Windows

Kā atjaunot sadalītās ikonas operētājsistēmā Windows 10?

Dažreiz jūs varat pamanīt, ka jūsu Windows ikonas netiek parādītas pareizi. Konkrētu lietojumprogrammu ikonu vietā jūs, iespējams, redzat noklusējuma Windows ikonas vai arī ikonas var vispār nebūt. Kā jūs salabojat bojātas ikonas operētājsistēmā Windows 10? Uz šo jautājumu mēs centīsimies atbildēt šajā rakstā, sniedzot jums visu nepieciešamo informāciju par to, kā atiestatīt un atjaunot ikonu kešatmiņu datorā un kā ikonas pareizi darboties sistēmā Windows 10.

Kas ir Windows ikonas?

Ikonas ir grafiski attēli, kas attēlo failu, programmu, tīmekļa lapu vai komandu operētājsistēmā Windows 10 (un citās operētājsistēmās). Tie ir patiešām ātrs un ērts veids, kā izpildīt komandas un atvērt failus un dokumentus, un tie padara mijiedarbību ar datoru vienmērīgu un ērtu. Viss, kas jums jādara, lai atvērtu programmu vai failu, ir veiciet dubultklikšķi uz labās ikonas, un programma tiks atvērta uzreiz.

Kad datorā viss darbojas pareizi, datorā redzēsiet lietojumprogrammu ikonas, kas tiek parādītas vienmēr, un, veicot dubultklikšķi uz ikonas, tiks parādīta vajadzīgā programma. Tomēr, ja ir problēmas ar ikonu kešatmiņu, varat vairs neredzēt noteiktas ikonas vai arī tās var šķist bojātas.

Kā ikonas darbojas operētājsistēmā Windows 10?

Ikonas datorā var redzēt visur: Vadības panelis, Programmas un līdzekļi, File Explorer utt. Ikonas, kuras sistēma izmanto jūsu dokumentiem un programmām, tiek saglabātas ikonu kešatmiņā. Tādā veidā tos var ātri parādīt datorā, katru reizi nevajadzējot ielādēt no nulles. To glabāšana cietajā diskā un to atrašana un renderēšana katru reizi prasītu daudz sistēmas resursu.

Lielākoties šī sistēma darbojas perfekti, un visas jūsu ikonas parādās tieši tā, kā tām vajadzētu domāt.

Tomēr kādā brīdī jūs varat pamanīt, ka ikonas tiek lēni ielādētas vai nedarbojas pareizi. Ir gadījumi, kad pēkšņi redzēsiet tukšu vai bojātu ikonu, kur agrāk bija pilnīgi laba ikona. Šajā gadījumā, lai novērstu problēmu, jums, iespējams, būs jāveic ikonu kešatmiņas atjaunošanas process.

Tātad, kāpēc jūs vispirms saskaraties ar ikonu problēmām savā Windows 10 datorā? Tam var būt dažādi iemesli. Jūsu ikonu kešatmiņa var būt novecojusi, kā rezultātā ikonas tiek parādītas nepareizi vai netiek rādītas vispār. Iespējams, esat jauninājis lietojumprogrammu, un jaunajai šīs lietojumprogrammas versijai bija pievienota jauna ikona, taču, iespējams, darbvirsmā joprojām tiek rādīta vecā.

Ja rodas kāda no iepriekš minētajām problēmām, operētājsistēmā Windows 10 būs jāatjauno ikonu kešatmiņa. Šajā mini ceļvedī mēs parādīsim darbības, kā atiestatīt ikonu kešatmiņas datu bāzi operētājsistēmā Windows 10.

Kas ir ikonu kešatmiņa operētājsistēmā Windows 10?

Lai ātri un efektīvi parādītu ikonas, Windows tās saglabā atmiņā. Izslēdzot vai restartējot datoru, operētājsistēma ikonu kešatmiņu ierakstīs slēptā failā, kas atrodas jūsu datora cietajā diskā, un tādējādi ikonas vēlāk nebūs jāielādē vēlāk, un tās būs gatavas tūlītējai lietošanai. Fails turpina pieaugt, jo tam tiek pievienota vairāk informācijas.

Kad sistēmai Windows ir jāparāda ikona, tā vispirms pārbauda kešatmiņu un pēc tam parāda vajadzīgo ikonu, ja tiek atrasta atbilstība. Ja atbilstība neatrodas, sistēma pārbaudīs izpildāmo failu un skenēs lietojumprogrammas direktoriju.

Kur ikonu kešatmiņa tiek glabāta sistēmā Windows 10?

Ikonu kešatmiņas failu var atrast šajā adresē:

C: \ Users \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ Explorer.

Kur ir jūsu Windows konta pieteikšanās vārds.

Atverot mapi, šeit atradīsit vairākus ikonu kešatmiņas failus:

 • iconcache_16.db
 • iconcache_32.db
 • iconcache_48.db
 • iconcache_96.db
 • iconcache_256.db
 • iconcache_768.db
 • iconcache_1280.db
 • iconcache_1920.db
 • iconcache_2560.db
 • iconcache_custom_stream.db
 • iconcache_exif.db
 • iconcache_idx.db
 • iconcache_sr.db
 • iconcache_wide.db
 • iconcache_wide_alternate.db

Ja nolemjat atjaunot ikonu kešatmiņu, jums būs jāizdzēš visi šajā mapē redzamie “iconcache” faili. Tomēr tas nav tik vienkārši, kā atlasīt visus mapē esošos failus un nospiest Dzēst. Ikonas kešatmiņas atjaunošana ir sarežģītāks process, kas prasīs izpildīt noteiktu darbību secību, kuru mēs paskaidrosim tālāk.

