Windows

Nevarēja inicializēt grafikas sistēmu Windows 10 datorā

Ko nozīmē kļūda ‘Nevarēja inicializēt grafikas sistēmu’? Vai tas turpina parādīties, kad mēģināt vadīt spēli? Mēs saprotam, cik tas var atturēt. Tāpēc mēs esam izveidojuši efektīvu risinājumu sarakstu, kas palīdzēs jums atrisināt šo problēmu. Ja tas jums izklausās labi, pārejiet uz nākamo mūsu ceļveža sadaļu. Mēs detalizēti izskatīsim risinājumus.

Veidi, kā atbrīvoties no paziņojuma “Nevarēja inicializēt grafikas sistēmu” sistēmā Windows

Daudzi Windows lietotāji teica, ka, saskaroties ar problēmu, mēģināja spēlēt Age of Empires. Kļūdas ziņojumā viņiem tika ieteikts pārbaudīt, vai viņu videokarte un draiveris ir saderīgi ar DirectDraw.

Kas īsti ir DirectDraw? Tā ir veca API, kas kādreiz bija daļa no Microsoft DirectX API. Tas padara grafiku lietojumprogrammās, kurām nepieciešama augsta veiktspēja. Tas arī ļauj lietojumprogrammas atvērt pilnekrāna režīmā vai iegult logā. Datoriem, kuriem ir iespējota aparatūras paātrināšana, DirectDraw to izmanto, lai nodrošinātu tiešu piekļuvi video atmiņai.

Kā novērst kļūdu “Nevarēja inicializēt grafikas sistēmu” operētājsistēmā Windows 10:

Neatkarīgi no spēles, kuru mēģinājāt palaist, saskaroties ar “Nevar inicializēt grafikas sistēmu”, noteikti to novērsīs šādi labojumi:

 1. Atjauniniet grafikas draiverus
 2. Palaidiet Windows atjauninājumus
 3. Palaidiet spēli saderības režīmā
 4. Mainiet displeja izšķirtspēju
 5. Instalējiet DirectX manuāli

Ļaujiet mums tagad iziet šo labojumu piemērošanas procedūru.

1. labojums: atjauniniet grafikas draiverus

Bez pareiziem draiveriem jūsu OS un lietotnes nevar darboties kā paredzēts. Tātad, ja jūs redzat šo problēmu tagad, iespējams, kaut kas nav kārtībā ar grafiskajiem draiveriem. Vai nu tie ir novecojuši, vai pazuduši, vai kādu iemeslu dēļ ir korumpēti. Jaunie draiveru atjauninājumi satur arī ielāpus, lai novērstu kļūdas un nodrošinātu optimālu veiktspēju, īpaši spēļu datoriem.

Draiveru atjaunināšanai varat izmantot četras metodes:

 1. Izmantojot ierīču pārvaldnieku
 2. Windows atjauninājumu instalēšana
 3. Izmantojot ierīces ražotāja vietni
 4. Automātiskā atjauninātāja rīka izmantošana

1. metode: grafikas draivera atjaunināšana, izmantojot ierīces pārvaldnieku

Veiciet šīs darbības:

 1. Nospiediet Windows + R taustiņus, lai izsauktu dialoglodziņu Palaist.
 2. Teksta apgabalā ierakstiet “Devmgmt.msc” (bez pēdiņām) un noklikšķiniet uz Labi vai nospiediet tastatūras taustiņu Enter.
 3. Pārlūkojiet ierīces pārvaldnieka loga kreiso rūti un atrodiet Displeja adapteri. Noklikšķiniet uz bultiņas blakus tam, lai atklātu savas grafikas ierīces.
 4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ierīces, kuru vēlaties atjaunināt, un konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz Atjaunināt draiveri.
 5. Ieslēdziet interneta savienojumu.
 6. Noklikšķiniet uz opcijas “Meklēt automātiski atjauninātu draivera programmatūru”. Sistēma datora krātuvē un internetā meklēs jaunākos draiverus un pēc tam tos instalēs.

