Windows

Ko darīt, ja Cortana vairs nav pieejams Windows 10 datorā?

Cilvēka valoda ir jauns lietotāja saskarnes slānis, roboti ir kā jaunas lietojumprogrammas, un digitālie palīgi ir meta lietotnes. Izlūkošana tiek ievadīta visās jūsu mijiedarbībās.

 Satja Nadella

Kopš tā debijas operētājsistēmā Windows 10 ir daudz rakstīts. Līdz šim brīdim visi droši vien zina, ko tā var un kā likt tai darīt. Savukārt Microsoft katru atjauninājumu regulāri koriģē Cortana. Tā ir viena no lielākajām OS funkcijām, kas paredzēta, lai lietotājiem nodrošinātu maksimālu apmierinātību, jo balss elementiem ir lielāka nozīme skaitļošanā.

Pat ja tā, palīgs, visticamāk, nav īpaši noderīgs, ja, atrodoties noteiktās vietās, viņu nevar pārkraut ar uzdevumiem. Iedomājieties, ka pēkšņi zaudējat ērtību, ka varat pateikt “Hei, Cortana” un ātri saņemt atbildi uz jūsu vaicājumu tikai tāpēc, ka atrodaties Maskatā, Omānā, nevis Melburnā, Austrālijā.

Tas ir tieši tas, kas noticis ar dažiem Windows 10 lietotājiem. Viņi atklāja, ka Cortana pārtrauca reaģēt dažās situācijās vai noteiktās vietās. Lai gan tas nav daudz problēmu tiem, kuriem nav iebildumu rakstīt savus pieprasījumus, daudzi cilvēki ir pieraduši vienkārši izteikt pasūtījumus, lai izpildītu viņu uzticamo digitālo palīgu.

Ja jūs nonākat situācijā, kad vēlaties izmantot Cortana, bet tas nav pieejams jūsu Windows 10 personālajā datorā, jums nav jāceras. Ir veids, kā padarīt Microsoft digitālo palīgu pieejamu jums neatkarīgi no jūsu dzīvesvietas pasaulē. Jums vienkārši jāpielāgo daži iestatījumi datorā, un jums būs labi iet.

Kāpēc Cortana nav pieejama manā Windows 10 datorā?

Tiem, kas kaut kā dzīvo zem klints un nekad nav dzirdējuši par Cortana, Microsoft saka par to:

Runājiet ar Cortana par gandrīz visu nepieciešamo - viņa atbildēs uz jūsu jautājumiem, sniegs norādes, atskaņos mūziku, pateiks laika apstākļus un daudz ko citu. Cortana rūpējas par detaļām, lai jūs varētu sākt savu dienu un paveikt vairāk ar mazākām pūlēm.

Tāpat kā labākie reālās dzīves palīgi, arī Cortana palīdz visur, kur notiek dzīve. Viņa strādā ar visu, sākot no jūsu kalendāra līdz pat mūzikai un viedās mājas pakalpojumiem.

Izmantojiet Cortana, lai iestatītu atgādinājumus, pamatojoties uz laiku un atrašanās vietu. Jautājiet viņai jūsu dienas priekšskatījumu un pārplānojiet, kad esat divreiz rezervēts. Pievienojiet vienumus saviem sarakstiem un atgādiniet par fotoattēlu atgādinājumiem.

Microsoft vietnes Cortana lapas apakšdaļā ir arī neliels sīkums, kas izskaidro, kāpēc daži cilvēki nevar piekļūt savai sistēmai paredzētajai funkcijai. Tajā teikts: ¹Cortana ir pieejams atsevišķos tirgos; pieredze var atšķirties atkarībā no reģiona un ierīces ”.

Citiem vārdiem sakot, Cortana nav pieejams visos pasaules tirgos. Tātad, ja atrodaties Abudžā, Nigērijā vai esat nopircis Windows 10 klēpjdatoru, atrodoties pagarinātā braucienā Varšavā, Polijā, negaidiet, ka kliegsiet “Hey, Cortana!” no istabas otrreiz.