Lūdzu, veiciet visas darbības to sniegšanas secībā, lai izvairītos no turpmākām problēmām ar jūsu sistēmas ikonām.

Kā atjaunot ikonu kešatmiņu sistēmā Windows 10?

Ikonu kešatmiņas atjaunošana operētājsistēmā Windows 10 nav īpaši sarežģīta, taču tas prasīs veikt vairākas darbības noteiktā secībā, un jums būs jāievada komandas precīzi, lai visi procesi darbotos pareizi. Lai atjaunotu ikonu kešatmiņu savā Windows 10 datorā, jums jādara šādi:

 • Atveriet komandu uzvedni ar administratīvajām tiesībām.
 • Komandu uzvednē ierakstiet “echo% username%” (bez pēdiņām). Komanda ļaus parādīt jūsu lietotājvārdu. Noteikti pierakstiet to kaut kur (vēlams, uz papīra), jo vēlāk to izmantosiet.
 • Pēc tam pierakstiet adresi:

cd C: \ Users \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ Explorer. Nomainiet “” adresē ar lietotājvārdu, kuru esat pierakstījis iepriekš.

 • Pierakstiet šādu komandu: del iconcache *
 • Pierakstiet šādu komandu: explorer
 • Tagad dodieties uz uzdevumu pārvaldnieku un noklikšķiniet uz Sīkāka informācija.
 • Sadaļā Detalizēti atrodiet procesu “explorer.exe”, veiciet vienu klikšķi uz tā un pēc tam noklikšķiniet uz Beigt uzdevumu.
 • Uzdevumu pārvaldniekā dodieties uz izvēlni Fails un palaidiet “CMD” (bez pēdiņām) kā administrators.
 • Komandu uzvednē palaidiet iepriekš atzīmētās komandas un pēc katras rindas ievadīšanas pārliecinieties, vai esat nospiedis taustiņu Enter:

cd C: \ Users \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ Explorer

del iconcache *

Ņemiet vērā, ka komandas beigās “*” ir nepieciešams, lai visi faili, kas sākas ar “concache”, tiktu iekļauti dzēšanas operācijā. Tādā veidā jums jāizdzēš visi ikonu kešatmiņas faili.

 • Uzdevumu pārvaldniekā dodieties uz Fails, noklikšķiniet uz “Palaist jaunu uzdevumu”, ierakstiet “explorer” (bez pēdiņām), pēc tam pirms noklikšķināšanas uz Labi atzīmējiet izvēles rūtiņu blakus “Izveidot šo uzdevumu ar administratora tiesībām”.

Kad esat veicis iepriekš minētās darbības, nospiediet tastatūras taustiņus Ctrl + Alt + Del un noklikšķiniet uz Sign Off. Pēc tam dodieties tālāk un pierakstieties vēlreiz. Jebkurai bojātai vai trūkstošai ikonai tagad vajadzētu būt atpakaļ kārtībā. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, atjaunojot ikonu kešatmiņu, netiks novērstas sīktēlu problēmas vai atjaunota trūkstošā saīsnes ikona - lai šīs problēmas atrisinātu, jums būs jāveic cits darbību kopums. Vairumā gadījumu šīs lietas var viegli novērst, veicot tikai dažus pielāgojumus, izmantojot sistēmas iestatījumus.

Tomēr ikonu kešatmiņas atjaunošana palīdz ikonas darboties un izskatīties tā, kā tām vajadzētu domāt. Tādējādi pēc iepriekš minēto darbību veikšanas datorā vairs nevajadzētu saskarties ar ikonām saistītām problēmām.

Ja joprojām pastāv problēmas ar ikonu attēlojumu, tomēr tas, iespējams, ir saistīts ar citām sistēmas problēmām, un, iespējams, vislabāk būtu atsaukties uz profesionāli vai mēģināt palaist problēmu novēršanas rīku vai veiktspējas palielināšanas programmu.

Patiesībā, ja Windows 10 datorā bieži rodas problēmas, kļūdas un citas problēmas, iespējams, jums būs jāmeklē visaptverošāks problēmu risinājums. Kad tiek veidoti papildu faili un krātuve kļūst pārblīvēta, lietas var kļūt nesakārtotas - un tas var ietekmēt ne tikai ikonas datorā, bet arī izraisīt vispārēju palēnināšanos un citas neērtības datorā. Tas var liegt jums normāli izmantot datoru un apgrūtināt jūsu sistēmu ar resursu patērējošiem procesiem, piemēram, spēlēm, video rediģēšanu un daudz ko citu.

Ja esat pamanījis, ka jūsu sistēma ir kavējusies, apsveriet iespēju lejupielādēt un instalēt tādu veiktspējas palielināšanas programmu kā Auslogics BoostSpeed. Pēc instalēšanas programmatūra veiks rūpīgu jūsu sistēmas skenēšanu un atrod visus nevajadzīgos failus (tostarp lietotāju pagaidu failus, tīmekļa pārlūka kešatmiņu, kļūdu žurnālus, vecos Windows atjaunināšanas failus, pagaidu Sun Java failus, nevajadzīgo Office kešatmiņu un citu). Pēc tam tie tiks droši noņemti no jūsu sistēmas, neradot nekādas komplikācijas. Tādā veidā jūs atbrīvosiet gigabaitus vietas datorā, neveicot ieguldījumus dārgos aparatūras jauninājumos.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found