Windows

Kā uzdevumu automatizēšanai izmantot Windows 10 uzdevumu plānotāju?

Microsoft turpina izstrādāt veidus, kā padarīt skaitļošanas uzdevumus lietotājiem ērtākus un vienkāršākus. Mūsdienās ir vienkāršas darbības, kuras varat izpildīt, lai uzzinātu, kā automatizēt uzdevumus sistēmā Windows 10. Ar uzdevumu plānotāja palīdzību jūs varēsiet palaist komandas, startēt lietojumprogrammas un izpildīt skriptus iepriekš izvēlētā dienā un laikā. Turklāt jūs varat izvēlēties konkrētus notikumus, kas aktivizēs uzdevumus. Būtībā uzdevumu plānotājs saglabās jūsu datora notikumu cilnes, veicot noteiktas darbības ikreiz, kad tiek izpildīts norādītais nosacījums.

Ja vēlaties uzzināt, kā konfigurēt uzdevumu plānotāju, esat nonācis īstajā vietā. Šajā amatā mēs iemācīsim jums, kā ar šī rīka palīdzību izveidot pamatuzdevumu un papildu uzdevumu. Turklāt mēs dalīsimies ar to, kā palaist, rediģēt un izdzēst uzdevumu.

Kā izveidot pamata uzdevumu, izmantojot uzdevumu plānotāju

Lai sistēmā Windows 10 izveidotu pamata uzdevumu, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Atveriet uzdevumjoslu un pēc tam noklikšķiniet uz meklēšanas ikonas.
 2. Ierakstiet “Uzdevumu plānotājs” (bez pēdiņām), pēc tam noklikšķiniet uz augšējā rezultāta, lai atvērtu rīku.
 3. Dodieties uz kreisās rūts izvēlni, pēc tam atlasiet Uzdevumu plānotāja bibliotēka.
 4. Tagad jums jāiet uz labās rūts izvēlni vai opcijām Darbības. Noklikšķiniet uz Jauna mape.
 5. Ievadiet izveidojamās mapes nosaukumu. Piemēram, varat ierakstīt “PersonalTasks” (bez pēdiņām). Veicot šo darbību, jūs varēsit nošķirt personiskos uzdevumus no sistēmas un lietotnes uzdevumiem.
 6. Noklikšķiniet uz Labi.
 7. Atgriezieties kreisās rūts izvēlnē, pēc tam izvērsiet uzdevumu plānotāja bibliotēkas saturu.
 8. Atlasiet PersonalTasks (vai jauno izveidoto mapi).
 9. Tagad dodieties uz labās rūts izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz Izveidot pamata uzdevumu.
 10. Laukā Nosaukums ievadiet īsu tekstu, aprakstot uzdevuma būtību, piemēram, Notepad Launcher. Jūs pat varat izveidot garāku uzdevuma aprakstu laukā Nosaukums.
 11. Noklikšķiniet uz pogas Tālāk.
 12. Atlasiet uzdevuma aktivizētāju. Paturiet prātā, ka uzdevumu plānotājs ļauj jums izvēlēties no dažādiem aktivizētājiem, ieskaitot šādus:
 • Katru dienu
 • Iknedēļas
 • Katru mēnesi
 • Vienu reizi
 • Kad dators tiek palaists
 • Kad piesakos
 • Kad tiek reģistrēts konkrēts notikums
 1. Noklikšķiniet uz Tālāk.
 2. Nākamajā lapā norādiet, kad vēlaties izpildīt uzdevumu. Noklikšķiniet uz kalendāru saraksta blakus opcijai Sākt, lai atlasītu dienu. Ja kā aktivizētāja opciju esat izvēlējies ‘Katru dienu’, varat arī izvēlēties, lai uzdevums atkārtotos katru norādīto dienu skaitu. Neaizmirstiet izvēlēties laiku, kurā tiks uzsākts uzdevums. Noklikšķiniet uz opcijas “Sinhronizēt laika joslās”, ja bieži ceļojat pa dažādām laika zonām.
 3. Noklikšķiniet uz pogas Tālāk.
 4. Kad esat nonācis lapā Darbība, izvēlieties opciju Sākt programmu, lai izpildītu skriptu, palaistu lietotni vai palaistu komandu. Jums ir iespēja izvēlēties ‘Parādīt ziņojumu’ vai ‘Sūtīt e-pastu’. Tomēr ņemiet vērā, ka tās ir novecojušas funkcijas. Tā kā Microsoft tos vairs neuztur, tie var arī nedarboties. Šeit ir informācija:
 • Sūtīt e-pastu - šī opcija aktivizēs jūsu sistēmu nosūtīt e-pastu ar pielāgotu ziņojumu izvēlētajā grafikā. Tomēr tas darbosies tikai tad, ja norādīsit e-pasta serveri.
 • Parādīt ziņojumu - izvēloties šo opciju, līdz brīdim, kad uzdevums sākas pēc grafika, ekrānā redzēsiet īsziņu.
 1. Laukā “Programma / skripts” norādiet lietojumprogrammas ceļu. Ja nezināt par lietotnes ceļu, varat atlasīt Pārlūkot, lai to atrastu.
 2. Pēc izvēles: ja vēlaties izpildīt uzdevumu ar īpašām instrukcijām, laukā ‘Pievienot argumentus’ varat ierakstīt nosacījumus. Jūs varat atstāt lauku “Sākt” tukšu, bet šajā laukā varat norādīt mapi, kurā programma sāksies.
 3. Noklikšķiniet uz pogas Pabeigt.

