Windows

Kā darbojas aktivitātes ārpus Facebook, un vai tā patiešām ir noderīga?

Daudz ir runāts par Facebook funkciju, kas tika izlaista kādu laiku atpakaļ, lai lietotājiem labāk kontrolētu, kuri pakalpojumi un lietotnes var piekļūt saviem Facebook datiem un koplietot tos. Rīcībai ārpus Facebook darbības ir būtiska loma, it īpaši, ja vēlaties apturēt Facebook datu izsekošanu un kopīgošanu.

Pirms šīs funkcijas ieviešanas Facebook piedzīvoja daudz kritikas par savu privātuma pieeju un pārvaldību. Šis elements bija viens no veidiem, kā uzņēmums var aizsargāt savus lietotājus, tādējādi atjaunojot uzticību. Šis rīks ļauj lietotājiem kontrolēt savus Facebook datus. Tas arī ļauj viņiem pārvaldīt, kādus datus Facebook var saņemt no citiem pakalpojumiem un lietojumprogrammām.

Vai Facebook var redzēt manu tīmekļa darbību?

Daži lietotāji neapzinās, cik lielā mērā Facebook var iegūt informāciju par viņiem. Tas ir diezgan pārsteidzoši, kā platforma var ātri atgādināt par jubileju kopā ar ģimeni vai atjaunot fotoattēlus, kurus augšupielādējāt pirms gadiem. Lai gan tas nav kaitīgs, ir dziļāks izsekošanas vai vajāšanas veids, kas liek jums justies kā uzņēmums iejaucas jūsu dzīvē. Facebook ir spējīgs piekļūt citām vietnēm un lietotnēm, kuras izmantojat tālrunī un datorā, vietām, kurās apmeklējat, vai veikaliem, kur jums patīk iepirkties, galvenokārt, ja izmantojat Facebook, atrodoties tur.

Tas, vai vēlaties slēpt savas tīmekļa darbības, ir atkarīgs no tā, cik uzticaties Facebook. Šī sociālo mediju platforma saka, ka tā iegūst šo informāciju, lai lietotājiem parādītu atbilstošas ​​reklāmas un nodrošinātu viņu drošību. Piemēram, ja kāds, kurš nav tuvu jums, mēģina pieteikties jūsu kontā, Facebook automātiski atzīmēs, ka viņš uzlauž jūsu kontu, un atzīmēs to kā aizdomīgu darbību.

Tomēr ir bijis daudz sūdzību par to, kā šis uzņēmums izmanto savu lietotāju datus. Cilvēki uzskata, ka ir bijusi kāda veida neapdomība, kā citas organizācijas dalās ar lietotāju informāciju. Facebook ir savienots arī ar citām lietotnēm, piemēram, Instagram un Whatsapp, un var iegūt kādu informāciju no šīm lietotnēm.

Facebook saņem informāciju par jūsu veikto mijiedarbību klāstu. Tas būtībā nozīmē darbības, kuras veicat vietnē vai lietotnē.

Dažas no mijiedarbībām ietver:

  • atverot lietotni
  • satura skatīšana
  • piesakoties lietotnes kontā, izmantojot Facebook
  • veicot produkta vai pakalpojuma meklēšanu
  • ziedojumu veikšana
  • pērkot priekšmetu

Lai ierobežotu šādus jautājumus, Facebook nāca klajā ar rīku Off-Facebook Activity.

Kas ir darbība ārpus Facebook?

Šis ir rīks, kas ļauj jums redzēt un kontrolēt datu apjomu, ko vietnes un lietotnes kopīgo ar Facebook. Tas savukārt palīdz pārraudzīt datus, kurus trešo pušu lietotnes var iegūt. Izmantojot šo konfidencialitātes rīku, varat ātri notīrīt vēsturi vietnēs un lietotnēs, kurās kopīgota jūsu informācija. Varat arī izslēgt darbības ārpus Facebook, lai varētu atvienot visu informāciju un datus, ko šī sociālo mediju platforma ir kopīgojusi. Varat to darīt arī selektīvi, ļaujot dažām lietotnēm un vietnēm kopīgot jūsu darbību, bet citas neiekļaujot.

