Windows

Kā paātrināt CPU, lai datoru padarītu ātrāku?

Datora darbības process ar ātrāku pulksteni nekā tā ražotāja specifikācijās tiek saukts par overclocking. Datora komponenti, kurus var pārsniegt, ir mātesplates mikroshēmas, brīvpiekļuves atmiņa un videokartes. Pārsniegšanas tendence pēdējos pāris gados ir ārkārtīgi pieaugusi, galvenokārt pateicoties pieaugošajam pieprasījumam pēc labākiem datoriem. Ir daži iemesli, kāpēc kāds varētu vēlēties pārstādīt datoru. Tie ietver:

  • Naudas taupīšana - izņemot zīmolu, otrs svarīgais datora cenu noteicošais faktors ir specifikācijas. Acīmredzot, jo augstākas specifikācijas, jo dārgāk tas maksās. Ja jūs strādājat ar nelielu budžetu, varat iegādāties datoru ar zemākas klases specifikācijām un pēc tam pārslogot komponentus.
  • Ātruma un veiktspējas palielināšana - tas ir galvenais datoru pārsniegšanas iemesls. Tā kā overclocking liks datoram strādāt ar lielāku pulksteņa ātrumu nekā noklusējuma iestatījumi, jūsu dators palielinās tā veiktspēju.
  • Vecu komponentu izmantošana jaunai programmatūrai - dažreiz jaunajai programmatūrai ir produkta specifikācijas, kuras dators neatbalsta. Tā vietā, lai nopirktu jaunu datoru, jūs varat vienkārši pārsniegt veco.
  • Vaļasprieks - jā, daži cilvēki vienkārši pārslogo entuziastus un dara to sava prieka pēc.

Vai es varu pārsniegt savu procesoru?

Jā, jūs varat pārstartēt savu procesoru. Tomēr, pirms sākat veikt ātruma pārsniegšanu, ir svarīgi saprast riskus. Pirmkārt, ir noteikts ierobežojums tam, cik daudz jūs varat pārsniegt konkrēto datoru. Lai aizņemtos no dzīvnieku fermas valodas, visi pārstrādātāji ir vienādi, bet daži ir vienlīdzīgāki nekā citi.

Tālāk ir norādīti 9 galvenie faktori, kas jāņem vērā, pulkstojot datoru, lai izvairītos no tā sajaukšanas.

  1. Pārbaudiet savu procesora stabilitāti

Pirms sākat overclocking, pārbaudiet, vai jūsu CPU ir stabils overclock režīmā. Neuztraucieties; tas ir viegli. Izmantojot bezmaksas programmatūru (Prime95), šo testu varat izpildīt īsā laikā. Bet tas vēl nav viss - jums arī jāpārbauda procesora temperatūra, lai pārliecinātos, vai tas spēj tikt galā ar overclocking. Lieta ir tāda, ka overclocking nozīmē pievienot vairāk sprieguma jūsu komponentiem, un tas neizbēgami radīs vairāk siltuma. Lai dators labi darbotos overclock režīmā, jums būs nepieciešams labs dzesētājs, lai nodrošinātu, ka CPU un citi komponenti nepārkarst. Core Temp ir lieliska Intel programmatūra, taču, ja jums ir AMD, Ryzen Master būtu ideālākais. Citiem CPU ir sava programmatūra, lai to pārbaudītu, piemēram, Corsair un NZXT.

  1. Veic stresa testu

Stresa testa veikšana nozīmē CPU etalonu, lai redzētu, cik karsts tas kļūst, kad tas darbojas ar 100%. Lai to izdarītu, jums jāpalaiž Prime95 un jāizvēlas opcija “tikai stresa pārbaude”. Atlasot šo opciju, jums tiks piedāvāts izvēlēties stresa testu, kuru vēlaties veikt. Jūs varat izvēlēties “blend test” un pēc tam nospiestievadietvai noklikšķiniet uzLabi.

