Windows

Kā 2020. gadā izmantot Windows 10 jauno funkciju

Atšķirībā no iepriekšējām Windows versijām, Windows 7, 8 un 10 ir integrētas Windows meklēšanā - spēcīgā meklēšanas funkcionalitātē, kas palīdz ātrāk piekļūt datora failiem un mapēm. Lai piekļūtu Windows meklēšanas funkcijai, vienkārši nospiediet Windows tastatūras taustiņu vai noklikšķiniet uz Sākt un sāciet rakstīt. Alternatīvi, jūs varat izmantot saīsni Win + S.

Dažreiz Windows meklēšanas funkciju var neizdoties inicializēt. Tā rezultātā jūsu faila vai mapes atrašana prasa daudz ilgāku laiku. Pēc dažu lietotāju domām, indeksēšana ir atbildīga par lēnas sistēmas veiktspējas izraisīšanu. Bet vai indeksēšana patiešām ietekmē meklēšanu sistēmā Windows 10? Šajā ziņā jūs atradīsit visu, kas jums jāzina par meklēšanas indeksēšanu, tostarp to, ko tā dara, kāpēc tā vienmēr darbojas fonā, un failu veidus, kurus var indeksēt.

Kas ir meklēšanas indeksēšana sistēmā Windows 10?

Atverot vadības paneli, tiks parādīta sadaļa “Indeksēšanas opcijas”. Šīs opcijas ļauj pielāgot Windows meklēšanas darbību. Process SearchIndexer.exe ir atbildīgs par failu indeksēšanas pārvaldību Windows meklēšanai.

Bet kas ir meklēšanas indeksēšana un kādas ir tās funkcijas?

Windows operētājsistēmās meklēšanas indeksēšana ir failu, mapju, datu krājumu (piemēram, Outlook pastkastes un sistēmas mapju), multivides un cita veida satura pārbaude datorā un to informācijas, piemēram, metadatu un vārdu, katalogizēšana. tos. Tātad, nākamreiz, kad meklēsit savā Windows datorā, Windows apskatīs jau izveidoto terminu indeksu, lai sniegtu jums rezultātus ātrāk.

Pirmo reizi uzsākot indeksēšanas procesu, atkarībā no failu lieluma var paiet dažas stundas. Tomēr, kad tas ir izdarīts, indeksēšana notiek fonā, kad izmantojat datoru, un tikai indeksē atjauninātos datus.

Kāpēc tiek izmantota meklēšanas indeksēšana?

Indekss, tāpat kā grāmatās, palīdz lietotājam ātrāk piekļūt konkrētai informācijai. Windows operētājsistēma izmanto digitālo indeksu, lai ātri atrastu saturu datorā. Tā kā visa informācija jau ir saglabāta datu bāzē, indeksēšana ļauj datoram meklēt kopīgus terminus vai rekvizītus, piemēram, datumu, kad konkrētais fails tika izveidots vai pārdēvēts.

Ievadot meklēšanas vaicājumu, piemēram, “Mūzika” (pieņemot, ka jums ir mape ar nosaukumu “Mūzika”), sistēma rezultātus atdod 10 reizes ātrāk, salīdzinot ar meklēšanu bez rādītāja.

Kāda veida faili tiek indeksēti?

Tagad, kad jums ir ideja par meklēšanas indeksēšanu un tās funkcijām, jums jābrīnās: “Kāda veida informācija tiek indeksēta”? Nu, pēc noklusējuma visi jūsu failu rekvizīti, ieskaitot pilnus failu ceļus un nosaukumus, tiek indeksēti, lai Windows meklēšana ļautu ātrāk atrast rezultātus. Arī faili ar tekstu tiek indeksēti, lai jūs varētu meklēt noteiktus vārdus savos failos.

