Windows

Kā atspējot aparatūras paātrināšanu sistēmā Windows?

Aparatūras paātrinājums ir termins, kas parasti tiek izmests datoru lokos. Iespējams, esat dzirdējis, ka tiek izmantots, bet, iespējams, nezināt, ko tas nozīmē. Tā ir viena no tām etiķetēm, kas var būt mulsinoša, jo tā pārklājas ar citiem terminiem, piemēram, grafikas kartes un videokartes renderēšanu. Tas ir iestatījums jūsu datorā, kuru gan Windows, gan dažas lietojumprogrammas izmanto, lai paātrinātu skaitļošanas procesu, kad tas ir iespējots. Mēs apspriedīsim tikai to, kas ir aparatūras paātrinājums un vai jums tas ir nepieciešams. Mēs arī parādīsim, kā Windows 10 datorā ieslēgt aparatūras paātrinājumu.

Kas ir aparatūras paātrinājums sistēmā Windows 10?

Parasti, kad lietojumprogramma veic uzdevumu, tā jūsu datorā izmanto standarta CPU. Ja darbs ir smags, tas, protams, prasa vairāk enerģijas, nekā CPU varētu nodrošināt, un tas savukārt ietekmētu veiktspēju. Izmantojot aparatūras paātrinājumu, lietojumprogramma datorā izmanto īpašus aparatūras komponentus, lai darbu veiktu ātrāk un efektīvāk. Aparatūras paātrinājuma mērķis ir palielināt ātrumu vai veiktspēju, bet parasti abus.

Skaņas un videokartes jūsu Windows 10 datorā ir piemērotas aparatūras piemēri, ko sistēma izmanto, lai palielinātu izvadi. Piemēram, kad tiek atskaņots uzdevums, kas saistīts ar grafikas atveidošanu, datora centrālais procesors daļu no darbiem ielādē jūsu videokartē, padarot procesu daudz ātrāku, un iegūtais grafikas displejs būs arī kvalitatīvāks. Protams, cik augsta kvalitāte ir atkarīga no jūsu grafiskās kartes specifikācijām.

Mūsdienās lielākajai daļai datoru kopā ar galveno procesoru ir īpašs GPU. Šis GPU, protams, pārņem sarežģītas datora darbības, piemēram, augstas izšķirtspējas spēļu spēlēšanu vai sarežģītas video apstrādes palaišanu. Ja lietojumprogrammām, piemēram, Chrome, ir nepieciešama lielāka jauda, ​​lai pilnībā parādītu visu lapā vai rāmī, tās liek datoram darboties paātrinātā aparatūras režīmā.

Lielākajai daļai mūsdienu datoru ir aparatūras paātrinājums, kas pēc noklusējuma ir ieslēgts, savukārt dažos tas ir jāiespējo manuāli. Tādā pašā veidā noteiktās lietojumprogrammās ir iestatījums aktivizēt vai atspējot aparatūras paātrinājumu. Lielākoties jums par to nav jāuztraucas, taču ir situācijas, kad jūs varētu vēlēties uzzināt, vai aparatūras paātrinājums vai tā trūkums ir tas, kas jūsu datorā rada kļūmes.

Lai gan lielākā daļa mūsdienu pārlūkošanas, displeja un spēļu lietotņu ir paredzētas darbam ar aparatūras paātrinājumu, tas nenozīmē, ka viņi to var izmantot. Jūsu sistēmai ir jāatbalsta šī funkcija, pirms šīs lietotnes var izmantot tās priekšrocības. Tas nozīmē, ka jūsu Windows datorā jābūt vai nu integrētam, vai arī specializētam. Ja neviena no tām nav, jūsu lietotnēm nebūs neviena paātrinātāja. Jūs varat viegli pārbaudīt, vai jūsu dators atbalsta aparatūras paātrinājumu. Jūs varat doties uz NVIDIA (vai AMD) vadības paneli (ja jums ir īpašs GPU) un pārbaudīt aparatūras renderēšanas opcijas konfigurācijas iestatījumus. GPU, kas integrēts ar galveno procesoru, veiciet šādas darbības:

  1. Nospiediet Windows taustiņš + X un izvēlies Vadības panelis no iespēju saraksta.
  2. Iet uz Izskats un personalizēšana> Pielāgot ekrāna izšķirtspēju.
  3. Ekrāna ekrāna izšķirtspēja noklikšķiniet uz Papildu iestatījumi.
  4. Pārbaudiet, vai ir Problēmu novēršana loga Displeja adaptera iestatījumi cilni.

Ja šādas cilnes nav, tas nozīmē, ka jūsu Windows dators nespēj paātrināt aparatūru.

Vai man ir nepieciešams aparatūras paātrinājums?

Tagad mēs esam nonākuši pie jautājuma par miljonu dolāru: vai datorā vajadzētu iespējot aparatūras paātrinājumu? Dažreiz jūs palaižat spēli vai lietotni, un tiek parādīts logs ar aicinājumu atzīmēt izvēles rūtiņu, ja vēlaties iespējot aparatūras paātrinājumu. Īsā atbilde ir tāda, ka jums vajadzētu. Priekšrocības ir milzīgas jūsu sistēmai, kā arī ievērojami atsver visas šīs funkcijas mīnusus.

