Windows

Kā salabot ‘Nepareizi ziņoto salauzto / neizdevušos Intel RAID’?

Auslogics Disk Defrag ir Auslogics produkts, sertificēts Microsoft® Silver Application Developer BEZMAKSAS LEJUPIELĀDE

Tas var būt nepatīkami, ja kāda problēma neļauj piekļūt jūsu svarīgākajiem failiem. Kad tas notiek ar jums, ir dabiski pārbaudīt datoru, lai uzzinātu, kas ir nepareizi. Pārbaudot utilītu Disk Management, jūs varat atklāt, ka esat pazaudējis RAID sējumu. Turklāt jūs varētu redzēt tikai neformatētu disku D :. Jūs pat varat redzēt neizdevušos statusu, pārbaudot RAID CMOS iestatījumu, izmantojot BIOS iestatījumus.

Jūs varētu uztraukties, ja visi jūsu faili tagad ir pazuduši. Nu, mēs joprojām varam jums iemācīt salabot bojātu RAID 0 pēc programmaparatūras atjaunināšanas. Joprojām ir veids, kā atrisināt problēmu, neapdraudot jūsu datu integritāti.

Kas ir RAID 0 un RAID 1?

Vairāk populāri dēvēts par RAID, lieko neatkarīgo disku masīvs apvieno vairākus diskus vienā sējumā ar lielāku ātrumu un lielāku jaudu. Kad disks neizdodas, domājams, ka RAID ir drošības līdzeklis, kas ļauj lietotājam joprojām piekļūt saviem datiem. Tas ir pieejams dažādos kvalitātes līmeņos, kurus ilustrē numuri, kas izmantoti produkta marķēšanai. Parasti tirgū ir atrodami RAID 0, RAID 1 un RAID 5. Tomēr jūs varat atrast arī dažus veikalus, kas pārdod RAID 10, RAID 6 vai RAID 5 + 1.

Ļaujiet mums sadalīt informāciju jums. RAID ir ierīce datorā, kas palīdz jūsu sistēmai ātrāk izplatīt un iegūt datus. Turklāt tas darbojas kā jūsu datu dublējums aparatūras kļūmes gadījumā. Ir vērts atzīmēt, ka RAID nevar būt drošs datu zaudēšanai ļaunprātīgas programmatūras infekcijas, dabas katastrofu vai zādzību dēļ.

Kā atjaunot RAID

Labākais veids, kā novērst šo problēmu, ir RAID atjaunošana. Tomēr jums jāzina, ka šis risinājums darbosies tikai tad, ja nepareizi funkcionējošais RAID nav jūsu galvenais sāknēšanas sējums. Pretējā gadījumā jūsu sistēmai jāizmanto cits risinājums.

Lai sāktu, rīkojieties šādi:

 1. Pirmā lieta, kas jums jādara, ir ievadīt BIOS iestatījumus. Paturiet prātā, ka piekļuves process tiem atšķiras atkarībā no mātesplates ražotāja. Tāpēc vislabāk ir iepazīties ar īpašnieka rokasgrāmatu, lai uzzinātu, kā ievadīt BIOS iestatījumus.
 2. Kad esat nokļuvis BIOS iestatījumos, izmantojiet bultiņu taustiņus, lai veiktu pareizo izvēli. Izpildiet šo ceļu: Advanced -> IDE Configuration -> Configure SATA as
 3. SATA opciju izvēlnē ir jāizveido Intel Matrix Raid. Lai to izdarītu, atlasiet RAID.
 4. Saglabājiet veiktās izmaiņas, nospiežot F10 uz tastatūras.
 5. Iziet no BIOS iestatījumiem.
 6. Restartējiet datoru.
 7. Sāknēšanas procesā nospiediet Ctrl + I. To darot, jūs varēsit piekļūt Intel Matrix Storage Manager Option ROM utilītai.
 8. Iespējams, redzēsit, ka diskiem ir etiķete “Non-RAID Disk”. Jūsu gadījumā tas ir nepareizi. Tātad, jums jāzina, kā labot nepareizi ziņotu “Bojāts / neizdevies Intel RAID 0”.
 9. Atlasiet 3. opciju: Atiestatiet diskus uz Neapmaksātu, izmantojot bulttaustiņus.
 10. Tagad jums jāizvēlas otrs neizdevušās RAID grupas disks.
 11. Kad esat atlasījis, tastatūrā nospiediet Y un Enter.
 12. Kad abiem diskiem ir etiķete “Non-RAID Disk”, varat sākt atjaunot RAID konfigurāciju. Neuztraucieties par jebkādu datu pārrakstīšanu diskā. Šis process skars tikai RAID konfigurācijas apgabalu, kuru iepriekš esat iztukšojis.
 13. Izvēlieties 1. iespēju: izveidot reida apjomu.
 14. Atlasiet pareizos diskus.
 15. Izmantojiet tos pašus iestatījumus kā sākotnējais RAID, kuru mēģināt atjaunot, lai atjaunotu jauno RAID sējumu. Neaizmirstiet saglabāt diskus tādā pašā secībā kā iepriekš. Turklāt jums jānodrošina vienāds sloksnes izmērs.