Tas ir, ja vien nemaināt valodas un reģiona iestatījumus uz valodu un valsti, kurā ir pieejama operētājsistēmai Cortana operētājsistēmai Windows 10. Kamēr to nedarīsit, iespējams, nevarēsiet izbaudīt visu, ko piedāvā Cortana, pat ja lejupielādējat programmu Cortana operētājsistēmai Windows 10.

Kā salabot Cortana nedarbojas operētājsistēmā Windows 10

Kā minēts iepriekšējā rindkopā, lai Cortana darbotos jūsu Windows 10 datorā, ir jāatbalsta jūsu valoda un reģions. Ja atrodaties reģionā, kur Cortana ir pieejams, bet jūsu dators ir iestatīts uz neatbalstītu valodu, Cortana var nedarboties. Ja jūsu valoda tiek atbalstīta, bet izvēlaties reģionu, kas nav, jūs, iespējams, saņemsiet tikpat negatīvus rezultātus.

Lai izvairītos no šaubām, šeit ir reģioni kopā ar valodām, kurām ir pieejama Cortana:

Austrālija: angļu valoda

Kanāda: angļu valoda

Ķīna: ķīniešu (vienkāršotā)

Francija: franču

Vācija: vācu

Indija: angļu valoda

Itālija: itāļu

Japāna: japāņu

Spānija: spāņu

Apvienotā Karaliste: angļu

Amerikas Savienotās Valstis: angļu valoda

Tas, kas jums jādara no šī brīža, ir diezgan acīmredzams - pielāgojiet valodas un reģiona iestatījumus, lai tie atbilstu vienam no iepriekš uzskaitītajiem pāriem. Vajadzības gadījumā jums arī jāmaina runas iestatījumi. Pārējā šīs rokasgrāmatas ietvaros mēs jums parādīsim, kā mainīt katru no tiem.

Kā nomainīt Windows 10 noklusējuma valodu

Valodas iestatījumu pielāgošanai varat izmantot vadības paneli vai lietotni Iestatījumi. Pēc tam jūsu Windows displeja valoda tiks mainīta, un jūs varēsiet runāt arī ar Cortana - ja esat izvēlējies vienu no atbalstītajām valodām.

Lai nomainītu noklusējuma valodu operētājsistēmā Windows 10, rīkojieties šādi:

 • Atveriet programmu Iestatījumi.
 • Atlasiet Laiks un valoda.
 • Noklikšķiniet uz Valoda. Šeit tiks parādīta jūsu noklusējuma valoda. Ja tā ir viena no iepriekš uzskaitītajām kā atbalstīta valoda, jums nekas cits nav jādara.
 • Ja noklusējuma valoda netiek atbalstīta, sadaļā Vēlamās valodas noklikšķiniet uz pogas “Pievienot vēlamo valodu”.
 • Jums jāmeklē valoda, kuru vēlaties izmantot kā sistēmas noklusējuma valodu. Noklikšķiniet uz tā, kad atrodat, lai pievienotu to savam sistēmu sarakstam.
 • Noklikšķiniet uz Tālāk.
 • Noklikšķiniet uz “Iestatīt kā manu displeja valodu”.
 • Dažos gadījumos jums ir jālejupielādē izvēlētās valodas pakotne. Komplektā ir vokāli un rakstiski ieraksti izvēlētajā valodā, kas ļaus jums izmantot šo valodu datorā. Lai lejupielādētu pievienoto valodas pakotni, atzīmējiet izvēles rūtiņu “instalēt valodas pakotni”.
 • Pārskatiet iestatījumus un atlasiet nepieciešamās papildu funkcijas.
 • Noklikšķiniet uz Instalēt.
 • Jūs saņemsiet uzvedni, lai izrakstītos no sava konta. Izrakstieties, noklikšķinot uz pogas “Jā, izrakstīties tūlīt”.

Kad atkal piesakāties, Windows displeja valoda tiks mainīta uz jauno preferenci.