  1. Pārbaudiet savu BIOS

Ļaujiet jūsu prime95 programmatūrai veikt savu burvību apmēram I0 minūtes, un pēc tam, kad temperatūra sāk stabilizēties, dodieties uz BIOS, lai to pārbaudītu. Lai to izdarītu, dodieties uz savu galveno95 un atlasiet “Pārbaude”Un pēc tam noklikšķiniet uzApstājies. Pēc tam varat restartēt datoru un doties uz BIOS iestatījumiem. Lai nokļūtu BIOS, nepārtraukti jānospiež dzēšanas taustiņš, kad dators ieslēdzas. Tomēr daži datori to izmanto F2vai kādu citu funkciju taustiņu, iespējams, vēlēsities pārbaudīt, vai ir jūsu zīmolam piemērota atslēga. Kad esat izveidojis sev piemēroto atslēgu, nepārtraukti nospiediet to, kamēr dators tiek palaists, līdz redzat BIOS zilo ekrānu.

Kad esat iestatījis BIOS, dodieties uzOptimizēts procesorsiestatījumus un mainiet no noklusējuma iestatījumiem uz augstākajiem pieejamajiem optimizētajiem iestatījumiem. Precīzi skaitļi būs atkarīgi no datora aparatūras. Ražotāji parasti uzstāda jūsu procesoru ar ierobežotu potenciālu, kas padara to mazāk efektīvu, bet daudz drošāku. Kamēr citi iepriekš veiktie testi ir pierādījuši, ka aparatūra spēj pārvarēt overlokēšanu, jums nevajadzētu uztraukties par procesora bojāšanu.

  1. Izmantojiet automātisko pārstulēšanu

Vēl viens CPU pārkaršanas veids ir “auto-overclock”Funkcija BIOS iestatīšanā. Tā kā jūs, iespējams, neesat pārliecināts par labākajiem skaitļiem, kas jāiestata jūsu procesoram, varat ļaut mātesplatei paveikt visu smago darbu jūsu vietā. Tiek nosaukta BIOS pārslodzes izvēlne

OC Tweaker

vai kaut kas tāds, atkarībā no jūsu zīmola. Lielākajai daļai ražotāju ir atšķirīgi profili, kas svārstās no 4GHz līdz 4,8GHz. Arī šis ir bumbas laukuma skaitlis, jo precīzās vērtības dažādos datoros būs atšķirīgas.

Piešķirot mātesplatē vadību uz labāko izmantojamo profilu, tā piekļūs jūsu datora robežām atkarībā no citiem komponentiem un automātiski izvēlēsies ideālu profilu bez turpmākas jūsu ieejas. Lai gan šī ir ērta pieeja, it īpaši iesācēju lietotājiem, tā var ierobežot jūs līdz maksimālajam 4,8 GHz skaitlim, kaut arī procesoru varētu būt iespējams nospiest tālāk. Ja jūsu dators darbojas ar Threadripper vai AMD Ryzen procesoru, varat veikt šīs izmaiņas, neapmeklējot BIOS iestatīšanu. Viss, kas jums nepieciešams, ir ieiet Ryzen Master un zem CPU temp rādījumiem iestatiet vajadzīgo overclocking profilu.

  1. Overclocking, manuāli mainot reizinātāju

Ja esat lietpratējs lietotājs, jūs, iespējams, dodat priekšroku overclocking iestatījumu manuālai kontrolei, lai maksimizētu izvadi. Lai to panāktu, iespējams, vēlēsities pielabināt CPU, lai visiem kodoliem būtu mērķa numurs, kuru vēlaties sasniegt. To sauc par reizinātāja iestatīšanu. Pēc tam reizinātājs strādās ar bāzes pulksteņa frekvenci, lai iegūtu galīgo GHz skaitli. Izmantojot šo metodi, jūs varat viegli pārsniegt CPU no 3GHz līdz 4GHz, tikai iestatot reizinātāja vērtību.

Cik daudz es varu droši pārsniegt savu procesoru?

Varat izmantot iepriekš veiktā stresa testa rezultātus, lai uzzinātu, cik daudz jūsu CPU var apstrādāt.

  1. Maksimālās slodzes tests

Kad esat noteicis CPU pavairotāja koeficientu, varat to iestatīt un pēc tam iziet no BOIS. Atcerieties saglabāt izmaiņas, jo pirms iziešanas jums to lūgs BIOS. Pēc datora ieslēgšanas operētājsistēmā Windows, izmantojot lietojumprogrammu Core Temp, lai uzraudzītu CPU temperatūru. Nākamais solis ir atvērt Prime95 un pēc tam izvēlnē Opcijas dodieties uz “Spīdzināšanas pārbaude”, Lai redzētu, kā mikroshēma darbojas ar maksimālo slodzi. Varat arī pārbaudīt tā veiktspēju, izmantojot “maisījuma tests”Opciju. Ja jūsu dators darbojas optimāli 5 minūtes, varat sākt palielināt savu reizinātāju līdz maksimālās slodzes sasniegšanai.

