Windows

Kā iegūt lielisku skaņu no datora mikrofona?

Klausoties podkastus un radio programmas, vai jūs kādreiz domājat, vai mājās varat sasniegt tādu pašu skaņas kvalitāti? Nu, viņi saņem šo kraukšķīgo, skaidro audio daļēji ar pareizās aparatūras palīdzību. Tomēr pēcapstrāde ietekmē milzīgu procentuālo daļu rezultātu. Skaņas tehniķi pēc ierakstīšanas rediģē audio, uzlabojot tā kvalitāti. Viņi var arī modificēt iestatījumus tiešraidē, lai uzlabotu skaņu.

Tātad, jūs varētu jautāt: "Kā es varu uzlabot sava datora mikrofona skaņu?" Varat izmantot tās pašas metodes, kuras izmanto ierakstu studijas. Tomēr, ja vēlaties uzzināt, kā padarīt datora mikrofonu labāku, neiztērējot pārāk daudz, turpiniet lasīt šo ziņu. Mēs dalīsimies ar dažām rentablām metodēm un produktiem, kas palīdzēs jums sasniegt šo tiešo skaņu ārpus studijas.

1. tehnika: atsevišķa mikrofona izmantošana

Ir taisnība, ka pēcapstrāde var ievērojami uzlabot datora mikrofona skaņas kvalitāti. Tomēr, ja vēlaties, lai audio kļūtu labāk, tad labs sākumpunkts būtu pienācīgs mikrofons. Ierakstot skaņu, jūsu galvenā problēma ir troksnis. Ir audio pēcapstrādes programmas, kas lieliski izlīdzina balsi. Viņi pat var padarīt plakanu audio skaņu profesionālu.

Tomēr jums jāzina, ka šīs audio rediģēšanas lietotnes var paveikt tikai tik daudz. Viņi var atbrīvoties no trokšņa tikai līdz zināmai pakāpei. Galu galā mikrofons datorā ir mazs, un tas var uztvert lielu troksni no jūsu ierīces korpusa. No otras puses, jūs varat sagaidīt, ka lielie, patstāvīgie mikrofoni būs mazāk trokšņaini.

Spektra augstākajā galā mikrofoni ar izcilu kvalitāti parasti maksā simtiem dolāru. Tomēr jūs varat viegli atrast labus, kuru cena ir aptuveni 30 USD. Tie izklausīsies lecam labāk nekā klēpjdatorā iebūvētais mikrofons.

2. tehnika: atjauniniet skaņas draiverus

Neatkarīgi no tā, cik izcils ir jūsu atsevišķais mikrofons, jūs nevarēsiet maksimāli palielināt tā iespējas, ja jums trūkst, ir bojāti vai novecojuši skaņas draiveri. Tātad, jums jāatjaunina skaņas draiveri. Jūs varat izvēlēties kādu no trim atjaunināšanas metodēm:

 1. Izmantojot ierīču pārvaldnieku
 2. Draiveru lejupielāde no ražotāja vietnes
 3. Izmantojot Auslogics draivera atjauninātāju.

Izmantojot ierīču pārvaldnieku

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + S.
 2. Meklēšanas lodziņā ierakstiet “Device Manager” (bez pēdiņām). Nospiediet Enter uz tastatūras, lai atvērtu ierīču pārvaldnieku.
 3. Izvērsiet kategorijas Audio ieejas un izejas saturu.
 4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz mikrofona ierīces, pēc tam no opcijām atlasiet Atjaunināt draiveri.

Draiveru lejupielāde no ražotāja vietnes

Dažreiz Windows var palaist garām kādu vai divus atjauninājumus, automātiski meklējot jaunākos draiverus. Jūsu sistēma var pateikt, ka jūsu datorā ir instalēti jaunākie draiveri. Lai nodrošinātu jaunāko draivera versiju, jums joprojām būs jādodas uz ražotāja vietni. Jums jāmeklē versija, kas ir saderīga ar jūsu operētājsistēmu un procesoru. Kad esat atradis pareizo draiveri, tas ir jālejupielādē un jāinstalē personālajā datorā.

Izmantojot Auslogics draivera atjauninātāju

Draiveru manuālas atjaunināšanas process var būt laikietilpīgs un riskants. Ja instalējat nepareizas draivera versijas, var rasties sistēmas nestabilitātes problēmas. Tātad, mēs iesakām izvēlēties ērtu un uzticamu metodi - Auslogics Driver Updater. Šī programmatūra automātiski atpazīs jūsu sistēmu un procesoru, tiklīdz to aktivizēsit. Tajā atradīs arī jaunākos ražotāja ieteiktos draiverus jūsu datoram. Tātad, lietojot Auslogics draivera atjauninātāju, jums nevajadzēs riskēt kļūdīties un tērēt laiku.