Ja vēlaties izmantot valodu visā Windows 10 sistēmā, tostarp pierakstīšanās ekrānā:

 • Atgriezieties lietotnes Iestatījumi sadaļā Valoda.
 • Labajā rūtī atrodiet opciju “Saistītie iestatījumi” un noklikšķiniet uz Administratīvās valodas iestatījumi.
 • Noklikšķiniet uz cilnes Administrēšana.
 • Noklikšķiniet uz pogas Kopēšanas iestatījumi.
 • Atzīmējiet izvēles rūtiņu “Sākuma ekrāns un sistēmas konti”.
 • Atzīmējiet izvēles rūtiņu “Jauni lietotāju konti”.
 • Noklikšķiniet uz Labi.
 • Vēlreiz noklikšķiniet uz Labi.
 • Noklikšķiniet uz Restartēt tūlīt.

Kā nomainīt Windows 10 noklusējuma reģionu

 Lai atgūtu spēju lietot Cortana, ir jāpaveic vairāk darba. Nākamā lieta ir mainīt reģionu, ja tas pašlaik nav iestatīts uz atbalstītu atrašanās vietu.

 • Atveriet programmu Iestatījumi.
 • Atlasiet Laiks un valoda.
 • Noklikšķiniet uz Reģions.
 • Noklikšķiniet uz nolaižamās bultiņas “valsts vai reģions”, lai parādītu valstu / reģionu sarakstu. Ritiniet uz augšu vai uz leju un izvēlieties vienu no atbalstītajiem reģioniem. Pārliecinieties, vai izvēlētais reģions sakrīt ar iepriekš izvēlēto valodu. Piemēram, ja kā valodu izvēlējāties angļu valodu, jums jāizvēlas savs reģions no Austrālijas, Kanādas, Indijas, Lielbritānijas vai Amerikas Savienotajām Valstīm.
 • Ja vēlaties, varat izmantot opciju “Reģionālais formāts”, lai iestatītu datuma un laika formātu.

Visbeidzot, Windows 10 datorā ir jāiestata runas atpazīšana, ja vēl neesat to izdarījis. Ņemiet vērā, ka ne visām pieejamajām Windows displeja valodām ir arī runas atpazīšanas iespējas. Tomēr, ja vien esat izvēlējies kādu no valodām, kurām ir pieejams Cortana, problēmām nevajadzētu būt.

 • Atveriet programmu Iestatījumi.
 • Atveriet sadaļu Laiks un valodas.
 • Noklikšķiniet uz Valoda.
 • Atrodiet valodu, kuru iepriekš esat izvēlējies par attēlojuma valodu. Noklikšķiniet uz tā un atlasiet Opcijas.
 • Noklikšķiniet uz Valodas opcijas.
 • Noklikšķiniet uz Runa.
 • Atlasiet Lejupielādēt.
 • Kad runas pakotne ir lejupielādēta, restartējiet sistēmu.

Tagad, kad esat veicis visas darbības, Cortana kļūs pieejams jūsu datorā neatkarīgi no jūsu atrašanās vietas. Protams, tas palīdz, ja tekoši runājat izvēlētajā valodā, pretējā gadījumā viņai varētu būt grūtības izpildīt jūsu komandas.

Ja jums šķiet, ka Cortana ir gausa vai šķiet, ka starp jūsu komandu un rezultātiem ir nepamatota kavēšanās, iespējams, būs laiks atbrīvot datoru no problēmām, kas izraisa sistēmas palēnināšanos. Mēs iesakām izmantot Auslogics BoostSpeed, lai atjaunotu vienmērīgu un stabilu datora veiktspēju bez blakusparādībām. Programmatūra veic pilnīgu visas sistēmas pārbaudi, atrodot nevēlamos failus, ātruma samazināšanas problēmas un jebkuras sistēmas vai lietojumprogrammas kļūmju vai avāriju cēloņus.

Ar savu jaunatklāto meistarību labojumi gadījumos, kad Cortana nav pieejama sistēmā Windows, jūs varat paņemt līdzi savu digitālo balss palīgu visur, kur dodaties. Varat izmantot šīs zināšanas, lai palīdzētu saviem draugiem, kuri dzīvo valstīs, kur pakalpojums pēc noklusējuma netiek atbalstīts.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found