  1. Zilā ekrāna problēmas pārvarēšana

Darbs ar Vcore spriegumu ir pirmais solis zilā ekrāna problēmu novēršanā. Lai to izdarītu, jums būs jāatgriežas pie BIOS iestatījumiem un pēc tam jāmeklē CPU Vcore sprieguma režīma opcija. Kad esat to atradis, iestatiet to uzfiksēts. ” Labākās Vcore fiksēto iestatījumu vērtības atšķiras atkarībā no jūsu aparatūras, ieteicams pārbaudīt forumus, lai uzzinātu, ko citi lietotāji ar jūsu precīzo aparatūru iesaka.

Labs veids, kā aplēst, ir turpināt palielināt spriegumu par 0,01 volta vērtību. Katru reizi, kad palielina vērtību, pārbaudiet, vai dators tiek pareizi palaists, un pēc tam veiciet stresa testu, lai pārliecinātos, vai tas ir stabils. Turpiniet to darīt, līdz esat noteicis maksimālo līmeni, kādā jūsu dators darbosies efektīvi. Pēc kāda laika pārbaudīšanas jūs varētu palielināt sprieguma vērtības par lielāku skaitli, teiksim, 0,1 vai pat 0,5. Svarīgi sākt ar mazākām vērtībām vispirms ir pārbaudīt un redzēt, kā jūsu centrālais procesors apstrādā Vcore sprieguma pieaugumu. Šī testa mērķis ir nokļūt vietā, kur nevar sasniegt augstāku frekvenci, neatkarīgi no tā, cik mazu frekvenci pievienojat. Kad esat sasniedzis šo punktu, vienkārši atgriezieties pie pēdējās zināmās stabilās vērtības un, ja neesat pārliecināts, pārveidojiet procesu, atņemot 0,1 GHz, līdz jūsu Vcore spriegums nokrītas līdz stabilai vērtībai. Pēc tam šeit varat saglabāt savas vērtības, jo esat sasniedzis optimālos iestatījumus.

  1. Turpiniet salīdzinošo novērtēšanu

Pat pēc optimālo iestatījumu sasniegšanas turpiniet etalonu pēc iespējas ilgāk, lai nodrošinātu visstabilāko pārsniegšanas punktu. Tas varētu būt dienu ilgs process, taču, ja neesat pārāk pacietīgs, jums tas jādara vismaz pāris stundas. Kad esat pabeidzis salīdzinošo novērtēšanu, varat mierīgi atpūsties, atpūsties un izbaudīt datoru ar maksimālu ātrumu un veiktspēju, neuztraucoties par jebkura tā komponenta sabojāšanu.

Vai ir droši pārslogot CPU?

Pārsniegšana ir saistīta ar dažiem riskiem, taču, kamēr jūs to darāt pareizi, overclocking ir ļoti droša. Lai gan daži ražotāji varētu ieteikt nepieļaut datoru pārsniegšanu, daži kritiķi uzskata, ka galvenais iemesls, kāpēc datoru uzņēmumi neiesaka pārslogot savus datorus, ir tāpēc, ka tas samazinās viņu pārdošanas apjomus. Īkšķis ir noteikts, lai salīdzinātu datoru, līdz esat pārliecināts, ka esat atradis ideālos iestatījumus savai mašīnai.

Noslēguma vārdi

Overclocking rada revolucionāru darbību datoru nozarē. Cik ātri darbojas dators, vairs nenosaka GHz skaits uz procesora etiķetes. Kaut arī ātrums ir galvenais iemesls, kāpēc jaunāki datoru modeļi maksā dārgāk, tagad ir iespējams sasniegt tos pašus iespaidīgos ātrumus bez liekas naudas iztērēšanas, pateicoties pārsniegšanai. Tas maina ainavu dažādās nozarēs, kurām nepieciešami ātri datori, sākot no spēlēšanas līdz kriptovalūtas kalnrūpniecības platformām.

Varat arī noregulēt datoru maksimālajai veiktspējai, izmantojot tādu izcilu rīku kā Auslogics BoostSpeed. Tas veiks pilnīgu visas jūsu datorsistēmas pārbaudi, lai atrastu nevēlamos failus un novērstu visas ātrumu samazinošās problēmas.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found