Veicot šīs darbības, varat veikt uzdevumu, ļaujot tam automātiski darboties pēc grafika.

Sīkāka uzdevuma izveidošanas darbības, izmantojot uzdevumu plānotāju

 1. Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz ikonas Meklēt, pēc tam ierakstiet “Uzdevumu plānotājs” (bez pēdiņām).
 2. Nospiediet tastatūras taustiņu Enter, lai palaistu rīku.
 3. Kad uzdevumu plānotājs ir atvērts, kreisajā rūtī dodieties uz izvēlni Darbības.
 4. Atlasiet opciju Jauna mape.
 5. Ierakstiet mapes nosaukumu. Jūs varat brīvi izvēlēties visu, kas jums patīk, ja vien to varat atšķirt no sistēmas un lietotnes uzdevumiem.
 6. Noklikšķiniet uz Labi.
 7. Tagad dodieties uz kreiso rūti, pēc tam izvērsiet uzdevumu plānotāja bibliotēkas filiāles saturu.
 8. Izvēlieties tikko izveidoto mapi.
 9. Atgriezieties labajā rūtī un pēc tam atlasiet opciju Izveidot uzdevumu.
 10. Laukā Nosaukums ievadiet īsu aprakstošu nosaukumu.
 11. Pēc izvēles: laukā Apraksts varat ierakstīt garāku uzdevuma aprakstu.
 12. Drošības opcijās varat izvēlēties, kurš administratora konts var izpildīt uzdevumu.

Piezīme: Noklusējuma lietotājam būs pietiekami, ja izmantojat administratora kontu. Tomēr varat atlasīt opciju “Palaist, vai lietotājs ir pieteicies vai nav”, lai komandu logs netiktu parādīts, kad uzdevums tiek palaists automātiski. Paturiet prātā, ka slēptā opcija var nedarboties.

Neobligāti: ja uzdevuma izpildei nepieciešamas paaugstinātas privilēģijas, atlasiet opciju Palaist ar visaugstākajām privilēģijām.

 1. Atstājiet iestatījumus “Konfigurēt”, ja vien jums nav jāizmanto cita saderības opcija.
 2. Atveriet cilni Aktivizētāji un pēc tam noklikšķiniet uz Jauns.
 3. Noklikšķiniet uz nolaižamās izvēlnes Sākt uzdevumu, lai atlasītu vienu no šiem aktivizētājiem:
 • Pēc grafika
 • Piesakoties
 • Startējot
 • Tukšgaitā
 • Par notikumu
 • Pie uzdevuma izveides / modifikācijas
 • Par savienojumu ar lietotāja sadaļu
 • Par atvienošanu no lietotāja sadaļas
 • Darbstacijas bloķēšana
 • Darbstacijā atbloķējiet
 1. Varat izvēlēties, lai uzdevums tiktu izpildīts vienu reizi dienā, nedēļā vai mēnesī. Kad esat izvēlējies uzdevuma biežumu, noklikšķiniet uz Sākuma iestatījumi, lai izvēlētos, kad tas būtu jāizpilda. Neaizmirstiet izvēlēties laiku.
 2. Pēc izvēles: sadaļā Papildu iestatījumi varat izvēlēties citas papildu iespējas, tostarp uzdevuma aizkavēšanu, atkārtošanu vai apturēšanu. Varat arī izvēlēties apstākļus, kas aktivizēs šīs papildu iespējas.
 3. Noklikšķiniet uz Labi, lai turpinātu.
 4. Noklikšķiniet uz Darbība un pēc tam atlasiet opciju Sākt programmu. Kā jau minējām, varat izvēlēties arī opcijas Sūtīt e-pastu vai Rādīt ziņojumu. Tomēr nav garantijas, ka tie darbosies, jo Microsoft ir pārtraukusi to atjauninājumu izstrādi.
 5. Tagad dodieties uz sadaļu Iestatījumi un laukā Programma / skripts norādiet lietojumprogrammas ceļu. Varat arī noklikšķināt uz pogas Pārlūkot, ja nezināt lietojumprogrammas ceļu.
 6. Pēc izvēles: laukā “Pievienot argumentus” varat norādīt nosacījumus, kādos uzdevums tiks izpildīts. Lauku “Sākt” varat atstāt tukšu.
 7. Noklikšķiniet uz Labi, lai turpinātu.
 8. Dodieties uz cilni Nosacījumi.
 9. Pēc izvēles: cilnē Nosacījumi varat atlasīt citus nosacījumus, kas darbosies ar aktivizētājiem. Pieejamās opcijas ļauj konfigurēt barošanas iestatījumus atbilstoši jūsu prasībām.
 10. Kad esat pabeidzis, noklikšķiniet uz Labi.
 11. Noklikšķiniet uz cilnes Iestatījumi.
 12. Neobligāti: cilnē Iestatījumi varat izvēlēties papildu nosacījumus, kas ietekmēs uzdevuma izpildi. Vairumā gadījumu jums jāizvēlas šādas opcijas:
 • Izpildiet uzdevumu pēc iespējas ātrāk pēc plānotā sākuma nokavēšanas.
 • Ja uzdevums neizdodas, restartējiet katru ...
 1. Noklikšķiniet uz Labi.