Windows meklēšana izmanto protokolu apstrādātājus, filtru apstrādātājus un rekvizītu apstrādātājus, lai indeksētu dažādus failu formātus, tostarp šādus:

  • Birojs - .doc, .xls, .xlc, .pps, .ppt, .dot
  • XML - .xls,. xml
  • HTML - .asp, .aspx, .htm, .html, .ascx
  • Teksts - .cmd, .bat, .log, .url, .rtf, .ini, .asm, .asx, .txt
  • OneNote - .viens

Lai skatītu pilnu indeksējamo failu tipu sarakstu, rīkojieties šādi:

  1. Nospiediet tastatūras Windows logotipa taustiņu un atrodiet “Control Panel”.
  2. Nolaižamajā izvēlnē “Skatīt pēc:” izvēlieties “Lielas ikonas” un noklikšķiniet uz “Indeksēšanas opcijas”.
  3. Noklikšķiniet uz pogas “Papildu” un pārslēdzieties uz cilni “Failu tipi”.

Ja vēlaties mainīt, cik liela faila informācija tiek indeksēta, šeit ir vienkāršs ceļvedis:

  1. Atveriet vadības paneli> indeksēšanas opcijas un pēc tam noklikšķiniet uz cilnes “Papildu”.
  2. Atveriet “Failu tipi” un redzēsiet divas iespējas: “Tikai rādītāja rekvizīti” un “Indeksa rekvizīti un faila saturs”.

Ja atlasīsit pirmo opciju, saturu nevarēs meklēt, bet jūs joprojām varēsiet meklēt failus pēc faila nosaukuma. Lai gan izvēloties “Tikai indeksēt rekvizītus”, indekss var samazināties, dažu meklēšanas vaicājumu veikšana var aizņemt vairāk laika.

Failu un mapju izslēgšana

Attiecībā uz failu tipiem, kuriem nav saistīts filtrs vai paplašinājums, Windows indeksē to sistēmas rekvizītus, bet ne to saturu. Tāpat Windows meklēšana izslēdz failus, kurus aizsargā digitālo tiesību pārvaldība (DRM) vai informācijas tiesību pārvaldība (IRM).

Pēc noklusējuma dažas mapes tiek izslēgtas no indeksēšanas. Šeit ir daži piemēri:

  • % System% \ Users \ UserName \ AppData \
  • % System% \ ProgramData \
  • % Sistēma% \ Windows \
  • % System% \ $ atkritne \
  • % System% \ Program Files (x86) \
  • % System% \ Program Files \

Kāpēc indeksēšana vienmēr notiek datorā?

Katru reizi, kad to lietojat, datorā notiek daudz izmaiņu. Indeksēšana seko šīm izmaiņām un atjaunina indeksu. Lai to panāktu, indeksēšanas funkcija atver nesen pārveidotus failus, pārbauda izmaiņas un indeksē jaunāko informāciju.

Tāpēc, iespējams, pamanīsit, ka uzdevumu pārvaldniekā vienmēr darbojas process SearchIndexer.exe.

Kā meklēšanas indeksēšana ietekmē meklēšanu sistēmā Windows 10?

Daži cilvēki apgalvo, ka meklēšanas indeksēšana rada sistēmas resursus Windows 10 datoros, un iesaka pakalpojumu atspējot. Tomēr tas nevarēja būt tālāk no patiesības. Indeksēšana ir paredzēta, kad dators ir dīkstāvē. Kad sistēma darbojas, process tiek pārtraukts.

Tomēr dažreiz pakalpojums Task Manager var reģistrēt lielu sistēmas lietojumu, kas ietekmē jūsu datora veiktspēju. Kad tas notiek, šeit ir dažas problēmu novēršanas darbības, kuras varat mēģināt novērst problēmu:

  • Restartējiet Windows meklēšanas pakalpojumu. Lai to izdarītu, palaidiet logu “Pakalpojumi”.
  • Palaidiet problēmu novēršanas rīku “Meklēšana un indeksēšana”, kuram varat piekļūt, izmantojot vadības paneli.
  • Mēģiniet atjaunot indeksu. Atveriet vadības paneli> indeksēšanas opcijas un noklikšķiniet uz cilnes “Papildu”. Atveriet cilni “Failu tipi”, noklikšķiniet uz radiopogas “Indeksa rekvizīti un faila saturs” un noklikšķiniet uz “Labi”. Tagad atgriezieties cilnē “Index Settings” un atlasiet “Rebuild”.