Spēlētājiem aparatūras paātrināšana ir obligāta, ja vien jūs neapmierina tas, ka esat aizķēries ar spēlēm pirms HD laika. Ar aparatūras paātrinājumu animācijas kļūs vienmērīgas kā sniegs, un jūs saņemsiet arī lielākus kadru nomaiņas ātrumus. Nemaz nerunājot par 3D renderēšanu, kļūst brīze, un spēļu efekti kļūst skaidrāki un dzīvīgāki. Īsāk sakot, bez aparatūras paātrinājuma jebkura moderna spēle nedarbosies optimālos apstākļos, ja tā vispār darbojas.

Vai esat apmeklējis kādu populāru vietni pēdējā laikā? Jūs noteikti pamanījāt milzīgo multivides klipu skaitu un daudz grafikas saturoša satura lapu. Jūsu pārlūkprogramma izmanto aparatūras paātrinājumu, lai saturu padarītu ātrāku un efektīvāku. Pretējā gadījumā jūs, iespējams, saņemsiet lēnu ielādes laiku un slikti attēlotas lapas.

Tiem, kam patīk daudzuzdevumu veikšana, aparatūras paātrinājums ir obligāts. Ja vienlaikus strādājat ar vairākām intensīvām lietojumprogrammām, aparatūras paātrinājums nodrošina darba slodzes sadali starp jūsu procesoru un GPU. Tas ir vecais labs darba dalījums praksē.

Tādēļ, ja vien nedodaties ceļojumā uz neapdzīvotu tuksnesi, kurā nav elektrības, un vēlaties ietaupīt akumulatoru, vienmēr datorā jāiespējo aparatūras paātrinājums. Lielākā daļa mūsdienu videokartes / GPU ir izstrādātas tā, lai tās būtu energoefektīvas. Protams, ieslēdzot aparatūras paātrinājumu, izdosies mazliet vairāk siltuma, taču tas nav nekas, ko jūsu dzesēšanas sistēma nespēj apstrādāt.

Kā izslēgt aparatūras paātrinājumu sistēmā Windows 10?

Ņemot to vērā, ir dažas īpašas situācijas, kad ir lietderīgi atspējot aparatūras paātrinājumu. Iespējams, ka jūsu galvenais centrālais procesors pats spēj apstrādāt visprasīgākās lietojumprogrammas. Jūs varētu vēlēties to īslaicīgi izslēgt, lai saglabātu sulu. Lai kāds būtu jūsu iemesls, šeit ir norādīts, kā sistēmā Windows 10 (versija 1803 un jaunāka) izslēgt visas sistēmas funkciju, pēc kuras jūsu dators darbosies programmatūras renderēšanas režīmā:

  1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tukšas vietas darbvirsmā un noklikšķiniet uz Displeja iestatījumi.
  2. Ritiniet lejup uz Displeja iestatījumu opciju lapu līdz Papildu displeja iestatījumi un atveriet to.
  3. Nākamajā logā noklikšķiniet uz Displeja adaptera īpašības 1. displejam.
  4. The grafikas īpašības atvērsies logs. Izvēlies Problēmu novēršana cilni.
  5. Klikšķis Mainīt iestatījumus.
  6. Iekš Displeja adaptera problēmu novēršanas rīks joslu, pārvietojiet Aparatūras paātrinājums rādītājs pa kreisi, lai datorā atspējotu aparatūras paātrinājumu.
  7. Klikšķis labi lai saglabātu izmaiņas un izietu.

Ja Mainīt iestatījumus opcija 4. darbībā ir pelēka, varat mēģināt to iespējot Windows reģistrā. Pārejiet uz vietni HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft. Atrodiet grafikas kartes reģistrācijas ierakstu un mainiet DWORD AtspējotHWAcceleration no 0 līdz 1. Šī metode darbojas tikai tad, ja jūsu dators atbalsta aparatūras paātrinājumu.

Daudzi lietotāji ir ziņojuši, ka Mainīt iestatījumus opcija paliek pelēka neatkarīgi no tā, ko viņi dara. Citi ir sūdzējušies, ka nespēj izbaudīt aparatūras paātrināšanas priekšrocības pat ar instalētu īpašu GPU. Abas problēmas galvenokārt ir saistītas ar grafikas karšu draiveru vai bojātu / novecojušu draiveru neesamību. Ja atrodaties vienā laivā, vienkārši apmeklējiet grafiskās kartes ražotāja vietni un lejupielādējiet jaunākos aparatūras draiverus. Instalējiet tos savā sistēmā, un visam vajadzētu darboties labi.

Protams, nekas operētājsistēmā Windows nav tik vienkāršs, kā šķiet. Nepieredzējušām rokām nav viegli viegli atšifrēt precīzu savas aparatūras marku un modeli, kas nozīmē, ka jūs varat instalēt nepareizu saturu, tādējādi vēl vairāk kaitējot savam datoram. Ja vēlaties mieru un simtprocentīgu garantiju, ka instalējat tieši tos grafikas kartei nepieciešamos draiverus, vienkārši lejupielādējiet Auslogics draivera atjauninātāju. Tas skenēs jūsu datoru, vai tajā nav pazudušu, bojātu draiveru un beidzies draiveru derīguma termiņš, un meklēs to atjauninātos, ražotāja apstiprinātos aizstājējus. Kad esat ļāvis tam lejupielādēt un instalēt jaunākos draiverus, vienkārši restartējiet datoru un vēlreiz izbaudiet darba videokartes.

Ja šis raksts jums kaut kādā veidā ir palīdzējis, lūdzu, informējiet mūs par komentāriem.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found