Kad esat pabeidzis darbības, izmantojiet sava konta akreditācijas datus, lai autentificētu darbības. Varat sagaidīt, ka uzdevums tiks izpildīts automātiski atbilstoši jūsu izvēlētajam grafikam vai notikumu aktivizētājam.

Kā palaist, rediģēt un dzēst uzdevumus uzdevumu plānotājā

Šajā brīdī jūs jau zināt, kā ieplānot uzdevumus operētājsistēmā Windows 10. Tagad mēs parādīsim, kā palaist, rediģēt un dzēst uzdevumus, izmantojot uzdevumu plānotāju. Šeit ir instrukcijas:

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + R.
 2. Kad dialoglodziņš Palaist ir atvērts, ierakstiet “tascksched.msc” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Dodieties uz kreisās rūts izvēlni, pēc tam izvērsiet uzdevumu plānotāja bibliotēkas filiāles saturu.
 4. Atlasiet mapi, kurā ir jūsu uzdevumi.
 5. Uzdevuma izpildīšana pēc pieprasījuma: atlasiet mapi, pēc tam dodieties uz labo rūti un izvēlieties Izpildīt.
 6. Uzdevuma rediģēšana: atlasiet uzdevuma mapi, pēc tam dodieties uz labo rūti un izvēlieties Properties. Tiks parādīts jauns logs, kurā varēsit rediģēt uzdevuma opcijas un nosacījumus.
 7. Uzdevuma dzēšana: atlasiet mapi un pēc tam labajā rūtī noklikšķiniet uz Dzēst.

Ir vērts atzīmēt, ka uzdevumu plānotājs ir pieejams arī vecākās Windows operētājsistēmas versijās. Tātad, jūs varat izmantot instrukcijas, kuras mēs sniedzām operētājsistēmām Windows 8.1, Windows 7 un pat vecākām OS versijām.

Ja pamanāt, ka daži uzdevumi vai lietojumprogrammas darbojas automātiski bez jūsu iejaukšanās, pārbaudiet, vai tie ir konfigurēti uzdevumu plānotājā. Ja nē, tad iespējams, ka ļaunprogrammatūra ir nokļuvusi jūsu datorā, ietekmējot programmu un pakalpojumu darbību.

Šajā gadījumā jums būs nepieciešams spēcīgs drošības rīks, piemēram, Auslogics Anti-Malware. Šī programmatūra pārbaudīs, vai sistēmas atmiņā nav ļaunprātīgu programmu, kas varētu darboties fonā. Papildus tam tas pārbaudīs to programmu drošību, kuras ir konfigurētas automātiski startēt uzdevumu plānotājā. Tas arī analizēs aizdomīgus ierakstus reģistrā. Labākais ir tas, ka tas noķers priekšmetus, kurus jūsu galvenais antivīruss var palaist garām. Tātad, jums var būt nepieciešamais miers, zinot, ka datorā esat pastiprinājis drošību.

Vai jūs zināt padomus un ieteikumus par uzdevumu plānotāja izmantošanu?

Dalieties ar tiem komentāru sadaļā zemāk!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found