Kā šis rīks darbojas?

Izmantojot Facebook biznesa rīkus, varat ērti apskatīt, kādu informāciju citas vietnes un lietotnes ir kopīgojušas ar Facebook. Ja nevēlaties, lai Facebook koplietotu šo informāciju, varat to notīrīt un izslēgt turpmāko darbību ārpus Facebook. Tas neļaus Facebook koplietot datus tagad un nākotnē. Tas ļauj kontrolēt visas apmeklētās lietotnes un vietnes. Jums vairs nav jāuztraucas par to, ka Facebook piekļūst jūsu meklēšanas informācijai, kad kaut ko darāt Google vai citās lietotnēs, piemēram, Instagram vai iepazīšanās lietotnēs. Lai to izdarītu, dodieties uz Iestatījumi> Jūsu Facebook informācija un noklikšķiniet uz Darbības ārpus Facebook. Jums tiks dotas iespējas notīrīt vēsturi un izslēgt darbību, lai nodrošinātu, ka tas nenotiek nākotnē.

Notīrot vēsturi, jūs notīriet visu informāciju, kuru pārvalda šis konfidencialitātes rīks. Facebook noņems visu informāciju, ar kuru koplieto atzīmētās vietnes un lietotnes. Tas nozīmē, ka šis sociālo mediju uzņēmums vairs nezinās, kuras lietotnes vai vietnes esat apmeklējis, un tas savukārt nodrošina, ka jūs nesaņemat no viņiem mērķtiecīgas reklāmas. Tomēr jums jāņem vērā, ka šī darbība neizdzēš jūsu datus. Tas tikai padara to anonīmu.

Kādus datus privātuma rīks novērš?

Šī funkcija anonimizē datus no lietotnēm un vietnēm, tāpēc tā vairs nav savienota ar jūsu Facebook. Kad esat pārvaldījis savu darbību ārpus Facebook, ir jāpaiet līdz 48 stundām, līdz tā pilnībā darbojas. Daži cilvēki pieļauj kļūdu, pieņemot, ka rīks izdzēš viņu datus, kamēr tas vienkārši darbojas, atvienojot informāciju no Facebook profila. Izmantojot šo rīku, nevar izdzēst pārlūkošanas vēsturi. Facebook joprojām iegūst datus no trešo pušu vietnēm un lietojumprogrammām, taču, izmantojot šo rīku, tas piešķir ID katrai darbībai, nevis saistot to ar jūsu profilu. Tas nozīmē, ka tik daudz, cik uzņēmums turpina ievākt datus, tas visu saglabā anonīmi.

Lai gan Facebook joprojām ir pieejams virkne datu par darbībām internetā, tas ir ievērojams uzlabojums privātuma jautājumos. Jūs varat droši izmantot lietotnes vai apmeklēt jebkuru vietni, neuztraucoties par to, ka kāds tevi vēro vai varētu jūs atmaskot.

Vai aktivitātes ārpus Facebook ir noderīgas?

Jā, tas ir ļoti noderīgi. Ir samazinājušās sūdzības no cilvēkiem, kuri uzskatīja, ka Facebook iejaucas vai traucē viņu privātumu. Lai gan sociālo mediju platforma joprojām iegūst jūsu pārlūkošanas datus, jums nav jāuztraucas par informācijas saistīšanu ar jūsu profilu. Jums arī vairs nav jārisina šīs kaitinošās un neatbilstošās reklāmas no visām jūsu apmeklētajām vietnēm.

Darbība ārpus Facebook ir būtisks uzlabojums lietotāju aizsardzības ziņā. Tas ir ievērojami palīdzējis Facebook atjaunot uzticību. Tomēr, lai vēl vairāk uzlabotu drošību, jums arī jānodrošina, lai jūsu ierīce būtu aizsargāta no ļaunprātīgiem aģentiem un hakeriem, kuri mēģina nozagt datus. Instalējiet uzticamu pretvīrusu programmatūru, lai uzlabotu jūsu personas datu drošību un aizsardzību pret hakeriem.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found