3. tehnika: trokšņa samazināšana

Ja vēlaties uzzināt, kā uzlabot datora mikrofona skaņu, jums jāzina, kā samazināt troksni. Pat augstas klases mikrofoni nav absolūti klusi. Tātad, jums ir jātīra audio, noņemot kaitinošo fona svilpes. Viens no labākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir izmantot pēcapstrādes lietotni, piemēram, Audition un Audacity. Tam ir spektrālās frekvences displejs, kas vizualizē troksni, ļaujot redzēt trokšņa līmeni katrā frekvencē.

Trokšņu samazināšanai ir dažādi veidi, tostarp trokšņa druka, kas selektīvi samazina troksni. Tomēr ir arī citas iespējas, piemēram, svilpes noņemšanas līdzeklis, kas ļauj mazināt dažādas frekvences. Ir arī adaptīvais trokšņu samazinājums, kam nav nepieciešama trokšņa druka. Lūk, soļi, kā samazināt troksni, izmantojot klausīšanos:

 1. Pirmā lieta, kas jums jādara, ir uztvert trokšņa druku. To var izdarīt, atlasot Efekti -> Trokšņu samazināšana -> Capture.
 2. Tagad no opcijām atlasiet Trokšņa samazināšana (process). Noklikšķinot uz šī, tiks parādīts logs. Tas ļaus jums konfigurēt trokšņa samazināšanas iestatījumus.
 3. Parasti jūs varat izvēlēties noklusējuma iestatījumus. Tomēr jums joprojām ir brīvība pielāgot trokšņa grīdu.
 4. Pirms izmaiņu piemērošanas priekšskatiet skaņu, noklikšķinot uz pogas Atskaņot apakšējā kreisajā stūrī.
 5. Priekšskatiet troksni, kuru vēlaties noņemt, atlasot Tikai izejas troksnis. Lai izvairītos no traucējumiem, pārliecinieties, ka galvenais ieraksts nav trokšņa.

Izmantojot Audacity, varat arī samazināt troksni. Lai notīrītu audio, jums vienkārši jāizvēlas Trokšņu samazināšana sadaļā Efekti. No turienes jums būs pieejams trokšņa profils un citi skaņas iestatījumi. Ir vērts atzīmēt, ka Audacity trokšņu noņemšanas funkcija nav tik visaptveroša kā Audition’s. Tomēr jūs joprojām varat sagaidīt, ka tas veiks labu audio tīrīšanas darbu.

4. tehnika: Mikrofona pop filtra izmantošana

Pop filtrs var būt vienkārša un pazemīga ierīce, taču tas rada brīnumus par audio ierakstiem. Tas ir vairogs vai ekrāns, kuru varat piestiprināt pie mikrofona statīva. Tās galvenā funkcija ir samazināt “skaņas plozīvus” vai sprādzienbīstamus līdzskaņus, piemēram, “p” un “b”. Kad jūs sakāt vārdus ar šīm skaņām, jūsu audioierakstā būs gaisa uzliesmojumi, kurus var uzņemt mikrofona diafragma. Līdz ar to jūsu audio ieejas līmenis palielināsies, izraisot ierakstu parādīšanos.

Pop filtrs bloķē gaisa pārrāvumus, ko jūs izrunājat, izrunājot ‘skaņas plozīvus’. Šis izveicīgais materiāls sadalās un izkliedē gaisa molekulas, samazinot to ietekmi uz mikrofona diafragmu.

Jūs varat viegli iegādāties pop filtrus no Amazon, un to cenas svārstās no 10 līdz 40 ASV dolāriem. Tomēr, ja jums nav laika un budžeta, lai to iegādātos, varat to izveidot, izmantojot sadzīves rīkus. Jūs varat izveidot efektīvu pop filtru, izmantojot zeķbikses.

Kā izveidot popfilmu ar zeķbiksēm

 1. Iegūstiet stiepļu drēbju pakaramo, pēc tam izveidojiet to lokā. Pārliecinieties, ka neatstājat rokturi, kuru varat piestiprināt pie mikrofona statīva.
 2. Nogrieziet zeķbikses kājas pie augšstilba.
 3. Ievietojiet cilpu audumā.
 4. Nostipriniet audumu, sasienot to uz stieples.

Tiešsaistē ir arī citas apmācības, kas parādīs, kā izveidot pop filtru mājās. Dažiem ir nepieciešami tādi rīki kā izšūšanas cilpa, bet citi iemācīs jums izveidot pop filtru, izmantojot drukas papīru un salvetes. Bez šī materiāla, kas bloķē ‘skaņas plozīvus’, audio tiek sagrozīts, kas padara to traucējošu un nepatīkamu. Sākot izmantot pop filtru, jūs pamanīsit atšķirību audio ierakstā.

Vai varat ieteikt citas metodes datora mikrofona uzlabošanai?

Pievienojieties zemāk esošajai diskusijai un dalieties savās idejās!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found