots aizstājējs ne tikai vecākām USB versijām, bet arī citiem savienojamības standartiem, piemēram, DisplayPort un Thunderbolt. Izstrādāts un sertificēts USB ieviesēju forumā, USB-C tagad tiek pārbaudīts kā USB audio standarts, nākotnē potenciāli pārņemot 3,5 mm audio ligzdu. Tas ir atzīts par lielāku ātrumu un uzlabotu enerģijas piegādi.

Lielākajai daļai lietotāju ir zināmi USB-A un USB-B savienojumu veidi. Neskatoties uz pāreju no USB 1 uz jaunām USB 3 ierīcēm, savienotājs ir palicis tikpat masīvs kā jebkad. Tomēr, kad ierīces kļuva arvien plānākas un mazākas, šie lielie USB porti vienkārši neiederējās. Tas ir arī iemesls, kāpēc tika izstrādāti citi USB veidi, piemēram, “mikro” un “mini” savienotāji.

Tātad, kas ir USB-c un kāpēc jūs to vēlaties? Nu, šeit ir atbilde. Tā ir aptuveni trešdaļa no USB-A savienotāja lieluma, un tas ir standarts, ko var izmantot visās ierīcēs. Turklāt abos galos tam ir USB-C savienotāji. Tas nozīmē, ka to varat izmantot viedtālrunim, klēpjdatoram un planšetdatoram. Turklāt tam nav orientācijas uz augšu vai uz leju. Tātad jums nevajadzētu domāt, kuru galu pievienot. Lai pareizi ievietotu, jums tas nav jāpārslēdz.

USB-C savienotāji nenoliedzami ir nākotne. Tomēr, pirms mēs nonākam vietā, kur šis savienojuma veids ir katrā ierīcē, mums ir tikai dabiski, ka mēs pa ceļam sastopamies ar dažiem izciļņiem. Apple klēpjdatori izmanto tikai USB-C, kamēr lielākajai daļai Android tālruņu tas ir. No otras puses, ne visi USB-C porti ir vienādi. Turklāt ne katrs iegādātais USB-C kabelis darbojas vienādi. Tātad, tas nesāpēs, ja iemācīsities novērst USB-C problēmas. Šajā rakstā mēs apspriedīsim dažas lietas, no kurām jums jāpievērš uzmanība, lietojot USB-C savienotājus. Mēs arī dalīsimies ar dažām vadlīnijām, kas palīdzēs jums novērst un izvairīties no šīm problēmām.

Šeit ir tēmas, kuras mēs aplūkosim šajā rakstā:

  • Kā nepareizs kabelis var apcept jūsu ierīci
  • Ne visi USB-C porti ir vienādi
  • Pārejas uz USB-C tehnoloģiju problēmas

Nepareiza kabeļa izmantošana var sabojāt ierīci

Ja plānojat izmantot USB-C savienotājus, jums vajadzētu būt piesardzīgiem attiecībā uz kabeļiem, kurus plānojat iegādāties. Iepriekšējo USB paaudžu kabeļi bija vienkāršāki. Vairumā gadījumu USB 1 kabeli varat izmantot USB 2 portā, un tas kalpotu savam mērķim, neradot problēmas. Tas ir arī iemesls, kāpēc lielākā daļa cilvēku nepārdomā, kādus kabeļus iegādāties. Tomēr ar USB-C kabeļiem jums vajadzētu būt piesardzīgākam.

Mēs iesakām izvairīties no kabeļiem ar USB-A savienotāju vienā galā un USB-C savienotāju otrā galā. Ir vērts atzīmēt, ka ierīces un kabeļi ar USB-C savienotājiem atbalsta ātrāku uzlādi. Tātad, ja tālruni ar USB-A savienojuma veidu pievienojat USB-C pieslēgvietai, izmantojot iepriekš minēto kabeli, tālrunis var patērēt pārāk daudz enerģijas. Tādējādi jūs varat sabojāt tālruni, USB-C portu vai pat datoru.

Jums vajadzētu izvēlēties kabeļus, kas pievienoti ierīces oriģinālajam iepakojumam. Galu galā pareizi izgatavotiem kabeļiem ir iebūvēti rezistori, kas novērš šāda veida problēmu rašanos. Ir arī diezgan grūti izdomāt, kuri kabeļi ir efektīvi un kuri nav, ja vien jūs neatradāt uzticamu pārdevēju, kas nodrošina uzticamas tehniskās specifikācijas.