2. metode: atjauniniet draiverus, izmantojot Windows atjauninājumus

Windows atjauninājumi satur jaunas draiveru versijas. Uzsākot Windows atjauninājumus, automātiski tiks lejupielādēti un instalēti nepieciešamie draiveri:

 1. Atveriet lietotni Iestatījumi. To var izdarīt, dodoties uz izvēlni Sākt un noklikšķinot uz zobrata ikonas. Varat arī izmantot Windows + I tastatūras kombināciju.
 2. Noklikšķiniet uz Atjaunināt un drošība.
 3. Windows atjaunināšanas opciju atradīsit nākamās atvērtās lapas kreisajā rūtī. Noklikšķiniet uz tā.
 4. Noklikšķiniet uz pogas Meklēt atjauninājumus. Ja ir kādi atjauninājumi, tie tiks automātiski lejupielādēti un instalēti.
 5. Lai pabeigtu procesu, restartējiet sistēmu.

3. metode: apmeklējiet ierīces ražotāja vietni

Draiveru atjaunināšana, izmantojot ierīču pārvaldnieku vai Windows atjauninājumus, ne vienmēr var dot vēlamos rezultātus. Sistēma, iespējams, nespēs atrast jaunākās draivera versijas. Bieži vien labāk ir doties tieši uz NVIDIA, AMD vai Intel vietni.

4. metode: izmantojiet automātiskā atjauninātāja rīku

Labākais un vienkāršākais grafisko draiveru atjaunināšanas veids ir automātiska rīka izmantošana. Šāds rīks varēs lasīt jūsu datoru un noteikt draiverus, kuriem jāpievērš uzmanība. Mēs iesakām izmantot Auslogics draivera atjauninātāju. Tā ir programmatūras lietojumprogramma, kuru ir apstiprinājusi un ieteikusi Microsoft, un kurai uzticas miljoniem lietotāju visā pasaulē.

Tiklīdz instalēts draivera atjauninātājs, tas automātiski nosaka jūsu datora specifikācijas. Pēc tam tā sāk skenēšanu, lai noteiktu problemātiskos draiverus. Pēc skenēšanas pabeigšanas varat izvēlēties atjaunināt visas sarakstā norādītās ierīces vai tikai tās, kuras izvēlējāties. Viss, kas nepieciešams, ir tikai vienas pogas klikšķis. Šis rīks nodrošina pareizu draiveru versiju lejupielādi un instalēšanu. Tas arī palaiž dublējumu, lai jūs varētu viegli veikt atcelšanu, ja kādreiz tas ir nepieciešams.

2. labojums: palaidiet Windows atjauninājumus

Windows atjauninājumi satur ielāpus un jaunas programmatūras versijas, kas nepieciešamas jūsu sistēmas un lietotņu vienmērīgai darbībai. Šo atjauninājumu instalēšana var palīdzēt atrisināt spēļu problēmu:

 1. Atveriet izvēlni Sākt un meklēšanas joslā ierakstiet “Windows atjaunināšana” (bez pēdiņām). Noklikšķiniet uz opcijas, kas parādās meklēšanas rezultātos.
 2. Jūs nonāksit Windows iestatījumu lietotnē. Noklikšķiniet uz pogas Pārbaudīt atjauninājumus.
 3. Pagaidiet, līdz process ir pabeigts, un pēc tam restartējiet datoru.
 4. Pārbaudiet, vai jūsu spēle tiks veiksmīgi palaista.

Labojums 3: Palaidiet spēli saderības režīmā

Dažas lietotnes, iespējams, nedarbojas optimāli jūsu Windows versijā. To palaišana saderības režīmā var palīdzēt to novērst.

Saderības režīms ir viegli pieejams rīks, kas ļauj vecākām programmām darboties jaunākās OS versijās. Tas maina sistēmas iestatījumus, balstoties uz katru programmu atsevišķi, ļaujot citām lietotnēm normāli darboties jūsu datorā. Tajā pašā laikā tas ļauj darboties vecākām lietojumprogrammām.