Piezīme. Ideālā gadījumā vislabāk ir izveidot RAID sējumus, kas ir nedaudz mazāki par pašreizējo disku faktisko ietilpību.

 1. Kad esat aizpildījis pareizās vērtības, varat izveidot jauno RAID, nospiežot Y.

RAID tagad vajadzētu būt “Normal” etiķetei. Turklāt tagad jums vajadzētu būt iespējai palaist jūsu operētājsistēmā. Tomēr jums joprojām ir dažas papildu darbības, kas jums jāveic. Ekrānā redzēsiet uzvedni, kurā tiek jautāts, vai vēlaties iziet no iestatīšanas utilītas. Nospiediet Y un pēc tam rīkojieties šādi:

 1. Parasti restartējiet datoru.
 2. Tagad tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + S.
 3. Meklēšanas lodziņā ierakstiet “diska pārvaldība” (bez pēdiņām).
 4. Rezultātos atlasiet opciju “Izveidot un formatēt cietā diska nodalījumus”.

Piezīme. Ja redzat uzvedni ‘Inicializēt disku’, noteikti noklikšķiniet uz Atcelt.

 1. Jums vajadzētu redzēt atjaunoto RAID sējumu. Tomēr jūsu sistēma var uzskatīt, ka tagad tā ir tukša un tajā nav informācijas par nodalījumiem. Diemžēl sistēmā Windows nav iebūvēta rīka “zaudētā” nodalījuma atkopšanai. Tātad šajā piemērā procesa pabeigšanai izmantosim rīku TestDisk. Lejupielādējiet utilītu un pēc tam palaidiet to.
 2. Pēc TestDisk palaišanas jūs redzēsiet lietotāja saskarni. Izmantojiet bulttaustiņus, lai atlasītu Izveidot.
 3. Izvēlieties atbilstošo skaļumu. Piezīme. Tam vajadzētu būt datiem, kas jums jāatjauno.
 4. Nākamā lieta, kas jums jādara, ir izvēlēties nodalījuma tabulas veidu, kuru iepriekš izveidojāt sējumā
 5. Kad esat to izdarījis, jums jāizvēlas Analizēt. Šādi rīkojoties, rīks varēs pārbaudīt trūkstošo nodalījumu.
 6. Tagad izvēlieties Ātrā meklēšana.
 7. Pagaidiet pāris sekundes, lai utilīta varētu meklēt nodalījumu. Izvēlieties atbilstošo nodalījumu un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 8. Nākamajā ekrānā atlasiet Rakstīt. Veicot šo darbību, atkoptais nodalījums tiks ierakstīts atpakaļ diskā.
 9. Lai apstiprinātu darbību, nospiediet Y.
 10. Tagad nospiediet taustiņu Enter, lai restartētu datoru.
 11. Atlasiet Iziet, lai izietu no utilītas TestDisk.
 12. Kad dators ir restartēts, pārbaudiet, vai varat atvērt failus un citus datus, kurus esat pazaudējis no diska.

Pro padoms. Lai nodrošinātu, ka jūs vienmēr varēsiet piekļūt failiem cietajā diskā, jums tas jāuztur labā stāvoklī. Šajā gadījumā iesakām izmantot Auslogics Disk Defrag Pro. Ir arī vērts atzīmēt, ka RAID var izgāzties dažādu iemeslu dēļ, tostarp cietā diska korupcijas un disku problēmu dēļ. Lai diski darbotos ar maksimālu efektivitāti, iesakām tos optimizēt, izmantojot Auslogics Disk Defrag Pro.

Šis rīks ļauj jums defragēt failus, kas sistēmas darbības laikā nav pieejami. Turklāt tas optimizē failu izvietošanu jūsu diskā. Tādā veidā jūs varēsiet nodrošināt visefektīvāko darbību un ātrāku piekļuvi. Jums ir brīvība izvēlēties starp vairākām plānošanas opcijām, ļaujot saglabāt nemainīgi lielu HDD ātrumu.

Auslogics Disk Defrag Pro lieliskā lieta ir tā, ka tā ir pieejama arī kā bezmaksas izmēģinājuma versija. Jūs to varat lejupielādēt un pārbaudīt dažas tā funkcijas bez maksas. Tādā veidā jūs varat ieskatīties, ko šis jaudīgais diska optimizētājs varētu darīt jūsu datora labā. Kad esat nolēmis iegādāties licences atslēgu, programmu varat izmantot ne vairāk kā trīs datoros!

Vai jums ir jāprecizē kaut kas, ko mēs apspriedām šajā rakstā?

Nevilcinieties uzdot savus jautājumus zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found