Ne visi USB-C porti ir vienādi

Ar USB-A pieslēgvietām viss bija samērā vienkārši. Būtībā jūs varat pieslēgt jebkura veida USB, un tas darbotos. Tomēr tas nav USB-C gadījumā. Kabeļi un adapteri var darboties, iespējams, nedarboties atkarībā no jūsu ierīces funkcijām. Lielākā daļa kabeļu, ko varat atrast tirgū, atbalsta USB 2.0, nevis USB 3.0 vai 3.1.

Paturiet prātā, ka USB 2.0 kabeļi ir paredzēti uzlādēšanai. Viņi varētu strādāt, lai pārsūtītu datus, taču sagaida, ka tie būs ļoti lēni. Šī tehnoloģija kļuva nedaudz sarežģīta, kad daži uzņēmumi izmantoja USB-C, lai ieviestu jaunas funkcijas. Ņemsim par piemēru Thunderbolt 3. Kad Intel un Apple sadarbojās ar šo produktu, viņi izstrādāja tehnoloģiju, lai pārsūtīšanas ātrums būtu līdz 40 GBPS. Tas ir četras reizes ātrāk nekā USB 3.1 standarts. Turklāt pat tad, ja divi 4k displeji ir savienoti ar vienu portu, Thunderbolt 3 tos joprojām var atbalstīt. Tomēr ierīces, kas paredzētas saderībai ar Thunderbolt 3, ir vienīgās, kas var sasniegt šos ātrumus. Turklāt jums vajadzētu būt kabeļiem, kas ir saderīgi arī ar Thunderbolt 3.

Ir vērts atzīmēt, ka USB-C savienojuma veidam ir trīs alternatīvie režīmi:

  • HDMI
  • DisplayPort
  • MHL

Tātad, ja rodas ierobežotas displeja savienojuma problēmas, ieteicams pārbaudīt, vai kabelis, dators vai ārējais displejs atbalsta kādu no alternatīvajiem režīmiem. Pārliecinieties, vai jūsu kabelis vai dators atbalsta tādas pašas USB-C funkcijas kā ierīce, kuru mēģināt izveidot savienojumu.

Pāreja uz USB-C var būt izaicinoša

Pāreja uz ierīci, kurā ir tikai USB-C porti, var būt nomākta. Gadu gaitā lietotāji ir savākuši USB kabeļus saviem tālruņiem, cietajiem diskiem, printeriem, e-lasītājiem un citām ierīcēm. Tas nozīmē, ka, pārejot uz tikai USB-C ierīcēm, šie kabeļi vairs netiek tieši pievienoti klēpjdatoram.

Šeit ir divi iespējamie risinājumi:

  1. Visu kabeļu nomaiņa ar USB-C kabeļiem
  2. Iegādājieties atbilstošus adapterus vecajiem kabeļiem

Pirmā opcija ļaus jums sakārtot kabeļus, bet jūs, iespējams, nomainīsit vairākus kabeļus. Otrā iespēja ietver vairāku dongļu izsekošanu. Tomēr tas tiek paveikts efektīvi un ātri.

Tas kļūst sarežģītāk, ja mēs runājam par tādu ierīču dongļiem kā displeji un Ethernet savienojums. Kā jau minējām, displeja protokoli nav konsekventi visos USB-C portos. Tātad jums ir svarīgi iegādāties tādu, kas darbojas ar jūsu ierīci. Nenoliedzam, ka saderīga atslēgas atrašana var būt garlaicīga. Piemēram, ja nēsājat klēpjdatoru apkārt un izveidojat savienojumu ar dažāda veida projektoriem un displejiem, jums būs jārisina vairāk dongļu.

Varat mēģināt meklēt USB-C dokstacijas, kas ļaus savienot klēpjdatoru ar vairākām ierīcēm, tostarp displejiem, tastatūrām un pelēm. Šis viens USB-C ports var nodrošināt visu veidu savienojamību, un jums būs nepieciešams tikai viens saderīgs kabelis.

Pro padoms:

Neatkarīgi no tā, vai datoram pievienojat USB-A, USB-B vai USB-C ierīci, ir svarīgi saglabāt datora drošību. Lai aizsargātu ierīci no vīrusiem un draudiem, ieteicams instalēt Auslogics Anti-Malware. Šis uzticamais rīks var atklāt uzbrukumus, kurus jūsu galvenais pretvīrusu līdzeklis varētu palaist garām. Tātad, neatkarīgi no USB savienojuma veida, kuru pievienojat klēpjdatoram, varat pārliecināties, ka tam būs nepieciešamā aizsardzība.

Kādas ir problēmas, ar kurām esat saskāries, izmantojot USB-C savienotāju?

Informējiet mūs zemāk esošajos komentāros.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found