Windows

Kā Windows 10 ieslēgt vai izslēgt ekrāna malas vilkšanas funkciju?

Nesen mēs saņēmām diezgan daudz jautājumu no Windows 10 lietotājiem, lūdzot palīdzēt viņiem atbrīvoties no ekrāna malas vilkšanas funkcijas operētājsistēmā Windows 10. Dažiem tas traucē ikdienas operācijas, bet citi vienkārši neredz nekādas priekšrocības. to iespējojot. Tātad, ja jūs arī meklējat veidus, kā atbrīvoties no Windows malu vilkšanas, turpiniet lasīt šo ziņu, lai uzzinātu metodes, kā to izdarīt tieši tā.

"Ko darīt, ja es nevaru atspējot Edge Swipes operētājsistēmā Windows 10?"

Windows 10 malu vilkšanas funkcija ļauj jums vilkt no ekrāna malas, lai parādītu dažādus sistēmas lietotāja saskarnes elementus:

 • Pārvelkot no ekrāna labās puses, tiks atvērts Darbību centrs.
 • Pārvelkot no kreisās puses, uzdevumu skatā redzēsiet visas atvērtās lietotnes.
 • Pārvelkot no augšas, planšetdatora režīmā tiks atvērta pilnekrāna lietotnes virsrakstjosla.
 • Pārvelkot no apakšas, uzdevumjoslu varēsiet skatīt pilnekrāna lietotnēs planšetdatora režīmā vai kad uzdevumjosla tiks automātiski paslēpta.

Daudzos gadījumos tā var būt diezgan ērta funkcija, kas ir uz kuģa, jo tā ļauj ātri piekļūt noteiktiem sistēmas lietotāja saskarnes elementiem, veicot tikai vienkāršu vilkšanu. Tomēr dažiem lietotājiem šī funkcija var šķist neērta, jo tie var nejauši vilkties, kas var būt diezgan traucējošs. Daudzi lietotāji uzskata, ka funkcija “velciet no kreisās puses” ir viskaitinošākā un galu galā meklē veidus, kā atspējot kreiso vilkšanu operētājsistēmā Windows 10. Ja jums ir problēmas atspējot vilkšanas funkciju operētājsistēmā Windows 10, nāc īstajā vietā. Tālāk mēs jums sniegsim vairākas idejas, kā to novērst.

Kā atspējot skārienekrāna malas vilkšanu operētājsistēmā Windows 10

Ir vairāki veidi, kā jūs varat pārvaldīt malu vilkšanas funkciju sistēmā Windows. Šajā amatā mēs koncentrēsies uz divām ātrākajām metodēm, kuras varat izmantot, lai to iespējotu vai atspējotu:

 • Ekrāna malu vilkšanas iespējošana / atspējošana, izmantojot grupas politiku
 • Ekrāna malu vilkšanas iespējošana / atspējošana, izmantojot Regedit

Tālāk mēs detalizētāk aplūkosim abas iespējas un sniegsim jums darbības gan malu vilkšanas atspējošanai, gan iespējošanai (ja vēlaties šo funkciju atgriezt vēlāk).

Pirmā iespēja: iespējot / atspējot ekrāna malu vilkšanu, izmantojot grupas politiku

Viens no veidiem, kā pārvaldīt ekrāna malu vilkšanas funkcionalitāti sistēmā Windows 10, ir grupas politikas redaktora izmantošana. Lai turpinātu, rīkojieties šādi:

 • Palaidiet vietējo grupas politikas redaktoru.
 • Pārejiet uz lokālās grupas politikas redaktora kreiso rūti un atrodiet šo vietu:

Datora konfigurācija / administratīvās veidnes / Windows komponenti / Edge lietotāja saskarne

 • Vietējās grupas politikas redaktora Edge lietotāja saskarnes labajā rūtī veiciet dubultskārienu politikai Atļaut malu vilkšanu, lai tajā veiktu izmaiņas.
 • Lai atspējotu ekrāna malu vilkšanu operētājsistēmā Windows 10, atlasiet (dot) Disabled un noklikšķiniet uz OK.
 • Kad tas ir izdarīts, aizveriet vietējo grupas politikas redaktoru.
 • Tagad, lai izmaiņas stātos spēkā, jums būs jārestartē Explorer, izrakstieties un pēc tam atkal pierakstieties sistēmā Windows vai restartējiet datoru.

Ja kādā brīdī jūs pārdomājat un nolemjat iespējot malu vilkšanu, to varat izdarīt arī, izmantojot vietējo grupas politikas redaktoru. Lūk, kā:

 • Atveriet vietējo grupas politikas redaktoru un dodieties uz to pašu vietu: DatorsKonfigurācija / administratīvās veidnes / Windows komponenti / Edge lietotāja saskarne.
 • Veiciet dubultskārienu politikai Atļaut malu vilkt.
 • Lai iespējotu ekrāna malu vilkšanu operētājsistēmā Windows 10, atlasiet (dot) Nav konfigurēts vai Iespējots un noklikšķiniet uz Labi.
 • Restartējiet datoru.