Lai iespējotu savai spēlei savietojamības režīmu, rīkojieties šādi:

 1. Pārejiet uz savas spēles instalācijas mapi un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz spēles. Varat arī ar peles labo pogu noklikšķināt uz darbvirsmas saīsnes.
 2. Konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz Rekvizīti.
 3. Atvērtajā logā dodieties uz cilni Saderība.
 4. Sadaļā Saderības režīms noklikšķiniet uz nolaižamās izvēlnes un izvēlieties vecāku Windows versiju, ar kuru vēlaties, lai spēle būtu saderīga.
 5. Sadaļā Iestatījumi atzīmējiet izvēles rūtiņas opcijām “Palaist šo programmu kā administratoru” un “Atspējot pilnekrāna optimizāciju”.
 6. Lai saglabātu izmaiņas, noklikšķiniet uz pogas Lietot.
 7. Noklikšķiniet uz Labi.
 8. Tagad varat mēģināt palaist spēli un noskaidrot, vai kļūda joprojām parādīsies. Ja tā notiek, neuztraucieties. Vēl ir jāveic citi labojumi.

4. labojums: mainiet displeja izšķirtspēju

Datora ekrāna izšķirtspējas un displeja iestatījumu maiņa var palīdzēt novērst kļūdu “Nevarēja inicializēt grafikas sistēmu”. Veiciet šīs vienkāršās darbības:

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tukša apgabala darbvirsmā un parādītajā konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz Displeja iestatījumi.
 2. Vēl labāk, jūs varat izlaist 1. darbību un atvērt lietotni Iestatījumi, nospiežot Windows logotipa + I tastatūras kombināciju. Atvērtajā logā noklikšķiniet uz Sistēma. Pēc tam nākamās lapas kreisajā rūtī noklikšķiniet uz Displejs.
 3. Tagad izvērsiet nolaižamo bultiņu zem Displeja izšķirtspēja un atlasiet jaunu izšķirtspēju. Pārbaudiet, vai jūsu spēle darbosies veiksmīgi. Ja tā nenotiek, izmēģiniet citu izšķirtspēju, līdz spēle darbojas.

Ir vēl viens labojums, kas jāmēģina. Cerams, ka līdz šim jūs būsiet novērsis kļūdu. Pretējā gadījumā izmēģiniet zemāk redzamo galīgo risinājumu.

5. labojums: instalējiet DirectX manuāli

Microsoft DirectX ir tehnoloģiju kopums, kas nodrošina aparatūras paātrinājumu multimediju lietojumprogrammu, piemēram, HD video un 3D spēļu, uzdevumu veikšanai. Tas ir iekļauts kā neatņemama Windows operētājsistēmas sastāvdaļa. Jaunākas versijas ir pieejamas Windows atjauninājumos. Tomēr, ja mūsu rokasgrāmatas šajā brīdī joprojām rodas problēmas ar spēli, mēģiniet manuāli instalēt DirectX atjauninājumu:

 1. Apmeklējiet Microsoft vietni un dodieties uz DirectX lejupielādes lapu.
 2. Noklikšķiniet uz sarkanās pogas Lejupielādēt, lai lejupielādētu iestatīšanas failu savā datorā.
 3. Palaidiet failu dxwebsetup.exe un izpildiet ekrānā redzamos norādījumus, lai pabeigtu instalēšanu.

Padoms: Instalēšanas laikā noteikti noņemiet izvēli no papildu instalācijas (piemēram, Bing Bar), kas jūs neinteresē.

 1. Instalēšana prasīs tikai dažas sekundes. Pēc procesa beigām restartējiet datoru.

Piezīme: Dažādas Windows versijas atbalsta dažādas DirectX versijas. Dažas DirectX versijas (piemēram, DirectX 12) nevar iegūt ārpus Windows atjauninājumiem.

Mēs ceram, ka mūsu ceļvedis jums ir noderīgs. Ja jums ir kādi jautājumi vai komentāri, lūdzu, koplietojiet tos ar mums zemāk esošajā komentāru sadaļā.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found