Kur tiek glabāti dati, kas savākti no indeksēšanas?

Visa indeksa informācija tiek lokāli saglabāta jūsu Windows datorā mapē C: \ ProgramData \ Microsoft \ Search. Dati netiek sūtīti uz Microsoft serveriem vai koplietoti ar citiem datoriem, pat tajā pašā tīklā. Tomēr dažas no datorā instalētajām lietotnēm var piekļūt datiem. Tāpēc ir svarīgi instalēt lietotnes tikai no uzticamiem avotiem.

Kuras lietotnes izmanto indeksu?

Lielākā daļa jūsu datorā esošo lietotņu kaut kādā veidā ir atkarīgas no rādītāja. Veikt, piemēram, Cortana. Tam ir nepieciešams, lai indekss ātri meklētu neskaitāmos datora failus un sniegtu ātrus rezultātus. Groove, File Explorer un Photos visi izmanto indeksu, lai izsekotu un saglabātu failos veiktās izmaiņas, lai nodrošinātu ātrāku rezultātu nākamreiz, kad meklējat konkrētu failu. Outlook arī izmanto indeksu, lai meklētu, izmantojot jūsu e-pastus, un parādītu, ko meklējat.

Īsāk sakot, indeksam ir ārkārtīgi svarīga loma, ļaujot datora lietotnēm nodrošināt jaunākos meklēšanas rezultātus jūsu failiem, mapēm un citam saturam. Ja atspējosiet indeksēšanu, dažas lietotnes, kas ļoti paļaujas uz to, var darboties lēnāk vai nedarboties vispār.

Cik daudz vietas aizņem indekss?

Tas ir atkarīgs no indeksēto failu lieluma. Parasti indeksam vajadzētu aizņemt mazāk nekā 10 procentus no indeksēto failu lieluma. Piemēram, ja jums ir 500 MB teksta failu, indekss izmantos mazāk nekā 50 MB.

Parasti indeksa lielums palielinās proporcionāli jūsu datorā esošo failu lielumam. Ja jums ir neskaitāmi mazi faili, kas ir mazāki par 4 KB, tie var aizņemt lielu daļu no jūsu diska vietas.

Pielāgojiet savu Windows datoru optimizētai veiktspējai

Kad jūsu dators sāk kavēties, tas var būt saistīts ar vairākiem faktoriem, no kuriem galvenais ir datoru nevēlamais un bojāts Windows reģistrs. Tā kā jūs katru dienu izmantojat datoru darbam, spēlēm vai straumēšanai, varēsiet instalēt un atinstalēt lietotnes, lejupielādēt failus un pārlūkot tikai dažus.

Rezultātā jūsu dators apkopo visu veidu nevēlamos materiālus, piemēram, pārlūka kešatmiņu, neizmantotos kļūdu žurnālus un Office kešatmiņu. Ja šie faili netiek noņemti, datora veiktspēja samazinās un lietotņu ielāde sākas ilgāk. Mēģinājums manuāli notīrīt datoru ir ne tikai apgrūtinošs, bet arī neefektīvs.

Par laimi, ir viens rīks, kas palīdzēs jums visu labot, noklikšķinot uz pogas.

Auslogics BoostSpeed ​​ir optimizācijas programma, kas aprīkota ar visiem nepieciešamajiem rīkiem, kas nepieciešami, lai automātiski novērstu ātrumu samazinošus jautājumus, notīrītu datora atkritumus un palielinātu datora ātrumu. Programma arī piešķir maksimālos resursus aktīvām lietojumprogrammām un aizsargā jūsu privātumu.

Auslogics BoostSpeed ​​ir spēcīgs, tomēr viegls rīks, kas izmanto tikai daļu no jūsu sistēmas resursiem. Lietotājam draudzīgs interfeiss ļauj viegli piekļūt visiem iestatījumiem. Turklāt jūs varat automatizēt sistēmas apkopi, lai programma vienmēr varētu optimāli darbināt jūsu datoru.

Vai jums ir kādi jautājumi par meklēšanas indeksēšanu sistēmā Windows 10? Nometiet savus komentārus zemāk, un mēs sazināsimies ar jums.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found