Otrā iespēja: iespējojiet / atspējojiet ekrāna malu vilkšanu, izmantojot Regedit

Mainot atbilstošo DWORD vērtību pakalpojumā Regedit, Windows 10 varēsit atspējot ekrāna malu vilkšanu.

Lūk, kā rīkoties:

 • Tastatūrā izmantojiet kombināciju Win + R, lai palaistu Run.
 • Sadaļā Run ievadiet “regedit” un nospiediet taustiņu Enter.
 • Programmā Regedit dodieties uz šo vietu: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ EdgeUI
 • Iestatiet AllowEdgeSwipe DWORD vērtību uz 0, lai atspējotu ekrāna malu vilkšanu.
 • Lai izmaiņas stātos spēkā, vēlreiz būs jārestartē Explorer, jāizrakstās un jāpierakstās sistēmā Windows vai jārestartē dators.

Ja pats nejūtaties ērti mainīt DWORD vērtības savā datorā, ir vēl viena iespēja - lejupielādēt REG failu, lai to izdarītu automātiski. Šajā gadījumā jums ir jādara šādi:

Tiešsaistē atrodiet vajadzīgo REG failu (to, kas atspējo ekrāna malu vilkšanas funkciju datorā) un lejupielādējiet to (varat pārbaudīt Microsoft forumus vai vietnes, kas piedāvā Regedit apmācības).

Saglabājiet lejupielādēto failu darbvirsmā (vai jebkurā citā vietā, kur to būs viegli atrast).

 • Veiciet dubultklikšķi uz lejupielādētā .reg faila, lai to apvienotu.
 • Ekrānā tiks parādīts ziņojums Lietotāja konta kontrole (UAC): noklikšķiniet uz Jā un pēc tam uz Labi, lai apstiprinātu apvienošanu.
 • Tas ir viss - lai pabeigtu procesu, jums būs jārestartē Explorer, izrakstieties un pēc tam atkal pierakstieties sistēmā Windows vai restartējiet datoru, lai izmaiņas stātos spēkā.
 • Kad funkcija ir atspējota, varat izdzēst REG failu.

Vēlreiz, ja jūs vēlāk nolemjat atgūt funkciju, to varat izdarīt, veicot tās pašas darbības:

 • Lejupielādējiet REG failu.
 • Saglabājiet to datorā.
 • Palaidiet failu un pēc tam restartējiet datoru.

Un jums tas ir. Mēs ceram, ka iepriekš minētie risinājumi ir bijuši noderīgi, lai atrisinātu datora malu vilkšanas problēmu un jūs to veiksmīgi atspējojāt. Kura no iepriekšminētajām metodēm jums ir noderējusi? Lūdzu, dalieties zemāk esošajos komentāros.

Tagad, pārvelkot nepatikšanas malā, varat izpētīt savas sistēmas vispārējo veiktspēju. Iespējams, ka nesen esat pamanījis, ka dators nedarbojas tik ātri un efektīvi kā agrāk. Tas notiek - kad mēs pirmo reizi iegūstam savus datorus, tie darbojas vislabāk, taču, kad tiek izveidoti papildu faili un krātuve kļūst pārblīvēta, jūs varat sākt pamanīt biežas kļūdas un kļūmes savā datorā. Tās, iespējams, nav nopietnas sistēmas problēmas, un jūsu datoram var nebūt nopietnu problēmu. Tomēr tas var kļūt nepatīkams, jo lietotņu ielāde prasa vecumu, un vienkāršas komandas aizņem ilgāku laiku nekā agrāk.

Ja kāds no iepriekš minētajiem izklausās pazīstams, iesakām izmēģināt veiktspējas uzlabošanas programmu ar nosaukumu Auslogics BoostSpeed, kas palīdzēs jūsu sistēmu pārbaudīt. Pēc instalēšanas programmatūra veiks visaptverošu jūsu sistēmas skenēšanu un atrod visus nevajadzīgos failus (piemēram, lietotāja pagaidu failus, tīmekļa pārlūkprogrammas kešatmiņu, neizmantotos kļūdu žurnālus, atlikušos Windows atjaunināšanas failus, pagaidu Sun Java failus, nevajadzīgo Microsoft Office kešatmiņu utt.) ieslēgts). Pēc tam tie tiks droši noņemti no jūsu sistēmas, neradot nekādas komplikācijas. Tādā veidā jūs atbrīvosiet gigabaitus vietas datorā un atrisināsit daudzas kļūdas un neatbilstības, nepārmērīgi tērējot dārgus aparatūras jauninājumus.

Ātrs risinājums Lai ātri atrisinātu «Vilkt» izdevumā izmantojiet drošu BEZMAKSAS rīku, ko izstrādājusi Auslogics ekspertu komanda.

Lietotnē nav ļaunprātīgas programmatūras, un tā ir paredzēta tieši šajā rakstā aprakstītajai problēmai. Vienkārši lejupielādējiet un palaidiet to datorā. bezmaksas lejupielāde

Izstrādāja Auslogics

Auslogics ir sertificēts Microsoft® Silver lietojumprogrammu izstrādātājs. Korporācija Microsoft apstiprina Auslogics augsto kompetenci kvalitatīvas programmatūras izstrādē, kas atbilst PC lietotāju pieaugošajām prasībām.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found