Windows

Nepērciet jaunu datoru 2015. gadā, kamēr neesat to izlasījis!

Vai jūsu vecā datora veiktspēja liek jūsu sejai raustīties un roku aizsniegt pēc āmura? Vai jūs nopietni apsverat iespēju nomainīt dažus simtus vai pāris tūkstošus dolāru par jaunu datoru? Dariet to tikai vēl! Plānots, ka operētājsistēma Windows 10 tiks oficiāli izlaista kaut kad 2015. gadā, un vienkārši nav jēgas iegādāties Windows 8 datoru tagad, kad šī operētājsistēma novecos mēnešu, ja ne nedēļu laikā. Izlasiet šo rakstu pilnībā, un tas palīdzēs jums ietaupīt naudu vai vismaz sagaidīt mēnešus vai nedēļas, kas palikušas pirms Windows 10 izlaišanas plašākai sabiedrībai.

Neskatoties uz to, kam daudzi cilvēki var ticēt, vecam datoram nav obligāti jādarbojas lēni. Tas palēninās no sīkumiem, kas tajā tiek glabāti vai ir iestatīti darboties fonā, no putekļiem, kas uzkrājas iekšpusē, un vairākiem specifiskiem faktoriem, no kuriem lielāko daļu var viegli izārstēt ar piemērotiem instrumentiem. Ko varat darīt, lai mēģinātu atdzīvināt veco datoru? Šeit ir īss saraksts ar vienkāršākajiem labojumiem to piemērošanas secībā.

1. Atbrīvojieties no putekļu zaķiem

Putekļi, kas uzkrājas datora korpusā vai klēpjdatorā, liek aparatūras komponentiem pārkarst un zaudēt ātrumu, vai arī neizdodas. Putekļus ieteicams veikt vismaz reizi gadā. Ja esat pietiekami drosmīgs, varat mēģināt to izdarīt pats, izmantojot saspiesta gaisa balonu (nekad datora aparatūrā neizmantojiet putekļsūcēju!). Ja jūs baidāties atvērt datoru un neesat pārliecināts, vai varēsiet visu salikt kopā, piesakieties profesionālim, kas jums iztīrīs datoru. Ja ilgu laiku neesat to iztīrījis, jūs varat pārsteigt, jo tikai ar putekļu tīrīšanu jūsu dators var ievērojami palielināt ātrumu. Tomēr tas nebūt nav vienīgais, ko mēs darīsim, lai iepūtinātu jaunu dzīvību jūsu vecajai mašīnai.

2. Izdzēsiet nevajadzīgās programmas

Pirmais solis, kas jums jāveic pēc faktiskās datora fiziskās tīrīšanas, ir atbrīvoties no programmatūras, kuru vairs neizmantojat. Dažreiz mēs uzkrājam lielu sarakstu ar programmām, kuras esam instalējuši gadu gaitā, un daudzas no tām jau sen pārtraucām izmantot. Papildus aizņemot vietu diskā, šīm programmām bieži ir fona uzdevumi, kas plānoti darboties noteiktā laikā vai visu laiku, kas var samazināt kopējo datora veiktspēju. Lai noņemtu programmatūru, neatkarīgi no izmantotās Windows versijas, dodieties uz vadības paneli un atrodiet izvēlnes vienumu “Noņemt programmas” (vai līdzīgu). Tas parādīs instalētās programmatūras sarakstu, kuru varat izdzēst, noņemot vienu programmu vienlaikus.

Kad esat pabeidzis, jums būs vairāk brīvas vietas diskā, lai gan tas var būt sadalīts gabalos, un reģistrā var būt atlikušie ieraksti, kas būs jāiztīra. Tas mūs noved pie nākamā loģiskā soļa ...

3. Palaidiet uzturēšanas programmatūru

Ir daudz faktoru, kas var palēnināt vecā datora darbību, bet tos var viegli izārstēt, izmantojot labu datora optimizācijas un uzturēšanas programmatūru. Tajos ietilpst smaga diska sadrumstalotība, kas samazina piekļuves ātrumu datiem, korumpēti vai nederīgi reģistra ieraksti, kas var izraisīt kļūdas, pārāk daudz programmu, kas automātiski tiek palaistas Windows pieteikšanās laikā, tādējādi palielinot startēšanas laiku, pārāk daudz nevajadzīgu procesu un pakalpojumu, kas visu laiku darbojas, izmantojot procesora jaudu un atmiņu , daudz nevēlamu failu, kas izraisa palēnināšanos un samazina efektivitāti.

Tā vietā, lai lejupielādētu programmu katram konkrētam uzdevumam (kas samazinātu brīvo vietu jūsu diskā), iegūstiet "viss vienā" komplektu, kas var risināt visas vai lielāko daļu iepriekš minēto problēmu. Tajā jāiekļauj diska defragmentētājs, reģistra rīks un rīki nevēlamu failu attīrīšanai, startēšanas saraksta pārvaldīšanai, nevajadzīgu pakalpojumu un procesu atspējošanai. Labs datora optimizētājs var ievērojami mainīt datora veiktspēju un var vienkārši likt pārdomāt vecās mašīnas nomaiņu ar jaunu.

Paturiet prātā, ka ikreiz, kad tiek veikta reģistra pielāgošana, jums ir jābūt pilnīgi pārliecinātam, ka izmantotais rīks ir pārbaudīts drošībā un nāk no cienījama izdevēja. Pirms sistēmas apkopes palaišanas vienmēr ir ieteicams izveidot dublējumu vai izveidot sistēmas atjaunošanas punktu.

4. Apsveriet iespēju uzlabot atmiņu

Ja datora operatīvās atmiņas (fiziskās atmiņas) apjoms ir mazāks par 4 GB, pievienojot vairāk atmiņas, patiešām vajadzētu kaut ko mainīt. Pārbaudiet, vai sistēmas iestatījumi ļauj pievienot RAM, pēc tam jauniniet uz maksimālo atmiņas apjomu, ko var instalēt datorā. Tas ir ļoti vienkāršs jauninājums, kas nemaksā roku un kāju pat tad, ja to veic datoru remonta darbnīcā.

Veicot visus četrus šeit aprakstītos labojumus, jūs varat atdzīvināt veco datora bloku un dot jums papildu laiku, kas jums varētu būt nepieciešams, ja vēlaties iegūt jaunāku datoru ar jaunāko Windows versiju, kas iznāks 2015. gadā.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found